Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   32 / 241
(#) sprofan válasza Barret hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Milyen tápról, és mekkora áramerősséggel próbáltad?
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Ki fogod nyírni a szénkeféket 24V-al.

Én is rendeltem egy újat, de csak az ára miatt. Szénkefementes, 30000 óra üzemidő az élettartama. Kíváncsi leszek mennyit bír majd ki. Óránként 500l nekem elég lesz a kertbe, mert a mostani csak kézi locsolásra elég. 45Ah használt autó aksi + 30W 18V-os szolár panel + töltésvezérlő és kész is a szolár kerti öntözőrendszer.


Bővebben: Link
(#) Barret válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Természetesen 12V-os akkumulátorrol.Ez lett volna a terv...Ezt buktam.De találtam egy invertertrafót,egyenirányítva 16,7V-ot kap most a szivattyú,avval már felhozza a vizet szépen.
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Ez lett volna a tervem,csak nekem 9 méterről kell minimum felhozni a vizet...
(#) pucuka válasza Barret hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Mester! Ez a pumpa arra lett tervezve, hogy egy lakókocsiban, lakóbuszban, hajóban a tartályból felhozza a vizet a mosdó csapjához, egy bő kézmosás erejéig.
Meg fogod nyúvasztani. De ha az időtartam elég, akkor létezik ebből olyan típus is, aminek mindkét végére csövet dughatsz, azt mondjuk 4 méternél sorba bekötöd a vízcsőbe. Nézz körül kempinges cuccok körül.
(#) K_Dani hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
A töltésszabályzóknak miért van mind a 3 bemenete rajta azaz a napelem az akisi és a terhelés? lehet vele olyat hogy ha süt a nap akkor nem tölt hanem a terhelésre kapcsol pl?
bocsi ha hülyeséget kérdeztem
(#) mtomihun válasza K_Dani hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Helló
Azért, hogy ha az akkudat már feltöltötte, akkor átkapcsol a másik kimenetre, ahova vmilyen fogyasztót rá tudsz kacsolni, hogy ne menjen kárba a megtermelt energia!
(#) K_Dani válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
de ha az akit tölti a napelemek akkor azért tudom használni a rendszert? tehát ekkor is tudok ki venni energiát az aksikból?
De akkor az aksira kötött pl inverter veszi ki ugye?
(#) pucuka válasza K_Dani hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Vettem egy napelemes kert lámpát. Abban volt egy négylábú "tranzisztor" (szintkapcsoló) Azt csinálja, hogy ha süt a nap, (világos van) tölti az akkut, a LED nem világít, sötét van, világít a LED. Semmi töltésvezérlő.
(#) Barret hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
1,bemenet a napelemnek,2 kimenet az akksira(töltés) 3 kimenet a fogyasztók felé.A kimenet 10,8V-nál lekapcsol az akksi védelmében. Amíg az akksiban ennél több volt van,lehet használni.Természetesen töltés közben is.
(#) K_Dani válasza Barret hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
De az inverter vagy bármilyen más terhelés amivel töltés közben akarok az energiát ki veni azt nem a töltés vezérlő kimenetén keresztül kell kivennem mert az töltés állapotban lekapcsolja azt a kimenetet. tehát az akisira párhuzamosan kell kapcsolni a terhelést és a töltés vezérlőt? + a töltés vezérlőhöz egy terhelést amit a túlcsorduló energiát emészti fel?
(#) pucuka válasza K_Dani hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
A jó töltésvezérlőnek az a feladata, hogy a napelemből mindíg a lehető legnagyobb energiát hasznosítsa az akkumlátor töltéséhez. A terhelés (inverter) az akkumlátorra csatlakozik, megfelelő mély kisütés elleni védelemmel. Ha az akkukapacitás elegendően nagy, akkor nincs túlcsorduló energia. A söntszabályzó töltésvezérlő elég pazarló megoldás, ezért van mikrovezérlős megoldás.
(#) janman válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Szia! Ha nem titok, akkor hogy állsz a hálózatra dolgozó rendszereddel "termelésügyileg"? Jól emlékszem, hogy már ca. egy éve megy? Probléma adódott az eddig eltelt idő alatt? Gondolok itt a napelemekre, inverterre.
(#) Barret válasza K_Dani hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Ha van töltésvezézlő,akkor az akkuról NEM veszünk le áramot a töltésvezérlő MEGKERÜLÉSÉVEL.
Mert akkor hazavághatjuk az akksit mélykisüléssel...
10.5V alá nem szabad lemeríteni,ezért ez a védelem a töltésvezérlőre van bízva.
Keress rá: napelemes töltésvezérlők.
(#) pudding1 hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Azért ez így ebben a formában nem teljesen igaz.
(#) greenpower válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Főleg ha 20A-os töltésvezérlőm van és hirtelen kellene 50A 10 percig amíg vizet melegít a mosogatógépem.
Lámpa kapcsolgatásra és kisebb fogyasztásokra jó a töltésvezérlő LOAD kimenete de egy 1500W-os invertert nem szabad rákötni.
(#) anbonn válasza greenpower hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Azt gondolom, hogy a kimenet megrelézése nem egy nagy szakmai kihívás, és meg is szűnt minden probléma...
(#) greenpower válasza anbonn hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Ezt hogy érted? A töltésvezérlő kapcsol egy 50A-os relét és mikor 10,5V alá esik a feszültség akkor lekapcsolja?
(#) anbonn válasza greenpower hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
egész logikus , megoldott az aksi védelme, esetleg ha sokalnád a külső relé fogyasztását, akkor csak akkor működne ha tényleg kell a nagy "nyunya"
(#) greenpower válasza anbonn hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Hát végül is működőkepés megoldás
(#) pudding1 válasza greenpower hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Egész addig működőképes, amíg a vezérlő működik. Saját tapasztalatból javaslom hogy az inverter vezérlését célszerű egy külön mélykisütés elleni védelemmel vezérelni, mert ha a töltésvezérlő bedöglik akkor az akkupakk töltés és az inverter vezérlése is egyszerre leáll. (nálam volt olyan meghibásodás is hogy a töltésvezérlő a kimenetet kb 2 másodpercenként ki be kapcsolgatta, gondolom nem kell részleteznem mennyire nem szeretné ezt egy rákötött inverter)
(#) Barret hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Rajzoljatok gyorsan egy egyszerű áramkört,ami 10,5V-nál letiltja az áramkivételt az akksiból. Akkor meg lehet kerülni a töltésvezérlő védelmét.
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Ez nem egyszerű de konfigurálható.
Bővebben: Link
(#) pucuka válasza Barret hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Szerintem minden tisztességes inverterben van ilyen áramkör. (legalábbis lennie kellene)
(#) pudding1 hozzászólása Ápr 7, 2011 /
 
Elvileg minden inverterben van ilyen elektronika ami letilt 10,5v-nál, de ha egy akkut nem csak 1 évig akarsz használni akkor olyan elektronika kell amit be tudsz állítani 11,8v-ra.
(#) végyé válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Üdv
Az a 11.8 V azért kicsit sok, nem?
Időszakosan nagyobb terheléseknél (porszivó vagy egyébb motoros cuccok) inditásakor meg-meg rántja az akkufeszt az alá is, utánan visszatér a normális 12v feletti feszültségre.
Nem lenne szerencsés ha olyankor mindig lekapcsolna.
Esetleg ha egy megadott idő túl is alacsony maradna a fesz. de ilyen gyári ketyeréről még nem hallottam.

végyé
(#) Barret válasza végyé hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Akkora akkupackkal ne porszívózz,amit így leterhel...
Nem egészséges az akksira nézve...
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Ekkora áramot csak indulásnál vesz fel 1-2 másodpercig, de ez nem haladhatja meg az inverter rövid idejű max. teljesítményét. Annyit ki kell bírnia az aksinak, mert inverterhez választasz aksipakkot és nem fordítva. Ezért nem 100Ah-s aksipakkal fogunk porszívózni mert azt tényleg hamar hazavágja.
(#) pudding1 válasza greenpower hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Más az hogy mit "kell" kibírnia az akkunak és más az hogy miként tudom biztosítani az akkupakk hosszú élettartamát. Nem mindegy hogy hány évig tudod használni. (Én 4000Ah akkupakkal sem porszívózom, arra ott a hálózat.)
(#) StMiklos válasza Barret hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szevasz!
És nem biztos, hogy nem teljesíti műszaki adatait, mert a megadott 14m két tételből tevődik össze:
1. a tényleges emelőmagasság. Ez világos, collstokkal mérhető.
2. A felhasznált nyomócsőben (de bármilyen csőben, amiben bármilyen anyagot áramoltatok), annak méreteitől, benne a sebességtől, a továbbított közeg tulajdonságaitól függően, egyszerűen fogalmazva súrlódási ellenállás keletkezik, amelyet megfelelő táblázattal (még vízszintes csőszakasznál is) emelő magassággá kell átszámítani és így kell figyelembe venni.
Valahol itt bukott nálad a dolog.
Üdv: StMiklos
Következő: »»   32 / 241
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem