Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   70 / 122
(#) Gyozo92 válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Az igen! honnan lehet ilyen gyilkos csövet szerezni? Engem is érdekelne 1
Hogy orosz, azt mindjárt gondoltam Csak nekik jutna eszükbe ekkorát gyártani. Végül is az orosz mikrochip is azért nem került forgalomba, mert nem fért ki a gyárkapun...
(#) bakaruha válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szia raknál fel képet a villanócsőröl?
(#) bakaruha válasza bakaruha hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Bocsánat nikolateslától kérdeztem.
(#) nikolatesla válasza bakaruha hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Később teszek fel de csak a kicsiről(2kW)-oról tudok képet feltenni a másik nincs itthon de majd arról is teszek fel!
Na de ránézésre is meg lehet állapítani,hogy mekkora lehet?
(#) Gyozo92 hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Ez a "kicsi" furán hangzik, főleg, hogy egy stroboszkóp csőről beszélünk az én IFK120-as csöveim is elmennek még kültéren is, hát akkor mit okozhat az a szörnyeteg... 10kw... az automaták legyilkolója
(#) nikolatesla válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Nehezen lehet vezérleni is sajnos. Egyébként börzén vettem 5K-ért. A vezérlését kéne valahogy jól megoldani mert mindig haza megy. Legközelebb 2000A-es tirisztorral lesz. Vagy még nem tudom.
Jó de ez nem is lakásba készült. Ez kb egy négyzet kilométert is be villantana.
(#) gyuszuSS válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Érdekelne a beszerzési lehetőség ,akár magánüzenetben is!
Az 5k nálam - szleng szerint- 500 forint,de a ha K kilót jelent, az akkor 5000.
Melyik?

gyuszuSS
(#) nikolatesla válasza gyuszuSS hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
A "K" az ezres nagyság rend mivel kiló.
Nem tudom,hogy lesz-e még valamikor börzén mert nagyon ritka én sem szeretném eladni mert még dísznek is szép!
(#) Akyy válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Köszi a segítséget.
Kiszedtem az IC-t és folyamatos a villódzás.
(#) Akyy válasza nyitraitomi hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
köszi de nem nyisszantottam el az ellenállás lábát.
Mivel foglalatban van így könnyebb volt az IC-t kiszedni.
(#) zenegép hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Sziasztok nekem van egy vészjelzőből kiszerelt elektronikám 230-as háloózatról működik. A problémám az hogy ezen nem lehet állitanni a villogás sebességét és az istenért nem jövök rá hogy mit épitsek át rajta.
(#) mex válasza zenegép hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Rajz nélkül ne várj segítséget, de legalább az ic tipusát írd le.
(#) zenegép válasza mex hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
nincs bent ic. 1bd tranya van bent. de rakok fel képet róla
(#) Gyozo92 válasza zenegép hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Jól látom, az a hátulján egy vakucső?
(#) mex válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szóbajöhet még a barna kondi kisebb kapacitásra való cseréje, gondolom ezt süti a diak a tirisztorra.
(#) dizi hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Hali mindenkinek.
Urak az egyik barátom hozott egy Kínai strobit ami azt műveli ,hogy nem egyenletesen villog tettem egy segéd elektródát a cső köré mert többször javítottam már ilyet ezzel a bajjal, de ez nem javult,de azt vettem észre hogyha világít fölötte az asztali lámpa akkor tökin működik,de ha lekapcsolom akkor abbahagyja a villogást mint ha egy fotoellenállás lenne beletéve,mi váltja ki ezt a problémát?
(#) mex válasza dizi hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ha tudod növeld még a segédelektróda felületét. Valószínűleg a kelleténél levegősebb a cső, kevés az ionizált gázmolekula -nem gyullad be. Az asztali lámpából kilépő fotonok segítik az ionizációt, ezért gyullad be egyenletesen.
(#) dizi válasza mex hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Köszönöm a választ,akkor a cső a nyűgös.

*** A politikai véleményedet, tartsd meg magadnak !
(#) Gyozo92 válasza dizi hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Leírok pár egyszerű műveletet, amivel meg tudod növelni a gyújtófeszültség feszültségét, mivel ha magasabb feszültséggel megy végbe a gyújtás, akkor még egy darabig darabig be fog gyújtani a rossz cső is.

1. lehetőség: a gyújtótrafón kisülő kondenzátort nagyobbra cseréled, tehát nagyobb kapacitás fog a gyújtótrafón kisülni. Ezzel viszont ki kell cserélned az előtte lévő ellenállásokat kisebbre, mert a lassabb feltöltődés miatt ritkábban fog villanni.

2. lehetőség: a köss párhuzamosan két glimm lámpát, és úgy helyezd be őket. Magasabb feszültségre engedi a kondenzátort töltődni mielőtt kinyit, ezzel a gyújtás is stabilabb lesz.

3. lehetőség: tegyél bele más menetszámú gyújtótrafót, ami magasabb feszt állít elő.

4. lehetőség: Cseréld ki a csövet

Ezek valóban működnek, nekem mind bevált!

üdv, jó buherálást!
(#) mxsxs2 hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Helló meg építettem ezt a kapcsolást kicsit átalakítva. A csatolt fájl az általam készített. A képen a piros karikás amit pluszba bele tettem, és a kék vonallal elvágott rész amit még nem építettem hozzá. A tranzisztor az mind BC337.
Az a baj hogy megépítettem és a led egyfolytában világít. Először azt hittem hogy a tranzisztorok a zárlatosak, kicseréltem mindet és még mindig világít már akkor is ha áramra kötöm. Átnéztem többször is hogy mindent jók kötöttem-e és nekem úgy tűnik. A kapcsolás rossz lenne? Vagy mit csináljak hogy villogjon a led ütemre, ne pedig mindig világítson.

vezérlő.jpg
    
(#) gyuszuSS válasza mxsxs2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Legelőször is az utolsó tranzisztor emitterébe csak egy kb.680 ohmos ellenálláson keresztül kell kötni a ledet,ha 12 V a tápfeszültség.
Jelenleg a 2kohmos kisöntöli az amúgy is nagy soros ellenállással ellátott ledet.
Azonkívül ez vélhetően egy nagyon rövid impulzust ad a tirisztornak (ami ott triaknak van ábrázolva,legalábbis én nem így ismerem a tirisztor rajzát,jelét).
Könnyen lehet,hogy csak szkóppal lehet látni a keletkezett impulzust a 3.tranzisztor emitterén.
És végül ha mindez rendben van a meghajtójel nagysága is befolyásolhatja a kimenő jelet.

Legegyszerűbb ha egy tarfóból (max 2-3V,akár osztóval) adsz a bemenetére jelet (50 Hz) és nézed szkóppal az emittert.Egyébként vélhetően ha jó az áramkör akkor a led is világítani fog,bár folyamatosnak tűnhet mert túl van a szem 24/másodperc észlelési sebességén.

gyuszuSS
(#) mex válasza mxsxs2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szevasz.
A visszacsatoló 820k ellenállás értékét változtatni kell, egészen a led kialvásáig. Legjobb lenne egy trimmerpotenciométer, ennek hiányában próbálkozni kell ellenállásokka lA leddel soros ellenállást csökkentsd 1k értékűre, és a velük párhuzamos ellenállást kiveheted, ha nem építed meg az utánakövetkező részt.
(#) bobz hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Udv!!!
Itttartok a strobival. Mar csak a tukrot kel belevagni, meg az hogy a haverom elkeszitse a belsejet.
(#) gyuszuSS válasza bobz hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Ne hagyd ,hogy a haverod lazsáljon a belsejével!
Ha már ennyi munkát beleöltél.
Légy büszke a munkádra!
Szívesen veszem, ha a teljesen kész berendezést is bemutatod itt,akár működés közben.

gyuszuSS
(#) bobz válasza gyuszuSS hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Ha elkeszulok akkor feltetlen
(#) zenegép hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok megint lenne egy elektronikám amin nem leget állítani a villogási sebességet. Kéne egy kis segítség mit variáljak át rajta. Hogy gyorsabban villogjon. vagy hogy tudjam állítani a sebességet mondjuk egy poti-val .
(#) Gyozo92 válasza bobz hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Szia!

Valóban szép munka, gratulálok hozzá! És ami a lényeg, teljesen hétköznapi szerszámokkal csináltad ugye? Én még élhajlítóval sem csináltam ilyet Egyébként, ha kész lesz, szívesen fogadnánk, ha megosztanád velünk, hogy hogyan készítetted el.
Hajrá!
Jó buherálást
(#) Gyozo92 válasza zenegép hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Szia!
Ha nincs kapcs rajz, akkor próbálj olyan képet csinálni a tetejéről és az aljáról, amin pontosan látszik, hogy mik vannak benne. Ne oldalról, felülről és éleset.
Ha ez megvan, akkor már tudunk vele kezdeni valamit.
(#) bobz válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Koszonom szepen. Igen teljesen hetkoznapi szerszamokat hasznaltam, a hajtasokat pedig 2 drb furnellap kozott vegeztem. Nagyon nagy segitseg volt a haverom! Ha kesz teszek fel videot, meg megtobb kepet is.
(#) szsimi hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok

Vettem egy kis stroboszkópot vaterán 2000 Ft-ért, de kb. 4 óra működés után meghalt, egyszerűen abbahagyta a villogást. Szétszedtem, megnézegetettem kimértem minden alkatrészt, egyszerűen nem tudom mi lehet a baja. Gondoltam rá hogy esetleg a villanócső halt meg, de azon meg elvileg látszana ha valami baja lenne... legalábbis szerintem. Arra gondoltam, hogy megtartom a villanócsövet és csinálok hozzá egy új kapcsolást. A doboz szerint egy "3260 Strobe Tube" a fényforrás. Ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy egy erre megfelelő kapcsolást össze tudjak állítani. Eddig olyan volt, hogy egy potival lehetett állítani a villogás frekvenciáját, de ha esetleg meg lehetne oldani hogy egy jack bemenettel a basszus ütemére villogjon, az még jobb lenne.

Előre is köszönöm!
Következő: »»   70 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem