Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozó XP-n
 
Témaindító: papy, idő: Jún 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 5
(#) papy hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
sziasztok, van eg Urbán elktronikás PIK felylesztőm, van hozá progi-is csak nem fut XP-n ehezz kérnék segitséget, mer nem tudom mit és hol keresek hogy müködjön. Most kezdek foglalkozni PIC-el. A segitségeteket kérném ebben.
(#) potyo válasza papy hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Először azt írd le, mi az a program, ami nem megy, meg a fejlesztőről is kellene valami bővebb infó, főleg az, hogy van-rajta beépített égető, és az milyen (máskor láttam egyet, azon JDM égető volt beépítve-->szar az egész). ha IC-Prog, akkor tedd fel a hozzá tartozó drivert is: az "IC-Prog NT/2000 driver"-t innen: http://www.ic-prog.com/index1.htm


Ja és olvasd el a cikket itt a hobbielektronikán a picekről, meg a PIC-Miértek, higyanok topikot is olvasd el:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/pic-ekrol_kezdoknek.html
(#) Moderátor hozzászólása papy hozzászólására (») Jún 3, 2007
 
A téma címét javítottam. Helyesírásra figyeljetek.
Köszi.
(#) monstromo hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
helló én azt hallotam a pic röl hogy ez alkalmas robotok vezérlésére és én szeretnék épiteni egyet persze egy egyszerübet már menyire egyszerü egy robot ugye ha valaki tudna nekem segiteni tanácsokat vagy tervrajzokat adni igen meg köszöném nincs ul sok tapasztalatom de gyorsan tanulok remélem segit valaki előre is köszi.
(#) papy válasza potyo hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Igen van rajta JDM égető. Erröl lenne szó, a driver-is egyezik.
(#) potyo válasza papy hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Akkor ha azt akarod, hogy segítsünk, akkor legalább leírhatnád, hogy milyen hibaüzenetet ír ki!
(#) papy válasza potyo hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
A hiba üzenet: a megadott ilesztöprogram érvénytelen.
(#) ciw válasza papy hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Üdv !

Szerintem legjobb, ha megépítesz egy ICD2-t.
Nekem kb 10.000 Ft-ből kijött és megszűntek az efféle problemák, amik ráadásul nekem mindíg akkor jöttek elő, amikor a legjobban kellett volna a programozó.

Azt hiszem, itt a fórumon van valahol komplett építési leírás. Én nem bántam meg.
(#) papy válasza ciw hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
Szia, akkor most kidobtam 10000,- ft-ot a semiért? Hátha meglehetne menteni a dolgot, vagy belöle dolgokat! Segitsetek!!!!!
(#) Doky586 válasza papy hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Nekem ezen cucc jól müxik. nincs vele problem. Állítólag a PC soros portjára kényes, laptopokkal nem megy..
Én a rajza szerinti alsó és felső busz GND-jét összekötöttem, mert féltem hogy a statikus feszültség (PCtáp - PICtáp) megöli a PIC-et. (a D12 fél fényerővel világított égetés állásban)
Az IC-Prog az NT-driver installálása után jól működik nálam (iP4 WinXP SP2 home), írja/olvassa a PICet.. Töltsd le a legfissebb verziót és azt telepítsd (az NT drivert is!)
Magyar helpje is van...
(#) papy válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Figyu!
Csak egy sys fájl van a driver zip-ben.
setup nincs, tehát telepíteni nem tudom és inf inf fájl sincs ami ugye a draiver illesztője.
Kicsit létsz segíts!
Kicsit részletesebben lebírnád írni és képpel, ha nem gond számodra.
Mail-ben ha lehet.
Kösz!!!!
(#) bbatka válasza papy hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
A sys fájlt másold be az ICprog könyvtárba, aztán a többit a képről látod.

icprog.jpg
    
(#) papy hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
Van valakinek dallam programja, hogy ki tudjam probálni a dolgot. Valami egyszerü.
(#) papy válasza bbatka hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Mostmár jó nem ir ki hibát, köszönöm
(#) papy válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Szia nekem nincs D12-öm de a D11-es led nem világit egyáltalán. a busz csati mellet van.
(#) Bush hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
Hali.
segitséget kérnék,mert egy16f628-ba nem birom beleégetni a hex-et.
ic-prog-ot használok a mellékelt égetövel,
a kódott nem én irtam,de másoknál megy.
a következö hibaüzenetett dobja ki :verify failed at address 0000h,
csatolom a hex-et is.
elöre is köszönöm.
(#) Frankye válasza Bush hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Látatlanban fogadni mertem volna, hogy megint egy JDM klón égető...
Hidd el, ha nem sikerült beégetned vele az első PIC-et, akkor a büdös életben nem fogsz tudni ezzel az égetővel beégetni egy PIC-et sem, ezen a gépen!
Építs egy tisztességes égetőt, azzal menni fog. (ICD2, PICKit, oshon, watt-féle, potyo-féle, stb.)
(#) potyo hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
Agyam eldobom. JDM compatible. Mintha ez pozitívum lenne.
(#) Topi válasza potyo hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Ebbe az a felháborító, hogy Last update 2006!!
2006-ban még a készítője nem eszmélt fel, hogy 95 óta nem adják ki az alaplapok a -14 és +14V-ot...
(#) Bush hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
Köszönöm válaszotokat.
és meg is fogadom a tanácsot és készitek egy másikat.
ja külömben winpic 800-asal sikerült beégetnem.
Üdv Bush
(#) potyo válasza Topi hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
A JDM már a kezdettő fogva egy hulladék. Az RS232 szabvány már legalább 30 éves, 30 éve benne van, hogy -3..-25V a logikai egy, +3..+25V a logikai nulla. A -3..+3V közötti nem értelmezett a szabvány szerint, sőt hiszterézis is lehet itt. A JDM meg azt feltételezi, hogy már a +0.5V is logikai egy. Feltételezésre nem lehet építkezni.
(#) hátor hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Sziasztok ! Volna egy olyan gondom ,hogy építettem egy olyan programozót amivel lehet írni PIC-et és egyes AVR-t meg i2C is. A PonyProng alatt futna a programozás RS-232 -ön keresztül ,de a programozó mindig komonikációs hibát ír ki . A program betölthető a ponyProngba. Remélem tudtok segíteni !
(#) Lucifer válasza hátor hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Rövid leszek: ld.előző hsz.
(#) hátor hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Ha már ez van tudok vele valamit kezdeni ! a számitógép valamit keres a programozón ,mert villog a led időnként ,de lehet ,hogy rosz a beállításom. Nem találtam sehol ehez a programozóhoz beállítási programozás.
(#) hátor hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Ilyen a programozó felület!
(#) Lucifer válasza hátor hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Ez egy JDM kompatibilis programozó. Változatoság kedvéért ez nem stab IC-kel hanem zenerrel stabilizálja a programozó feszt. Ettől eltekintve ugyanazok érvényesek rá mint amit Potyo leírt. Az, hogy keres valamit, meg villog a led nem jelent semmit. Rángatja a lábakat és kész. Építs inkább egy normális LPT-s programozót. Hidd el megéri jobban mint ezzel szívni órákat.
(#) hátor hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Tudnál segíteni ebben egy rajz is megteszi a panelt meg tudom csinálni a Protel-al . Elsősorban PIC 16F84 -et és 24Cxx -et szeretnék programozni . Köszönöm az eddigi segítséget !
(#) mukievil hozzászólása Okt 18, 2007 /
 
Üdv!!!

Olyan kérdésem lenne, hogy xp alatt szeretnék pic-et égetni.
Az égető, az 3bmi féle , a szoftver ic-prog 1.05f, a drivert letöltöttem, benne van a mappában.
Na szoval, csak akkor láthato változás ha windows api modba rakom az icprogot, ha direct i/o-n van akkor semmi fesz nem változik meg semmi.
De ha api-ba van, akkkor rohadt lassu, vagy 10 percig égeti, és ráadásul 0000h- cimet nem találja, és ezért szeretném tesztelgetni, csak api-ba lassu, igy nem nagyon tudom invertálni a dolgokat, hogy megnézzem ugy vagy ilyesmi.

(#) szilva hozzászólása Okt 18, 2007 /
 
Hát nem is tudom.

Én kb. egy éve kezdtem a PIC-ekkel foglalkozni, előtte Atmel-eztem. Akkor vagy két héten keresztül túrtam a netet, építettem is valami programozót: kicsit innen, kicsit onnan vettem ötleteket, alapvetően JDM kompatibilis lett a cucc, de nem eltolt nullásra csináltam meg, majd egyszer előkotrom és lerajzolom.

Viszont egy ismerős ajánlotta, hogy vegyek PICKit2-t, ami akkor egy tizesembe került, de nem bántam meg. Szerintem kezdőnek ma is ez az ideális, a ChipCad-nél meg lehet venni most is akár magában, akár Starter kit-ként, vagy ami per pillanat még jobb ajánlat: akciós a Debug express kiszerelés. Érdemes elgondolkodni rajta, annak, aki foglalkozik PIC-ekkel, talán még második égetőnek is megéri ez a Debug-express kiadás.
(#) potyo válasza mukievil hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Keress rá az oshon és watt-féle égetőkre az oldalon. Azok rendes égetők, nem jdm klónok, mint az a 3mbi. Hozzá való szoftverre is rá fogsz akadni, ha olvasgatod egy kicsit a fórumot.
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem