Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   25 / 241
(#) westhorses válasza greenpower hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Napkollektorom van már 7 éve és tökéletesen működik, nem tudom mennyire érné meg télen napkollektorral fűteni...., hisz ekkor nem nagyon van nap, vagy abból a csekéj energiából is kilehet sajtolni valamit is??
(#) Action2K válasza impolite hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Idézet:
„Valahol viszont bizonyos korlátokkal tárolja.”

Nem, így sem. Nincsenek a hálózatukban akkumulátorok.
Ha az ilyen hobbisták áramot tolnak a rendszerbe, akkor egyszerűen máshonnan kevesebbet kell vennie. Honnan is? Hát az erőművektől. Ha egyre többen tolnak a rendszerbe, akkor egyre kevesebb kell az erőművekből. Ha egyre kevesebbet vásárolnak, akkor, vagy feljebb viszik az árat, vagy egy idő után becsődölnek. Az erőműveket a bányák látják el tüzelőanyaggal. Ha egyre kevesebb tüzelőanyag kell, akkor, vagy feljebb viszik az árat, vagy egy idő után becsődölnek.
Az elektromos, akár napelemes autók esetében ennél még drasztikusabb a helyzet. Gondolj bele, hány millió ember munkája függ ebből. A milliónyi benzinkút dolgozója, tartálykocsik vezetői, vasúti dolgozók, a finomítók dolgozói, a tartályhajók dolgozói, az olajfúrótornyok dolgozói. Legutolsó sorban az a néhány (nem írom le hogy milyen) ember érdekei, akinek a kezében van a világ. Több mint száz éve elindultunk a lejtőn, azóta csak egyre meredekebb.
Nekik nem érdekük a környezetvédelem. Pont. Innentől felejtsünk el bármilyen megújuló (ingyen) energiát.
Tudom, vannak már sok, nagyvállalati, vagy városszinten telepített szél vagy napenergiás telepek, de ezek mind a fenti "energiaolló" szárait nyitogatják.
(#) impolite válasza greenpower hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Voltaképpen 2004 végén kattantam rá a témára. Főleg szélturbinák és a napelemek érdekeltek. Körülnéztem a neten, abban bízva, hogy minimum több tucat, de inkább több 100 magyar oldal közül válogathatok. Hát volt pofáraesés, amikor nagy nehezen összevadásztam azt a 4-6 használható alternatív energiákkal foglalkozó oldalt, ami volt.... Ezeken méregdrágán lehetett venni dolgokat, amik többségben nem is voltak raktáron, hanem rendelték (!) Egy pár évre anyagi nehézségek miatt elfordultam a témától, és 2010-ben újra elkezdtem magam beleásni. Szinte hihetetlen volt, hogy 5 év alatt gombamód elszaporodtak az alternatív energiás oldalak. A 2005-ös viszonyokhoz képest szinte már túlkínálat van belőlük...

Ez nem véletlen. Az energia ára szárnyalt az elmúlt 10 évben és ezután még inkább fog. Ki tudja, lehet, hogy 20 év múlva az áram luxus lesz... Jobb ezt megelőzni
(#) impolite válasza Action2K hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Az energiavilág fejedelmeinek nem érdeke, hogy mi szolgáltassunk nekik áramot pénzért és nem fordítva. Ehhez kétség nem fér. Ez nekik túl nagy üzlet. Ha majd kifogy az olaj, meg a szén, amivel fűtenek, akkor meg eladják a szegény embörnek a nap és a szél energiáját, hiszen az állami tulajdon
(#) cimopata válasza Action2K hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Idézet:
„Nincsenek a hálózatukban akkumulátorok”


Akku helyett vannak tározós erőművek.
(#) Action2K válasza cimopata hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Ja víztározós. De ez hogyan tárolna áramot, ami netán a dróton nem tőlük, hanem feléjük menne?
(#) Action2K válasza impolite hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Mondjuk kivetnek napkollektor adót, szélerőmű adót, s már rögtön cseberből vödörben vagyunk. Pláne, ha ez igaz. Bővebben: Link
(#) KTobi válasza Action2K hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Feltolja a vizet. 80-90méter magasra. Megfelelő terepen szokták ezt kiépíteni. A generátor és a pumpa általában azonos, elvben így magyarázták.
(#) cimopata válasza Action2K hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Energiát tárol, csak nem villamost ,hanem mozgásit.
A kettő közt elég egyszerű a kapcsolat.

Mo-is terveznek többet építeni, aztán ezekből is majd annyi lesz mint a dunai vízlépcsőből.

Ezek a zöldek, komolyan mondom nem normálisak.
(#) westhorses válasza Action2K hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Nah már csak az kellene hogy ezt is meg adóztassák
Bár ezektől minden kitelik....
(#) tbence3 válasza westhorses hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Hidd el, előbb vagy utóbb ha már nagyobb réteg fogja használni kifognak rá találni valamit.
(#) Turinorbi válasza hind hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Üdv mindenkinek,
Mi sziget üzemű kombinált (nap+szél) rendszer kiépítésébe kezdünk, oylan helyen ahol lakni fogunk (nem csak a hétvégén) 4 gyerekkel, úgyhogy működni fog
Hind, érdekelne a lúgos akkud megvan még?
Köszi
(#) Barret hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Végigkarcoltam gravírozóval,és ugyan-úgy törik mint az üveg
Ha valakit érdekelne a darabolás...
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Jó ötlet, én mini műszerész flexlappal vágtam őket. Gravírozó azért gyorsabb megoldás.
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
1 cella elvágása 1 perc
(#) Barret hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Be akarom tenni 2 üveglap közéőket.500x500-as lesz a kész méret.De hogy rögzítsem a cellákat a két üveglap között?
Gondolom nem jó ha csak lazán be vannak szórva.
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Én 1 cm-es szilikon gombócokat szoktam rakni a cellák sarkaira. Megvárom míg kicsit megköt aztán ráteszem a hátlapot. Gyufaszál vastagságú hézagot szoktam hagyni hogy nehogy megnyomódjanak a cellák.
(#) westhorses hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Én lassan felállítom a szélgépemet, és a következő terv egy napelemes "rendszer" kiépítése lesz, körübellül 200-300 watt-nyit szeretnék készíteni majd.
Addig is figyelek és tanulok mások tapasztalatán
(#) pudding1 válasza Barret hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Képes voltál eltörni a celláimat? Amúgy gratulálok, nekem csak véletlenül sikerült törnöm, de legalább már tudom mit kezdek vele. Mindkét oldalt végigmartad, vagy csak az egyiket?
(#) pudding1 válasza Barret hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Nálam a cellák nincsenek leragasztva a két üveg között. Az összekötő drótokat az üveg széléig vezetem ki és amikor a két üveg közötti hézagot sziloplasztozom, akkor annyira nyomom be hogy a szálakat is körbefogja. 15db 1x1 méteres panelom van, nyugodtan lehet forgatni bármerre, a cellák nem másznak el.
(#) Barret válasza pudding1 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Ugyan-erre gondoltam én is!Így minimális veszteséggel bontható is,ha esetleg más terveim vannak vele
Hátuljára teszek 3 vékony öntapadó habszivacs réteget,hogy azon feküdjön fel.Elöl meg lesz pár mm légrés.
Szerintem is megfogják a vezetékek a mozgását.
a 10 cellából 1 tört el.De az sem a vágás miatt!
Minimális hibával elvágtam mindet,később akartam kiigazítani,hiba volt...
19 félbevágott cella maradt,9,5 V.
Csak 1 oldalát karcoltam,az elejét.Utána az asztal szélén ketté törtem.
Le is ónoztam mindet,elöl-hátul.
A túlmelegítés milyen hibát okoz?
Egy párnál találtam néhány milliméteres "ónozhatatlan"
szakaszt.Ez a túlmelegítés miatt lehet?
(#) Barret hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Vagy ne tegyek semmit bele a cellákon kívül?
Tanácstalan vagyok.Attól félek hogy az üvegtől átveszi a rezgéseket!És elreped a cella.Itt a közelben van egy lőtér,és sokat lőnek harckocsival...Rendesen berezegnek az ablakok!
(#) Barret válasza Barret hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Megvan a megoldás!
Én bonthatóra akarom csinálni .
vágok szolárcella méretű üveglapot,és ráragasztom a cellát sziloplaszttal!
Ezeket a "kész" egységeket már csak be kell drótózni egy termoplán ablak belsejébe,és vízállóra lezárni
Tehát bármikor bontható sérülés nélkül,ha esetleg meghibásodik.És 1 cella pótlása után működik tovább.
ha 1 cella elreped,akkor a nem bontható egység mehet a kukába...
Na ezt jól kiagyaltam,már csak idő kell hozzá...
(#) pudding1 válasza Barret hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Pár milliméter nem gond, nekem az első celláim olyanok voltak hogy az istennek nem akarta befutni az ón. Vannak olyan cellák amiknek a hátoldalán csak 4-5 kis kockát hagynak a forrasztásnak, ugy hogy ha nem mindenhol tökéletes, attól még nem lesz gondod.
A rezonancia. Nyugodtan beteheted két üveg közé, nem lesz vele baj, elsősorban azért mert ha a két sin elöl hátul fel van forrasztva akkor garantáltan nem fog teljes felületével felfeküdni az üvegre, így a rezonancia sem fogja széttörni. Nekem az egyik panelen eltörött az üveg, mert rosszul fogattam fel a helyére a panelt , és az egész meg volt tekeredve 1,5cm-t. A fagy miatt az üveg persze így elhasadt, elöl is hátul is, de a cellák épek! Most körbevágom a szilot, lebontom az üvegeket, csere és dolgozhat tovább.
(#) Barret hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Minden sint felforrasztottam végig,mert féltem hogy a borzasztó amper miatt el fog égni a vezető réteg...
A forrasztáshiányos részeket is áthidaltam.
(#) végyé hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Üdv

Urak, 2 okból sem ajánlom hogy a cellákat eltarsátok a fedőűvegtől.
1 hogy a gyári bevizsgált panelektől eltérően ezeknek a homemade dolgoknak nyáron a melegben drasztikusan csökken a telyesitménye.
Borzasztó meleg van bent a celláknak a zárt térben.
Ha ráfekszik a fedőüvegre akkor azért valamivel jobban hül.

2 télen azért előnyős ha rátapad az előűvegre mert akkor nem tapad meg rajta olyan sokáig a jég, hó.

Neklem is van üveglaphoz nem érő panelem és sokkal tovább van eljegesedve a felülete.

Amint áramot termelnek a cellák, melegszenek és ez ha átadják a fedőűvegnek, az a pár tized vagy 1-2 C is sokat számit.

Más:
Azt vettem észre, hogy ha nem futja be az ón a napelem vezetőfelületét az azért van mert a forró ón lekapta róla az ezüstréteget és az alatta maradó csupasz aluminiumrétegen már nem tapad a cin.
Ilyenkor legjobb ráhagyni, mert a tovaábbi ónozgatásnál egyre nagyobb felületről szedte le.

Ezt főleg azoknál a celláknál vettem észre ahol a hátulján szigetekben van a forraszatndó felület.

végyé
(#) MedicxXx hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Üdv!
Az lenne a kérésem,hogy a fórumindító által feltett kérdésnél,napeleme telefontöltőről van szó, valaki tudna nekem egy kapcsolási rajzot készíteni, ugyanis analfabéta vagyok,1, 2 V/600 mAh-ás kerti napelemes lámpából lenne.A kérdés,hogy mennyi kell belőle hogyan kössem.Nokia 6720c telóhoz lenne.
Köszönöm
(#) anbonn válasza végyé hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Nem kellene vacakolni ónozatlan vezetékekkel, a gyári ezüst+ón keter flux pen sokkal gyorsabb, biztosabb. Tuti eredményt ad.
(#) Barret válasza anbonn hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Ha már eljut az ember egy bizonyos szintre,úgyis azt használja! (ez nem célzás senkire)
Én is csak összedrótoztam a cellákat.
Ha beválik a dolog,én is megveszem az összes hozzávaló gyári "alkatrészt".Természetesen könnyeb úgy dolgozni.
(#) Barret hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Most rakom össze az "egységet" Természetesen a nap ma 1 másodpercre sem sütött ki!
Tegnap drótoztam össze,egész nap sütött...
Azért kipróbáltam,összeszorozva 7,5V,próbálva 8,5V jött le,és 0,5 amper.Szórt fényben.
Csak jó lesz!
Következő: »»   25 / 241
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem