Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   26 / 241
(#) Barret hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Kisütött a NAP! 9V-2A! Rakhatom össze És ez a TÉLI teljesítménye!
(#) anbonn válasza Barret hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Grat!
Tényleg egyszerűbb a "gyári" előónozott vezetékkel tapasztalat 1 perc 2-3 cella front oldali vezetékezése.
(#) Barret hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Életem első "kész" terméke.
9V-os.Most mértem ebben a téli napsütésben 2A kereken.
Elvileg vízálló,majd meglátjuk A 2A rövidzárlati áram,a 9V meg terheletlen...

napelem.JPG
    
(#) mtomihun válasza Barret hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Helló

Ha szabad megkérdeznem a 9V-os feszültséggel mi a terved? Mennyiből jött ki egy ilyen tábla?

Hali
(#) westhorses válasza Barret hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Gratulálok a napelem táblához! Csak így tovább! Remélem én is büszkélkedhetek ilyen eredményekkel hamarosan!!
Gondolom 2 db 9 volt os táblát akarsz sorba kötni és így kijön a max 18 volt mely tökéletes 12 volt os aksi töltéséhez..
(#) Barret válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
7,5 db cellát használtam fel félbevágva!
A cellák darabja 890 ft volt,+1990 ft postaköltség.
Ez így elméletileg 7,5V 4A. Tehát 30W teljesítményű.
(#) Barret válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Igen majd így lesz,de egyenlőre csak egy 6V 100 Ao teljesítményű lúgos akksit használok,éjszakai világításra fotokapcsolóval.Udvar+műhely.Ezt akarom bővíteni.
Természetesen ledes világítás.Eddig egy 9V 300Ma-es napelem vitte 1 évig Most tudok bővíteni,és erősebb fényt csinálni.
Nem kell villanyt kapcsolni,ha kimegyek valamiért este,és jól mutat Ez a teljesítmény már elvisz rendes világítást is,de ha beválik,bővítem.
(#) mtomihun válasza Barret hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Helló

Értem, köszi az infót!
Nekem 2db 12W-os 12V-os napelemem van (gyári), amivel 12V-os autóakkut töltök és arról megy a szobám ledes világítása.
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Helló

Gratulálok az első prototípusodhoz. Látom 7W-os 6 colos polycellákat vágtál kétfelé .

Az elméleti 4A-t csak akkor fogja leadni ha nyáron a nagy melegben sikerül lehűtened őket 40-45 fokosra.
Ezek a cellák 3,5A-t adnak 20 fokon áprilisi időben, viszont ahogy melegszenek vesztenek 0,5% fokonként.
Idézet:

A general rule of thumb is that the efficiency of a solar cell decreases with 0.5% for every 1 °C (1.8 °F) above 25 °C (77 °F). This means that on a hot summer day, the efficiency of a solar cell could drop as much as 25%.



Bővebben: Link

Még egyszer gratula, és örülök hogy mások is komolyan gondolják a házi szolár barkácsolást.
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Az a baj,hogy nagyon sok cellát kellene összeépíteni.
Szívem szerint 100V körüli feszültségűt csinálnék.
Erről már a legtöbb kapcsoló üzemű cucc beindul,és talán nem vág agyon,ha bele tenyerelek a "drótokba"
Direktben vinné a TV-t is napközben,ha a napocska is úgy akarja. Számítógép tápegység már 70V körül elindul.
Ha kisebb fesz kell,akkor meg nem gond szerezni kapcsoló üzemű step down konvertert.

Nem számítok amúgy 4 A áramerősségre,ezek a barkácsolt modulok nem vezetik el a hőt.
Fém lemezre kellene a cellákat ragasztani,ami leadja a levegőnek a felvett hőt. Akár lehetne vízhűtést is alkalmazni,a plusz energia amit kinyerünk vele,vígan elvinné azt a pici keringető szivattyút ami kell ide
Amit számítógép vízhűtéshez használnak,az tökéletes.
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Idézet:
„Akár lehetne vízhűtést is alkalmazni,a plusz energia amit kinyerünk vele,vígan elvinné azt a pici keringető szivattyút ami kell ide”


Na pont ez az amit meg szeretnék valósítani. A paneljeim hátlapja két rétegű így alkalmas levegő vagy víz keringetésére a két réteg között. Ha lemegy 70 fok-rol mondjuk 50-re.
(#) greenpower válasza greenpower hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Gondolkodtam már terrárium szellőztető bevetésén is , de aztán megláttam mibe kerül egy 200-300l/óra kapacitású és rögtön elfelejtettem. Jelenleg a 12V-os kemping szivattyú a nyerő desztillált vízzel májustól szeptemberig aztán levegőztetés pár napig és telire lezárom a csonkokat.
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Ma sikerült mérnem,szépen süt a nap
10:30-kor mértem. 15 félbevágott celláról jött le 8,5V,3A !
Mikor még üveglap nélkül mértem,9V-ot termelt.0,5V esik az üveg miatt...
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Rövidre zárva 3A?

Próbálj rákötni egy autó hátsó 15W-os izzót, és ha van több is kéznél akkor mérhetsz egy szép teljesítménygörbét.
(#) Proci_85 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Egy érdekes cikk a témában: Bővebben: Link
(#) ethosz2 hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Helló. Mi van ha elektronikusan vezérelt napra forgó tükrökkel, vagy egy óriási lencsével "fókuszálok"-rá egy ilyen napelemre? Kellő hűtéssel mennyire túlterhelhető?

Arra gondoltam, hogy a napelemet bele lehetne tenni két üveglap közé áramló desztilált vizes hűtéssel..... Kérdés, hogy megéri e? Ha legalább 5x ös fényárammal túlterhelhető, akkor megérné a dolog. Például egy hatalmas U-alakú tükröt lehet csinálni alufóliából is és ez egy csíkba fókuszálna középre. A napelem meg vízhűtéssel benne lenne egy átlátszó kádban.
(#) HeZ válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Amit nyersz a vámon, elveszted a réven avagy minél egyszerűbb, annál jobb:
nyerszhetsz kb 20-30%-ot a hűtéssel, DE kell tükör, víz, ezek tisztítása, tükör mozgatása, napelem elektromos szigetelése a vízben, bonyolultabb szél elleni védelem, stb. SOKKAL egyszerűbb +20-30% további napelemekkel bővíteni a kapacitást.
Ismét visszakanyarodtunk az alapokhoz:
nagyméretű (bőven elférne az én 100m2-es tetőmön), OLCSÓ napelem ÉS tárolás. Ha ezt (Watt/forint)sikerülne megvalósítani, nem kellene az egyre drágább gáz és kis-jó-olcsó akksikkal lehetne elektromos közlekedés 500 forintos benzin-gázolaj helyett. Ma az elektromos autó árának kb harmada-fele az akku ára (több milliós tétel!), élettartama 10 évnél kevesebb.
(#) westhorses válasza HeZ hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Bocs nem teljesen napelem...., de feltűnt az elektromos autó.. Nézd meg eztzöld autó
Akár 750ezerből átlehet alakítani elektromosra....
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Voltam ma üvegesnél...
550X550-es 4 mm vastag üveg 1800 ft-ba kerül!!!
Mondtam hogy viszont látásra...
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Én is a 80*70cm-s üveget 7,5EUR-ért veszem, de ez csak sima 4 mm-es ablaküveg.
Mikor kezdtem a projektem még edzett üveget akartam, amikor azt mondta az üveges hogy 20euró én is azt mondtam hogy, köszi de inkább nem kell.

Ha már napkövető akkor mit szóltok a balonos megoldáshoz, olcsó és könnyű.
Bővebben: Link
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Én kapásból sima üveget kerestem!
Az kerül ennyibe...És ott még nem is annyira drága...
7-8000 ft négyzetmétere a 4-es sima ablaküvegnek,utána néztem
(#) ethosz2 hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Mekkora a hatásfoka egy ilyen napelemnek? Tehát a ráeső mondjuk 1KW fényteljesítményből hány W elektromos teljesítményt állít elő?
(#) anbonn válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Én 17%-os cellákat használok, de már beszerezhető (nem biztos, hogy megéri) 18,2%-os is.
Persze ez a cella hatásfoka, a fedés, szilikon, vagy az EVA mind ront rajta. EVA + LowIron üveg kb 10%-ot.
Úgyhogy 1m2-ből kihozható 140-145W.
(#) ethosz2 válasza anbonn hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Az rendben. Mennyibe kerül jelenleg 1 m^2 napelem?

Az invertert házilag is el lehet készíteni, szinte ingyen. Egy párszáz W-os hálózati trafó (valamilyen bontott olcsó), két combosabb fet, fet meghajtó IC, meg pár egyéb szötyi kell csak hozzá.
(#) zolika60 válasza greenpower hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Egyszer már feltettem, ha valakinek kell tudok ilyen üveg beszerzésben segíteni:Bővebben: Link
Ez nagyon olcsó, jó minőségű és erős.
(#) Barret válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Ha gyári,akkor horror...
Ha meg tudod magadnak építeni cellákból,akkor negyed áron kivitelezhető.0,5V 8A-es cellák 7-900 ft körül mennek.Ennek a mérete 156X156 mm. kb 4W teljesítmény ez a felület.
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
1kW-os solar kit , cellák + huzalozás + diódák kb. 900$ postaköltséggel
Bővebben: Link
(#) K_Dani válasza greenpower hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
ez a vatera-s átlagos 220FT/W hoz képest csak 180ft/W máris jó csak nem rizikós így rendelni, nem? de nagyon jól hangzik
Valaki próbálta már hogy parabolába fókuszálni? ki kellene kísérletezni mennyire melegszik fel így jobban és mennyivel termel többet?
(#) Barret válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Nem szabad melegíteni,mert az csökkenti a teljesítményét.
(#) greenpower válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szerintem az E-bay megbízható, én eddig mindent ott vettem ami a szolár rendszeremhez kell, volt USA-bol, Angliából, Hongkongból és Kínából is. Mit gondolsz a vaterás eladók honnan szerzik a portékájukat?
Következő: »»   26 / 241
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem