Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   287 / 1271
(#) kadarist válasza heli hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Rákattintasz a "get manual"-ra.
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
basszus szégyellem magam, még ennyit sem tudtam. már itt van, nagyon köszi
(#) mcsico válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
hali!
A forrasztás volt az első dolgom, de az sem segített. Most jönnek a kondik.

Elvileg az a sassziszáma: CPT-VC, de a biztonság kedvéért mellékelek egy képet az adattábláról.

adat.JPG
    
(#) abc123456 hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek! Egy tevion tv-vel kapcsolatban kérném a segítségeteket, típusa : Tevion MD 7110. A problémája : Indítás után a led elalszik, de nem indul a tv majd 1-2 perc múlva visszatér készenlétbe, újra ég a led. A sortranzisztor kollektorán készenlét állapotban 150v van ha próbálom indítani akkor ez 160v lesz és annyi is marad ameddig vissza nem tér készenlétbe, ha égőt teszek a lekötött kollektor helyére akkor tudom szabályozni a feszültséget.(Halványodik és erősödik a fénye ha a tápegységben lévő potméteren állítok) Műszerem csak egy multiméter. Ha valaki tud segíteni vagy tanácsot adni hogy milyen irányba induljak a hibakeresésnél akkor azt megköszönném.

(Van még 2 tevion 16:9es tv-m az egyik az villámcsapásos, a másik szinte ugyanezt a hibát produkálja mint a fent leírt tv, csak annyi különbséggel hogy nála led villogással kezdődött az egész.)
Azért is szeretnék a 3ból egy tv-t összehozni + nagyon érdekelne hogy mi lehet a hiba oka.
(#) kadarist válasza abc123456 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Szia!
A sorvégfokozat meghajtását nézd át (kis trafó a sortranzisztor bázisában). A kis meghajtótranzisztor tápfeszültségét is ellenőrizd.
A sorvégfokozat rajza a mellékletben. Az egész rajzot innen letöltheted:>> To download the file, please, click here ! <<
(#) abc123456 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
hello kösz a gyors választ és a rajzot,bocs de nem jól adtam meg a tipust helyesen:tevion md 7110 vts-s amit küldtél rajzot az nem jó ez a tv nagyon hasonlit a tevion md 8205 vts-s tv-hez csak valamivel egyszerübb annak megvan már a rajza az alapján keresgéltem a hibát egyébként ez az a 16:9-es tv aminek hasonló a hibája
(#) abc123456 válasza abc123456 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
nos,ezt a rajzot találtam a tevion md 7110 vts-s tv-hez
(#) kadarist válasza abc123456 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Örülök, hogy megtaláltad a jó rajzot . Az előbb leírtak még mindig érvényesek.
(#) lekvar hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Ne törjétek magatokat,jelentem a tv megjavitva.Kiváncsiak vagytok,hogy mi volt a baja?Nem mondom meg.
(#) abc123456 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
szia kadarist átnéztem a sorvégfokot kistrafó az jónak tünik nincs szakadás a meghajtó az egy fet buz73 annak a drain lábán van 12volt elöte egy bc547 tranzisztor azon szinte semilyen feszültség nincs a sorvégfok 2sc5129 bázisán semmi kolektorán stby-ben 145-150 ha inditom a led kialszik akkor ez a feszültség 160 voltra változik más semmi
(#) kadarist válasza abc123456 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
És ezek a tranzisztorok jók is? a BC kollektorellenállása jó? Alaposan ellenőrizd ezt a részt.
Egyébként a hálózati tápegység tápfeszültségei mindenhol megvannak?
(#) abc123456 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
pufer 308v,secunder feszek 5v ok 8v ok 12v ok 33v helyet 34.5, 15v(d204) helyet csak 12,5v, 5v(d206)helyet 5,5v, 145v készenlétbe kb jó csak inditás után 160 bc547 jó, buz73 nem zárlatos (de nézek azért valami hasonlót,mert ilyen nincs )a c5129-es multival mérve ok,(de ide is nézek valami hasonlót)a kollektor köri ellenállások jók
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok.Van egy bomann tv ,nem indul,azt sem tudom,hogy stndby ig elmegy-e mert nincs visszajelzö led .Teszek fel egy rajzot.
(#) kadarist válasza abc123456 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Azt kellene megnézni, hogy a sorvezérlőjel a Q305 bázisához eljut-e, vagy esetleg elakad valahol. Nem villámcsapás végzett a tévével?
(#) kadarist válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Ez egy RAR fájl, nem ZIP.
Boman
(#) abc123456 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
nem villámcsapás,az egész valami hanghibával kezdödött néha elment a hang valahogy rájöttek hogyha megmozgatják az antenna csatlakozónál akkor visszajön a hang ,ez igy ment hónapokig majd elhozta a gyerek hogy most már nem is akar bekapcsolni kimozgatták a tunert teljesen,nálam először még próbált indulni a nagyfesz aztán igy van a tv ahogy leirtam ( bár van egy olyan tevion is ami villámos csak az egy nagyobb tv)a vezérlés re gondoltam én is csak én arra hogy valami letiltja
(#) kadarist válasza abc123456 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Esetleg nyákrepedés? Alattomos, nehezen javítható hiba.
(#) abc123456 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
lehet,vagy az egészet át kell forrasztani, van pár kráteres forrasztás, még azt átnézem majd ,az egészben az a bosszantó hogy van még egy nagyobb tevion tv ami szinte ugyan ezt csinálja az is nehezen kapcsolt be villogott a led,mérés közben csináltam egy zárlatot 1dioda a tápban, kicseréltem, aztán kicseréltem a tápban a kondikat is de hiába ha indítom a tv-t a led elalszik aztán semmi a feszültségek hasonlóan jók mint ebben a tvben, több zárlatot nem találtam ja még ha jól emlékszem a táp ic is cseréltem
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Hello.Kivettem az R 602(3R9/5W)ellenállást .Szakadást mértem rajta,a pufferkondin sincs semmi fesz,gondolom az ellenálás miatt.Mi okozhatja a szakadást?Szedjem ki a diodakat is?
(#) kadarist válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Mérd meg a diódákat is. A Q613 nem zárlatos?
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Egy zárlatos diódát találtam ,és az elöbb emlitett ellenállást.A Q613 as(gondolom a sortranyó)jó.Hogyan tovább? Csere és próba?
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Ja és bocsi a RAR fájlért
(#) kadarist válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Az a táptranyó, nem a sortranzisztor(Q802). Csere és próba.
(#) supak.jozsef hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Sziasztok.
Javitok egy lg tv-t,a sortrafo van átégve benne,a tipusa FTMPC31-T6005S abban kérnék segitséget hogy hol tudnám beszerezni.Sajnos eddig nem találtam sehol.
Elöre is köszönöm.
(#) vera hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
sziasztok: volnaegy kérésem. ic:uc3842p hejet .betehetem, ic: uc3843 miakülömség ,ezek közöt .
(#) kadarist válasza supak.jozsef hozzászólására (») Jún 28, 2010 / 1
 
Szia!
Ez jó hozzá.
(#) supak.jozsef válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
köszönöm a gyors választ!
(#) kadarist válasza vera hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Nem igazán kompatibilisek egymással. Adatlap:Bővebben: Link
(#) vera válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
kösz, szépen most értem, akor veszek ojat bele amien kel.
(#) jocki17 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Üdv!

Adott egy Philips combo tv.
Látszólag minden oké rajta, de mikor bekapcsolom, kék kép, és pár másodperc után ki kapcsol.Csak a hang ic-vel volt gond előtte, az csrélve lett, de nem lett hang utána sem Olyat ajánlottak már hogy nézzem meg hogy kap-e sorjelet...
Vélemény?
Következő: »»   287 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem