Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   126 / 244
(#) reloop válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia! A hangkártyának milyen típusú a bemeneti csatlakozója? Jack, RCA?
Készítenék neked rajzot az összekötő kábelről.
(#) djcrash válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia keszek lettek a martin wsx ek. Csinaltam hozzajuk kozep magas tolcsereket is.Holnap teszek fel kepeket.
(#) Milcsi-bé hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Heló!
Erről a párosról mi a véleményetek?
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) sound.man válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Én nagyobb véget tennék rá.
(#) Milcsi-bé válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Én konkrétan a hangminőségre/megbízhatóságra gondoltam gondoltam, a wattok nekem elegek, és ez még bele fér a keretbe..
(#) sound.man válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ha minőségre mész lehet nem reloop ládát kéne választanod.
(#) reloop válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ez így igaz! Üdv:reloop
(#) (Felhasználó 34510) válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia! A kártyának 8db 6.3-as jack bemenetei vannak.+2db XLR mikrofon, fantomos, de ez nem játszik.
Köszönöm a segítséget, üdv.:Csaba
(#) reloop válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
A keverő PDF-jének 22. oldalán az 5. pont taglalja a bemeneteket. Az INSERT visszatérő ága 5k-s bemenő ellenállású, meghajtásához 1k alatti kimenő impedanciájú fokozatot ajánl. Ebből arra következtetek, hogy az EQ is ekörül lehet, nem hinném, teljesen ki lenne centizve. Nyugodtan beterhelnék arra a pontra még 10k-t.
A kábel INSERT felőli vége a csatlakozó csúcsa és gyűrűje között összezárandó, így a jel tovább tud haladni a keverőbe.
A hangkártya felőli oldalon nem kérdeztem rá, sztereo/mono, szimmetrikus/aszimmertikus a bekötés. A javasolt módon - jel a csúcsra, gyűrű a testre - valamennyi variációban be kéne jusson a jel a kártyába.
A leírás tartalmazza a jel szintjét, ehhez - szükség esetén - a hangkártyát hardveresen, jumper-rel kell átállítani.

INSERT.JPG
    
(#) (Felhasználó 34510) válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet!
Rövidesen eljutunk addig és tájékoztatlak hogyan sikerült.
Üdv.:Csaba
(#) reloop válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szívesen! Javaslom, kezdésnek csak egy kábelt készíts, a hangkártya felőli végén még lehet finomítani kell.
(#) djcrash válasza djcrash hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Martin wsx ek,csak sajnos meg uressen.Volt veluk munka meg munka.
(#) onlin hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok! Valakinek, vagy ismerősének nincs esetleg eladó RCF 310A vagy 312A típusú aktív hangfala?
(#) zitzaki válasza djcrash hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Ez melyik WSX mert én nem ezt ismerem az alsók meg 1850-ek nem?
(#) elektromoska válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Szia!
Kicsit megkésve, de azért elmondom a véleményem a csatolt linkeken találhat erölkődő - hangfal? párosról. Az rhsound leginkább "kínai piac" jellegű, a reelop szintén. És még nem is igazán olcsók...
Ha jót akarsz vegyél "reflex" márkájú hangfalakat?. Üllőn gyártják őket, megbízható tökéletes magyar termékek, és nem is igazán drágább. Az általad megjelölt erősítő közel 30ezer, és "csak" 120W-s. Fele áron meg lehet ugyanekkorát építeni. Sőt, még ha 5-7 ezerért veszel gyári rack dobozt, pont úgy is fog kinézni mint a gyári, csak esetleg még jobb is mint az rhsound. Közel 20 éve hangosítok rendezvényeket reflex hangszórókkal (saját építésű erőlködőkkel). Ezek a hangszórók soha nem mennek tönkre... www.reflexsound.hu
(#) djcrash válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Szia az alsok a wsx ek. Csak anyival mas hogy az elejeben nincsen 2tores hanem csak 1. http://kepfeltoltes.hu/110910/Martin_WSX_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(#) mraulajos válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Hali!
Még mindig a BEHRINGER PMP3000-ES szétszrelése felől érdeklődöm. Azt írod Bassmester, hogy már szereltél szét ilyet. Mégis hol kezdted, a gombokat le kell szedni? Mert az szerintem mindentől a legnagyobb munka.
(#) Bassmester válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A gombokat akkor kell leszedni, ha az előlapot szeretnéd alávetni egy kis esztétikai portalanításnak (ha minden oké a keverőn akkor ne is szedd szét jobban). Ha a potméteres paneleket is ki akarod venni, ahhoz is le kell venni a gombokat.
(#) mraulajos válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ne szedjem szét jobban!? De minél jobban??? Azt sem tudom hol kezdjem. A hátulját próbáltam megbontani. Kiszedtem a ventilátor 4 csavarját, meg annak a hátsó lemeznek a kis csavarjait, de nem akart mozdulni semmi, a ventilátoron kívül, így vissza szereltem mindent. A ventilátoron belátni annyit, hogy látom a hűtőbordákat. Azokat szeretném legalább le portalanítani, vagy ha odáig jutnék, egy kis levegő nyomással ki fúvatni az egészet. Köszi a segítséget!
(#) Bassmester válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Vedd le az oldaláról a két díszlécet, majd vedd ki az oldalából és a hátuljából az összes pici fekete M3-as lencsefejű csavart.
Ha ez megvan, akkor már menni fog
(#) mraulajos válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ki csavartam a díszléc környékéről minden csavart, de valamiért nem akar lejönni. Mint ha valahol be lenne pattintva. Vagy el kell tolni valamilyen irányba?
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Sziasztok!
REGENT VERMONA 1060-as keverőerősítőről kérdezem.
Lehet e ezt csak végfok ként használni, melyik bemenet az, ha van ilyen?
Továbbá ezen a csatornánkénti TUCHEL bemenetek szimmetrikusak, csak a számozás más mint az XLR-nél?
Mellékelek rajzot.

1060plan.pdf
    
(#) Bassmester válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ha nem tudod szétszedni akkor inkább hagyd
(#) mraulajos válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Oké, nem piszkálom tovább! Köszi!
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Az elektrotanyán van hozzá service manual. Az biztosan kitér a szét és az összeszerelésre.
(#) peter1995 hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Sziasztok.
3 db TDA7294 bridge erősítővel rendelkezek.
Jelenleg van 2 db 3 utas MNC hangsugárzóm egyenként 250W-os. Egy hangsugárzó, egy híd.
Így van még egy szabad hidam.
A gondom az hogy ezek a 3 utas hangsugárzók nem adnak elég erős mélyt. adja adja de nem az igazi. Ezért szeretnék a harmadik hídnak egy subládát. Az erősítőt gondolom sokan ismerjük. Szeretnék kérni javaslatokat hogy az ismert erősítőhöz milyen hangsugárzót vegyek/készítsek hogy a 2db 3 utas hiányos mélyét kipótolja.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) djcrash válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia szerintem amit a tda meg birj hajtani az mnc 30cm-s hangszoronal nem tobb, wannak mnc fajtaban autos sub hangszorok, abbol walasz egyet es csinalj neki doboz... csinaltam enis jopar tda-t.... azota at tertem masra
(#) peter1995 válasza djcrash hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Öhh igen csak úgy tudom hogy az autósok 4ohm osak ami a hídnak nem jó.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Van egy elég nagy dobozom ez használható-e valamilyen hangsugárzó? befogadására?
A méretei:
37cm széles,55cm magas és 26 cm mély.
Az elején az előlap alsó tájékán van rajta egy 9,5x9,5cm-es reflex ami 13cm mélyre megy.
Használható ez valamire így vagy csak a 6 fal egy másik dobozhoz?
Ha minden igaz közel 53 literes.
(#) Milcsi-bé hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Heló!

Erről a hangfal?ról mit gondoltok?
Bővebben: Link
Következő: »»   126 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem