Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   546 / 1679
(#) 187BodyGuard válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Igen, ez gyári hangfal, és eredetileg 2db TESLA ARO 667 hangszóró volt benne ami 5W és 95dB/db csak kicseréltem videotonokra, mert ezeknek jobb a mély átvitele.
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Elnézést kérek a helyes írási hibáimért
Valószínűleg elkapkodtam..
Többet nem fordul elő!
(#) ZSozsóó válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Ki hallott már ekkora marhaságot? Akkor itt vagyok én, ma lett kész, cső + LM3876
Munkapontilag oké, a dinamikus teszt holnap lesz!
ÜDV

Zsolti
(#) 187BodyGuard válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Kíváncsi vagyok rá! Nekem meg hamarosan készül az Soldano SLO 100 Reddawn erősítő copy 16 Portos Hálózati HUB-ba. És az egész cuccos 7-9db csővel lesz felépítve. 5XECC83 2XEL84 vagy 4XEL84 lesz.
Sok cső sok poti = sok pénz, szóval amint lesz rá pénz keretem akkor.
(#) Ballage válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Ez nagyon szépen néz ki! A doboz miből van, ha szabad kérdezni?
(#) kojo válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Ritkán látni ilyen igényes, szép, rendezett munkát! Csak gratulálni tudok.
(#) ZSozsóó válasza Ballage hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Köszönöm Srácok!

Elég sokat terveztem, kb január eleje óta foglalkozok vele. A sasszi sima 1,5ös lemez, ha jól emlékszem, aztán galvanizálva van. Igazából semmi ördöngősség.
CNC vel készült, a transzformátor is kisipari munka, nagyon igényes az is. Jó vas, vákuum impregnálás..Az elejére és a hátuljára jön még egy fekete gravírozott előlap és megy be egy vajszínűre bőrözött kávába. Csontszínű csirkecsőr, plussz a króm kapcsolók, remélem jól fog majd mutatni a végén.

Zsolti
(#) 187BodyGuard válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Tényleg szép munka, az én egyik erölködőm is hasonlóan néz ki. Most rá álltam a Soldano SLO Copy-ra Az eredeti az így néz ki: Soldano SLO 100
Az enyém az jól fog mutatni Hálózati HUB Dobozban majd, csak elöször kiköltöztetem azt ami foglalja a helyet benne.
(#) ZSozsóó válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
A múltkor volt alkalmam egy SLO kopihoz nagyon kevés moddal, a kráncs csatornája lenyűgözött.
(#) Gery válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szia Zsozsóó!
Nagyon szép a munkád különösen a doboz tetszik a maga egyszerűségével. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy ez simán hajlítva van, vagy az oldala hegesztve? Ha hegesztve van akkor milyen fajta hegesztővel? A másik, hogy a fedlapot milyen módon rögzíted?
(#) BEMcorp hozzászólása Feb 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Ez egy régi, 2006-os 'projektem', de azóta is tökéletesen megy, szépen meghajtja a réges-régi Tesla (4ohm 30VA), és két kisebb harman/kardon hangfalakat.
Persze ez két sztereó erősítő, egy 3W és 15W -osak (2x TDA7267A, TDA7297)
Persze ez nem egy High-End cucc, de a számítógéphez pont jó.
(#) bankimajki válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
A ventilátor miért ott van, ahol? Nem jobb lett volna a hűtőborda felé? Amúgy nem rossz.
(#) BEMcorp válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Mert így teljes "kereszthuzatot" csinál (már amennyire egy 40milis venti tud huzatot csinálni), és talán a két kisebb IC-t is hűti.
(#) ZSozsóó válasza Gery hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szia!

A sasszi "U" alakban van hajlítva, plussz még egy hajlítás a "talpnak, itt van a 4 anya, ami majd a kávához rögzíti, persze kotyog benne.
A két rövidebb oldal mintegy merevítésként van benne, és awizva van. Majd ez az egész galvánozva.
Szépen belecsúszik majd a kávába és ott 4 csavar rögzíti.
Elő- és hátlap ragasztva, gravírozott fekete lapból.

Zsolti
(#) Gery válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Értem, az anyák rögzítése ötletes.
Köszi a választ és gratula még egyszer!
(#) Magor válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Szia Zsolti Koma!

Jól néz ki a cuccos, majd valamikor meghallgathatom?
(#) Magor hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Én is felteszem a kontrolleres Devboardomat. Különlegessége, hogy cserélhető a kontroller benne. Jelenlég még "csak" a PIC TQFN 44 tokos kontrollerekhez jó. Már tervezés alatt van az ATmega8, Xilinx CPLD, valamint egy ARM processzoros kártya. A panel támogatja az 5V illetve 3,3V-os kontrollereket.
A következő perifériák vannak rajta:
USB, SPI EEPROM, I2C EEPROM, hőmérő szenzor, 2 db potméter (A/D illetve komparátorhoz), DIP kapcsoló, LED-ek, nyomógombok, LCD kijelző. A kontroller I/O lábai pedig szallagkábeles csatlakozóra vannak kivezerve.

devboard.jpg
    
(#) bankimajki válasza Magor hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Ez nagyon király, én egy kevésbé összetettet építettem magamnak. De hagytam helyet a további bővíthetőségre is.
(#) HomA hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Egy PIC fejlesztő panellel én is beszállnék.

Még hiányzik róla néhány apróság. Tartalmaz egy marék SMD elemet is.

Jelenleg a 40 lábú PICeket támogatja, USB-s PIC is belemegy. Ha szükségem lesz más procira, a foglalat melletti csatlakozósozba bármilyen feltét panel bedugható, így akár AVR procival is használható.
Készül épp hozzá egy I2C-s RTC/EEPROM panel ill. egy grafikus kijelzőhöz való illesztés.

Tud mátrix-billentyűzetet, Rotary encodert, 4 analóg bemenet/trimmer, 2x PWM/analóg kimenet, I2C
(USB-s PIC esetén is), SPI, RS232, csipogó (sw-esen meghajtva), 2db induktívan is terhelhető tranyós kimenet, meg egy relé. Bármilyen dugasztápról (>7V), vagy USB-ről is táplálható.

Persze rajzon már megvan a következő verzió, a használat közben felmerült igényeket kielégítendő...
Ja, és szigorúan egyoldalas a nyák.
(És csak ilyen LED-ek voltak a fiókban, azért ennyire tartka...)

DemoBoard.jpg
    
(#) ZSozsóó válasza Magor hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Szervusz Barátom!

Áramköröd ismét minőségi munka, gratulálok!!
Erőlködőt meg meghallgatjuk, amint lehet

Zsolti
(#) t-dani válasza HomA hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Nem rossz!

Van valami "egyéb" dokumentációja? Elkérhető-e esetleg a NYÁK-rajz vagy a kapcsolási tervrajz róla?
(#) HomA válasza t-dani hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
A rajzokat csak részenként firkáltam fel, egyben még nincs meg.
A nyák változóban van addig, amíg lesz időm komolyabban kipróbálni és a nem tetsző dolgokat korrigálni. Már építés közben is módosult a nyák, pl. a relé LED-je került fel utólag.
Ha mindene rendben lesz, feltehetem a rajzokat...
(#) inci88 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Szép munka!

Remélem a végeredmény messze alázza az előzőt!

Azok a rögzítések rack sínbe való anyák? (ilyesmire gondolok)
(#) ZSozsóó válasza inci88 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Szia Inci!

Igen, ezek azok! Működni már működik rendesen egy próba dobozon, majd a 4X12 V30ason leszek rá kíváncsi!

Zsolti
(#) zoly15 hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Elkészültem (végre) az RGB stroboszkópom fényeivel

Üdv!
(#) bankimajki válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Videót kérünk. És azon kívül mi a lelke a cuccnak? Ill. milyen LED-ek vannak benne.
(#) aderka hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Üdv!
A nemrégiben bemutatott kódzáras beléptető illetve riasztó rendszeremet mára bedobozoltam, kb: 95% -os állapotában láthatjátok.

Kódzár.jpg
    
(#) zoly15 válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Hali!
Videót este teszek fel mert nem tudok 100%-ra besötétíteni
A "lelke" ez lenne.
A stroboszkóp 2 funkciós, van egy hang vezérelt , és van egy "színváltós". Ami egy 4017-es "futófény"
Ez egy fényorgona és stroboszkóp egyben

Üdv!
(#) troby válasza zetef hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Szia szt szeretném megkérdezni hogy hol lehet ilyen áttetsző szinezett plexit vásárolni mint amit te is felhasználtál?
Köszi Üdv
(#) hadnagyakos hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Elkészültem a Vicsys-féle hőmérővel.
Én egybe építettem az egyenirányítást és a stabilizálást a hőmérővel.
Ha sikerül szereznem, akkor lesz neki még egy sötétített plexi előlapja is.
Következő: »»   546 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem