Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   32 / 93
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Túl közelnek érzem egymáshoz az MJL-t . Szét kéne szórni. Ugye? Nem viszi ilyen gyorsan el a hőt egy pontból. Ezért fog itt a kisérleti időben egyszer megfutni, aztán leég az egész. Ötleted? Szia
Amúgy már veri a Castone-t. Szerintem. Kár hogy nincs egy oszcim, de mindegy mert nem értek hozzá!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Képek, ezt a 82V-st még a 60V panelre tettem össze a 80V -s szerint.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A szigetelő lemez hővezető képessége nem korlátlan. A tok és a borda közötti hőmérséklet különbség csökkentéséhez a szigetelőn keresztüli hőátadó felületet meg kell növelni. Az eljárás abból áll, hogy a tranzisztort közvetlenül, egy nála 4-6-szor nagyobb alapterületű 3-5mm vastagságú (praktikusan alu) lapra kell fogatni. Ezen lap és a borda közé kerül a megnövelt felületű szigetelő. A hőátadó felület növelésének arányában csökkenni fog a hőfok lépcső.
Célszerű a végtranzisztorokat a rendelkezésre álló hűtőbordán arányosan elosztani. A szükségesnél nem hosszabb kivezetékezés nem okoz problémát.
Az azonos polaritáson lévő tranzisztorok mehetnek közös hővezető lapra (hűtőtönk) is.
Ilyen teljesítménynél figyeltetni kell a borda hőfokát! A Castone-ból tudsz ehhez menteni valamit?
Egy példa a hűtőtönkre.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A castone-ból szerintem nem tudok semmit felhasználni. István berajzolod nekem,hogy szigeteletlenül melyik mehet egy egy tönkre. Tömör réz vezetékkel a tranyók szétszórhatók akkor? Meg akkor nem lennének összetaknyolva a pasztával.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A hővezető paszta nem hagyható el.

Átnéz_2.JPG
    
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
István igérem mielött felteszek egy kérdést inkább várni fogok 10 percet és átgondolom, mint, hogy felesleges kérdést intézzek Hozzád. Sajnos pedíg itt az első. Nézem a kapcs.rajzot. Illetve mérem a tranzisztorok láb és közös hűtőfelület pontját az tényleg ok. A BD139 -t nem kell hűteni? A 82V erősítőn a nyugalmi letekerve 18.5 mV. Maradhat? A ngy toroidon van még 2 x 21V vált. fesz, mit lehetne kihozni?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A T4-es BD139 a borda hőmérsékletének megfelelően szabályozza a nyugalmi áramot, tehát a bordára kell fogatni.
A nyugalmi áram sok lesz a jóból, az R7 3,3k ellenállást cseréld 2,2k-ra.
A 2x21VAC-re lehetne komponálni a védelmet.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
R7 a BD139 kollektor lábára megy, ha kicserélem emelkedni fog a nyugalmi áram? De akkor az nem fogom tudni lehozni a potival! Lehet kapni nagyméretű csillámot is? Bd139-t arra teszem amelyik bordára akarom? De azt szigetelni kell ugye?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Ha a potit kimozdítod a jelenlegi "x" helyzetéből, akkor nőni fog a nyugalmi áram.
Készíts egy rajzot, hogyan tudnád a végtranzisztorokat a hűtőbordán elhelyezni! Rájelölöm a BD139-et.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Csak az R7 cseréjével emelünk az áramon. Nem?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Amikor az R7-et 2,2k-ra cseréled leesik a nyugalmi áram. A potival tudod majd az emitter-ellenálláson eső feszültséget 6-8mV-ra állítani. A beállításnál legyen 10 ohm a tápágakban!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Tanár Úr, most azt várja tőlem, hogy a Sprintben tervezzem át. Nem réz vezetékkel gondolta? Az lehet, hogy csak hétfőre lesz meg. Egy új szabásminta, nem egyszerű feladat. Lehet, hogy jó helyen van minden?!
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Nem kapok tőled információt, nem tudom mit szeretnél. Ez lesz a hűtőborda?
A rajz alatt nem a lay-t értem, hanem egy mechanikai kivitelezési vázlatot.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Igen, mert nem tudok válaszolni. A castone végfokot még nem szeretném szétbontani mert minden oldala működőképes. Azon gondolkodtam, hogy neked adom ajándékba, cserébe a segítségedért. Na most hűtőborda nélkül nem biztos, hogy tetszene Neked. A tömböset csinálom, ami már biztos, ha meg a castone hűtőbordát használnám fel, akkor aktív hűtés ventillátorral kell mert kicsi ez a borda.
Ja meg nézegettem ventil ford szabályozókat itt a fórumon, de nem tudom melyik a jó. Vannak kazánokhoz menetes 12K NtC-im.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Tavaly elkezdtél egy ilyen panelt tervezni védelemmel, de azt mondtad, hogy még nem építetted meg. Arra emlékszel, hogy a kis VF3 is a segítségeddel építettem meg. Én emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Legalább úgy szét kéne húzni a végfoktranyókat mint a castone erőlkődőn van. Eszembe jutott még egy kérdés. Most védelem nélkül tesztelem a végfokot. Ha az egyik bizti véletlen valami miatt elszállna, akkor egyenáram kerül a hangfalra? Most a trafó elött és után sincs bizti, csak a végfok nyákon. Ideiglenesen tegyek valahova biztit?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Kár,hogy nem tudom megmutatni, hogy milyet szól. Érdekelne pedíg a véleményed. Mennyi lehet kb. így a teljesítménye? Csak kiváncsiságból. Amúgy felesleges rajta agyalni, mert az elvárásomnak megfelel. Van egy Ecler Apa1400 erősítőm, amihez próbálom viszonyitani a hangját erejét, és nagyon a közelében jár.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Abban a házban amelyikben a +/-80V-os táp van a végfok paneleket állítva célszerű elhelyezni. Két-két végtranzisztort tennék a borda felfogató nyúlványira. Ebben az esetben egyedileg kapnának hűtőtönköt.
Hűtőtönk alá szilikonos lapból szoktam szigetelőt vágni.
Ez egy jól kidolgozott védelem áramkör. Hasznos a DC figyelőhöz készített táblázat.
A 12k-s NTC bevethető ventilátorhoz és egyúttal - kis kalibrálás révén - a hővédelmet is vezérelheti.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
István a 800 castone házba nem teszem be mert a vaslemezt a gyártó nem kezelte le és lerohadt róla minden, az elején látszik. Nem tudom, hogy Te mennyi idős vagy, és emlékszel e a Vermona erősítőkre, egy hasonló dobozt szeretnék majd valamikor építeni, vagy építettni, a belsejét bíbor leddel megvilágítani, terhelésre esetleg erőösődő fénnyel. Eleje részben rácsos mint a reflex hangfal, hogy lásd a szépen kialakított cuccokat bene, szép álom. De ez majd késöbb, most azt szeretném, hogy profin összeálljon, és nyűhetettlen legyen.
Szilikonos lap majdnem olyan mint ha fém a fémmel lenne összetéve?
Szereljem le a castone-ról a bordákat?

Akkor építem meg a Skori féle védelmet, ha azt mondod, hogy mehet. Üdv: Gyuri
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
El kell most ugranom, nemsokára jövök, bocs. Gy.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia! Megbántottalak? Remélem nem. Jó éjt Neked.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Reloop István! Köszönöm Neked ezt az önzetlen segítséget, elsőre szeretnélek virtuális barátomnak elfogadni, ha megengeded. Nem válaszoltál, hogy elfogadod tőlem a Castone végfok paneleket? Szivesen Neked adom, mint retro darabot. Sokáig szerettem a Castone erősítőket, ma már nem, de nagyon nem. Max.kiteszed a falra a műhelyedben.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia! R7 2.2K cserélve, még mindíg 18-20 mV körüli az érték. 2 db műszerrel is ellenőriztem. Vezeték a kimeneten le volt szedve. Lehet, hogy rosszúl mértem, mert az rca vezetéken volt egy kis zaj. Összezárjam mérésre a bemenetet? RCA vissza a keverőbe, hang nullán. Így mérve 10 mV. A kihúzott RCA bacsapott a mérésben. A poti koppanásig X jelen.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
A 10mV már elfogadható érték, bár számítás szerint jóval kevesebbnek kéne lenni.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Mondj légyszives egy relé típust, ami jó a Skori védelembe. Omron G2R 2 relé van itthon egy darab. Köszi
Szalagavatóra mentem.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Nincs rutinom 80VDC megszakításában, körültekintést igényel. Dobd be ide a kérdést, kinek mi vált be.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Hát igen, ívet húzhat, ha nem megfelelő. 3 fázisú szilárdtest relé kéne bele. Nem olcsó!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2013 / 1
 
István meghoztam a bordákat, Amiről tegnap beszéltünk tranyó elosztásról, hogy rendeznéd szét őket, átkéne tervezni a nyákot is? Bordák 300mm hosszúak. A párhuzamosított tranzisztoroknak is csinálnál még egy panelt? Vagy, hogy célszerű?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013

IMAG0614.jpg
    
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Készül a NYÁK tempósan. Jó fény vetül a projectre
Van jelenleg olyan ellenállás aminél +/-80V-on melegedést tapasztalsz? Át kell számoljam hol szükséges 0,6W-nál nagyobbat beültetni - hozzá igazítva a furattávolságot. Jól jönne egy kontroll.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A végfok 5 Wattosai azok terhelésen nem melegedtek. A többit nem mertem tapogatni a 80 Volt miatt. 4 napja kikapcsolás nélkül megy kis hangerőn, meg a gyerekeim néha megkérnek, hogy küldjem meg akkor kap rendesen. Az U profil miatt nem akarom hajtani. A 80 V végfokból ez az egy darab van mint teszt darab, és rajta van a 2db nagy Reflex párhuzamban, hogy 8 ohm-nál kissebb ellenállás legyen. A panelt nézve nagyítóval ,hátha valamelyik ellenállás elszineződőtt volna, nincs ilyen. Bocs a kontrollt, hogy érted? Mi lenne akkor ha mindenhová 1 Wattos ellenállás kerülne?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
Következő: »»   32 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem