Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   613 / 1680
(#) PH-User hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Én ezt építettem: Link
Tudom, nem nagy szám, de nekem örömet okozott az elkészítése.
(#) Kutyuli válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Belülről már nem néz ki olyan jól sajnos mint kívülről de sebaj. A potikat egy sima tartókonzolra szereltem fel ami akár fém akár egy kb. 3 centi széles paneldarab is lehet. erre a célra én egy paneldarabot használtam fel.
A potik erre a paneldarabra lettek felcsavarozva kis fúrás reszelés után.
A két végén - hosszabb darab esetén akár középen is egy-egy a számítástechnikában használt kis műanyag távtartó láb. A lábat pedig az erősítő előlapjához rögzitettem pillanatragasztóval.
Sajnos a huzalozáson lenne mit javítanom még. De a következő munkám - mert, hogy tervezek egy ilyent is jobb és szebb lesz - remélem.
(#) Kutyuli válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Köszönöm szépen a bíztatást.
(#) Kutyuli válasza PH-User hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Gratulálok hozzá.
(#) PH-User válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Köszi, én is gratulálok Neked!
A fórumon van-e olyan topic, ahol ha megmutatok egy alkatrészt és megmondják, hogy mi az?
(#) hadnagyakos válasza PH-User hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
(#) klemo86 válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Most nézzétek meg! Első épített motyója, és már Ő is szerelőlapra építi a potikat! Nem lóg ki a gomb alól a hatalmas muter, és nem fél centire van emiatt az előlaptól a gomb! Gratulációm
(#) vicsys válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Én is ezt magyaráztam! Egyetértek!
(#) Ricsi89 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Amúgy meg ezért találták ki a süllyesztett belsejű potikat, ennek a széle eltakarja az éppen nem szerelőlapra, hanem előlapra szerelt poti felfogatását.
(#) Action2K válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Osztom véleményed! Gratulálok én is!
(#) klemo86 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
De úgyse ott használják, ahol kéne…
(#) Electricboy hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Megépítettem én is a magam erősítőjét csak sajnos vannak gondok a működésével (külön-külön működik mindhárom kapcsolás de együtt nem akar, lehet hogy a doboznál van valami elkötve de még keresem a hibát) de azért megosztom veletek. TDA2030 as sztereó erősítő LM1036-os sztereó hangszínszabályzóval!
Vélemények kritikák érdekelnek!
(#) Abukodonozo válasza Electricboy hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Nekem tetszik a munkád, ha úgy adódik, írd le ide a hibajelenséget, hátha tudunk segíteni! Kár lenne egy ilyen ügyes darabért, ha nem szólna szépen.
(#) klemo86 válasza Electricboy hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
A dobozt kritizálnám, de mivel rendes elő- és hátlap van rárakva, teljesen jó! A NYÁK-okat vagy ne ilyen csavarral fogasd fel, vagy tegyél alájuk olyan kis vackokat, amikre fölfekszik (remélem tudod, miről beszélek ) Akár egy sima alátát is megtenné… Amúgy tényleg szép
(#) Kutyuli válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Köszönöm az elismerő szavakat.
(#) PH-User válasza Electricboy hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Jól sikerült, nézz át még egyszer mindent és jó is lesz!
(#) Pulyka válasza PH-User hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Yolanda - We No Speak Americano :yes:
(a youtube-os video alatt lejátszott zene címe,aki nem ismerné,nekem is nagy kedvencem)
(#) Electricboy válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Köszönöm mindenki tanácsát: (sorba)
-Abukodonozo: Még megpróbálok egy dolgot ha nem sikerül akkor felteszem a kérdéseimet a megfelelő linkelt fórumba.
-klemo86: Dobozon van mit kritizálni valóban egy lepukkant Pc táp doboza volt flexelni meg nem nagyon tudok a csavar meg most már így marad mert hogy alátétet berakjak le kell bontanom a fél berendezést!
-PH-User: Köszönöm igyekeztem!
Ja és még valami hogy saját magamat kritizáljam megfogattam hogy egy csepp ragasztópisztolyos taknyot sem teszek bele de beleraktam a hangszóró csíptetőjénél
(#) dizi válasza kadam hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Szerintem kicsi lesz az az asztal és a lábad se tudod sehova tenni.hidd el én tudom az én műhelyemnek mérete 1,25X2méter ezért nem szeretek tv-t javítani mert vagy ő nem fér be vagy én és még is bent ülök napi 15 órát.
(#) dizi hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Íme a mai nap én se voltam tétlen ezt a két villanypásztort készítettem többek közt ami még lehet,hogy futószalagra kerül,az egyik csak hálózati kék címkés a másik,narancs címkés meg vegyes üzemű (aksi/hálózat)
(#) PH-User válasza dizi hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Gratulálok, szuperek!
Én a kis erősítőm dobozolásán gondolkodom most.
(#) klemo86 válasza PH-User hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Te is? Sok munka lenne az enyémmel, pedig egyszerű, csak nem vagyok rá berendezkedve egyáltalán
(#) dizi válasza PH-User hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Köszönöm.
Mindig úgy állj neki,valami be dobozolásának, hogy azon csak te lásd a hibákat másnak erre ne adj esélyt.
(#) klemo86 válasza dizi hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Ez szép volt! :eljen:
(#) melorin válasza dizi hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Szép és jó lenne, de az átlagembernek nincsenek olyan szerszámai, hogy hiba nélküli dobozt tudjon csinálni, mint pl. egy gyári doboz. Habár attól függ, hogy nálad mi számít hibának.
Szerintem a lényeg, hogy legyen esztétikus, ne legyenek rajta ronda megoldások, legalábbis kívülről, és ne lötyögjön benne a cucc
(#) Vales válasza dizi hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Üdv!

Nem csak a készülékek szépek, de a műhelysarkod is nagyon tetszik!
(#) geri303 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretném bemutatni legújabb művemet: 2x3V-12,5V 4A-es tápegységemet. Végre kész a doboza így már kinéz valahogy a saját készítésű panelműszerrel együtt. A feszültsége 2-2 potival szabályozható, finom és durva beállítás.

A lelke két PTN78020 step-down DC/DC konverter, ennek a hatásfoka nagyobb terhelés esetén 96% is lehet . Az IC önmagában már rövidzárvédett.
A trafó már nem kapott helyet a dobozban, annak külön helye van a forrasztópáka trafója mellett a földön egy fadobozban. 2x19,5V és 10V segéd AC.

Egyedül a potiról hiányoznak a gombok, de elfogyott a boltban mire mentem, vagyis előttem vittek el 14DB-ot , de az is lesz rá.

Az előlap Front Designerrel készült -->fényes papír -->laminálás.

Jöjjenek hát a képek.
(#) borvendeg válasza geri303 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Grat szépmunka!
A panemlérő PIC-el van? Hogyan csináltál olyan "kifordított" karaktertamivel a 3. képen a "C2"-t írtad ki?
(#) kadam hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Átolvastam pár hozzászólást ami nekem szól. Igazatok van. Már most kicsinek tűnik, pedig csak egy BEAG minimixet szedtem szét. Legalább tanulok a hibámból. Amint lesz anyag és hely nekilátok egy új, nagyob cucc építésének. Ami a barna földeletlen dugaljt illeti: Abban nem a hálózati fesz van. Balról jobbra 12V, 24V, 35V váltóáram. A transzformátort a fiókok mögé építettem be. Kezdetnek elég lesz. A későbbiekben mindenképp fejlesztem a műhelyt.
(#) geri303 válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Köszi!
Igen PIC van benne, a kifordított karakterek egyedi karakterek, az LCD-be 8 darab egyedi karaktert lehet írni, ezeket pixelenként lehet szerkeszteni. Van itt cikk róla valahol, hogyan lehet azt elérni és használni.
Következő: »»   613 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem