Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   797 / 2501
(#) J-O-E válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
RSN szám a Pana-Technics gyártói belső kódja nekem is van hasonló, hosszas keresgélés után megtaláltam hogy STK végfok csak speckó rendelésre külön a gyárnak készült. Az enyém kicsit tuningolt STK véget tartalmaz 5 csatornás nagyon kis torzítású, most nem találom tavaly foglalkoztam vele utoljára.
(#) Turbina33 válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Köszi!

Állítólag pana készülékben volt.A "Class H+" az osztályra utalhat?
(#) benocs24 hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Helló! Épp most foglalkozom én is Panasonicból származóvégfokkal a lent látható két db ic van benne.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2011 / 1
 
Sziasztok !
Nem igen szoktam félkész terméket mutogatni de ez megérdemli szerintem a félig elkészült példányt megnézni .
A napokban azt mondtam egy másik topikban hogy nem fogom meghallgatni addig még nincs végleges formában ,de sokak nyomására csak meghallgattam és első benyomásra nagyon meggyőző ez a kis erősítő .
Aki szereti a kihívásokat az vágjon bele jó kis erősítő és nagyon egyszerű , az alkotó által tervezett nyákot ajánlom mindenki figyelmében , nagyon gondosan és alaposan megtervezett .

Több kép.

Otalla.JPG
    
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Igen tudod Zoli én a szimmetrikus dolgok híve vagyok , vannak kivételek de azok ritkán csúsznak be.
(#) Turbina33 válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Találtál hozzá kapcsolási rajzot? Én semmit nem találok róla,illetve megtaláltam azt a készüléket,amiben benne volt.Ez alapján 2x100W/6R a teljesítménye 1%-on,de ez sajnos semmit nem mond.Ha ezek tényleg STK klónok,akkor abból ki lehetne indulni.
(#) benocs24 válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Bővebben: Link Ezt esetleg nézd meg. A tiédben is benne van a 4 csatornás ic? Tudnál mutatni egy képet róla?
(#) reloop válasza midgardcoil hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Ha biztos nem a bemenetről szedi össze a zúgást, akkor növelni ajánlom a táp szűrését, mondjuk 10.000µF-dal.
Megoldható az is, hogy kellő átmérőjű huzalból tekersz a toroidra még pár menetet, így eléred az azonos szekunder feszültségeket. Ez utóbbit csak akkor ajánlom, ha van benne némi jártasságod.
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Gratulálok, nagyon "csinos" lett.
(#) Turbina33 válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Köszi!

Ez egy sztereó ketyere volt,ez az egy ilyen végfok van benne.

DSC01350.JPG
    
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Rettentő szép munka, példaértékű kivitelezés! Ezt tanítani kéne! Lenyűgöztél mester!
(#) david91 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Üdv!

Nagyon szép munka! A hálózati trafó doboza alumínium, vagy vaslemezből készült? Én is hasonló árnyékolást csinálnék a trafómnak.

üdv. Dávid
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Ez gyönyörű!
(#) skero válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Gyönyörű munka! Bár öntől még csak kifogástalan munkákat láttam. Gratulálok! Remélem egyszer személyesen is találkozunk ,ha már ilyen közel lakunk egymáshoz.
(#) deadlyroberta hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Csöves elő, d osztályos hibrid erősítőt valaki épített-e?
(#) ThomAce válasza doomkiller hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
1,325-el szoktam szorozni.
(#) ThomAce válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Nagyon tetszetős ahogy megépítetted! Viszont felmerült bennem egy kérdés: Hány watt teljesítmény leadására képes? Itt persze arra is gondolok, hogy azt jó minőségben adja le.
(#) ThomAce hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Na * , ez így már jól szól.

IC és tranyók mint az előző verzióban. Szépen meghajtja a hangfalamat.
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Még ez egy félkész termék csak , remélem a végeredmény is fog majd tetszeni ?
Ezt az erősítő dobozolást úgy tervezetem hogy semmi festék nem lesz rajta , csak csupán egy nagyon kevés szintelen lakk az előlapon , no majd meglássuk .
(#) CIROKL válasza david91 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
A hálózati trafó doboza INOX ól van , nem akarok semmit festeni ez így lett tervezve .
skero : Bármikor elszaladhatsz megnézni , egyeztetünk és jöhetsz .
(#) CIROKL válasza ThomAce hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Nem nagy teljesítmény , a látszat ellenére , és a méretéből is az jön le szerintem hogy 100 vagy akár több w is de nem csupán csak 25 W és majdnem A -osztályban megy ez az erősítő , tranzisztoronként 300mA folyik .
inkább minőségi mint teljesítmény erősítő ez .
(#) ThomAce válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Azért az a 25Watt nem éppen csekély. Főleg akkor nem, ha szépen is szól és jó hangfalakon, nem egy túlcsillapított szobában szól rajta valami klasszikus. Nekem tetszik.
(#) r3pl4y hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék a dracula fetes végfok után ami itt van a kapcsolásoknál, hogy mit tudtok róla mondani... esetleg pár szót a hangjáról...
Ugyanis van nekem most egy jó kis dobozom, meg trafóm hozzá ami olyan 130-150VA -s... lehet (pontosan nem tudom, mert jelenleg egy orosz végfokot hajtana... ami 50W-s volt oldalanként.. ), de méretre kb. egy 150VA -s toroidnak néz ki..csak sajnos még sokat nem tudok róla, mert "hál' istennek" be van öntve...
Egyenirányítva 37V -t ad le áganként (+/-), de gondolom az még jó lesz ennek a FET-es kapcsolásnak a 35V helyett...nameg van hűtőborda is (ez teszi ki a doboz 2 oldalát)...
A lényeg, hogy gondoltam ha már ezek vannak akkor kidobálnám belőle a jelenlegi végfokokat, mert elég ramaty állapotban vannak...elég minőségtelen hangja van meg zajos is a kimenet stb... és építenék bele valami minőségi végfokot ami oldalanként 50W -t le tud adni 4 Ohm-ra... és így találtam rá erre a dracula FET-esre... csak ugye nem lenne kevés pénz annyira megépíteni még így se, hogy enni minden meg van hozzá, mert azért a puffer kondik, meg az OPA552 elég szép pénz ha azt nézem... és mindenképp azzal az OPA -val szeretném építeni, mert azt gondolom, hogy azért azzal biztosan nem lehet rossz hangja...de azért kíváncsi lennék másnak a véleményére is, hogy megéri e vele foglalkozni, vagy inkább keressek bele valami olcsóbb kapcsolást...
(#) reloop válasza r3pl4y hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Szia! Úgy tudom az OPA552 csak +/-30V-os
(#) r3pl4y válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Igen az annyi, de annak külön táp van van kialakítva LM317/337 párossal, szóval azt csak be kellene állítani pl. 25V -kre mint ahogyan az a cikkben is írva van... gondolom a FET-eknek meg nem lesz baj az a +2V áganként
(#) reloop válasza r3pl4y hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Bocs, elkerülte a figyelmemet. Neki állok alaposabban tanulmányozni. Adnál egy linket?
(#) r3pl4y válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Igazából ő lenne az: Bővebben: Link, de szerintem a kapcsolással nem lenne bajom, mert hát elektros lennék, csak a hangjára lennék kíváncsi így előzetesben egy -két vélemény alapján, mert hát nem egy olcsó végfok azért ez... az az OPA az elég drága meg beszerezni se olyan egyszerű (Szeged) rendelnem kell HQ -ból.. ott meg 1600Ft körül van darabja meg még 6db 4700µF kondi plusz a 4 fet.. egyből nem két fillér ez a kapcsolás... mondjuk gondolom annyiért már igen jó minőségű lehet az a műveleti erősítő... ha meg így van és szép hangja van, akkor megérné megépíteni mert rá lehetne akasztani valami igényes hangfalra és akkor szépen elzenélgetne...

Közben nézegettem BSS -t is, itt találtam ezt: Bővebben: Link

Ez egy videoton erősítőnek a végfokja lenne, de erről meg nem túl sok infó van... 50W, de hogy hány Ohm -ra... (Szerintem ez 8 -ra annyi, nem 4-re ahhoz meg nekem nem elég a trafóm ha 4 Ohmos hangfalak lennének rárakva... bár max. nem lesz erősebben kivezérelve...) meg van ott egy poti is a rajzon amivel gondolom a nyugalmit lehetne állítani, de az sincs megadva, hogy hány mA -re kellene... vagy csak rossz a jelölés és oda egy fix 470 -es ellenállás kell... nem tudom.. de annyi biztos, hogy olcsóbb lenne mint ez a fet -es... de a fetest előnyben részesítem ha jó a hangja valóban mint ahogyan a szerző is írta...
(#) petemazi válasza r3pl4y hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
De összerakhatsz egy conductort is ha ragaszkodsz a fethez, nagy baj nem lehet belőle..
(#) reloop válasza r3pl4y hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Köszönöm a linket. Azt a problémát amit felvázoltál szerintem ez oldja meg.
(#) highand válasza r3pl4y hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Az OPA552 gyakorlatilag azonos minőség, mint TDA2050, azzal a különbséggel, hogy úgy van kompenzálva, hogy 20x-os erősítésnél kisebbre, akár egységerősítésre is beállítható.

Ez kerül 20szor annyiba.
Következő: »»   797 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem