Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   45 / 2500
(#) fihu válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
THX!
De először megpóbálkozom a sztereóval, ha az müxik esetleg belevágok a quatróba is.
Az alkatrészeknek a pdf-ben van listája?? mert,h őszinte legyek, nem igen láttam, de lehet, h csak elkerülte a figyelmem.
Ha nincs akkor gondolom marad az, h a kapcs rajzról kell leolvasni...
(#) fihu hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
Itt a sztereó erősítő kapcs rajza.
Most tuti, h röhögni fogtok v hülyének nézni de nem kül érdekel.
Kérdések:
az 1-es az IC-k??
a 2-es és a 4-es milyen bementek akar lenni??
és a 3-as mi??

nyugodtan nézzetek hülyének, de nem tom
(#) fureszk válasza fihu hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Szia!
Én nem nézlek hülyének. A nagy téglalap maga az IC. Ami a téglalap vonalain belül van, azzal ne is foglalkozz. A vonalak amik "kilógnak" a téglalapból, azok az IC lábai. A számozásuk jelöli, hogy az IC hányadik lábáról van szó. Az általad 2-es számmal megjelölt részre kell kötni a bemenet + részét. Az összes GND egybe(táp GND, kimenet GND, bement GND). GND=föld. Amúgy a 3-as számmal bekarikázott alkatrészjel egy műveleti erősítő jele, de ez most neked nem fontos. Az 1-essel jelölt bekarikázott rész a némítás funkció használatát mutatja. Ha van még kérdésed írj bátran! Ha tudunk segítünk.
(#) fihu válasza fureszk hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
THX!
Vmi olyan kapcs rajzot kéne találnom ami jobban szemlélteti, mert ezen nem igen tok kiigazodni
mert ha az egész egy IC akkor csak vezetékekkel lehet odakötni ahova(probanyáknál) vagy maratni nem??
mert mint már említettem, nagyon kezdő vagyok, de szeretném kipróbálni mit tudok
még 1x THX a segítséget.
(#) Kovidivi válasza fihu hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
szerintem keress egy embert a környékedről, és kérd meg,hogy segítsen. innen nem tudunk segíteni, mert ahhoz mutatni kellene az ic-t,meg mindent, Azért sok szerencsét az erősítőhöz
(#) fihu válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
THX!
Szerencsére van ilyen ismim aki vágja ezt, majd megkérem, h segítsen. Ha minden jól megy 3hét mulva nekiállok/lunk addigra hoznak hozzá "alkatrészt"
(#) fureszk válasza fihu hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Bizony élőben egyszerűbb...De ajánlom még a könyvtárakat. Keress egy képes elektro-könyvet. Sokat tanulhatsz belőle. :yes:
(#) fihu válasza fureszk hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Okok, Thx.
Igyekszem, elvégre gyakorlat teszi a mestert...(hú de messze vok még attól)
(#) Parázs Gábor válasza fihu hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Majd eljön az az idő is.
(#) Doncso válasza fihu hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Itt nagyon sokat tanulhatsz mindenkitől, nekem pl rengeteget segitett: Proksa, Lamalas, Parázs Gábor, meg még egy jó páran! Utólagosan is köszönet!!!
(#) accaboj hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
Sziasztok remélem jó topikba járok...
Na az lenne a kérdésem hogy ha valamire ez van írva:
THD (10W 8ohm ) 0,5% az nagyon sz´´´?Vagy mit jelent egyáltalán?
Ja és errol van szó : DragonAudio DS-9702
koszi
(#) lamalas válasza accaboj hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
A 0.5%-od THD (Total Harmonic Distorsion) eleg relativ. Van olyan erosito ami jol szol, van ami kevesbe fuggetlenul attol, hogy mondjuk 0.5% a THD-ja egy adott teljesitmenyen. Amugy nemtom honnan vetted hogy 10W 8ohm-on 0.5% a torzitasa annak az erositonek amit emlitesz ... adatlap szerint 2x380W 4ohmon a max. kiveheto teljesitmenye! Es persze a torzitast is egy nagysagrenddel kisebbnek tuntetik fel: 0.05% .. a kerdes, hogy milyen korulmenyek kozt mertek ezt az erteket, mert ez igy onmagaban nem mond semmit.
(#) accaboj válasza lamalas hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Aha...
Nekem egy ds-9702 tulaj kuldott képet a hátuljáról és ez volt odabiggyesztve:
STEREO AMPLIFIER
--------------------------
INPUT VOLTAGE:220-240V 50Hz /TOM EZ NEM LÉNYEGES(RELATÍV)/
POWER CONSUMPTION:620WATTS
AUDIO OUTPUT:300W+300W
THD(10W 8OHM):0,5%
(#) fihu válasza fureszk hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Helló!
Lehet, h hülye kérdés, de a műveleti erősítőnek van vmi értéke??, mert az én kapcs rajzomon nincs oda írva semmi. és nem tom , h ez így helyes e
Thx előre is a segítséget.
(#) fureszk válasza fihu hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Nincs értéke, ha lenne fel lenne tüntetve. :yes:
(#) fihu válasza fureszk hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Hy
Thx!
És akkor cask mondom a boltban,h kérek egy műveleti erősítőt?? jelen esetben 2őt
Ja és ha próbnyákon csinálom akkor ahol vannak a számok oda kötöm az IC lábát egy "vezetékkel" ugye??
Előre is thx
(#) Gery válasza fihu hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Hello
Sztem félreértetted. A nagy téglalap az maga az IC és ahogy a képen látod a benne lévő dolgokkal te nefoglalkozz(majd később, mondjuk tranyósoknál ) és a müv erősítő is benne van az IC-ben semmi dolgod vele.
(csak a lábakat is belül tüntették fel így kilett radírozva azis)

névtelen.JPG
    
(#) Gery válasza fihu hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Nah érted már?
(#) fihu válasza Gery hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Helló!
Thx
Értem legalábbis 98%ban
Annyi kérdésem lenne még, h az a 4db 60k ohm-os ellenállás is benne van akkor az IC-ben jolgondolom ugye??
A power ground-ra meg gondolom a test(ez lehet a negatív) és a hangszórók bekötése az mind1??
mármint, h melyik "pólusát" melyikhet kötöm?
A legutsó (remélem) pedig, h vmi csatit - amit rá lehet forrasztani a nyákra a hangszóró kimenetekhez- oda mit/lyet ajánlotok??
Előre is THX!
(#) fihu hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
a 2200mikroF-os Kondi az 12 v 24V??, mert azt nemtom eldönteni
előre is THX a segítséget
(#) titi válasza fihu hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Hali!
szerintem 25V
(#) unicorn hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
Végre összeforrasztottam az erősítőmhör való Tápegységet és a hangszínszabályzót (meg az ahhoz tartozó tápegységet).
Van esetleg valami észrevételetek a képekkel kapcsolatban?
(#) lamalas válasza unicorn hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
A kepek egesz jok lettek, gratula! Az erositohoz azonban lenne 1 kerdesem: hogy fogod az IC-t hutobordara szerelni? Csak azert kerdezem mert mintha ugy nezne ki, hogy hatul kilog a NYAK lemez az IC moge. Amugy az erosito direkt olyannak keszult, hogy nem lesz dobozban? Ezt meg csak azert feltetelezem, mert az RCA csatlakozok kozvetlen a NYAKra vannak beultetve. Amugy pofas darab lett.

p.s. A hangeroszabalyzas hogy lesz megoldva?
(#) szabi83 válasza lamalas hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
..tovább gondolva "ic vs borda"... egyik csavart oké megtudod húzni és a másik, ott vannak a kondik..
(#) idavid válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
imbuszos fejű csavart kell vennie, meg egy kínai imbuszkészletetm azoknak merőleges a feje, bőven befér oda...
(#) unicorn válasza lamalas hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Az erősítő IC-vel egy kicsit csaltam: az még csak be van állítva a helyére, de még nem forrasztottam meg. Előbb rá kell szerelnem a hűtőbordát.
Úgy terveztem, hogy a hűtőbordát a nyák is tartani fogja, ezért egy kicsit stabilabb szerkezet lesz. Max egy kicsit valóban kilóg a nyák a dobozolásból, de azt hiszem, hogy azt valahogy meg fogom tudni oldani szépre.
Az RCA csatlakozókat azért tettem a nyákra, mert ez az első erősítőm és szeretnék próbálkozni mindenfélékkel. Azt akartam, hogy minden audió csatlakozási pont szabványos legyen és így össze-vissza dugdoshatom a kábeleket (persze csak ésszel). Mondjuk igazából ez a csatlakozási módszer nagyon tetszik. Lehet, hogy tovább fogom vinni, mert olyan profin néz ki (egy kicsit drága: 8 felesleges csatlakozó, darabja 90Ft = 720Ft).
A hangerőszabályozásra ott van a LM1036-os IC. A 4 tűs csatlakozó lesz a 4 potméter kivezetése. A potméterek többi kivezetése közösítve lesz és az IC és a nagy pufferkondenzátorok között lévő 2 tűs csatlakozóra lesz kötve. A kapcsolási rajz szerint minden potméter egyik lába a földre megy, a másik lába a 17-es IC lábra. Tehát ezért gondoltam, hogy felesleges mind a 4 potinak egy-egy 3 tűs csatlakozó.

Ja és egy kics szépséghiba: az egyik graetz híd ferde, de nem miattam. A nyák fúrás jó lett, csak éppen a graetz lábai el vannak foldurva a dobozolásához képest
(#) tatabike válasza unicorn hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Szia unicorn,

szép a cucc, gratula . A potikkal kapcsolatban igazad van, tényleg nem kell külön-külön minden potihoz 3 kiállás, így lényegesen leegyszerűsödik a kábelezés. A loudness kapcsolónak viszont kéne, vagy azt nem tervezed bekötni?

TaTa
(#) unicorn válasza tatabike hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
A loudness alapból ON-ba van forrasztva. Esetleg ha szükségem lesz rá, akkor utólag megoldom (van még hely a NYÁK-on).
(#) retoocs hozzászólása Szept 8, 2007 /
 
van egy vegfok tervem de kezdokent bajba vagyok a t8 tranyoval nem tudjatok mivel lehetne helyetesiteni? koszi mind.!!!
(#) sound.man válasza retoocs hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Szerintem ha kezdő vagy ne ezzel kezd
Következő: »»   45 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem