Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC próbapanel
 
Témaindító: Bukall, idő: Márc 14, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 8
(#) edison14 hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Hali.

Most kezdtem bele egy komplett PIC-es és AVR-es próbapanel tervezésébe. Már egy-két modul készen van csak ellenőrizni kellene és még ötleteket várok, hogy mit lehetne még megvalósítani. A terveket csatolom és a segítségeteket előre is köszönöm.
(#) vilmosd válasza edison14 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hali
Szep munka! Annyit jegyeznek meg, hogy a telifoldet lehetoleg ne hasznald digitalis panelokra, mert foleg hazi gyartasnal sok hiba forrasa lehet. A masik: a PIC panelnel a PK2 csatlakozast inkabb a PK2 doksija szerint alakitsd ki, mert igy nem fog nagyon mukodni. Otleteket esetleg a
Sprut oldalan talahatsz.
(#) edison14 válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hali.

A teliföld milyen hibák forrása lehet? Forrasztási bibát tudok hogyha netán valahol összeér de már sok panelt készítettem így és nem volt gondom velük . A PK2 csatlakozást most veszem észre hogy pont fordítva kötöttem be ezt már javítom is. És köszönöm a linket az oldalra nagyon sok mindent találtam rajta amire nem is gondoltam.
(#) edison14 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
A 10k-s felhúzó ellenállás nem fogja zavarni a PIC-et programozás közben az MCLR lábon? És az AVR-t a reset lábon programozás közben? Még volna egy ötletem az újításra: Ha a táplálást megoldanám úgy, hogy egy külön tápot készítenék amiben benne volna az egyenirányítás és a stabilizálás 5 és 12 voltra. Ez egy kábellel ki volna vezetve és egy sztereó jack csatlakozóval volna a panelre vezetve így meg volna oldva az 5V-os táplálás és mivel még a fejemben megötlött egy olyan modul melyen két tranzisztor lenne pl ventilátorok meg relék meghajtására. Esetleg gondoltam arra, hogy a reset gombokat leveszem és a PK2-vel fogom vezérelni a MCLR és a RESET lábakat. Esetleg még várok tőled is ötleteket amiket javasolt megépíteni, hogy egy tanulónak (mint én is) a lehető legtöbb lehetőséget biztosítsa a tanulásra.
(#) vilmosd válasza edison14 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hali
Nem a 10k felhuzo fogja zavarni, hanem a 100n. Probald meg az altalam csinalt MCLR aramkort, valamint a RB6, RB7 levalaszto ellenallatokat. Ez a panel egy Mikroe ethernet panellal kiserleti webszervernek keszult. Ja tenyleg. Nezz szet a Mikroe honlapjan! Nagyon sok jo kiegeszito van a probapaneljaikhoz.

proci.png
    
(#) vilmosd válasza edison14 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Itt a panel kepe.

procibs.png
    
(#) edison14 válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Lehet hogy leveszem azt a reset gombot és kész. Közben a nyomógombos panel kapott egy rotary encoder-t és javítottam a PK2 csatit is. A táp panelnek adtam egy graetz hidat. Még elkészítem az L293D-s IC-s motorvezérlőt az EEPROM memóriát az RTC-t a DS hőszenzort a hangszórót a mikrofont az ULN2003 7 darlington tranzisztort tartalmazó IC-t és két 74HC595-ös shift regisztert.
(#) vilmosd válasza edison14 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Idézet:
ULN2003 7 darlington tranzisztort tartalmazó IC-t”
Akkor mar inkabb a 2803. Az egy teljes port (8 bit), es 2 steppert is ra tudsz kotni. Esetleg meg valami analog homero IC-t : MCP9700A, TC1047A, LM35.
(#) edison14 válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Aha akkor szerintem áttérek ULN2803-ra. És eszembe jutott az analóg hőmérő is csak valahogy aztán nem foglalkoztam vele. Akkor egy LM35 rá fog kerülni a potis panelra. Közben elkészültem a motorvezérlő paneljával.
(#) vilmosd válasza edison14 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Idézet:
„Akkor egy LM35 rá fog kerülni a potis panelra”
A sorrend MCP9700A, TC1047A, LM35. Az elso ketto tud -40 -> 125 C kozott merni es az aruk kb 1/4-e a LM35-nak. (67 Ft, 134 Ft, 785 Ft +IFA)
(#) edison14 válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Sajnos onnét ahonnét rendelek ott nincs sem MCP9700A sem TC1047A csak LM35 meg annak a típusai. De közben elkészítettem a darlington panelt. Az LM35-öt hogyan érdemes bekötni mert a doksijában van 1000 rajz. A kimenetére megy egy 100n-os kondi más nem kell?
(#) vilmosd válasza edison14 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Idézet:
„Sajnos onnét ahonnét rendelek ott nincs sem MCP9700A sem TC1047A csak LM35 meg annak a típusai.”
Chipcad esetleg?
(#) edison14 válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Az a baj hogy Szlovákiában lakom. Itt az elektronika még nagyon gyerekcipőben jár.
(#) Norberto válasza edison14 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ezeket a lehetőségeket felkerested már? Hátha akad egy jó köztük: http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nod...ovakia
(#) edison14 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
A szlovák microchip cégnél még nem érdeklődtem de egy-két alkatrészért nem is szándékozom.

A bővített készlet.
(#) edison14 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hali.

Bővítettem a panelokon. Most már majdnem minden megvan ami kell a kezdéshez. Remélem minden jó lesz és nem lesz benne sok hiba. Remélem tetszeni fognak a panelek. Ha valamit hiányoltok esetleg még van valamilyen modul amit elfelejtettem vagy valamit másképp kellett volna csinálnom akkor írjatok.
(#) kaqkk válasza edison14 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Egy pár kép a most készülő fejlesztőkészletemről .
Ez még csak az "alap" tervben van a nokia3310 kijelző egy szintén nokiából bontott színes lcd . Egy + panelka potikkal , referencia ic vel és hőmérőszenzorral (ez még képlékeny) Ja és mint a panelon is látszik (a jobb felső részen ami még nincs beépítve ,lesz egy szilva féle pickit2
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
És még egy két kép :
(#) edison14 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nekem a PK2-vel nem lesz gondom mert megvettem tehát csak a csatlakozót tettem a panelokra. Én is gondolkodtam arról, hogy egy panelra felépítem az egészet és majd azon kábelozgatok de azután eszembe ötlött hogy minek tegyek mindent egy lapra mikor a csatlakozásokat úgy sem tudom megcsinálni 100%-osra és úgy is fog kelleni kábelozni. Arra is gondoltam hogy megcsinálom úgy, hogy egy panelra rárakom a 40 28 20 18 8 DIP-es foglalatokat tehát hogy minden fajta picet bele lehessen ültetni de azután elgondolkodtam, hogy ha egy nagyobb és jobb tudású picen megtanulok amit lehet akkor egy kisebbel nem lesz gondom. Tehát ebből fakadt, hogy vettem egy PIC16F877A-t (ez volt annál az alkatrészoldalnál kapható legnagyobb DIP tokos pic ahonnét rendeltem) meg vettem egy ATmega32-t és szerintem ezekkel le fogom tudni fedni a gyakorlatok 60-70%-át a többit meg majd akkor amikor saját ötleteket fogok feldolgozni de az még egy jó darabig el fog tartani mire eljutok addig.
(#) kaqkk válasza edison14 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Először én is úgy gondoltam ahogyan most te : legyártottam a 18-a 28 és a 40 lábú picekhez egy egy panelt (a gyári pickit mellé) mindenféle kiegészítőkkel .
Aztán építettem egy panelt amin ledek hétszegmenses kijelző lcd és egy 40 es foglalat van ,és ehhez csináltam "öcsipanelokat" a kisebb picek égetéséhez .
De ezen sem tudom kipróbálni pl a két pic közti kommunikációt , azért készül most ez a legújabb panel .
A gyári pickit meg jó lesz vésztartaléknak
És még valami : javaslom neked is a karos foglalalat használatát , a neten már 7-900ft os árban fellelhető
és sok bosszúságtól megkímél ! (A régi paneljaim miatt már van vagy 3-4 lábhiányos picem )
(#) edison14 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Én azért nem használtam karos foglalatot mert ebbe csak egyszer beleteszem a PIC-et és remélhetőleg hacsak el nem rontom a PIC-et nem fogom cserélgetni. A két PIC közötti kommunikációra is gondoltam méghozzá úgy, hogy készítek majd egy PIC16F628-as panelt amit majd a PIC16F877A-hoz tudok csatlakoztatni ezáltal meg lesz oldva a két PIC közötti kommunikáció. De ez még csak tervekben van meg mivel idő kell ahhoz hogy oda eljussak. Még csak az alapoknál tartok pl LED villogtatás, nyomógombkezelés, ADC használat, csipogók meg ilyesmik persze assembly nyelven mert ez az alap. No meg a dokumentációt olvasom, hogy megértsek minden arról az egy PIC-ről amin most tanulok. Meghát sokat olvasok a neten a különböző mikrovezérlőkről.
(#) kaqkk válasza edison14 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ez Dícséretes ! És egyébbként nagyon tetszik a panelterved , remélem hamarosan meg kell csinálnod a következő panelkát is
(#) edison14 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Én imádok ilyen panelkákat tervezni és készíteni tehát nem kell sokáig árválkodnia a nagy PIC-nek . Még lesz egy két panel ami a fejemben már megszületett, de még nincs hozzá elég ötletem. Nemsokára jön a 0.0-ás verzió (vagy már rég átléptem ).
(#) icserny válasza edison14 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ennek a kártyának nézd meg a leírását / kapcsolási rajzát, hátha ad valami ötletet! Persze, érdemes az eredeti PICDEM 2 plus kártya dokumentációját is megnézni, s esetleg a saját kártyádat vele kompatibissé tervezni (a beszerezhető mintaprogramok használhatósága végett). A kínai kártyához egyébként készülget a tananyag.
(#) edison14 válasza icserny hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hali.

A PICDEM kártya RESET gombjának kialakítása majdnem ugyan olyan mint az enyém csak azon gondolkodom hogy ez nem e fogja zavarni a PK2-t mert sokan írták a PIC miértek hogyanok fórumban, hogy ez sokszor bosszúságot okozott programozás közben. Ez most akkor maradhat a panelemen vagy inkább vegyem le?
(#) icserny válasza edison14 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nem hiszem, hogy zavarná. Mellesleg én csak addig használom a PICkit2 programozót, amíg a bootloadert beégetem.
(#) edison14 válasza icserny hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Értem szóval nem volt vele gond. Akkor rajtahagyom hadd örüljön az az MCLR láb.
(#) icserny válasza edison14 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Mostmár csak az a baj, hogy nem biztos, hogy ugyanarról beszélünk! A te rajzodon pl. nincs leválasztó ellenállás a felhúzott és kondenzátorral szűrt pont és az MCRL bemenet között. A PICDEM 2 Plus és a DB-DP113 kártyáknál meg van (470 ohm - 1 kohm közötti érték).
(#) watt válasza edison14 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Sajnos nem tudom megnézni a terveidet, jobb lenne képeket feltenni(printcreen), azt mindenki azonnal látja és talán kisebbek is giff-ben.
Azt látom, hogy több panelterv van a csomagban, ezért gondolom egybevág az elképzelésünk egy próbapanelről.
Ketté kell választani azokat a panelokat, amik arra valók, hogy egy olyan ember tudjon megtanulni programozni, aki nem tud áramkört építeni. Nekik "jó" (megvételre) az "egy panelon minden", idővel haszontalanná váló alkatrész, mint a LED, 7szegmenses, meg a gombok, stb. A programozás egy részét lehet, hogy így meg lehet tanulni, de a panel nem sokat ér.

Nekem a próbapanel nem más, mint egy, vagy több foglalat, mellette a feltétlen szükséges alkatrészek(táp(nem feltétlenül. lehet külső is), tápszűrő kondi, ICSP, MCLR ellenállás, esetleg reset gomb, bár az se kell a panelre feltétlenül rátervezni), valamint egy csomó tüskecsatlakozó aljzat. Az se baj, ha lábanként kettő, de a táphoz sok, sokhelyre.
Egy ilyen panelre bármit fel lehet építeni, rátűzni a kiegészítő áramköröket, és már mehet is a fejlesztés.

Azért érdekelne a terved, ha feltennéd képpel...
(#) icserny válasza watt hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Idézet:
„Nekem a próbapanel nem más, mint egy, vagy több foglalat...”
Edison14 terve pont ilyen.

További szempontok:
Felhasználás szerint osztályozhatunk úgy, hogy
- demo
- evaluation
- prototype v. fejlesztői kártya

Csatlakozás/bővítés szerint:
- Dugaszos próbapanelre vagy anyalapra tűzhető (pl. Microstick, mbed, vagy mini Bully)
- "Jumper" vezetékekkel csatlakoztatható (pl. Arduino vagy Amicus18)
- Szalagkábel csatlakozóval ellátott kártya
- Moduláris kártyák (E-blocks, Tek Tiles)
- Nem bővíthető kártyák

Ha valaki nincs berendezkedve az otthoni NYÁK készítésre, akkor a dugaszolós próbapanelhez illeszkedő, vagy a jumper vezetékekkel csatlakoztatható kártya adja a maximális bővíthetőséget (azzal azért számolni kell, hogy egyre több a felületszerelt alkatrész, amihez ún. SMD adapterek kellenek.
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem