Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   60 / 188
(#) toto válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Kipróbáltam az általad írt értéket (E4) átírni B5-re, de nem az 1.2-ben, hanem az 1.3-as firmware-ben. Természetesen más címen volt, de tényleg csak ez az egy helyen van benne 34E4h érték.
A program működik, de a micro helyett most két pontos e-t ír. Tehát az irány jó, csak a karakter kódja nem stimmel. Valahonnan előkerítem azokat a karakterkiosztásokat, és kitalálom, hogy milyen kód kell ahhoz a micro karakterhez. (Az Ohm nem is zavar annyira, csak ennél a uF, uH értékeknél vakarom a fejem.)
(#) louis73 válasza toto hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
És ha a "mikro" helyett "u"-betű lenne? Gondolom az mindegyik kijelzőnél működne és itt a fórumon is mindenki igy irja.... Én is ki fogom próbálni.
(#) toto válasza toto hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Egyelőre nem találtam a neten karakterkiosztásokat, de egy huszárvágással a micro helyett ubul betűt írtam (75h).
Így már korrekt.
Köszi az ötletet még egyszer.
Ha kicsit több türelmem lesz, eljátszom az Ohm-mal is.

ui.: most látom, hogy louis73 is ezt javasolta
(#) Hp41C válasza toto hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Szia!

Egy szöveges üzenet helyére tegyél kódokat... Ha megjelenik az omega, a szövegbeli heyből ki lehet találni a kódját...
(#) toto válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Most az Ohm helyét keresem a programban. A 4 lehetséges helyet már mind kilőttem, de semmi. Lehet, elnéztem valamit.
Ezután már a szükséges karakterkód megtalálása ehhez képest könnyű feladat lesz.
(#) NagyKrisz hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
LC mérő dobozát hol lehet megvenni gyáriba, furatok nélkül? Cikkszám van az jól esne. Köszi
(#) CHZ válasza NagyKrisz hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
LOMEX 47-02-12
(#) Hp41C válasza toto hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Szia!

- Az omegához a movlw 0xF4 utasítás kódját kell keresni (1.2-ben csak kétszer volt és az 0xF4 máshol csak címben vagy ellenőrző összegben szerepelt.)
- Úgy értettem, hogy pl. a "Válts mérésre" szöveg helyett tegyél be 13 kódot... Nézd meg mit ír ki, ha megjelent az omega - a szövegbeli helyéből kiadódik a kódja. Pl. első próba a 0x80 .. 0x8C kódokkal (ez csak 12 db.), a másodikra 0x8D .. 0x98, stb.
- Egy ötlet a KS0066 adatlapja. Ez az adatlap többféle karakter táblázatot tartalmaz...
(#) NagyKrisz hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
LCFesr mérőt megcsináltam itthon, de azt írja ki, hogy null c! null L! null F! ? Cyc T? Tudja valaki a megoldást?
Köszi
(#) hutale válasza NagyKrisz hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szia!

Rövidítenem kellett az üzeneteket a memória miatt.

Ez üzenet és nem probléma. Azt jelenti, hogy nullázd a vezetéket az L, C, ESR mérési módokban. Cyc.T = periódus-idő.

Javaslom olvasd át a beüzemelési segédletet.
(#) toto válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Még februárban p_istvan bevizsgált pár ferritmagot az LCM3-as műszerhez. Egy kicsit én is játszottam a témában.
Én elsősorban az ESR mérés miatt építettem a műszert, és kicsit elkeseredtem, amikor azt láttam, hogy az Uesr nálam csak 89mV. (min.100mV a követelmény). Boltban vásárolt álló kivitelű nyitott magú induktivitást használtam. Sajnos nem kaptam pont olyan 33nF-os kondit, amit javasoltak, így lehetett ilyen alacsony a feszültség. Sebaj, feltúrtam a fiókomat az itthon található bontott magokért, és a képen látható eredmények születtek.
A tapasztalatom hasonló ahhoz, amit István leírt, de nem mindenben egyezik: toroid maggal is lehet jó eredményt elérni, és ezek általában kisebbek, mint a hasonló paraméterű fazékmagok.

100uH.JPG
    
(#) ekkold válasza toto hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szerintem próbáld ki azt a kis fazékmagot úgy is, hogy kiveszed belőle a csavart... sokat számíthat.
Esetleg kicst nagyobb menetszámmal, és némi további légréssel még jobb lehetne.
(#) toto válasza ekkold hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Lehetne még kísérletezni, de a célt elértem.
Amit szerettem volna, hogy egy kis toroidot tudjak berakni, amely még elfér a panelon.
Ha kiveszem a csavart, mivel szorítsam össze a fazékmagot? Műanyag csavar nincs a fiókomban.
(#) mex válasza toto hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Rézcsavar sem akad?
(#) toto válasza mex hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Ha lenne, az csillogna a képen.
A fazékmag mindent egybevetve jobb lenne, de a mérete túl nagy.
Van valami ötleted a képen látható fazékmagtól is kisebb fazékmag beszerzési forrására? Esetleg rézcsavarra?
(#) mex válasza toto hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Speciális méretű rézcsavart, alucsavart, és műanyagcsavart ha egy-egy darabról van szó elkészitem sk.
Ennél kisebb fazékmagot nemigen lehet kapni, de réz, és alucsavart minden csavarszaküzletben árulnak.
(#) szepi003 hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
sziasztok.Segítséget kérek,LCM3 mérőhöz. A kalibrálásnál nem áll 0 pf ra, hanem 0,2és0,5között ugrál.Így is azétrt 680nf-ig pontosan mér.Viszont elkó mérésnél PL470mf kondinál 87mf mutat Ugyan ez a helyzet LC mérésnél nem valós a mért érték Fo350,3 Fcal 251,9 Uesr157,8mv Fesr60,6khz Mi lehet a probléma.köszönöm a segítséget szepi003
(#) p_istvan válasza toto hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Én egy hőre zsugorodó műagycsővel szorítottam össze a fazékmagot: AL250 11x9 mm (epcos)
A kis toroid ami Neked jónak tűnik az nem ferrit, hanem valószínű porvasmag, 500 kHz körül már nem az igazi ezért lehet az ESR szempontjából jó, de az LC mérés pontossága nem lesz az igazi. Ide a légréses ferrit a legjobb.

DSC00623.JPG
    
(#) p_istvan válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Szia!
Az 1nF inkább 2nF-nak tűnik, és a 180 ohm helyett is mintha rövidzár lenne vagy egy nagyon kicsi ellenállás (pl. 18 ohm ?)
Ha látnánk akkor könnyebb lenne (kép)
(#) toto válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Miből gondolod, hogy porvasmag?
A ferrit és a porvasmag között annyi különbséget tudtam felhasználás szempontjából, hogy a ferritnek jóval nagyobb a permeabilitása. A 100uH és a 12 menet nem ferritre utal?
A toroid sem jó a képem jobb szélén? Mert most az van benne.
Mi az a külső menetes mag, amit többször emlegettél?
ESR mérésnél mit jelent a "C m10 = ...uF" kijelzés?
1.3-as firmware-ben ez az m10 néha változik a mérés során kondenzátortól függően m7-m8 vagy m10-m11 között.
(#) toto válasza ekkold hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Köszi a javaslatokat, találtam alucsavart, innentől jobban odafigyelek az ilyenekre a kísérleteim során.
(#) llaci56 válasza toto hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Szerintem István a toroidra mondta, hogy pormag. A ferrit fazék az jó, de a vas csavart mindenképpen vedd ki belőle!
(#) ekkold válasza toto hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Valami műanyag lenne a legjobb, de akár cellux-al, szigetelőszalaggal, vagy melegragasztó rúddal is össze lehet ragasztani a két fél-fazékmagot. A zsugorcső használata is jó megoldás. A vascsavar nagyon sokat ronthat rajta, a réz/alu nem annyira rossz, de azok is veszteséget okoznak.
(#) szepi003 válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Szia. Készítettem eggy párdarab képet . Akondik 1nf-ak az r7 180om
(#) szepi003 válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Még képek
(#) szepi003 válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Még 1
(#) p_istvan válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
A PIC-et újra tudod égetni?
(#) toto válasza ekkold hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Azért a felsorolt ragasztók (cellux, szigszalag) nem hiszem, hogy olyan jól és tartósan összefognák a két felet, ha egy kicsit mocorog a két félmag, az jelentős változást okoz az induktivitásában. A melegragasztóra én is gondoltam, de utána nem biztos, hogy kellően össze tudom nyomni, és akkor a "ragasztó légrés" megváltoztatja az értéket.

llaci56: igazad van, a toroidra írta, hogy porvasmag lehet. Hogyan tudhatnám meg bizonyossággal, hogy jó-e a műszerbe, vagy sem? A kondik mérésénél nekem jónak tűnt.
(#) slogan válasza ekkold hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Esetleg műgyanta ?
Csinálni neki sablont és megönteni "helyben" ?
(#) jano36 válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Ha elfogadjuk azt, hogy az induktivitásod 100 uHy, akkor a számítások alapján a kondenzátorok 2 nF értékűek. Viszont a kisebbik méretű kondenzátoron egyértelműen látszik az egyes. A számításokat elvégezve egyértelműen nem 100 uHy-s az induktivitásod, hanem 200 uHy. Cseréld le az induktivitást.
Következő: »»   60 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem