Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszók csöves tuningja
Lapozás: OK   2 / 3
(#) EcoPityu válasza Action2K hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Bizony-bizony, a csöves erősítő , az CSAL! Símít!
(#) EcoPityu válasza CHZ hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
CHZ maestro!
Meghallgattam végre! Összehasonlítottam a szűrő előtti, és utáni jelet, és mivel a szűrő előtti , szabadabb, lágyabb érzés volt... /azaz sokkal csilingelőbb, dúsabb magastartomány /, ezért én is szűrő nélkül hagytam.

Itt jegyezném meg, hogy rettentően el vagyok keseredve, hogy megcsináltam ezt a jelszint növelőt a CD-be..
Nem azért, mert nem lenne jó, ellenkezőleg, mesés hangja van, és végre ki is hajtja a 6AS7G-SE-t!

A szomorúságom kiváltója az, hogy így torzításközeli hangerővel hallgatva, hozzászoktam a hangjához, ahhoz, hogy egyetlen hangszer sem mosódik a többi közé, bármelyikre rá tudom állítani a fülem, mert kihallható a többi közül...

Ja, és utána rákötöttem a 6P3CE-PP UL-t /a RED STAR-t/ ...lehangolt!
Hát gyerekek, ég és föld!

Vagy csak az a különbség, hogy a PP-nek több a mélye, és így nem érvényesül a magas tartomány, vagy a PP labdába sem rúghat a jól megépített SE-vel szemben...

(még azon is elgondolkoztam, hogy el sem viszem kecsóra, de a hangerő versenybe még remekelhet! Majd meghalljátok!) (Bocs CHZ, te nem! )

U.I.: az SE-n így fél hangerőnél / a potin /van a torzításhatár, eredeti vonalkimeneten, max hangerő sem hajtja ki! A PP-n 1/3-nál már ordít! Így nem mértem a kimenőjel szintjét, de elég bármilyen érzéketlen erősítő kihajtásához, az biztos! Ha meg nagyon sok, akkor ott a gyári kimenet, az sem rossz!
(#) CHZ válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia !

Ha kevésbé érzékeny bemenetű erősítőd van , akkor még jól is jártál .
Én 0,8-1 V eff. bemeneti feszre illesztgetem az erősítőket .

TDA1543 DAC IC-vel szerelt PHILIPS CD analóg részét , ezzel a csöves fokozattal váltottam ki.
Kikötve a szűrőt és az aktív I/V konverterét... , így a csöves fokozat kimenete 2V eff.-re lett belőve , ezzel maradt a megszokott szint .
(#) EcoPityu válasza CHZ hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Szia!
Csak az SE ilyen érzéketlen, mert a 6H8C nem igazán erősít eleget! A 6P3CE UL-ban is ő fordítja a fázist katodinban, az sem túl érzékeny!

De ez végre kihajtja még ezeket is...
Gondoltam én is katódból csatolt fokozatra, de az SRPP-t már ismertem, és így ez került bele.
(#) joepapa válasza EcoPityu hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Érdekelne, pontosan honnét indul a te fokozatod? Esetleg kapcsirajz részlet? Egy dac van a jobb és bal csatornának? vagy egy tokban 2 dac? vagy 2 dac? Mert nekem 1 DAC van a yamaha cd-450 esben és utánna multiplexelik szét a jelet bal-jobb csatornára.

I/V konverter az lehet egyszem ellenállás ha jól sejtem nem? Ha folyik rajt áram esik rajt feszkó és kész az I/V nem?

Szép lett a cd-d, viszont ha már csöves biztos nem csatolnék elkóval. Inkább valami orosz vagy remix olaj papírral, de legalább MKP.
Épp tegnap cseréltem ki a Triangle Zephy hangfalamban a gyári magas kondit az eredeti KIT ben szereplő Phlips MKP-ról orosz fémezett papírra...ég és föld. Elkóval utoljára autó"hi-fi" ben találkoztam, (na meg a régi cuccaimban de még egy autókoaxhangszóróból is kidobom ha nekem kell hallgatnom, szerintem a kicsatoló kondit cseréld ki bármire ami nem elko, vagy tantál és meg fogsz lepődni.

15 éve építettem egy erősítőt, nem foglalkoztam alkatrészek hangjával, minden válogatva volt ben értékre, bétára (tranyós) és akkor még a tantál láz volt, minden kondi tantál volt, vagy kerámia, ellenállás fémréteg (gondoltam akkor ha nagyfrekiben jó ide le 20kHz re is), aztán most olvasgatok, és kicseréltem a tantálokat, sima elkóra, ill kicsiket MKP, kerámiákat MKP HOPPPSZ kitisztult a hangja.
Csövesnél egyszerübb mert kevés az alkatrész.

Szóval az a kicsatoló elkó ha elő is van feszítve, nem hiszem, hogy okés.

Megjegyzem 1 év sem telt el amikor még bipolár elkókban hittem.
(#) joepapa hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Hát nem nagy itt a pörgés.
Közben rájöttem elég nekem, ha a végfok csöves, a termikus torzítás ott a legnagyobb ha tranyós lenne , a cd lejátszóban nem hiszem, hogy jobb lenne ha csöves a vége azaz én több hibát látok belevinni mint amit nyernék.
Rendesen átépített táp, futómű, óra az biztos javít de a csöves hangfokozat?
Bár a barna hangot bele lehet tenni egy tranyós rendszernek lehet jól is áll, hogy csövesre torzul a hang , de ezt úgyis megcsinálja a végfok.
Bár ha már itt az elején is csövesre van húzva-torzítva a sinus nem sinus hanem fele nyúlik fele dundis akkor azt erősíti a végfok azaz nagyobb csöves torzítást lehet elérni, már kis kiveérlésnél is, azaz nem csak a maxra vezérlés közelében jön ez elő, hanem előbb azaz mindig, azaz csöves hangja lenne. Ha pedig a fülnek-emberi agynak ez a job-szebb-kellemesebb akkor érdemes csövesre rontani az átvitelt.

Szóval ha végre tuti a végfokom nekiállok mégis csövesíteni a yamaha cd-450 et. Csak még kapcsirajzom mindig semmi nincs hozzá.
(#) EcoPityu válasza joepapa hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia joepapa!

Idézet:
„Hát nem nagy itt a pörgés.”

A pörgésszámláló Válasz • Jún 15, 2009 nél megakadt. Én sem lennék most itt, ha Moszkvai kolléga nem szól...

Nos: én a CD spíleremben egy TA sorozatú Toshiba "16bites" D/A átalakító IC mögötti szűrőt, és fokozaterősítő műveleti erősítőt váltottam ki csöves SRPP-vel.
Egyből sztereó volt, így csak két külön erősítőfokozatot kellett mögé tennem.

A koncepció az, volt, hogy nagyobb kimenőjel, zajmentesen, és ha lehet ne IC-vel. (egy műverősítőben több tíz tranyón megy át a jel, ez meg csak 2db trióda!)
Kaptam is 10Vpp-t. Amit azóta lebutítottam 2V-ra. Mert a végfokaim néhánya elég érzéketlennek bizonyult, viszont már a 10V sok!

Mivel jó nagy a bementi ellenállása a csöves fokozatnak, ezért mégannyira sem változik a hang, ami kiesik a D/A-ból!

És ha nem tetszik, akkor megmaradt az eredeti is...
Nos ezért készült bele a csöves vég.
(#) EcoPityu válasza joepapa hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Ha lesz rá időm, kipróbálom nem elkóval is a kicsatolást, eszembe sem jutott, hogy 10µF/400V van más is, mint elkó...

Köszcsi!
(#) smiler79 hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Kapcsolási rajzot hol találhatok ilyenekről?
(#) Action2K válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Például itt, 6 hozzászólással előrébb, meg rengeteget a neten.
(#) Moszkvai hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Tudja valaki, hogy a KDA0316-os DAC kimeneteire kell-e leválasztó kondi, ha EZT a meghajtót teszem utána? Ha igen milyen értékű? Ha nem szűkséges akkor inkább nem tennék. Köszönöm előre is!
(#) joepapa válasza joepapa hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Javít, nem is kicsit, egy katódkövető ha van elég jel, de a legnagyobb változást az igaz csöves I/V jozza, pl TDA1543 áramkimenetes, földelt rácsra dolgoztatva a DAC ot, a DAC árama a csövön folyik át.
Érdemes két egyforma cd-t venni a teszt céljára, aztán az eredetihez lehet A-B tesztelni. Ég és föld, mint a hang mint a mérőjelek, "matek" szerint romlik, ezt a szkóp is alátámasztja, a füloszkóp szerint javul.
(#) igi válasza CHZ hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Szervusz!
(kezdő vagyok csöves technikában)
Ha jól értelmezem, akkor az oldalanként IC-ből kialakított szűrő + I/V konverter kihagyásával, ez az áramkör végzi a kimeneti illesztést.
A DEEM áramkör ebben az esetben kimarad?

(#) CHZ válasza igi hozzászólására (») Nov 12, 2012 / 1
 
Szia!
Jól értelmezed. I/V és feszültség erősítő, szűrő nélkül.
6H6P egyik triódájával is megoldható, földelt rácsú beállításban.
(#) igi válasza CHZ hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Szervusz!
Köszönöm.
Ezt láttam másik fórumon.
Ebben kérhetem a segítséged egy rajz erejéig?
Bár számomra a korábban feltett rajz is megfelel....
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) CHZ válasza igi hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Lerajzolom..
(#) igi hozzászólása Nov 12, 2012 /
 
Köszönöm!
Esetleg ez mennyire megfelelő?
http://www.lampizator.eu/shop/Manuals/6N6P/6n6p%20kit%20manual.pdf
Másik kérdésem (már amennyiben nem zavarlak) ECC83 mennyire megfelelő erre a feladatra?
(#) CHZ válasza igi hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Pontosan melyik TDA-hoz szeretnéd bekötni?
Ha TDA1541- hez akarod felhasználni, alacsony lesz a kimeneti jelszint. Feszültség erősítése kb 8-10x es. Nagyobb erősítésű csővel jobb lehet, vagy trafós I/V-vel, 6N6P is megfelelő jelszintet produkálhat.
(#) igi válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2012 / 1
 
Szia!
Van TDA1541-es, és TDA1543-as Dac-al szerelt Philips-em (CD640 - CD614)
Közben turkáltam a neten és ezeket találtam...
Ám nem szeretném túlvariálni a történetet.
Amennyiben jó a TDA1541-hez a korábban fel tett kapcsolásod, azt építeném meg,
mert így mind két cd-vel ki tudnám próbálni.
Az ECC83-as cső annyiban került képbe, hogy abból van pár darab ledobozolva.
Gondolom az ECC85 ide alkalmatlan (abból is van jó-néhány)
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) CHZ válasza igi hozzászólására (») Nov 13, 2012 / 1
 
Az a rajz TDA1543 hoz jó, TDA1541 -hez használhatod az első kapcsolás, amit itt feltettél.
(#) igi válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget.
(#) sanca2 hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
Üdv mindenkinek

Beszreztem egy Grundig CD 8150-est és ki akarnám cserélni a műveleti erősítőket LM833-ról OPA2134-re és a kimeneti kicsatoló elkókat ( a rajzon bejelöltem )
Szeretném kérdezni hogy érdemes e ? és ha igen a kondit milyenre kéne cserélni ? bipoláris jó-e ide ? hány mikrós legyen és milyen feszültségű ? esetleg javasolt tipus ?
Köszönöm válaszotok Üdv
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) igi válasza sanca2 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Szervusz!
Az OPA2134 teljesen megfelel.
Bár nálam a TDA1543 után szebben zenélt az OPA2604.
De ez nem elég.
Minimum a tápágban lévő 100µF-os kondikat is cserélni kell.
Valamint az I/V konverter IC-t is ki kell cserélni.
A 2 kondi jó minőségű (audió célra gyártott) bipoláris lehet.
Erről a készülékről találsz részletes "tuning" leírást a neten.
(#) sanca2 válasza igi hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia

Köszönöm válaszod
A jó minőségű Audió bipoláris kondi értéke lényeges ( fesz? mikrofarad ) ?
Igen azt is cserélem, csak a rajzon nem jelöltem meg
A táp ágban a 100µF os kondikat milyenre kéne ? a 100µF mint érték maradhat ,vagy nagyobbat és jobb minőségűt tegyek bele ?
Meg találtam a tuning roldalt el is olvastam, de ott sem írnak kondi értékeket
Üdv
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) sanca2 válasza igi hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia
Mely kondikra gondoltál ? be jelölnéd ?
Köszönöm Üdv
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) igi válasza sanca2 hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia!
Megbeszéljük....
Üdv: igi
(#) sanca2 válasza igi hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia

Kösz
(#) igi válasza CHZ hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia!
Sikerült a 6H6P-s kapcsolást papírra vetned?
(#) CHZ válasza igi hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia!
Elnézést, teljesen elfelejtettem. Csinálom...
(#) CHZ válasza igi hozzászólására (») Jan 26, 2013 / 1
 
Még egyszer bocs...!
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem