Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   680 / 1679
(#) Laciveszp válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Köszi, ezt már sokan mondták Türelmem az van, nem is kicsi
(#) tomat5 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok

Ha már a ledes dolgoknál tartunk felteszem én is a legújabb tákolmányomat.

Üdv:

MVI_4668.avi
    
(#) tomat5 válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Még egy videó:

MVI_4667.avi
    
(#) Pulyka válasza Travolta hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Szia.

Ez nagyon nagy, szép munka!
Ezekkel az effektekkel még a legjobb és legdrágább kínai cseppIC-s cuccokat is lepipálod...

Egyébként a LED-ek paneljéről is láthatok/láthatunk képeket?(ha nem titok)

Üdv.Tomi
(#) SALáta válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Ugyan, gyári nyákból könnyű! Én is tervezek egy leválasztót építeni. Ehhez a vezérlőhöz még motor is kell. Óriási nyák, 1/16 od mikrolépésben állítólag hibázik. Ez gyenge, ahhoz képest hogy van olyan vezérlő amiből 3 elfér a kezedben, azaz motorhoz tehető, rádásul 2A illetve 35 V ot tud. Pár extra funkciót szeretnék ebbe beletenni még.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Vagy fordulj balra és vigyorogj! Jó kiss cucc lett, Tomat5!
(#) gtk válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
A turelmed nem semmi. A turelem szobrat rolad lehetne mintazni :smoke:
(#) tomat5 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia

Köszi.
Ez a balra nyíl, meg szmájli csak egy teszt progi, hogy lássam működik-e a vas rendesen. Van egy csomó merész ötletem a továbbiakra. Majd meglátjuk mit enged a 256 képpont meg a memória.

Üdv
(#) cipoce válasza Panhard hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Heló!
Megkérdezhetem,hol lehet ilyen dobozt kapni?
Köszi
(#) vikipapa válasza cipoce hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Helló. Például Lomex
(#) Travolta válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm szépen a dícsérő szavakat. A ledekről sajna nem csináltam képet, de a napokban pótlom, és felteszem. Elöljáróban annyit, hogy plexibe vannak befúrva és vezetékkel van huzalozva.
(#) Tama89 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Rég jártam erre, most megosztom egy gyorsban összerakott munkámat. Igazából nagyon egyszerű kis áramkör. Egy fázisfordító végfokozatok hídba kapcsolásához. Maradék nyákra lett elkészítve ezért ilyen görbék a vágások. A minősége sem lett az igazi a nyomtatóm hibájából kifolyólag. Hamarosan teszek fel képeket más dolgokról is ne csak ilyen összedobott dolgokat lássatok tőlem.
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Mivel mindenki csak úgy "összedobál" dolgokat, gondoltam én is azt teszem Mivel mindenem megvolt hozzá Az előzőleg bemutatott erősítőm FET-es volt, hát azok után nem okozott nagy nehézséget ez a TDA 7294-es hidat. Ezt biztosan mindenki ismeri, aki foglalkozik erősítőkkel. Egyékbént elég jól szól. Nem néztem volna ki belőle ekkora hangerőt Egyébként, mivel nem volt kettős tápom, neki pedig az kell, egy egyszerű elgondolás alapján egy fesz kétszerezővel varázsoltam a szimpla tápból kettős tápot, sajnos erről most nem tudok fotót mutatni, de majd holnap. Sok hátránya van, pl biztosan hamarabb és jobban visszaesik a fesz és csökken a teljesítmény, de egész jól működik vele

TDA AMP.JPG
    
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok
Kész az LPT leválasztóm, így szinte komplett a CNC elektronikája, most már csak a munka kb 90 %-a van hátra
(#) SALáta válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Jó lett! Kettős optot használsz? Típusa? Illetve mit tud maga a kártya?
(#) yohnsee válasza Tama89 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nekem így is tetszik. Kérdeznék viszont néhány dolgot róla. Ez úgy működik, hogy a vonalszinti jelek közül az egyiket megfordítja, és így kötöd a végfokra, majd a fordított fázisú jel végfokjának a + kimenete lesz a hangfal - kimenete? Vagy pont fordítva? Azért kérdezem, mert szeretném megérteni az elvét,mert van otthon nekem egy ilyenem szimmetrikus jelhez, kompletten összerakva vettem.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza SALáta hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Bővebben: Link
Ezt csináltam meg, hpcl 2630 optoval.
4 tengelyt tud, + 1 motor kapcsoló + 4 végállásbemenet, +1 amit én se tudok micsoda
(#) Attila86 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
PIC-es vezérlőmodul V0.04
A még készülőfélben lévő Labortápegység II. áramköröm kiegészítő moduljának első szárnypróbálgatása. Eddig leprogramozott funkciók:
- Rotációs enkóder kezelése
- Menürendszer
- LCD kontraszt állítás
Bővebben: Youtube
Itt írtam róla az oldalamon:
Bővebben: Link
(#) Rumcájsz válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Érdekes és jó áramkörnek ígérkezik! Kérdezem hogy publikus lesz mindene vagy ez -is- fizetős lesz?
***
(#) zolee1209 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Nem rossz, de a kontrasztállításnak nem fordítva kellene működnie?!
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ez nekem is szemet szúrt, de gondolom nem is lényeges, hiszen elvileg csak 1x állítod be.
Attila!
Szép munka! Már várom a folytatást!
(#) gaboca323f válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Üdv!

Például egy ilyet is meg lehetne vele csinálni?

Bővebben: Link
(#) Tama89 válasza yohnsee hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Én aszimetrikus jelhez használom a bevezetett jelet megfordítja ez csatlakozik az egyik végfokpanelhez a normál jel pedig a másik végfokhoz. A hangszórót pedig a két végfokozat kimenete (+) közé kell kapcsolni. Szimetrikus jelnél is ugyanez az elv. Amennyiben rosszul tudom a jártasabbak kijavítanak.
(#) Erick hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Helló!

Én is felteszek már egy művet, amit nemrég fejeztem be.
Várom a kritikákat, észrevételeket.
(Bocsi a nem túl jó képekért)
Ez egy Dracula fetes erősítő, ami az oldalon is megtalálható a kapcsolások között. Nagyon meg vagyok vele elégedve, szerintem nagyon jó hangzása van.
(#) vicsys válasza Erick hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szép lett, bár a kijelző kár, hogy felcsúszott. Én biztosan középre tettem volna, borostyán sárga háttérvilágítással.
(#) Erick válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
A háttérvilágitás piros. A kijelző pedig azért van ott, mert ez eredetileg is egy végfok doboza volt, ahol ott volt ez a kijelző, azért is hagytam ott. Szerintem egész jól sikerült, és a felirattal sikerült kitölteni a fennmaradó helyet!
És a potméter körül is meg van világítva pirosan, és a bekapcsoló gombban is piros visszajelző van, így hoztam össze, így nagyjából egységet teremt, és a bekapcsoló gomb felett két klip led van.
(#) vicsys válasza Erick hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Na! Tegyél már fel képet működés közben is és a belsejéről is!
(#) Erick válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Mingyááááááááááárt....
(#) Erick válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Rájöttem, hogy nem tudok fényképezni, se este, se nappal!! Bocsánat!!
(#) Gyozo92 válasza Erick hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szép munka! Erősítő! Ezt már szeretem Saját márkajelzés Profi... Az enyémben csak egy led van, a koppanásgátló/hangfalvédő-ben.
Következő: »»   680 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem