Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 289
(#) palya00001 válasza botkaa hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!

Nekem tényleg kutyára kellene. De valami erősebb kuvaszaim vannak és azoknak szeretném.
(#) athor77 hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
Sziasztok.
Villanypásztor teszterbe glimmlámpát hol lehet olcsón beszerezni?
Köszi.
(#) frob válasza athor77 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Na talán itt Bővebben: Link

Vagy itt : Bővebben: Link

Link javítva. köb..
(#) Wegg hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
Sziasztok .
Ezek a glimmlámpák viszonylagosan elérhető áron vannak .Nekem inkább az lenne a kérdésem ,hogy ebbe a vizsgálóba melyik típusú glimm való bele? És amit az "erdgab" felvetett hogy a méréshatárát kiterjeszteni felfele hogy tudjon mérni illetve 10KV - ot is .
üdvözlettel és köszönettel
Wegg
(#) athor77 válasza Wegg hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Én ezt rendelem a hosszú lábai miatt könnyebb vele dolgozni.
Ellenérvek?
Láttam gyárit abban is hasonló méretűek vannak.
(#) frob válasza Wegg hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Ez tudja...
teszter
(#) frob válasza athor77 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szerintem teljesen jó lesz, úgy is megközelítő mérés lesz belölle...
Jó lenne energiát is mérni nem csak feszt, valaki próbálta már hogy a sima A4 es lapot átüti e a szerkója?
Az enyém ( még mindig tesztfázisban ) 0.5mm es likat üt rajta egy szikrára másodikra ugyan oda akkor kb 0.7mm es lesz a lyuk...
(#) erdgab válasza frob hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Az a teszter csak 6000V tud,én ezt építettem meg és összehasonlítottam egy gyárival,egyformán mutattak.Az építésnél tessenek vigyázni uraim! Az első kísérletnél nálam a 100k ellenállás átütött,egy nagyobb fizikai méretűt kellett betennem.Az én pásztorom szikraköz nélkül 2,5cm szikrát ad,ha a kis trafót 230/8V cseréltem,a szikra meghaladta a 3-3,5cm nagyságot 16µF kondival,szinte "fékezhetetlennek" tűnt.
(#) erdgab válasza frob hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
A mellékelt képen látható piros nagyfesz kivezetés mellé tettem 1cm távolságra egy ugyan olyan szigetelt vezetéket,melynek a vége testre volt kötve,a szikra simán átütötte a két szigetelést és nem csak egyszer.
(#) Wegg válasza athor77 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Igaz a hosszú lábakból lelehet csípni ha kell.Engem az is érdekelne hogy hány mA - es a glimm . Mert érzékenységben vannak eltérések amit köbzoli belinkelt.Vagy csak a 220V a lényeg ?Ha ebben is volna infó akkor nagy hajlandóság van bennem egy ilyen teszter elkészítéséhez .
És köszönöm Frob-nak is a rajzot.
Egyébként ( már - még ) csak az van biztonságban ami áram alatt van
üdv
(#) frob válasza erdgab hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szerintem egy kicsit sok az a 2-3cm es szikra, az már azért a bolti kordonéptő vackokat is átüti, vagy inkább a felületén elszalad, mert át nem fogja ütni, csak ha picit is koszos vagy nedves lesz azonnal áthúz és csak szenesedik...

Egyébként nagyon szép szerelés!

Sajnos azokról a glimmekről nem tudok semmit sem, van pár fajta ott venni kell belölle és megnézni mi csinál az egyikre másikra.
(#) erdgab válasza frob hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Természetesen sok az olyan nagy szikra,nincs rá szükség,korlátoztam is a szikraközzel,most "szelíd".Azok a glimmek,melyeket én használtam,eredetileg 230V jelzőizzók voltak,áramfelvételük 1,6mA (megmértem).Az izzók műanyag buráját könnyen le tudtam venni majd kiforrasztottam a glimmeket,mindegyikkel egy 100k ellenállás volt sorba kötve.Vasalóból kibontottat is néztem,azonos eredményt kaptam,hátha segít ez a pár mondat.Köszönöm az elismerésedet,nagyon sokat jelent nekem Tőled,Tőletek,ugyanis nem vagyok szakmabéli,csak hobbista,eredetileg fémszerkezet lakatos vagyok.
(#) Wegg válasza erdgab hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Gábor a 100k ellenállásokkal együtt forrasztottad bele a teszterbe ?Vagy azok nélkül ?
(#) erdgab válasza Wegg hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Bocsi,hogy csak most tudok írni,épp most estem haza. Leforrasztottam a 100k ellenállásokat és csak a glimmeket építettem be.előrébb mutattam fényképetBővebben: Link
(#) Wegg válasza erdgab hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Akkor azok alapból nem 220V os glimmek már csak akkor ha rajta van a 100k sorba .
Azt hiszem csinálok egy tesztert próbaképpen én is .És bemérem egy feszváltóval amit toroiddal gerjesztek majd .Köszönöm a választ ,nem késtél el, mert én is nemrég értem haza.
üdv
(#) athor77 válasza frob hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Itt vannak a glimmerek ezért nézegettem ezen az oldalon az ellenállásokat de nem találtam 0,25w-os ból a 6 db-ot se 0,4w-os se 0,6w-osból.
2w os ból sincs csak vegyesen lehetne innét összehozni.
Ez mennyiben befolyásolja a teszter működését?

Ha már vegyes akkor melyikből, milyen összeállításban válasszam azt a 6+2-őt?
(#) frob válasza athor77 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Ha pestországi vagy akkor www.lomex.hu -n is szétnézhetsz, itt azért van sokféle olyan is mai kellhet...
(#) frob válasza athor77 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Közben rendeletem lomextól és kipróbálás jelleggel vettem 36-00-37 es raktári számon elérhető lámpionokból és hogy hogy, ezek is glimmes lámpik ráadásul szépen tokozva, mondjuk kicsit nagy darabok, de végül is ki lehet termelni belölle a glimmet, na meg, ha a tok el van kb felezve akkor a glimmek felé berakható és még szebb is lesz a doboz.. akár, bár az a része már kis nyomtató s macerkodással széppé tehető

Szóval csak azért írom hogy innen az ellenállásokat is meg lehet rendelni meg a glimmeket is és akkor nem kell két helyről összevadászni őket....
(#) frob válasza frob hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Én is összeraktam gyorsan egy kis célhuzalozással egy műanyaglapon persze az általad emlegetett 100k és az utána lévő 24K azonnal átütött szóval most keresgélhetek nagyobbatvalószínű nem fémréteg hanem huzal ellenállásokat kellett volna eleve vennem...pedig mind 0.6W os példányés persze így az összes glimm villan....

Mellékelem a nagynehezen elkészült 230V os pásztorkáról a képet, a nagyfeszt adó trafó leválasztott 4réteg szigeteléssel egymástól a két tekercs szóval és nincs összekötve a két oldal
(#) frob válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Igaz igaz...

Viszont most következő problémát vettem észre, a tirisztor nem süti ki teljesen a kondit... ezért nincs is meg a teljes energia a szikrán, most kicsit tanácstalan vagyok mert nem értem miért, vagy is gondolom hogy azért mert a trafó visszarúg, és ekkor a tirisztor lezár.. na de ez így most valahogy nem tetszik.
(#) frob válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Kerestem egyet beraktam sajnos semmit sem ért, ugyan úgy nem süti rá a kondit teljes mértékben...
(#) mex válasza frob hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
A dióda katódját testre, az anódot pedig a gyújtótrafó, és a kondi közös pontjára kösd. Nem árt, ha gyorsdiódát teszel be.
(#) Cavalier válasza frob hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Valószínű, hogy gyári cuccokban ezért van úgy megoldva, hogy a nagy kondi pufferként működik, a nagyfesz trafóval párhuzamosan van egy 2u400V kondi, alatta egy légmagos tekercs, valami 20-40uH körül(?) és az alatt a tirisztor a test felé húzza le ezt az egészet.
(#) frob válasza mex hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Valamivel jobb lett az eredmény, de anynira még nem tetszik , minden esetre egynek elmegy
(#) frob válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
A nagyfesz és a párhuzamosan kapcsolt 4uf al van sorban egy légmagos tekercs és ezzel sorban a tirisztor? Érdekesen hangzik...
(#) Cavalier válasza frob hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Előkerestem a rajzot, egy Horizon típusúból rajzoltam vissza, ha jól emlékszem.
Nem is 4uf hanem 2,2. A tekercsadatok csak kb. pontosak, nem szedtem szét, csak kívülről megszámoltam.

vege.jpg
    
(#) frob válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Továbbra is elég érdekesenek találom
(#) otto54 hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Megkerestek egy olyan kéréssel,hogy van-e vezérlőegységem a "GYEPGAZD kft" által valamikor gyátott 5,2kV-os 4 Joule-s villanypásztorhoz. Én nem ismerem ezt a terméket.
Találkozott már valaki ezzel a gyártóval,esetleg van ehhez a "gép"-hez vezérlő egysége stb.?
Üdv.
Ottó
(#) culimuli válasza otto54 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Szia!
Nekem van egy 5,2kV-os,4J villanypásztorom csak nem a "GYEPGAZD kft" gyártotta hanem a Conteco,ha érdekel rakok fel képet.
(#) frob válasza culimuli hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Ha a belsejéről is tudsz fotót készíteni, az engem is nagyon érdekelne. Előre is köszi!
Következő: »»   72 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem