Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   28 / 241
(#) Barret hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Evvel "vágom" a cellákat.
Igen ezt is én csináltam
Működik.Csak a hegye gyári,1 mm-es keményfém golyó van a végén.
(#) tbence3 válasza Barret hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Nagyon leleményes elgondolás és megvalósítás! Napelemeket mikor tervezed összeállítani?
(#) Barret válasza tbence3 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Kicsiket csinálok!
Kész van -1- 8,5V-os,és a párja félkész.
A párja össze van állítva,összevezetékelve egy üveglapon.
már csak keretet kell csinálnom,és összeragasztani.
Ma mértem,több mint 3A-t tudott.Összeállítás előtt azért letesztelem
És van még 17 DB 155x155-ös cellám.
Sajnos akksim nincs...Egy 6V-os lúgos van csak ...
Az meg nem ér ide semmit
(#) Barret válasza tbence3 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Kész a második,most ragasztottam össze
Remélem vízállóak lesznek,ettől félek a legjobban...
(#) Barret válasza mtomihun hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Nekem 7500 ft a cellák ára,ebből 9V 4A-es egység jön ki.
A 9V 4A az a max teljesítménye átlagban inkább 3A,és 8,5V...
Többet csinálok.2 van eddig kész. az már 17V 3A Most 6V 100 amperóráa akksit használok,mert ez van...
Éjszakai udvar világítás,és a műhelyben éjszakai fényt visz,természetesen szürkületkapcsolóval.
(#) tbence3 válasza Barret hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Értem!
A keretet miként állítod össze?
Sokat gondolkoztam melyik lenne a legjobb. Két üveglap és alu keret vagy pedig sok amerikai oldalon is látható fakeret és az elején egy üveglap.
Fától azért ódzkodom mert félek a korai elöregedéstől habár lehet, hogy csak megfelelően kell lekezelni és festeni. Ötlet ezzel kapcsolatban?
(#) greenpower válasza tbence3 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ha a két üveglapot sikerül légmentesen lezárni akkor a keret amúgy is csak konstrukciós célokat szolgál. A fával könnyebb dolgozni, de az ALU sokkal jobban bírja az időjárás viszontagságait, ezt 15-20 éves horizonton értem. Az ALU-t nem kell 4-5 évenként átfesteni/felületkezelni , és hosszútávon szerintem olcsóbban jön ki mint a fa keret.
(#) Barret válasza tbence3 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
A másodikat keret nélkül raktam össze.
A keret csak a szélét védi,hogy ne tudjon sérülni!
Más szerepe nincs.
(#) K_Dani hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Azoktól kérdezném akiknek van már megvalósult rendszerük, hogy megtérülési időt tudnak-e már becsülni az eddigi már adatokból? és hogy kinek mekkora aksi telepe van? én arra gondoltam hogy egy külön áramkört működtetnék a lakában az aksikról inverteren keresztül. jelenleg az infót gyűjtés és tervezés fázisában vagyok.
(#) fpali53 válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nekem 1260w-om van beépítve, hálózatra termelek, ad-vesz mérővel. Most már van viszonyítási alapom, a napi átlagfogyasztásom, mivel ketten vagyunk, 2,5kWh/nap. Nos, 1000Ft-ot kellett fizessek az áramszolgáltatónak a múlt évi fogyasztásomért, a többit a napelem megtermelte.
(#) Barret hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Felraktam ma a 15 cellás egységet,harmat gyenge a 6V-os akksihoz... Kevés a feszültség. Nyomott bele kb 300 milliamperrel Mondjuk az akksi tele van szerintem.
De majd teszek még mellé néhány cellát.
(#) mtomihun válasza Barret hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Helló
Töltés közben nem mérted az akku feszültségét?
(#) K_Dani válasza fpali53 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
de akkor neked is van gondolom hozzá aksi teleped? ha igen mekkora és milyen akisik vannak benne. Gyári napelemek vannak fenn? egész évben 1000 ft vagy havonta? és így hány év alatt fog megtérülni?
szép gratula
(#) cimopata válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Írta hogy hálózatra táplál ad vesz mérővel.

Ahhoz felesleges akkumlátor.
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nekem ma a 2 darab 36 cellás panelom nyomta 4.1 A-ral a 85A.h-s aksiba. Ma a 2x65Wp-s panel max. 50W-al ment ami kb. 38%, várom már a nyári napsütést
(#) K_Dani válasza greenpower hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Ez az miatt van hogy feléd ma nem volt az a nagyon szép nap sütéses idő vagy azért mert ilyenkor a tájolás nem a legideálisabb és az rontja a hatásfokot?
(#) greenpower válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Március közepei nap szerintem csak ennyit tud, és 14-16 óra között elég keveset sütött a nap. A csatolt táblázat alapján márciusban a napi átlag 0,37kWh 100W-os fix panelre, ma nekem sikerült 0,24kWh-t termelnem. De majd március végén csinálok egy havi átlagot. Meg szerintem az én rendszerem 25m-es DC kábelében elég sok elveszik.
(#) K_Dani válasza greenpower hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
akkor ha jól értelmezem ilyenkor az a legnagyobb baj hogy a napelem dőlésszöge nem megfelelő? mert többet is kilehetne nyerni ezekben a napokban csak a nap nem jó szögben esik be.
Ezért arra gondoltam hogy ami a képen is látszik lehetne hogy 2 részből állna a keret. AZ egyik az aló ami a képen szürke az jó erősen a piros tetőhöz lenne rögzítve. valamint a napelem é az ő kerete ami az előző keretből"kiemelhető lenne. Így lehetne kicsit optimalizálni az energiahasznosítást. A szél ellen lehetne egy hátsó függőleges burkoló elemel védekezni hogy a szél ne tudjon alá csapni.
Várom az ötleteket és hozzá szólásokat.
(#) huntah válasza Barret hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Hali, még új vagyok, de próbálkozom mint kiskutya az ugatással

"A forgató a napelemtábládat forgatja úgy,hogy mindig pontosan merőlegesen álljon a napra."

Ezt a forgatást hogy kell vezérelni? Gondolom nem ültök ott egész nap azt nézni hogy merőleges-e. Illetve honnan lehet megállapítani hogy mikor a legmerőlegesebb?
Nem kötözködés, csak próbálom végiggondolni hogy a telek melyik sarkába tervezzem a rendszert, vagy maradjak vele mégis a tetőn. Onnan azért nehezebb lelopni.
Volt ez a tetőcserepes találmány... van ennek bármi folytatása? Én nemigen találom a neten. Köszi!
(#) fpali53 válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Mint írtam, hálózatra termelek, nincs akkumulátor. A mérőt az áramszolgáltató évente olvassa le, és így jött ki az 1000Ft, vagyis egy év alatt lett az 1000Ft különbség. Gyári napelemeim vannak, 7x180W, amit éppen tegnap bővítettem 10x180W-ra, 1800W-ra. Egyszer biztos megtérül, szerintem mindenkinek ezt kellene csinálni. A képen egy 200W-os szélgenerátor is látható, jelentéktelen áramtermeléssel. Valószínű, hogy le fogom szerelni.

DSC00057.JPG
    
(#) K_Dani válasza fpali53 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Igen közben rájöttem és akkor még egyszer grat az eredményhez. Én is nézegettem már a szélgenerátorokat de mivel az alföldön még akkor is nagyobb a szél ha tüsszentek ezért elvettetem a gondolatot
(#) greenpower válasza huntah hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Itt egy "gyári" forgató vezérlés. Lényegében 4-5 fotorezistorral egyensúlyoz.
(#) fpali53 válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Én is alföldi vagyok, Tótkomlós, szerintem az ország legszélvédettebb helye, Semmi értelme a szélgenerátornak.
(#) Barret válasza huntah hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Szerintem itt is találsz kapcsolási rajzot,ha visszaolvasol.
a lényege: 2 fotoellenállás egyirányba néz,köztük fény elválasztó lap.Amelyik több fényt kap,az bekapcsolja a saját tranzisztorát.Ezen keresztül egy kis villanymotor áramot kap,és megmozdítja a panelt.
A másik fotoellenállás ugyanezt csinálja,csak FORDÍTOTT polaritású áramot kapcsol ugyanerre a motorra.
Ettől beáll egy egyíensúlyi állapot! Na ekkor kell a kis fény érzékelő egységet Rá állítani pontosan a napra.
Ettől fogva mindig megkeresi az optimális beesési szöget!
És nem sokat fogyaszt,bőven meghálálja amperrel
(#) K_Dani válasza Barret hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
És arra mit Szólsz/szóltok hogy a tetőn télen a beesési szöghöz dönteni a napelem táblát? mert ez nem sok de sztem ez is valami szerintetek érdemel lehet vele kísérletezni?
(#) jofy hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Én építettem egy rendszert ami a következőkből áll: 1db 12v36w,1db 12v,40w,1db 12v165w os napelem cella párhuzamosan kötve, 1db 20A-es töltésvezérlő ami egy 340Ah akkutelepet tölt. Az akkutelepről egy 1000w-os inverter üzemel.
A kérdésem az lenne, hogy normális-e ha töltés közben hangot adnak a cellák?(kb. olyan hangja van, mint egy trafónak) Mikor feltöltődtek az akksik és visszaszabályoz a töltésvezérlő, akkor megszűnik a hang. A cellák gyáriak és diódával vannak védve(gyárilag)
Előre is köszönöm a választ!
üdv.
(#) Proci_85 válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Jól mondod, "valami", de nem érdemes vele túlzottan foglalkozni. Nem nyersz annyi plusz, mint amennyivel instabilabbá teszed így a rendszeredet.
(#) Barret válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Először próbáld ki,mennyi plusz áram lesz!
Aztán döntsd el,megéri-e.
Több áramot fog mindenképpen termelni.
(#) K_Dani válasza Barret hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Bocsánat a rajzom kezdetleges a leírás pedig szűkös volt. Tehát ez teljesen manuális lenne arra gondoltam hogy pl 2-3 hetente a tetőn kinyúlva állítani egy pár cm vagy mm a nap elem dőlésszögén. Az első rajzomon látszik hogy van egy támasztó ami a tetőn lévő fix keretet és a nap elemet köti össze, azt tartja. Ennek egyik fele elforgathatóan pl egy csavarral a fix részhez rögzítve, míg a másik a napelemkeretéhez elcsuszthatóan lenne rögzítve.
Sztem lenne annyi plusz termelés amiért már megérni 2-3 hetente fel menni a padlásra és akár fél órát vele mókolni
és Szerintetek? benne fantázi érdemes rajta agyalni?
(#) Barret válasza K_Dani hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Ebben a formában megéri!
A déli naphoz állítsd,akkor a leg erősebb a teljesítmény.
Meghálálja a szög állítást.
Következő: »»   28 / 241
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem