Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   73 / 1682
(#) tacsy69 válasza árpix hozzászólására (») Jún 17, 2007 /
 
köszi a pozitív véleményeket!

A két kijelzőt 1-1 7107es maxim ic vezérli!
Ennél egyszerűbb és olcsóbb megoldást nem találtam!
(#) V. A. Lucky válasza denes44 hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
denes44: Csak kíváncsiságból (én is kezdő vagyok, már két hete itt van az asztalomon a két ledes villogó, most keresek valami nem annyira bonyolult, de hasznos kapcsolásokat), a kapcsolást te találtad ki, vagy netről szedted le? Amúgy tetszik!
(#) Darazsx hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
Építettem egy kisérleti hangfalat vízvezetékekből és Sony hangszórókból, mit szóltok hozzá? A hangja valami isteni, egy magassal még ki kell egészíteni és akkor mégjobb lesz.
(#) Norberto válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Nagyon jól néz ki...korábban ehhez hasonlókat az egyik magyar DIY fórumon láttam...
(#) maTaKee válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
LoL szennyvízcsőből?? nekem baromira teccik!
(#) Darazsx válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Erről szól nem? Minnél olcsóbban, minnél jobbat!
(#) Topi válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Én már láttam Lamalas oldalán PVC TL (Transmission Line) hangdoboz a neve.

Szerk: Egyszer meghallgatnék egyet élőben. Űrtartalom megvan, tehát annyira rossz nem lehet.
(#) Slope válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Ez az egyik legkreatívabb ötlet amit valaha láttam

Azthiszem ezt én sem hagyom ki...
(#) lamalas válasza Topi hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Hali,

Kicsit "gagyinak" nez ki, de egyaltalan nem gagyi a hangja! Meg egy TDA2030-as erositovel hajtva is egeszen megdobbento, hogy egy 10centis hangszoroval milyen melyre megy ... persze nem high-end hangfal es nem is diszkozasra meg hazimozira valo, de megis erdemes osszedobni egy ilyet es kiserletezni vele

Topi, ha Bpesten laksz (ha jol latom igen ), akkor egyszer egyeztetunk egy idopontot, eljossz es meghallgatod ha van kedved.
(#) Isti válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Nagyon király
És nem is lehetett olyan drága. Első próbálkozás?
(#) Darazsx válasza Isti hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Nem, azért gondoltam, hogy kipróbálom ezt, mert volt pár cső itthon és gondoltam nem lenne rosz ötlet mert nincsenek párhuzamos oldalai, az a meglepő benne, hogy bárhova teszem a szobába, mindenhol megfelelő mennyiségű mélyet ad. Meghalgattam jelgenerátorral és nekem úgy tűnik, hogy olyan 50Hz körül kezd el szólni, ami tökéletesen megfelel egy ekkora méretű doboz/hangszóróhoz. Eddig csak a mélyek árát öltem bele ami szinte aprópénz volt meg még kell hozzá egy pár magas
(#) fureszk válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Grat. Nekem volt szerencsém hallgatni ilyen hangfalakat Lamalasnál. Úgy vettük észre, hogy a mélyeket nagyon befolyásolja, honnan hallgatod. :yes:
(#) Darazsx válasza fureszk hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Álltalában a szoba közepéről halgatok zenét (amikor tényleg csak zenét halgatok)
Teszekfel még egy képet róluk, és a nemrég elkészült "labor" tápomról.
(#) Norberto válasza lamalas hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Én is meg szeretném hallgatniiiii
(#) watt hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Én is építettem egy TL-t, hasonlóan építkezési anyagból:
Tégla TL (TTL)
(#) watt válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Érdemes lenne méretezni és tényleg TL-ként hallgatni, mert ha leteszed a földre a végét, akkor az nem TL, hanem zárt lesz. A méretezésben tudok segíteni, ha érdekel...
(#) lamalas hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Na, watt megelozott a valasszal . Darazsx doboza valoban nem TL, ahhoz nagyon kicsi. Inkabb zart dobozkent viselkedik, ha valoban zart A watt fele TL egyebkent total-brutal vmelyik masik forumon keresztul mar korabban lattam ezeket a kepeket, akkor is meghult bennem a ver Ezt en is meghallgatnam.

Norberto, ha gondolod, akkor gyere el, megdumalunk 1 idopontot, de mar csak julius 1 utan, mert szabadsagra megyek es elutazok
(#) Darazsx válasza lamalas hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Ez nem TL, de nem is mondtam ,hogy az ez egy sima zárt doboz, de lehet, hogy kipróbálnám TL.ben ezeket a hangaszórókat.

A méretezés érdekelne, még ha nem is készítem el a dobozokat. Ha jól tudom akkor ezek a hangfalak (csőből) csak egy frekvencia körül produkálnak nagyon jót, ezért próbáltam ki a zártat. De van még itthon cső szóval kipróbálnám a nyitott verziót is, Watt igénybevenném a segítségedet.
(#) watt válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Azt tévesen tudod, hogy csak egy freki környékén szól jól, nem, viszont egy freki környékén támogatja a hangszórót jobban! Ez a freki választható, és általában a hangszóró fs-re(rezonanciapontjára) választják. Meg kell mérjed a hsz-ed fs-ét, és arra már könnyen tudod a cső hosszát kiszámítani. Itt elolvashatod hogyan állj neki: Fórum TL link
Kérdezni vagy itt nyitsz egy topicot, vagy az ottani topicban kérdezel, hogy ne itt offoljunk.
(#) Topi válasza watt hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Pff... Azért vannak kérdések. Leírod hogy a hangszóró rezonancia frekvenciájához kell méretezni. Erre megkérdezi a csóka, hogy milyen frekire méretezze... Csak úgy találomra?
(#) Darazsx válasza Topi hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Azért van ez mert figyelmetlenek, vagy nem tanultak meg olvasni rendesen.
(#) watt válasza Topi hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Viszont megépítette a kísérleti darabot, és tök jó lett! Ez viszont jó pont. Egyébként DDL egy nagyon kíválló szakember lett menet közben, csak kár, hogy ritkán ír!

Egyéként a topicot tovább olvasva láthatjátok, hogy az fs-re való méretezéstől el lehet térni. A TTL-emet is 18Hz-re méreteztem, pedig a hsz-em fs-e 36Hz. De az fs-re méretezés az általában beválik, a többi már macera, de lehet jobb is az eredmény.
(#) feki00 válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Jópofa az a 2 kicsi hangszóró, ami 45fokos csatornacsőből készült :taps:
(#) Darazsx hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Megcsináltam TL-ben is, hát mit is mondjak? ...va jó!
Nézzétek meg a képeket.

1.jpg

2.jpg
   
(#) lamalas válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Hmmm, nekem csak 1-2 kerdesem lenne: meretezted a cso hosszat a hangszorohoz vagy csak a vegere tettel egy csovet ami epp otthon volt? Csillapitas van a csoben/dobozban? Ha igen mennyi? Csak azert kerdezoskodom mert ezek a dolgok alapvetoen befolyasoljak a vegeredmenyt es meghatarozzak a TL doboz tulajdonsagait is.
(#) Darazsx válasza lamalas hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Igen méreteztem, Watt segített (köszi!)
Most csillapítás nélkül halgatom, utána teszek egy keveset a hangszóró köré 20-30cm szélesseégben a cső fala mentén. Ez még nagyon kisérleti verzió (azért néz ki ilyen "csövesen" )
(#) watt válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Hogy oldottad meg, hogy a cső vége hallgatás közben ne legyen lezárva? Ugye nem a földön áll, mint ahogy a képen van?

Egyébként lehet használni 180°os kanyart is, és akkor kompaktabb lesz. Sőt, be is lehetne önteni egy kockába, és akkor a fal anyaga sem lenne "negatív"!
(#) Darazsx válasza watt hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
A képen látható módon rögtönöztem

P1010230.jpg
    
(#) watt válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Ahá! Tökéletes!

Egyébként érted a beöntött csőTL jelentőségét? A PVC nem a legideálisabb anyag, kicsit vastagabb és jobb hangelnyelő anyagból, jobb hatás érhető el, nem beszélve, hogy a designes jobb lenne.

Gondolom tapasztalod, hogy milyen mélyre megy és milyen egyenletes! Képzeld el ehhez, hogy a TTL-em 38cm-es 600W-os 103dB-es méllyel működik! :zavart1:
(#) lidi hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Uhh ez a tégla építmény ez.. hát nem találok szavakat. Nemsemmi, ez már tényleg fanatikusságra vall. Nem értek hozzá, de fantasztikus. Amugy ez vmi subwoofer ?
Következő: »»   73 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem