Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   582 / 2508
(#) vjdgrgly válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
kösz a segítséget innen már szerintem boldugolok.
(#) vikipapa válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Szívesen Majd ha kész, akkor majd elmondhatnád a véleményed, mert lehet építek egyet én is. Sok sikert az építéshez!
(#) voodoo hozzászólása Júl 31, 2010 /
 
Heyhóó!!

Ért valaki ehhez a típusú nyers, szűz erősítőhöz?
GPA-800.

Van rajta 3db olyan csatlakozó, mint az alaplapokon szokott lenni, ha (soros portot kötnél rá 10 tüskés) foglalat. Amikor vettem még adtak hozzá egy ún: ventilátor áramköri rajzot csak valahova elkeveredett. Állítólag anélkül be se kapcsol. Nos nem értem mert van rajta a +/- tápon kívül még +12V (gondolom relé) és még +18V nem tudom most az mi.... mert nincs oda írva.
Van rajta "Term" feliratú poti, "Fan" feliratú, P1, és P2 feliratú is. Meg vagy 2db IC is. Amúgy MJL21193/94 párok összesen 14 darab van rajta. Elvileg 800Wattos.
Zavar, hogy nem tudom mi az a +18V ??? Túl van bonyolítva az egész.... Nincs megjelölve hogy a csatlakozón azon a 3db 10 tüskés mi lehet??
De egyébként ami kell az ott van>> Jel be, Hang ki, Táp +/- és 0, csak a többi kivezetéseket nem tudom mik lehetnek?

Valószínű létfontos ehhez a panelhez még külön egy külső +18V-os ventilátor áramkör létesítése? Kell ez egyáltalán? Mégis miért van 2db 2 tüskés fan csatlakozó már maga a panelen? Nem értek semmit. Jah és még egy LED is csillog az elején ha ventilátor működik... (elvileg)

Jó lenne megtudni bocsi ha hosszú voltam Üdv!
(#) bihari laci válasza voodoo hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
SZia .,jo lenne ha fel tudnál rakni , egy pár képet, hogy jobban lásuk a cuccot ,hétha jobban tudnánk segiteni.
(#) vjdgrgly válasza vikipapa hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Oké maj szólok
(#) voodoo válasza bihari laci hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Tettem fel néhány képet a páciensről, nem valami jó minőségű próbáltam így-úgy, de csak 3Mpixel....
Köszi a segítséget
(#) voodoo válasza voodoo hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
melléklet....
(#) zsolti002 hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
Sziasztok. Szeretném megépíteni ezt a végfokot csak nem tudom hogy mijen tipusú az a DIP16 tokozású ic, és hogy az irf645-öt mivel lehet helyettesíteni mert nem találok sehol ijen fetet. ha valaki esetleg tudna segíteni azt megköszönném.
(#) kadarist válasza zsolti002 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Szia!
A FET-et IRF644-el helyettesítheted. Bővebben: Link
(#) zsolti002 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Szia. Akkor a fet az rendben van, köszi szépen, de mi lehet az az IC?
(#) kadarist válasza zsolti002 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Honnan van a rajz? Gondolom volt valamilyen forrása, és ott leírják az IC típusát.
(#) Ge Lee válasza zsolti002 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Az IC pedig az IRS2092. Nézd meg az adatlap ajánlását is és ne felejtsd el a rövidzárvédelmet!
(#) zsolti002 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Itt találtam a rajzotBővebben: Link
(#) zsolti002 válasza zsolti002 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
megvan az ic típusa rögtön a legelső sorban Bocsi de nem láttam.
Egyébként ezt az ic-t hol lehet beszerezni?
(#) kadarist válasza zsolti002 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Innen beszerezheted.
(#) Tomi20 hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
Heló

Szeretnék építeni egy 5.1-es erősítőt. 2x18V-os trafóm van, ez kb +-24V egyenirányítva, és kb 400W-os. Minél olcsóbban kellene kijönnie egy végfoknak. Először a VF3 jutott eszembe, de az +-17V-ról jár. VF2 az nem szimpatikus, elég gerjedékeny, zajos (építettem már jó párat belőle). Sajnos a trafót nem tudom áttekerni, mert hegesztetettek a lemezei. Kinek milyen kapcsolás ugrik be?
(#) zsolti002 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Egyébként jónak tűnik ez a végfok, érdemes megépíteni?? mert teljesítményben jó lenne.
(#) Doncso válasza voodoo hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Ezt az Árwill elektronikába árulták kitt-be, talán tudnak adni rajzot, mert már úgyis kifutott náluk.
(#) Ge Lee válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Pedig akkora tápfeszhez a VF2-nél olcsóbbat nem fogsz találni. Ha neked gerjedékeny és zajos volt akkor valamit nagyon elrontottál. Jobb is mint a VF3, zaja szinte semmi sincs. Az 5534-el tényleg gerjedékenyebb (de többnyire ezzel sem szokott gerjedni), tegyél bele 071-et vagy LF356-ot azokkal jó.
Ha végképp nem tetszik ott a Texas féle 50W-os, arról is találsz itt rajzot.
(#) Dióda válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Hidalt TDA7294 esetleg és akkor még ki is használnád a trafód.
(#) J-O-E válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Vagy ha a minőség is fontos 2x hidalt GAIN CLONE LM3876 ha a táp valóban 350-400W-os +/-24v-al nem csak a hangerő lenne kiváló.
(#) Tomi20 válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Köszi, bár ez egy kicsit drága lenne 5 csatornára.
A TDA7294, és a VF2 között vacillálok, de mivel a VF2-vel nem sok jó tapasztalatom van (lehet hogy a műveleti erősítő miatt) így TDA lesz, egyszerűbb is, na meg nem annyira érzékeny a nyugalmi árama a hőre. Bár most lehet hogy ágyúval verébre kategória lesz az erősítő, mert a hangszórók 15W-osak, de később lehet hogy lecserélem nagyobbakra. Akkor legalább már az erősítővel nem kell foglalkozni.
(#) J-O-E válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Ja figyelmetlen voltam, házimozihoz a LM3875 GainClone ennél egyszerűbb nincs, de mondjuk tényleg drágábban jön ki nem véletlenül.
(#) voodoo válasza Doncso hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Hogy érted "kifutott" náluk?
(#) Doncso válasza voodoo hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Úgy, hogy ha jól láttam, már nem rendelhető a kitt.
(#) terabyte hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Sziasztok az a gondom hogy a TDA2030A alapu arösitöm nem szol az elöfok egy LM1036N alapu hangszinszabájzó
(#) Doncso válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Van valamilyen rajz hozzá?
(#) terabyte válasza Doncso hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Igen itt van

tdash.gif
    
(#) Doncso válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Így hirtelen, 5-ös 3-as lábon mérj feszültséget, a bemenetét hagyd lógva, és fogd meg bekapcsolt vég mellett, valami kis hangszóróval, búgást hallasz e. Eddig működött, vagy most tetted össze?
Üdv.
(#) terabyte válasza Doncso hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Most raktam ösze és nem búg mindjárt mérek feszt
Következő: »»   582 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem