Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   49 / 211
(#) retoocs hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok lenne egy kérdésem, megterveztem egy nyákrajzot sprint layout programmal az a kérdésem hogyha nyomtatni szeretném a tervet és vasalásos módszerrel elkészíteni azt akkor kell-e illetve a programmal lehete tükrözni?
(#) goso válasza retoocs hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Ha felülnézetbe tervezted akkor nem kell tükrözni.
(#) goso válasza goso hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Egyébként a program tudja.
(#) ABU hozzászólása Jan 25, 2011 1 /
 
Sziasztok!

Amikor megnyitnám a gerber fájlokat GC Prevue-ben, állandóan ad legalább 1 figyelmeztetést az alábbi szöveggel, ami a csatolt képeken van. Mi lehet ez?
(#) kisgeri válasza ABU hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szia! Nekem gerber visszanézésre ez vált be. A drill fájlokat viszont nekem csak akkor nyitotta meg rendesen, ha nem mm, hanem mil, egységgel mentettem le.
(#) blackdog hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Ha valakinek kell csináltam 7szegmens ledkijelző alkatrészt. Lehet, hogy valahol van én nem találtam.

7107-led.LAY
    
(#) Gránátalma hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Üdv!
Az volna a problémám, hogy sprint lay. 5-ben készítek épp egy pár nyáktervet és az egyik nem fér ki.

Képről csinálom a vezetősávokat mérethelyesen az IC hez méretezve, de egyszerűen nem fér ki és nem tudom mit tegyek vele....
Nem lehet szélesebbre állítani a munkafelülete

----
Tárgytalan, megtlaláltam, elnézést a postpocséklásért
(#) Rumcájsz válasza blackdog hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Szia!

Küldök Neked egy 7 szegmenses kijelzőt....
(#) Rumcájsz hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
No, ha már ebbe a topicba tévedtem, feltennék egy kérdést a hozzáértőknek! Tudja-e valaki hogy a terv elkészültével a Photoview fülre klikkelek, hogyan lehet -ha lehet- megváltoztatni hogy ne zöld hanem ne legyen térkitöltés.
Gyakorlatilag azt szeretném elérni hogy ha egy panelrajzot képpé konvertálok, csak a beültetési rajz jelenjen meg minden extra színezés, térkitöltés nélkül.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) gulyi88 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Miért nem a nyomtatás menüben csinálod?
Rétegkiválasztás + színkiválasztás, PDF-be nyomtatás.
(#) Dániel X hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Üdv!

Ha nyomtatás menü alatt rányomok hogy vágólapra és azt beillesztem akár wordbe akár paintba nem lesz méretarányos. Már nyomtattam így és akkor méretarányosan másolta át őket. Mi lehet a gond?
Köszönöm
(#) orizon válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Miért nem jó a Sprintből nyomtatni?Attól jobbat keresve sem találni. Miért kell bonyolítani a dolgot?Már bocs, de értetlenül állok a problémád előtt.
(#) vicsys válasza orizon hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Vagy javasolhatnám az ingyenes PDF nyomtatót a pdf creatort.
Bővebben: Link
(#) Dániel X válasza orizon hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Üdv!

Azért kellene mert nem otthon hanem boltban nyomtatatok.
Köszi a választ Neked és Vicsys.
(#) Alkotó válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Erre nincs jobb a PDF formátumnál.
Kicsi méretű, hiteles a méretarány, tökéletes minőség, minden gép megérti, és persze ingyen van!
(#) Dániel X válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Igen viszont pdf be se sikerül átmentenem. 2 héttel ezelött meg simán vágólapra kiraktam wordbe beilleszt és méretarányos volt most meg nem.
(#) niedziela válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Egy halom PDF Printer van a neten, tölts le egyet installáld és mint virtuális nyomtatót tudod használni.
(#) vicsys válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Nem sikerült pdf-be? Miért, nem? Valami hibaüzenetet kaptál?
(#) banyaiakos válasza vicsys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Végső esetben tedd fel a pendrive-ra magát a programot, a fájlal együtt. Aztán ott a boltban elindítod és onnan kinyomtatod!
(#) san398 válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Én ha boltban nyomtatok akkor amúgy is viszem pendrive-on a lay file-t és akkor mellé teszem a viewlayout50.exe-t is (a Sprint Layout mappában megtalálod vagy letöltöd ingyenesen az Abacom oldaláról) és meg is van oldva a dolog.
(#) Szikra Lacika hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Sziasztok! Az SL 5-ben csak én nem találok sehol SuperFlux LED-et? Vagy le tudom tölteni valahonnan?
(#) vicsys válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Teljesen felesleges. Sokkal egyszerűbb megrajzolni. Olvass vissza.
(#) Szikra Lacika válasza vicsys hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szia! Okés már megoldottam
(#) janikukac hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Hogy kell méretarányosan dolgozni ? Valakinek valami oktató video? :yes:
(#) sprofan válasza janikukac hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Sprint-el nehéz nem méret arányosan dolgozni, mivel minden alkatrész méretarányos benne. Ha valami pedig nincs, akkor adatlap alapján, csak tolómérővel megmérve bármit be lehet rajzolni, és elmenteni makro-ba hogy később is használhasd.
(#) janikukac válasza sprofan hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Aha, értem, kösz***!
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
SL5-be lehet képet beilleszteni (paint-el tudsz olyan formátumba menteni amit az SL5 kezel és még méretezni is tudod) aztán ha be van illesztve odahúzol 1 makrót pl ellenállást és látod, hogy jó-e a méret. Remélem érthető
(#) Szebence válasza storm hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Mondjuk az ellenállás az pont egy rossz példa mert több méretben is van. 5; 7,5; 10mm, stb... Ha van IC az áramkörben, akkor azzal lehet a legpontosabban méretre állítani a hátteret.
(#) sprofan válasza storm hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Ahogy Szebence is mondja úgy a tuti, ha nincs benne IC akkor pedig valamilyen tranzisztor.
(#) janikukac válasza sprofan hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Csak FET-van benne, most neki is esek valószínűleg.
Következő: »»   49 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem