Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Ha esetleg probléma lenne majd a kimeneten a 4.5V alá eső feszültséggel, akkor a Vdd-n lévő soros védődióda (D2 talán a rajzon) nyugodtan rövidre zárható. Erről írtam már korábban, ha a fejlesztendő áramkör felől nem tud a Vdd-n káros feszültség érkezni a PK2 (és a PC) felé, akkor nem gond, hogy nincs benne a védődióda.
Érdemes az USB kábelt is megvizsgálni, hogy azon mennyi feszültség esik, mert sajnos találkoztam már olyannal, aminek erenként volt 4-5 ohm ellenállása, és az így a tápfeszültségbe kerülő kb. 10 ohm már érezhetően gondot okozott a feszültségeséssel. Ja és még egy: ez a kissé alacsony az USB feszültség csak akkor okozhat gondot, ha a PK2-ről táplálod a külső áramkörödet. Ha csinálsz egy külső tápegységet az áramkörhöz, amiből a PIC megkapja a neki szükséges szintet, akkor azt a PK2 észreveszi és ő nem kapcsol tápfeszültséget az áramkörre. Így mindenképpen kivédhető az USB alacsonyabb feszültségszintjének a hatása.
Sziasztok!
Elkezdtem összerakni a klónt és az lenne a kérdésem, hogy a 47µF-es kondiknak a polaritása miért van mindenhol fordítva? Vagyis én úgy tudom, hogy a negatív van megjelölve egy vonallal. És a képeken mindenhol fordítva látom. Viszont a kapcsolás szerint meg ( a vezetősávok alapján) az van fordítva. Tehát ahol a képen bekarikáztam a kondikat, jobb vagy bal oldalt van a negatív? És az smd kondin a vonal a negatív? Ugye jol tudom?!
Bővebben: Link Hátha segít...
Köszi a gyors választ. Nincs benne hogy +, szerintem akkor negatív lesz.
hello
Köszi a tippet, sikerült kitörölni az összeset. üdv : Tiva
Miben nincs benne? A kép egyértelműen mutatja, hogy a sárga tantál kondik esetében a vonallal jelölt vég a pozitív, szemben az álló elkókkal.
Már látom, köszi. Nem voltam benne biztos, tehát megkérdeztem.
Köszönöm a segítséget! Már fordítom is meg őket.
Sziasztok!
Megépítettem egy Szilva féle pickit 2 klónt. De sajnos nem működik, valami hibája lehet. Kezdő lévén segítséget kérnék hogy, hogy és milyen módszerrel keressem meg a hibát benne? 2 dolog biztos hogy pc-re kötve tápot kap mert világit és hogy a pic biztosan működik mert a kölcsön kapott Pickit2 vel leellenőríztem.
Szia!
Írj egy kicsit bővebben a hibáról! - Ha felismeri a rendszer, akkor indítsd el a PicKit2 V2.61 programot. A Tools/Troubeshoot méréseit végezd el. - Mérd meg a USB tápfeszültséget a PicKit2 kártyáján. - Ha nem ismeri fel a rendszer: - Ellenőrizd le, hogy nincs átvezetés az USB D+, D- vonalak és a többi a közelben haladó vezetékek között. - Mérd meg az Vusb szűrőkondenzátoron a feszültséget. - A folyasztószer maradékait lemostad ugye...
A rendszer nem ismeri fel, a tápfeszültséget viszont megkapja. Szóval semmi reakciót nem vált ki csatlakoztatás után.
a vonalakat megnéztem ismét és semmi átvezetést nem találtam. a szűrőkondenztároton mit nézzek? a forrasztást ónhuzallal végeztem, így nem takarítotam
Szia!
- Mérd meg, hogy a pic megkapja-e a tápot (20. láb) és a földet (8. és 19. láb - mind a kettőn meg kell kapnia). - Mérd meg a pic 10. lábán a feszültséget (a földhöz képest). Ha rezeg az oszcillátora fél USB táp körüli értéket kell mérni. - Mérd meg a 14. lábon a feszültséget. Ha eljut az USB illesztő inicializálásáig, akkor 3.3 V jelenik meg itt. Tegyél fel képet...
szia!
megmértem amiket írtál, a táp a 5,1V meg volt, a 10.lábon 2,4Voltot mutatott szóval az is jó. És a 3,3V inicializálási feszültség is megvan. ez eddig jónak tűnik...
Szia!
Tölts fel képet a forrasztási oldalról is...
A PC azt mondja, hogy ismeretlen eszköz, vagy egyáltalán nem is érzi, hogy csatlakoztatod? A kvarc 20MHz-es?
Az USB D+ és D- lábait kellene első körben ellenőrizni, mondjuk egy csipogós zárlatvizsgálóval. Igazából az USB kommunikációs rész annyira primitív, hogy ha a PIC elindul, és nincs szakadás az adatvezetékeken, akkor annak mennie kellene.
Méregesd végig a panelt, mert ezen ránézésre simán lehetnek szakadások.
Szia!
A forrasztási oldalon a vezetékeket futtasd be ónnal. Sok helyen lyukacsosra maródott a réz, a vezetékek impedanciája nagy lehet.
egyáltalán nem is érzékeli a pc, a kvarc pedig 20MHz.
igen amúgy elég féresikeült lett végig is néztem nem egyszer, de megteszem újra. bár lehet hogy az estém rászánom és újra maratom, mert jobban járok. de kösz a segítséget
Na köszönöm mindenkinek, az lett a probléma, és ott ahol modntátok. szakadás volt az usb d+ ágán, de valamiért nem vettem észre hamarabb ... midnegy is a léyneg hogy köszönöm.
Szia!
A rajzoláskor nem fedet eléggé a festék (filc) vagy túl sokáig marattad... Az a lényeg, hogy múködik....
Sziasztok!
Aki keres, az talál... Egy kis M$ redistributable (9...) letöltés után angol és magyar XP -n is sikerült elindítanom a PicKit2 Devicefile Editor -t.
Mennyire látod egyszerűnek egy új PIC felvételét?
Szia!
Három nehézségi fokot látok: - Hasonlít valamelyik már meglevő típusra - csak paraméterek értékét kell megváltoztatni - egyszerű, - A programozása összerakható a már meglevő scriptek felhasználásával - közepes feladat, - Egyedi, új típus - új scripte(ke)t kell írni - bonyolult. Most egyenlőre a sokak által hiányolt 16F84- et szeretném beletenni a 16F84A alapján (a fő probléma, hogy a 16F84-nek nincs azonosító kódja).
Értem, köszi a választ!
A 84 nálam is ezért nem került be. Lehet, hogy külön fület kéne neki gyártanom(ha láttad a WPB programom érted mire gondolok)! De még más is eltér a 84A égetésétől, most fejből nem emlékszem a részletekre... Idézet: Ez konkrétan mit takar, és mekkora csomag? Nálam egyéb fejlesztések miatt fenn van a NET2.0, a VC++ 2005 Express, és a Platform SDK (ha jól csalódom, ez a Windows Server 2003 SP1 SDK névre hallgat, s enélkül nem tudtam VC++ 2005 Express-szel fordítani), de mindez kevés volt a PicKit2 Devicefile Editor-nak, pedig már tele van a diszkem ezekkel a sallangokkal. „Egy kis M$ redistributable (9...) letöltés után”
Szia!
A vc++ 2008 .net -hoz kiadott vcredist_x86.exe csomag kellett neki, kb 4Mb...
Szia!
A programozásban is van egy kis eltérés a 16F84A kétféle írást is tud (0x08, 0x18), a 16F84 csak az egyiket ismeri (0x08), a memóriák törlése is eltér... |
Bejelentkezés
Hirdetés |