Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   969 / 2504
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ebből a tápfeszültségből 150-200W/8ohm erősítő jön ki. KD mester Conductorját építeném a trafóhoz.

270w.GIF
    
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Mennyire érzékeny? Tapasztalatok? Van jól bevált nyákterv hozzá? Alkatrészköltség? Van esetleg gyakorlati tapasztalat utánépítésről?
(#) szamóca válasza csikben hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ilyen a cucc. Térérzetem nem igazán volt hallgatva, a hangzásképe olyan "nem szól rosszul, de folyamatosan hiányérzetem" volt a hangok megszólalásában. Oda adtam a főnökömnek is, akinek Dali8-asai voltak akkor, és neki sem tetszett, szerinte a VF2 jobban muzsikált, de az meg szinte levágja a hangok végeit. Mondjuk egy CAV A12-es hibriddel eresztettük tegnap össze.
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Minden szempontból elfogadható megoldásnak tartom. A részletekért látogass el a VF2 topicba.
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Szép estét!
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ilyen volt a boltban.
Azt mondták ez is jó. Eredetileg J201-ből akartam.
(#) reloop válasza marone hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia! Mit szerettél volna a J201-ből építeni? Nem kizárt, hogy BF247-tel is meg lehet oldani.
(#) marone válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Gitár-előerősítőt.
Kapcsolásom is van hozzá, de a BF247-el nem működik.
(Szerintem jól forrasztottam össze.)
De mindegy, veszek J201-et, aztán meg van oldva.
(#) saraha válasza ZSS2 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Szia.Van aki már ilyet is csinált.Dracula
(#) csikben válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Elég sok mindent ki kell próbálni, hogy rátalálj a neked legjobbra.

Erősítők közül még a Hiraga 8W-osat nézegettem, de elég macerás lenne egy olyat csinálni. Max a doboz maradhatna a mostaniból.

Majd még a két tornyot akarom kiváltani, még jobb minőségűekkel. VJelenleg Videoton dome a magas, a közép meg egy Eastech 6"-os. Amikor még ezeket csináltam nem érdekelt még ennyire a hangtechnika.
A mélynyomó már nagyságrendekkel magasabb kategória: Number One SPH-250TC, 33Hz-re hangolt ládában. Tökéletesen szól.
Ezért magasakat és középsugárzókat is szintén Number One hangszórókkal épített hangfalakra cserélem.
(#) csikben válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Hmm a TDA 7293 nagyon szimpatikus darab. Ezt pont megtudná hajtani a toroidom (+-42V 300W). Vajon milyen lenne ha 4 darabot rákötnék a trafóra? Nekem úgysem kell a maximális 100W teljesítmény. 50-60W bőven elég... Inkább a zajtól félek kicsit, ha egy tápról megy mind.
(#) Bassmester válasza csikben hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Attól nem lesz zajos hogy egy tápról megy 4 modul.
A földelés kialakítására ügyelj, akkor jó lesz. A +/- 42V-ra a 7294-et is rákötheted.
(#) csikben válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
A 42V az még csak az ami a trafóból kijön. Az kicsit kezelgetve olyan 58V lesz ha jól számolom.

Kimeneti teljesítmény hogy alakul az én esetemben? Ha a 300W-ból indulok ki, akkor egy csatornára 75W jut. Gondolva a hatásfokra meg a veszteségekre kb. 50W ki kell hogy jöjjön belőle, ugye?

A kisebb táppal való meghajtás hogyan befolyásolja a hangját? Van rá hatással, vagy csak a teljesítmény lesz kisebb?

Az adatlapján megadott kapcsoláson mit lehet úgymond "tuningolni" hogy még jobb legyen?
(#) Bassmester válasza csikben hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
A +/- 58V túl sok a TDA-nak, ehhez a táphoz inkább KD-féle fetes erősítőt építs.
(#) csikben válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Két V értéket is láttam a táblázatokban, az elsőhöz 60V van írva, bár "absolute maximum" címmel. Bővebben: Link

Tudsz linkelni kapcsolást a KD-féle erősítőhöz?
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Szia! Pont itt van pár sorral ezelőtt. Tovább olvasva megtalálod a lay-t és az elkészítést.
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Szia! Igen már látom! majd szólj ha elkészül, szívesen megnézném!
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Köszi, kipróbálom!
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Szia, lenne egy kis gondom a clipp-jelzővel. Ma összeraktam és műterhelésen járattam mikor bekapcsolom az erősítőt fel villan de az után semmi. Teljes hang erőn járattam a táp fesz leesett 80V-rol 73V-ra torzított is rendesen a 600W-os ellenállásom izzott mint egy izzó de a clipp-jelző még csak nem is pislantott. Mit változtassak rajta, hogy működjön. Köszönöm a válaszotokat.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Szia! Több mint 7V a maradék feszültséged, előfordulhat. Az 1,5k helyett jóval nagyobb értékűt kell berakni minimum 2,2k -t. A másik lehetőség a 15k -t 10k -ra cserélni.
(#) csikben hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Na eldöntöttem véglegesen, a TDA7294-el felépített erősítőt fogom megcsinálni négyszer, így lesz egy négycsatornás erőlködőm.

A trafókat megtudom oldani, 2 csatorna megy majd egy 100VA 2x17V-os toroidról, a másik kettő egy 2x26V-os vasmagosról, ami legalább 200VA-t tud.

Melyik tápegység-egyenirányító-szűrő kapcsolást ajánlanátok ehhez a felálláshoz?
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Szia, holnap kipróbálom, köszi.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Megkerestem az erősítőd kapcsolását, 500W-os fetes. A clip jelző emitter-ellenállásán bizony tekintélyes feszültségnek kell esnie, hogy lássa a jelcsúcsot. Az ellenállás pár ennek tükrében 2,7k és 12k legyen.
(#) Elektro Boy hozzászólása Dec 28, 2011 /
 
Sziasztok! Mivel a másik topikban nem érkezett hosszú ideig válasz a kérdésemre, gondoltam ide írom kérdésemet.
Van egy autóerősítőm, amiben van 2db TDA2030 és 2db A2000Vm.
Azt szeretném megtudni, hogy mivel lehet helyettesíteni az A2000Vm-et?? Úgy tudom ez egy teljesítmény kétszerező IC.
Ha tudnátok segíteni, azt megköszönném.
(#) rufika hozzászólása Dec 28, 2011 /
 
Üdv!
A napokban vettem egy erősítőt ez idáig rendben van .
De bekapcsoltam összeraktam és ahogy hallgattam
Nagyobb basszusnál elkezdett recsegni. Ez lehet kondenzátor hiba mer másik erősítővel jól szólnak .
(#) saraha válasza Elektro Boy hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Teljesítménykétszerező :wow1: az nem semmi...
Fényképet tegyél fel róla, de szerintem az egy régi TDA 2000 IC, vagy ilyen
(#) manson1989 válasza Elektro Boy hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Szerintem az az IC inkább feszültséget kétszerez... nem lenne rossz ha teljesítményt is kétszerezne
(#) Edek válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Üdv ehhez a kapcsoláshoz lenne esetleg egy komplett doksi, ha igen azt nagyon megköszönném.

270w.GIF
    
(#) saraha válasza Edek hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Kereső
Az egyik tömörített mappa...
(#) Edek válasza saraha hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Kösz a segítséget de rosszul fejeztem ki mit is szeretnék, pontosabban egy részletes beültetési rajz kellene mivel egyetlen doksiban sincs csak olyan amiről hiányoznak az értékek, vagy a pozíció szám!
Következő: »»   969 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem