Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Füstgép építése házilag
 
Témaindító: 021, idő: Dec 7, 2005
Lapozás: OK   4 / 40
(#) Bygest hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
elosvastam mindent
de a vasaló fűtőszála képes 320 fokra??
(#) Tomi20 válasza Bygest hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Valószínűleg igen, mert van aki azzal építette meg, és működik neki....
(#) Bygest hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
akkor ok
és köszi, majd akkor próbálkozok
jah még vmi van a szivattyú és a kazán között egy cső
amiben a glicerin megy abba nem kell vmi visszacsapószelep vagy vmi hogy a kazánból a levegő ne a szivettyú felé mennyen?
(#) Georgee válasza Bygest hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
NEm fontos alaból ugy van h a szivattyú a kazán szintje alatt van... Ha a szivattyú beindul elég lessz a nyomás ahhoz h kinyomja a csőből a levegőt. Jah meg a gyári szivattyú az alapból elzár de nekem most ablakmosó szivattyú van benne arra nyomáscsökkentés kell mert ebben az esetben több folyadék megy kárba mint ami elfüstöl

F80z.jpg
    
(#) Bygest hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
okok
akkor kérdezek mégeggyet mien szivattyút érdemes használni hozzáá?
(#) Georgee válasza Bygest hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Elvileg ami benne van vmi dugattyús jószág bár nem birja sokáig sztem 12Vos ablakmosó 100%ra jó hozzá
(#) Bygest hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
ok
na akkor köszi a segítséget mindenkinek!!!

amint tudok neki is állok asszem
(#) Georgee válasza Bygest hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Sok szerencsét aztán majd lökj fel képet... ha kell segítség csak szólj....
(#) dB_Thunder válasza Georgee hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Idézet:
„dugattyús jószág bár nem birja sokáig”

Nekem 10 évet bírt, és még mindig menne ha a fűtőszál nem adta volna + magát pár 7-el ezelőtt...
Vegyél Antarit az bírja, az Eurolite-t felejsd el.....
(#) Georgee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Antari F80Z-m van de nem bírta sokáig a pumpa benne 4 hónap és csá
(#) dB_Thunder válasza Georgee hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Nem lehet hogy csak beragadt ?(vagy csak gyengére sikerült..)
(#) Georgee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Szerencsésen feldaraboltam a csőben a dugattyó lazán mozgott de ha tápot adtam neki csak zörgött gondoltam mi a francot szerencsétlenkedjek kicseréltem...
(#) dB_Thunder válasza Georgee hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Hát nemis a dugattyú fog beragadni, hanem valamelyik szelep !!!!
Ilyenkor elég teljesen szétszedni és összerakni. És mindig tartsunk a tartályába egy kevés löttyöt, így csökkenthető a beragadás veszélye !
(#) Georgee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
ahha értem....
(#) gorcsek hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
Én is most kezdtem neki egy füst gép készítésének mert a régim már elég rossz állapptban volt és gondoltam ráfér a javítás és a tökéletesítés Mjd dobok képeket róla ha már müködik ismét Ja és ha valakinek van komplett rajza a vezérléshez akkor pliz tegye közzé
(#) gorcsek válasza gorcsek hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Házilag is lehet hozzá kazánt készíteni?????
Ha lehet akkor hogy??? Mert azt már tudom hogy esztergályoztatni kell a felületére a belső csőnek egy menetszerűséget de a külső cső hogy fog pontosan passzolni rá???????Mert én még csak a kamrás megoldásról hallottam hogy kamrákon(3kamrás) keresztül megy a füstolaj és a kamrák tetején egy pici lyuk van amin a füst préselődik a következő kamrába és igy tovább
Ha valaki tud ezzel kapcsolatban vmit akkor irjon:
(#) Georgee válasza gorcsek hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Ha jól emléxem egy képet töltöttem fel az én gépem kazánjáról....
(#) hubijr hozzászólása Jan 26, 2007 /
 
Tudjátok van ez a tüzjelző/füstjelző és azt nem tudom hogy a füstgéptől az be indulna-e?
lécci válaszoljatok minné hamarabb mer sürgös azt meg nem akarom hogy kijöjjenek buli kellős közepén a tüzoltók! l
(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Hááát sztem beindul... de ki kell próbálni amugy nálam az a szokás h ajtóra ablakra buli előtt kirakni egy papírt amin az áll h ===> NEM GYUJTOTTUNK KI SEMMIT CSAK FÜSTGÉPET HASZNÁLUNK ÉS BULI VAN...
(#) dbase válasza hubijr hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Ez pára nem füst!!!
Tegyél egy papírt a füst eé, szerintem elekzd csöpögni róla majd.....
(#) hubijr hozzászólása Jan 27, 2007 /
 
Rokonom aszt monta hogy Balatonfüreden dolgozott flexel vágott és a portól beindult.De ő azt javasolta hogy húzzak a füstjelzőre egy neilont és jól ragasztózzam körbe. Meg ez a plakátos dolog azér nem müködik mer a terem nem az utca felé néz.
(#) Georgee válasza dbase hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Idézet:
„Ez pára nem füst!!!”
Ezzel az a baj hogy ha jól megvan csinálva a gép akkor semmit nem hagy a füstfolyadékból.... el kell égnie az egésznek meg az sem lenne kellemes ha annak a páráját szívnád be....
(#) Ádibácsi válasza Takee hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Egy füstgép ára 10000-500000Ft is lehet.Persze ez attol is függ hogy milyet akarsz és hova akarod használni.Füstgépet már szinte miden dj webshopban be lehet szerezni...Én már építettettem egypárat,és ez tényleg húzós és zúzós monka,csak nagyon elszántaknak ajánlom.És tényleg gáz mérgezni a népet,egy rosszul sikerült géppel.ez általában agányolt cuccoknál jellemző.ahol afüstfolyadék nemis elporlad,hanem odaég,rásül a kazán oldalára,vagy elkezd forrni.Ilyenkor elégé brutál szaga van.Ezét nem ajánlanám ezt a vasalós merülőforralós megoldást.
(#) Ádibácsi válasza gorcsek hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Lehet kazánt csinálni de ez egy bonyolult meló,vigyázni kell a nyomással,mivel az egész rendszerzárt.A szivattyu elég nagy nyomást produkál ami a kazánban mégnagyobbra nö,ez okozza afüst kilövelését.Kazánokbol több féle is van, mideggyiknek alapja afűtőszál,hőhioldó és a hőszigetelés.Kamrásat esztergálni hegeszteni nem érdemes mert a tömítések,csatlakozások meg a nagy hő nem mindíg szereti egymást.
(#) nor-el válasza gorcsek hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
Én is készítettem egy füstgépet, tökéletesen működik a kazán is. Már csak a vezérlőt kell megcsinálni de ez már gyerekjáték lesz magához a géphez képest. Ha érdekel v.kit szoljon és megbeszélhetjük.
(#) nor-el hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
Ja és itt vannak a képek.
(#) President hozzászólása Feb 11, 2007 /
 
helló
Engem érdekelne a belseje is, ha pár képpel tudnád reprezentáli örülnék neki.
Érdekelne még, hogy most maga a kazán hőmérséklete alakítja a löttyöt füstté vagy ahogy a fűtőszálra spricceled (mintha tényleg a rezsó tetejére csepegtetnéd a folyadékot) és az alakul át füstté?
Lehet hogy kutya vagyok bakker de nem értem
(#) Georgee válasza President hozzászólására (») Feb 11, 2007 /
 
Valahol visszamenőleg fennt van a gyári gépemnek a belseje...
(#) nor-el válasza President hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Nos a vasalós módszerrel én is megcsináltam, de szerintem az elég kezdetleges, gyenge hatásfokú. (vasalótalpra vagy v.mi meleg testre rápermetezzük a löttyöt ha v.ki nem tudná) Nem beszélve arról hogy eléggé pazarolja a folyadékot, meg büdös is. Szóval szar az egész. Ez volt az elsőgenerációs modellem.....
A második a végleges...
Egy Energomat automata mosógépből kiszedtem a fűtőszálakat, ami 1000W/db. Ebben a modelben kettő volt, és ezeket használtam fel fűtőtestként. Tehát 2000W teljesítménnyel nem lehet gond. Bőséges
A kazán alapjául egy 80 mm átmérőjű vascsövet használtam,és ebbe beletettem a két fűtőszálat.
Ezután megcsináltam a lényeget a füst bevitelét. Amit nem bepermetezni meg stb. kell, hanam egyszerűen csak egy spirál csövön végig kell szivattyúzni. A spirál csövet 4*1 mm-es vörösréz csőböl csináltam kb 6m hosszúból, de minél hosszabb annál jobb. (Kb 1500Ft)
A cső egyik végén bemegy a folyadék a másikon kijön a füst. Ezután összeraktam és az egészet hogy "homogén" legyen beöntöttem ólommal. Jobb lett volna az alu de az egy pettyet nagyobb hőmérsékleten önthető. Amikor elkészült lehegesztettem. És kész a kazán.

A hőérzékelőt egy vasalóból szedtem ki. Ami fel van teljesen csavarva. Tapasztalataim szerint a füstöt folyamatosan tudja nyomni, és kb 4m-re lövi ki. A szivattyú teljesítménye 48W

Remélem tudtam segíteni minden füstgépépítő ember
nek.
(Ha v.kinak van vezérlőhöz áramkör az rakja már fel!)
(#) gorcsek válasza nor-el hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Engem nagyon érdekel a te füstgéped
A szivatyú ami hajtja a füsolajat az milyen fajta vagy miből szerelted ki??? Ja és ha sokáig bekapcsolva hagyod mondjuk 5-10perc ugy hogy nem nyomod a füstöt csak a fütőszál megy akkor nem égeti meg a füst olajat??? Vagy ezért a vasaló hőfokszabályzója a felelős??? És még egy kérdés hogy milyen átmérőjű rézcsövet használtál????És mennyi volt métere???
Ja és az egész cső belsejét öntötted ki ólommal?, fűtőszállal együtt??Előre is köszi
Következő: »»   4 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem