Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   12 / 145
(#) storm hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Csináltam magamnak saját nyáktervet vetnétek rá egy pillantást? Nagyon megköszönném Amit megjegyeznék, a diódákból P600K tipusút akarok beletenni a a kondik 2x 4700uF+2x 100n kerámia aztán stabilizálásnal lm317t+lm337t azért gondoltam erre, mert ezzel pontosan be lehet lőni a '+' és a '-' ágban a 12V-ot és kisebb eltérés lesz, a 220ohm-os ellenállás azt 2W-osra terveztem, a bemenetre pedig 47K-s ellenállás menne. Műveleti erősítőnek meg szerintem ne 5532 mert azt mondják annak a legkisebb a torzítása de persze úgyis foglalatba kerül úgyhogy ha nem teccik cserélem. Ja és én egybeintegráltam szóval ez stereo kivitel Csatolom a táp kapcsirajzát is.
Szerk.:Bemeneti fóliakondinak 1µF-osat tennék
(#) bakos13gab válasza martin96 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Jó, hogy túlélte, de akkor nincs semmi gond.
(#) martin96 válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Már nincs semmi gond vele, de a 220ohmosat lecseréltem egy 10-esre így még jobb lett a basszusa.
(#) macera2 válasza lapose hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Egy darabig töprengtem a 220 Ohm funkcióján. Arra gondoltam, hogy a fejhallgatót védheti a tranziensektől, ill. az erősítőt a rövidzártól. Vagy valamilyen műszakilag nem indokolható Jó hangzást elősegítő funkciója van? Gondolom 600 Ohmos terhelésre tervezték az erősítőt.
(#) Mayan válasza macera2 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Csak áramkorlátozás a szerepe, semmi extra. Ha a 100 ohmos emitterellenállást áramgenerátorra cseréled és nem teszel be áramkorlátozást akkor hangfalat is jól meghajt, persze megfelelő táppal és hűtéssel.
(#) storm hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a kapcsolást idáig úgy néz ki, hogy szól. Viszont borda ügyben szeretném a segítségeteket kérni. A csatoltolt kép alapján szerintetek elég lenne egy 4mm-es alu lemez ami mondjuk a nyáklap aljától a tranyók tetejétől 1cm-ig ér?( a telefon a méretarányokat hivatott szemláltetni)

P10207022.jpg
    
(#) Schnitt válasza storm hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Hű, azért a teljesítmény-ellenállások fognak izzadni rendesen...
(#) storm válasza Schnitt hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Igen dehát ígyjártak Viszonyt annyi problámám lenne vele, hogy jel nélkül búg egy kicsit de engem zavar. A bemeneten van 47K ellenállás és a tápba is van 3x 100n szűrésnek. Mit lehetne még csinálni vele?
(#) storm válasza storm hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Elfelejtettem hozzátenni a kimeneteeken 33mV körüli fesz van.
Az 5W-os ellenállások majdnem 100 fokosak Ez így nem okoz károsodást semminek? A kis alu lemez amit rátettem a stabIC-kre meg a 2 végtranyóra kb 70 fok körül mozog. Nem veszélyes hőmérsékletek ezek?
(#) martin96 hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Nálam is vannak újabb problémák.Megy benne egy külföldi rádió akkor is ha nincs bedugva sehova.Időnként pattan egyett.Egy kicsit nagyobb hangerőn meg elkezd pattogni.
(#) Schnitt válasza storm hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ezért vannak az eredeti áramkörben a nyáklaptól megemelve az ellenállások, és lyukak is vannak alattuk a panelban, hogy jobban hűljenek. Az, hogy szinte összeérnek egymással, és a panelra is le van ültetve, a hűtőfelületnek 40%-a hatástalan.
(#) storm válasza Schnitt hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Akkor mindjárt átalakítom de attól szerintem a búgás még megmarad azzal mit kezdjek?
(#) airotkiv hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Könnyen lehet, hogy rossz helyen járok, de nem találtam mást, ne üssetek nagyon

Van egy AKG K403-as fejhallgatóm, nagyon szerettem is, egész addig, amíg a villamosajtó le nem tépte a fejemről - meg a saját kábeléről.

Van-e köztetek budapesti, aki kész lenne megbeszélés alapján kábelt cserélni benne?

Nagyon köszönöm!
(#) petemazi válasza airotkiv hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ha ki tudod nyitni, és láttál már pákát akár csak messziről is, ki tudod cserélni.
(#) storm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Előkapom összerakom megint a legjobb tudásom szerint ésha még így is búg akkor fotózok
(#) airotkiv válasza petemazi hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Egyiket sem, viszont remek mézes pitét sütök
(#) Norberto válasza airotkiv hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szia!

Ha megkeresel privátban, akkor valószínű, hogy meg tudjuk oldani. :yes:


Üdv,
Norberto
(#) storm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ő lenne az:
(#) storm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
A trafó 2 külön tekercsből áll 110/12V ebből van 2 egymás melett a 110V-os tekercsek sorbakötve és a 12V-os tekercsek is sorbakötve így lesz középkivezetéses trafó. A középkivezetése a GND a másik 2 érintkező pedig megy a diódákhoz. Másképpen hogyan lehetne bekötni? Amúgy a képen kicsit csalókás, de a szekunder oldalon a piros vezeték nem ér hozzá a GND-hez De ha másra gondoltál akkor a főoldalon lévő fejhallgató erősítős cikkről (canamp) van szó ahhoz tettem még hozzá egy lm317-337 párost a stabil táp érdekében szerk.: a trafó 25W-os
(#) storm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szerintem inkább 50hz de nem kizárt hogy 100
Szerk.: amit tudok, hogy a kimeneten a váltófesz 100mV körül van
(#) storm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Rövidrezártam a bemenetet és eltűnt a brumm. Most mi a teendő? szerk.: Természetesen ha megszűntetem a rövidzárat megint brummog.
(#) storm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Bekötöttem árnyékolt kábellel és hangerő potit is tettem bele így már majdnem teljesen csendes de 1 kicsit még mindíg lehet hallani. Mit lehetne még esetleg csinálni vele?
(#) 1269 hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a képen látható kis fejhallgató erősítő panel +-12V-ról megy?
(NJM4580L ic van benne)
Előre is köszi:
Ottó
(#) 1269 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Láttam csak nem hittem el
Az adatlapján nincs GND csatlakozása az ic-nek.
Köszönöm a választ.
(#) Kriszdm hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Hali valaki leírná hogy mik kellenek hozzá pls
(#) Kriszdm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Én az erősítő megépítéséhez szükséges alkatrészekre gondoltam
(#) Kriszdm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Köszönöm szépen
(#) petemazi válasza storm hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Elég merész dolog volt rátervezni az egyenirányítást a panelre, a nyákon amit leközöltem, direkt nincsen, hogy a váltófesz 50Hz-ja még véletlenül se kerülhessen a bemenet közelébe.
(#) LGS94 hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Üdv! Tegnap vásároltam egy Pioneer SE-M290-es fejhallgatót.
MAximális bemenő teljesítmény:1200mW
Érzékenység:102dB
Impedencia:32ohm
Az lenne a kérdesem ezzel kapcsolatban, hogy érdemes lenne e hozzá építeni egy erősítőt mivel 1200mW-os és gondolom egy hangkártya kb ennek a tizede lehet! Nem akarok halláskárosult se lenni mert írták itt másik topicban, hogy ha 1200mW-al meghajtanám akkor halláskárosult lennék mert fejhallgatónak még a 100mW-is szép teljesítmény! A főoldalon van egy fejhallgató erősítő kapcsolás ami szerintem elég jó de szerintetek érdemes lenne? Azt írja benne, hogy egy rossz minőségű hangszóróval is érezhető a különbség minőségben!
(#) Norberto válasza LGS94 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Érdemes lenne építeni hozzá, igen. Már csak a dinamikatartomány kiszélesedése miatt is, amire egy valamire való fejhallgató-erősítő képes.

A halláskárosodás pedig nem törvényszerű. Saját kezedben van a sorsod. Ha nem tudsz magadnak határt szabni, azaz egy bizonyos szintnél behúzni a fékeket, akkor az nem az erősítő hibája lesz. Ha viszont képes vagy uralkodni magadon, és nagyjából ráérzel arra, hogy mi az a hangerő, amit hosszú távon is képes vagy elviselni, akkor nem lesz gond.

De persze mindez talán stílus függő is szerintem. Pl. egy komolyzenét nem biztos, hogy csutka hangerőn szokás hallgatni, inkább halkabban, megfelelő dinamikával persze. De pl. techno stílusnál nem tudom elképzelni, hogy valaki túlzottan piano-ban, halkan hallgassa, aminek az ára is meg szokott lenni.
Következő: »»   12 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem