Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1004 / 3959
(#) proli007 válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hello! Van erre külön topik.. üdv! proli007
(#) moltam válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Árammérő sönt számító segédprogram:Bővebben: Link
(#) R4v3n hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Üdv! Találkoztam ezzel a kapcsolással és az a két kérdés merült fel bennem hogy létezik hogy ennek az ic-nek nem kell hűtés?(ha esetleg kell milyen hűtőt használjak?) A másik meg hogy egy ilyen szabályzónál hogy változik a kimeneti áramerősség?
(#) huba hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Sziasztok. Ennek az ultrahangos párásitó kapcsolásnak mitől kéne berezegni? Úgy értem mitől nyit a tranzisztor. Bővebben: Link
Egy plusz ellenalassal sikerült berezegetessem de egyik gyári rajzban sem szerepel.
(#) kisist1 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szia!

Ma eljutottam a madaras boltba, de 3000Ft volt a legolcsóbb. Te melyikben láttad ennyiért?
(#) MaTe193 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Köszönöm!
(Pontosan melyik topic is az?)Az áram mérése megy,de a én a V-ra lennék kíváncsi.
Máté
(#) proli007 válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 1, 2010 / 1
 
Hello!
A shunt készítésre gondoltam.. De a feszültségmérés előtét ellenállása nem nagy gond. Tudod, mekkora feszültséget szeretnél mérni. Tudod, hogy mekkora a műszer végkitéréséhez szükséges áram. Ha a kettőt elosztod egymással, megkapod az előtét ellenállás értékét. Most már csak le kell belőle vonni a műszer belsőellenállását.
üdv! proli007
(#) clyde hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Üdv!

Egy olyan kérdésben szeretném a segítségeeteket kérni, hogy ha LED-et 6V-ra szeretnék rákötni, akkor az úgy megfelelő-e, gogy a 12V-hoz képest megfelezem az ellenállást?(mert ugye 6 V nem bír el dupla annyi LED-et)
valami ilyesmire gondoltam: 1 LED 12 V 200 Ohm, akkor 1 LED 6 V 100 Ohm...
(#) clyde válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
akkor ha jól számolom nem jó az elméletem...
(#) MaTe193 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Köszönöm a választ!Így már világos.Tehát,ha jól értettem,akkor pl 5V-os méréshatárhoz 5/0,001 - 45kell?A készítés ügyében pedig átnézek a másik topicba!
Köszönettel:Máté.
(#) proli007 válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Hello!
45 micsoda? Krumpli? Mert ha vas és réz szögeket versz bele, abból is kijön az 1mA!
Az 5V/1mA az felénk 5kohm ebből kel levonni, a 45ohhm-ot, amitől az csak kb. 1%-al lesz kisebb. De mivel úgy is két ellenállásból fogod összeállítani az értéket, mindenképpen próbálgatni kell majd, mit mutat.
üdv! proli007
(#) Balogh Zsolt hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Sziasztok !
Csak annyit szeretnék kérdezni hogy használom az Eagle 5.3.0-át és régen terveztem vele, és nem tudom hogy hogyan kell exportálni hogy csak a vezetősávok látszódjanak és a beépítendő darabok ne látszóbjanak.
Köszi!
(#) qvasz2 válasza Balogh Zsolt hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Kikapcsolod a felesleges rétegeket nyomtatás előtt.

Rétegek.jpg
    
(#) Balogh Zsolt válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Azt tudom csak még nem jöttem rá hogy hol kell. (meik menüpontban és ott hol). (mivel elfelejtettem)
(#) qvasz2 válasza Balogh Zsolt hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Csatoltam. A színes lapokra klikkelsz és ott.
Amúgy van eagle topik; kb. 50-szer leírtuk már . . .
(#) Balogh Zsolt válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
ÁÁÁ köszi szépen már ezt kerestem egy órája
(#) slave557 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy tápom, ami robbant egy kicsit, és nem működik, a harmadik képen szerintem egy biztosíték lehet, de ha tévedek, javítsatok ki.
A másodikon látszik a ház sérülése, és az első képen, pedig az az alkatrész (azthiszem n-es fet), ami azt a nyomot hagyta a ház belső részén. Cseréljem ki ezt a fet-et, és a biztosítékot, vagy mit tegyek?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) slave557 válasza slave557 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Sikerült eltörnöm a 3. képen látható biztosítékot(?), tehát mivel is kéne helyettesítenem?
(#) B.I válasza slave557 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Az tényleg egy biztositék, mert a panelon F1 a jelzése ami biztositékot jelöl.
(#) chritopher hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Sziasztok! Kezdö vagyok a témában, légyszives számomra érthetöen mondjátok el hogy hogy lehet távirányítót összekötni egy autóhoz , mire lesz szükségem meg ha lehet egy rajzot szeretnék kérni az áramkörröl e mailben előre is köszi
(#) MaTe193 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Szép napot!
Át szeretném alakítani ezt a kapcsolást PNP tranzisztorosra.Ebben kérnék segítséget,mivel nem nagyon tudom,hogyan is lássak neki.A tranzisztor GC511K lenne.Remélem tudtok segíteni!
Köszönettel:Máté.
(#) pucuka válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Berakod a tranyóidat ugyanúgy ahogy a kapcsolásban szerepel, megfordítod a tápfeszt, az elkókat, és a LED -eket.
(#) aderka hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Üdv!
Kaptam egy autóerősítőt javításra, találtam benn egy K D998-as elvileg NPN tranzisztort.. Azért mondom, hogy elvileg mert D998 ként találtam leírást a neten, csak a tokozás nem stimmel. Az biztos, hogy rossz, mert van benn egy másik ugyan olyan is, és ahhoz képest 2 lába sípol, az adatlap szerint a BC láb között mérek zárlatot. Kérdésem az lenne, hogy nektek van-e valami más doksitok esetleg ehhez, vagy mivel tudnám ezt helyettesíteni, ha nem kapnék ugyan ilyet.
Kösz

Dávid
(#) Doncso válasza aderka hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
(#) MaTe193 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Köszönöm a választ!
Így már értem.Ma megépítem és leírom ment-e.
Máté.
U.I.:A tápfesz mennyi legyen?
(#) proli007 válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Hello!
Ha egyszerre több helyen is ugyan azokat kérdezed, a Modik meg fogják húzogatni a füledet. Egyszerre több helyen is..
üdv! proli007
(#) aderka válasza Doncso hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Jaja, én is ezt találtam. Akkor valószínű ez lesz.

Kösz.
(#) MaTe193 válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Megépítettem,de nem működik.Mi lehet a probléma?
Máté.
U.I.:A tranzisztor GC511K
(#) blackdog hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Ismerkedem az IC-kel és építettem egy egyszerű fel le számolót. 0-9; 9-0

Nos működik csak a nyomógomb megnyomásakor nem mindig csak egyet számol. Ez az a bizonyos pergés?
Próbálkoztam 10 nF kondival, de akkor meg nem léptetett.
Mellékelem a rajzot. A Eagle-vel is még csak ismerkedem így nem a legprofibb rajz, de remélem a kapcsolás érthető rajta. A valóságban CD40192 IC-vel van megoldva. Csak az Eagle-ben nincs benn ez az IC.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Rakj a gombok után egy-egy Schmitt-trigger kaput, és akkor már a kondenzátorok nem befolyásolják a billenést.
Következő: »»   1004 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem