Fórum témák
» Több friss téma |
Pl ez , 400Ft+áfa. Lehet állítani a töltőáramot 1,2A-ig, led jelzi a töltést, befelyezést, ill ha bibát érzékel. Figyeli az akku hőmérsékletét is.
Van 150-200Ft körül 500mA-es is, ha elég!
Sziasztok!!!
Olyan kapcsolásra lenne szükségem ami 12v-ból 18v-ot csinál és kb 1A-t tud..tudom vannak kimondottan ilyen ic-ék amik erre lettek kitalálva de azok relatíve drágák.. Skori kapcsolására gondoltam Bővebben: Link esetleg ebből valami....??? nem tudom jó topikba írtam ??? Előre is köszönöm a szakik hozzászólását...
Van egy 12V-ból 19V-ot című téma, abban nézz szét, ott vannak ilyen kapcsolások.
Sziasztok!
Építettem egy DC-DC komvertert.Nagyon szépen működik. Az érdekelne,hogy a kimeneti feszültségét lehet-e lejjebb vinni.(8,5 voltról indul,felvelé is működik.(booster) Nem megy 22V alá. Nekem 15 volt kellene a kimeneten. Lehetséges egyszerű módon a megoldása? Itt a kapcsolási rajz .
Szia! Csökkentsd a poti feletti 10kohm-t a felére.
Tekerd a potit felfele, vagy csökkentsd a 2-es lábon a 10k-s ellenállást.
Köszi,megpróbálom,a potival tudok szabályozni,de csak 22v-tól felfelé.Marad az ellenállás akkor.
Ez egy feszültség emelő áramkör.Ettől még működik az itt leírt megoldás? Mert befelé 30V-ot fog kapni...(napelem)
Sajna, ha a bemenet 30V lesz, akkor azalá nem tudsz menni. Ha a fet nem is kapcsol, mert az UC már tilt, az áram továbbra is folyik az induktivitáson és a vele soros diódán keresztül a terhelés felé.
Alapvetően más kapcsolás után kell nézned. Egy buck konverter kell neked.
Köszi,erre gyanakodtam
Amíg az íc nem indul el(8,5v) addig a bemenet és a kimenet egyező feszültségű. Csak a dióda miatt pár tized voltos külömbség van. Idézet: „Amíg az íc nem indul el(8,5v) addig a bemenet és a kimenet egyező feszültségű.” Ha ez probléma akkor megoldható. Kell még 1 boost konverter csakis az IC táp előállítására. Csináltam már ilyet, 1db 74AHC1G14 1 ellenállás 1 kondi 1 fet 1 zener és egy kis induktivitás és a kimenetre egy elkó. 2V ból már megcsináltam a 15V-os tápfeszt.
Szerintem a visszacsatolással gond lehet!
Próbáltam az ic-nek adni 9v-os elemről tápot,20 Ma áramfelvétel megvolt,és a kimeneten nem volt emelt áram!
Nem, nem ez a gondja. Nézd meg tüzetesebben a kapcsolást, illetve olvasd el az előbbi hozzászólásomat.
Még egy kérdésem lenne.
Van mégegy elektronikám megépítve. Evvel van egy kis gondom. a transzformátor primer oldalán a tápfeszültség fele mérhető csak. Vagy elrontottam valamit,vagy ez így jó? Egy pontot bejelöltem,ahol én összekapcsoltam az áramkört. Lehet hogy ott a hiba?
Nah első gondot megoldottam!
Sikerült becsapni az UC3843-at. a 10 kilós ellenállást kicseréltem 5 kilósra.(mert kellett) az UC tápcsíkját elkapartam a panelon,és sorba kötöttem neki 3V-ot lengő elemtartóból. Most már le tudok menni 7 voltig,szabályozva!!! Sikerült becsapni a kis dögöt! Ha 6 voltot adok neki lengő elemtartóban,akkor 3V-ból csinál 40V-ot!
Hello,
LM2576-os kapcsolóüzemű tápic-vel szeretnék csinálni egy 12Vos, kb 1A terhelhetőségű tápot. Bővebben: Link Ez jó hozzá vagy ez csak 5V-os ? Ha igen hol kapok 12V-os kimenettel rendelkezőt ?
Ez 5V-os. RET-nél van 12V-os és állítható kimenetű is. Elméletileg ha az 5V-os tipusnak a visszacsatolását egy 5,74k ellenálláson keresztül kötnéd be, akkor az is 12V-ot adna a kimeneten, mivel belül abban különböznek ezek, hogy a visszacsatolásnál más ellenállások vannak, illetve az állíthatónál nincs belül ellenállásosztó, hanem kívülről teszed rá.
Nagyon nem értek hozzá, de amit linkeltél : LM2576, az 3A-es. Ebből adódóan a saját védelme 4-5A-nél szólal meg, ha jól emlékszem. Az LM2575 1A-es, ha számít az áramkorlát akkor inkább a kisebbet válaszd. ( Ja és érdekesség képpen: nemrég lefordítottam az LM2576 adatlapját magyarra. Egyelőre még lektorálás alatt van. Ha átmegy a lektráláson, valószínűleg közzéteszem. )
Sziasztok!
Már régebben feltettem a kérdést, csak érdemi választ nem kaptam rá, úgyhogy átfogalmazom. Szükségem van autóba (12-14V DC) tápegységre, amely galvanikusan leválasztott az autó rendszerétől. Mivel nem tudok cél-IC -t, így mi van, ha fogok egy 555-ös impulzusgenerátort, beállítom 10-15KHz -re, tekerek pár menetet ferritmagra (toroidra, régi tápokból kitermelve), és végfoktranyókkal meghajtom? Szekunder oldalra szimmetrikusan tekerek kb feleannyit (+-5V szükséges az ICL7107 -nek). Vagy ez így nem működhet?
Szia!
Tekerj egy ilyet:royer oszcillátor Olyan kimenő-feszültségűre és áramúra készíted, amilyenre szeretnéd, és még a szekunderek el is vannak választva egymástól. Rosco rajzán a szekunder oldal megoldása is látható: szigetelt segédtáp
hümm...
Ez ilyen egyszerű lenne? Másrészt, az az 56uH-s tekercs, mennyire fontos (mármint pontosságilag), csak mert tekercs méréséhez nincs semmilyen műszerem. A FETek mindegy milyen típusúak? Gondolom azok (és a vezeték keresztmetszete) határozza meg a max teljesítményt, kapirgálom? Ja, köszi az ultragyors választ!!
Kapirgálod! A fojtó a nagyfreki vusszajutását akadályozza meg a táp felé. Hatásfoknövelés, zavarcsökkentés a szerepe. Értéke nem túl kritikus. Lehet kapni gyári, értékkel ellátott induktivitásokat is. Mivel közel szinuszos az oszcillátor árama, ezért viszonylag mérsékelt a zavarkibocsájtás. Nézd meg a második linket is. Fontos infók vannak benne.
Az a kapcs.rajz kicsit zavaros nekem.
Mármint nem a kézzel rajzolt, hanem a soktekercses. A két ellentétesen összekötött tekercset a trafón végképp nem értem. Illetve csak azt nem értem. A greatz+pufferkondi , az OK. Meg a tekercsek menetszáma is rejtély még számomra. Bár ha jól sejtem 10-20 menet elég, legalábbis hasonlóak szoktak lenni ilyen kaliberű DC-DC -kben.
Transzformátor-elvet használd. Itt is érvényes a menetszám-áttétel szabály.
Csináld meg az első link alapján az oszcillátort. Ott menetszám adatok is vannak. 5 volt, öt menet, 12 volt, 12 menet. A szekunder tekercsek után valóban Graetz kell (lehetőleg Schottky vagy ultragyors diódákból)
Más Royer-megoldások: Bővebben: Link
|
Bejelentkezés
Hirdetés |