Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1732 / 3976
(#) proli007 válasza dtocy hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Hello!
Értelme ennek a kérdésnek/kérésnek nem sok van. Mert ha a PIC portájára rákötöd az 5 Led.et, akkor pont ezek fognak világítani, erre a bitmintára. Amiben meg mikroproci van kódolni meg szükségtelen.
De gyanítom, Te nem ezt szeretted volna kérdezni, hanem, hogy sorosan kiküldött adatot mivel lehet párhuzamos információra alakítani. Erre válasz a Shift regiszter, mint pld. a 74HCT595.
üdv! proli007
(#) szabo.gth hozzászólása Júl 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Ha van egy relém, aminek a kimenete 1A 125V-os, akkor a két kimenetét sorba kötve kapcsolatok vele 230V-ot?
Köszönöm előre is
(#) qvasz2 válasza szabo.gth hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Nem. Valószínűleg nincsenek meg a szükséges távolságok és/vagy anyag minőség.
(#) tanulo99 válasza szabo.gth hozzászólására (») Júl 18, 2012 2 /
 
Ha jó lenne akkor se sorba mert úgy még rosszabb lenne hanem párhuzamba. Csak gondolkodni kéne mielőtt kérdezel...
(#) kadarist válasza szabo.gth hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia!
Sorbakötéssel valóban növelheted a maximális kapcsolható feszültséget, de inkább szerezz be egy 230V (250V AC) típusút.
(#) kendre256 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Már bocs, hogy közbeszólok, de ez kondenzátornál, ellenállásnál igaz például, de reléknél szerintem nem. Gondolj bele, hogy nem egyszerre fognak kapcsolni azok a relék. Amikor az egyik vezet még, akkor a másikra rákerül a névleges feszültségének kétszerese. Igaz, hogy esetleg csak néhány milliszekundumig, de az áram elég gyors, azalatt simán átívelhet az érintkező....
(#) kadarist válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Ezt a sorbakötős megoldást profi cégek is alkalmazzák, de azért írtam, hogy inkább szerezzen be egy nagyobb feszültségű típust, mert az az igazán korrekt.
(#) zoltan0801 hozzászólása Júl 18, 2012 /
 
Helo
Lehet kicsit hülye kérdés, de a Conrad-nál beszerezhetőDCF modul-ból milyen jel jön ki? Hogy tudom ezt átültetni 7szegmensre? Hogyan kellene megírni a programot.
(#) silent15 válasza zoltan0801 hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Ha olyan mint a DCF77 akkor 77,5 kHz es AM jel.
lásd: Link
Amúgy Topi barátunk ezt nagyon jól leírta : kapcs itt
(#) zoltan0801 válasza silent15 hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Köszönöm szépen, most már minden világos
(#) Balint133 hozzászólása Júl 18, 2012 /
 
Sziasztok nem biztos, hogy a legjobb helyre irom de hirtelen nem talaltam masik topikot.

Szoval a kerdesem az lenne, hogy van nekem egy PS3-as konzolom amit Magyarorszagon vettem, es sajnos ra van irva h 220-240V 50/60Hz, viszont most kint vagyok amerikaban ahol 110V/60Hz van. Kivancsisagbol bedugtam a PS-t es meglepodve lattam, hogy teljesen jol mukodik jatszani is lehet vele nem fagy nem akad semmi.

Gondolom ezekben is valamilyen kapcsolo uzemu tapegyseg van, viszont ezeknek a lelki vilagahoz en nem ertek. Van ennek barmifele karos hatasa, hogy nem 230Vrol uzemel hanem 110rol? Az adatlapja nem emliti, hogy be lehet dugni 110V-ra...

Valaszaitokat elore is koszonom!
(#) silent15 válasza Balint133 hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Hát figyelj, inkább a túláram veszélyes, kisseb fesznél max a chipek nem fognak rendesen működni , de azért én nem járatnám sokáig
(#) reloop válasza Balint133 hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia! Épp a kapcsoló üzemű táp egyik előnyét élvezed
(#) silent15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Jah, tényleg azt a részt kifelejtettem, akkor visszavonom előző kijelentésem . Nyugodtan használd
(#) szabo.gth válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
tanulo99: Öhm ... miért is? Szerintem neked kellene gondolkoznod. Ha sorba kötjük, akkor számomra úgy lenne logikus, hogy kétszer akkora feszültséget tud megszakítani. Gondolom, azért nem így van, mert az érintkezők nem egyszerre nyitnak.

A többieknek köszönöm a hasznos választ.
(#) polonkaig válasza szabo.gth hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Sziasztok! Szerintem előfordulhat olyan eset is, amikor a két külön kapcsoló kör vagy morze közötti távolság határolja be a maximálisan kapcsolható feszültséget. Ilyenkor hiába kötöd sorba, nem fogja teljesíteni például az életvédelmi szempontokat. Ha ez nem fontos, de csakis akkor, tehát ha nem probléma életvédelmi szempontból az elválasztás, akkor használható lehet a dolog.
(#) csanyipal válasza kokozo hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
No, a piezon, amit hoztak nekem, nincs forrszem.
Akkor hogyan forrasszam reá?
(#) kadarist válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Szia!
Közvetlenül forrassz a fémrészekre. Ehhez használj jó meleg pákát és folyasztószert!
(#) csanyipal válasza kadarist hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
A fekete huzalt a fém membránra, a pirosat a piezoelektromos kristályra. A kristályon viszont nincs fémrész. Akkor közvetlenül a kristályra forrasszam?
(#) kadarist válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 19, 2012 / 1
 
A kristály hátoldala egy ezüstbevonatú felszín, ez fém. A másik, nagyobb rész a sárgaréz membrán, ez is fém. Gondolom ilyen kivitelű a piezód, de ha nem, akkor mutasd meg. Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) csanyipal válasza kadarist hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Akkor rendben van.
Nekem a kristály fehéresnek tűnik, ezért nem hittem eddig, hogy fém. Aztán a tíz piezo közül az egyik olyan "rozsdás" kinézetű, mint amilyen a Te egyik bemutatott képeden. Attól még jó?

Más!
A hozzáforrasztandó huzal (amihez már kaptam Linket ebben a témában, lásd előbb), amit megrendeltem, s valaki elhozta, (sajnos nem azt hozta a szerencsétlen, hanem piros és fehér páros huzalt, de van vagy 5 méter hosszú, és többszálas, rézhuzal ) az ugye kb. 12 cm hosszú, és külön van a piros és a fekete huzal a párban?
(#) kadarist válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 19, 2012 / 1
 
Ne akadj fel a vezetékek kivitelén meg színezésén. Ha azonos színűek vagy más keresztmetszetűek (vastagságúak), úgy is jó. A lényeg az, hogy vezessék az áramot.
(#) csanyipal válasza kadarist hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Értem.
Azért kérdem, mert amit hoztak nekem, azt a huzalt - többszálas lévén - nem dughatom be a próbapanelbe.
Próbapanel: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
A sodrott vezetékvéget sodord még jobban össze, majd futtasd be ónnal, ettől merev lesz. Így már bedughatod próbapanelba.
(#) csanyipal válasza kadarist hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Köszönöm a tanácsot.

Sodort állapotban már így is 0,7-0,8 mm az átmérője, s ha befuttatom ónnal, akkr már ha be is megy, szétnyomja a rugót, s aztán pl.: egy ellenállás lába be sem szorul többé. Vagy nem?
(#) kadarist válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 19, 2012 / 1
 
Az a jó, ha szétnyoja a rugót, mert akkor szorít. Futtasd be vékonyan, éppen annyira, hogy összefogja az elemi szálakat az ón. Nem kell vastag ónréteget felvinni a szálakra, csak éppenhogy befogja. De ha így is vastag, akkor vágj ki szálakat a sodratból, ezzel csökkentve a keresztmetszetet.
(#) polonkaig válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 19, 2012 / 2
 
Vágd le a szálak felét, és jól futtasd be ónnal, be szokott kúszni a vezeték szigetelése alá. Vagy forraszd hozzá ellenállás lábhoz, és használj zsugorcsövet, vagy jó minőségű szigetelő szalagot.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Sziasztok! Én egy olyanban kérném a segítségeteket hogy 2x1,7W vagy ehhez közeli erősítő rajzot keresek de ha lehet olyat ami a lehető legkevesebb alkatrészből legyen és smd-ből szeretném megépíteni(kicsi a hely ahova be kell hogy férjen). Találtunk,-egynek neki is fogtam de még ezt is nagynak tartom mivel a 470µF-220µF-os elektrolit kondik még smd-be is elég nagyok.
Tehát hogyha valaki tud ilyesmi rajzot azt szívesen megköszönném. Gondolom itt nem lehet ezeket az elektrolit kondikat felcserélni kerámiára.!? Valami hasonló rajz kellene csak kerámia kondikkal és az smd-be nem foglalna nagy helyet. A válaszokat,segítségeket előre is köszönöm.
Üdv!
(#) polonkaig válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
A Texas honlapján nagyon sok ilyen kis erősítő van fent. Ugye beolvadt a National is, ezért tovább bővült a kínálatuk.
Például itt van egy lehetőség: Bővebben: Link
A kiementről a 100µF és 1k elhagyható ha nem kell a fejhallgató kimenet.
Innen kiindulva pedig kereshetsz másik megoldást, ha ez valami miatt nem felelne meg. Több kategóriában is találsz alkalmas eszközt.
(#) vladcepes válasza polonkaig hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget. Az első linken lévő jó lenne csak keresgélem idehaza de sehol nem található ilyen IC. Akkor próbálkozok a második linken lévőkkel. Üdv.
Következő: »»   1732 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem