Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rezgőkvarc
 
Témaindító: bigguy, idő: Okt 11, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 5
(#) dpeti válasza feki00 hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
az, hogy okoz-e galibát az az alkalmazástól függ...
őszintén szólva ez alapján a kép alapján ezt nem lehet megállapítani.
---
sima kvarcból így tudsz oszcillátort csinálni:

http://www.geocities.com/SiliconValley/Peaks/3938/uexosc.htm
(#) potyo válasza feki00 hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
A retnél van valami hasonló: Link
(#) feki00 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Heló, köszi a gyors választ.

Itt az adatlapja a cél icnek, úgy bogoztam ki hogy nincs neki belső oszcillátora.
Amugy engem meglepett hogy nem a megszokott módon kötnek rá kvarcot.
Elég retro az adatlap, az újakon minden olyan szájbarágós
(#) feki00 válasza dpeti hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Jaj, valószínü hogy ha másképp nem akkor így lesz megoldva :/ Nagyon köszi.

potyo! köszi a tippet sajnos már van 1 rendelésem máshonnan ahol nem találtam ilyet, meg 600forintért elég rémisztő A zsugori mindemet
(#) feki00 válasza feki00 hozzászólására (») Jan 11, 2008 /
 
Gondoltam megosztom veletek, hátha a közeljövőben másoknak segít majd..

Kinyitottam konzervnyitóval egy oszcillátort (kép2), valószinü hogy hasonló mint amit dpeti linket. Gondolom ha kicserélem a kvarcot akkor működik majd a dolog az új frekin.

A dpeti által linkelt oldalon levő módszer szerint van megcsinálva az osszcillátor(kép1) ahhoz az ichez amit kérdeztem a pár hsz.el feljebb.

Megúsztam rendelés nélkül

Köszi a közreműködést mindenkinek
(#) zsuscsinyo hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Az a kérdésem lenne hogy akármilyen kvarc esetében is ugyanazok az értékek vannak az áramkörben? Pl kondi érték ellenállás... Nekem van egy 32.768 KHz-es és ebből szeretnék 1 Hz-et varázsolni, a freki osztással nem lenne gond mert van 4521-es freki osztóm. Találtam egy kapcsi rajzot. és hogy ezt át lehetne e alakítani?
(#) Medve válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Ugyan nem nagyon méregettem ezeket, de én azt tapasztaltam, hogy egy oszcillátor, ami kb 5-30MHz között be tud rezegni kvarcokkal, az egy órakvarccal nem rezgőképes. Valószínűleg elég csak a kvarc környezetében levő két kondit és ellenállást változtatni, különösen akkor ha TTL IC-s a kapcsolás. A kristályvizsgáló kapcsolások is jóesetben csak 0,1-30MHz- es átfogással rendelkeznek, az ez alatti kristályok vizsgálatához más kapcsolás kell.
(#) zsuscsinyo válasza Medve hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Köszi az infót, akkor asszem egy 3.2768 MHz-es kvarcot veszek, azt már valószínű hogy le lehet osztani 1 Hz-re
(#) Medve válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Lehet olyat kapni??? Úgy mondják, annál pontosabb, minél magasabb a freki. Ha véletlen nincs olyak kvarc, akkor végy 1 vagy 10MHz-eset, decimális osztókkal ugyanaz az eredmény.
Órákhoz a 4,194304MHZ-eset szokták még...
(#) zsuscsinyo válasza Medve hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Aha lehet kapni a www.ret.hu-n, bár a 4,194304MHZ-es tipus nincs a raktáron, most szedem össze énis az alkatrészeket. Tudnál mondani egy típus számot a decimális osztóra? Lehet könnyebb dolgom lenne. Köszi!
(#) Medve válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
SN7490, SN74390 vagy bármelyik 4 bites osztó, ha nullázod a kellő pillanatban
(#) potyo válasza Medve hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Idézet:
„Úgy mondják, annál pontosabb, minél magasabb a freki.”

Sajnos ez nem igaz. A százalékos eltérés állandó, tehát hiába osztod le a 10MHz-es kvarc jelét 1MHz-re, az sem pontosabb, mint az 1MHz-es kvarc. A 32768Hz-es órakvarcok szoktak a legpontosabbak lenni, de adott esetben még ezeket is hangolni kell trimer kondenzátor használatával.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Engem az érdekelne hogy egy 32.768 kHz-es kvarcból hogy tudnék 1hz-et csinálni 4060-as ic nélkül. mert van nekem egy MC14521BCP 24-es freki osztóm, csak épp a 15. osztás kellene és ezen meg 18-tól van kivezetve 4040-es bináris számlálóval valószínű le tudom osztani kb 4-8Hz-re onnan meg flip floppal. csak kellene nekem olyan kapcsolás amivel be tudom kötni órajelként, ha tudnátok segíteni megköszönném!
(#) Sebi válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Meg kell építeni CMOS kapukkal.

Q_osc.GIF
    
(#) K.Leslie hozzászólása Ápr 25, 2008 /
 
Üdv!
Lenne egy kérdésem van egy kvarc ami eltörött és az van ráírva, hogy: "2984M4253" mellette egy szerintem proci van amin ez van:
sc435413MZP16
04812403AD
MCM9821A
3G26CZQDXNG9820(vagy O-betü az utolsó)

TI KGWQCR
PHILIPS 6507A2

Ha valaki tud segíteni kérem szóljon nagyon fontos!
Ha valaki tudja, hogy mekkora herces ez a kvarc az szóljon.
Köszi
(#) potyo válasza K.Leslie hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Tudnál egy képet mutatni róla? Miben van ez?
(#) K.Leslie válasza potyo hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Grand Cheeroki autómata váltó vezérlő
Pill és küldöm a képet
(#) K.Leslie hozzászólása Ápr 25, 2008 /
 
Itt vannak a képek
(#) K.Leslie hozzászólása Ápr 25, 2008 /
 
?????
(#) proba válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Olcsó és egyszerű: léptetős kvarcóra ,a tekercs helye kivezetve (mindkettő ) egy-egy diódával közösítve meg egy tranzisztoros szintillesztő. (Csak ha nem fontos a kitöltési tényező). én úgy hallottam ,katalógusban ahogy nézegettem legnagyobb pontosságot / stabilitást legalábbis a retnél kapható típusok közül a 32Khz környéki kvarcok tudnak.
(#) proba válasza K.Leslie hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Hát szerintem 2,984.... Mhz de ilyet sehol nem találtam.
(#) szabi 15 hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
én még nagyon kezdő vagyok a témában
és az lenne a kérdésem hogy tökmindegy hogyan kötöm be a kvarcot vagy a lábai meg vannak különböztetve?

hc-49u.jpg
    
(#) tiggersoft válasza szabi 15 hozzászólására (») Feb 17, 2009 / 4
 
Teljesen mindegy...de ez inkább a kezdő kérdésekbe kelett volna...
(#) Novak válasza szabi 15 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
A lábai csak olyan szinten vannak megkülönböztetve egy kvarcnak, hogy van az egyik, és a másik
De teljesen mindegy, hogy hogyan ülteted be, nincsen polaritása.
(#) Suncorgo hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Sziasztok.

Üzembe helyeztem egy kvarcgenerátort (pontosabban egy YIC QO10.00 10MHz 5V).
A kvarc kimenetén nagyon torz a 4szög jel. Mi lehet a probléma?

A kvarc kimenetén csak a szkóp van. Semmilyen paraller kondi és más alkatrész sem.
(#) proba válasza Suncorgo hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Ha értenék hozzá megmondanám milyen hosszú a szkópzsinórod.(annak a kapacitása illesztetlensége hozza elő ezeket a hegyeket völgyeket.-szerintem).A kábelen létre jövő visszaverődések kapacitások következménye ez a jelalak. A lokátorok is ezekből a torzulásokból állapítják meg a hiba helyét.
(#) Suncorgo válasza proba hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
kb 1m körül.

Az a baj hogy ez nem lokátor hanem egy Owon pds5022s digitális tárolós szkóp ad ilyen képet.
(#) p_istvan válasza Suncorgo hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szervusz!
A szkópkábelt kapcsold 1/10 osztásba, így nagyobb frekvenciára alkalmas...
Másrészt a 25 MHz-es szkóp nem alkalmas 10 MHz-es négyszögjel korrekt vizsgálatára.
A szimmetrikus négyszögjel páratlan felharmonikusokat tartalmaz: 30-50-70-90-... MHz. csökkenő amplitúdóval. A szkópod már az első páratlan felharmonikust sem igazán tudja feldolgozni, úgyhogy a körülményekhez képest többet nem is lehet tőle várni mint a mellékelt képeden látszik.
Fourier sorok
(#) Petjaa hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Van 1 AEL1200CS tíousú generátorom. A kérdésem a következő lenne! Az normális, hogy a kimenetén szinusz jel van és ha nem akkor mit lehetne ellene tenni?

Üdv Petjaa
(#) Ferkógyerek válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia!
Nem szabad mindent elhinni amit az oszcilloszkóp mutat. Valószínű hogy a kimeneti jeled inkább hasonlít a négyszöghöz mint a szinuszhoz.
Be is mutatok két képet. Egy 60MHz-es DIL14 tokozású kvarcoszcillátor jelalakja egy 75MHz-es és egy 1GHz-es oszcilloszkóppal vizsgálva. Hangsúlyozom ugyanaz az oszcillátor!
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem