Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kaputelefon
 
Témaindító: Pere, idő: Jan 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 34
(#) Vadlaz válasza feco45 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Köszi mindenkinek a választ! Magammal fogom vinni a boltba a rosszat, és úgy veszek újat. Az aktív érdekelne, mert valami miatt amikor működött is iszonyú halk és zajos volt...
(#) vfercsi válasza mps hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Urmet gyártmányú a kültéri készülék, de nincs hozzáférésem a társasházban, így többet nem tudok.

Annyit sikerült kiderítenem, hogy többnyire a gyártók a csöngetést és a beszélgetést ellenkező polaritásra teszik, de van néhány cég, amely mindkettőt pozitív feszültségen viszi. A CODEfon ellenkező polaritású, de az Urmetről eddig nem sikerült kiderítenem, hogy milyen. Azt is javasolták, hogy a megfelelő diódát fordítsam meg a CODEfon-ban, de ezt max. végső ötletnek tartanám... ( Pl. ha kiderül, hogy tényleg nem kompatibilisek és nincs értelmes kompatibilis, amire cserélném. Vagy ha nem is hajlandóak cserélni... )

Urmet-ről tapasztalat?
(#) mps válasza vfercsi hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia! Sajnos urmettel a tapasztalatom csak az, hogy sokat lecseréltem más típusra, nem mélyedtem bele. (Mármint nem egy egy készüléket, hanem teljes rendszert.) De valami olyasmi rémlik, hogy annál keverve van a diódás és a sima rendszer kapcsolása. Szóval igaz lehet, hogy a csengetős diódát meg kell forrasztani, és esetleg sorba vele egy kondi. De ha a codefonnál érdeklődsz, (nem viszonteladónál), szívesen segítenek. Én sajnos ennyit tudtam.
(#) vfercsi válasza mps hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Köszönöm. Próbálok még utánajárni, de lehet, hogy a végén forrasztgatok
(#) Napisten hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok,
A házban használatos CODEfon (digitális) kaputelefon van amit most cseréltek, mert a régit (ugyan ilyen volt) valaki magasan iskolázott lakó ököllel próbálta a gombokat nyomni...
A réginél minden rendben volt kint is és bent is jó volt a hangerő, de az újnál bent elég halk.
Azt olvastam, hogy a panelon van 3 trimmer poti (mikrofon, hang és balansz) azzal lehet állítani a hangerőt, na de melyik melyik??? Tud valaki segíteni?
Előre is köszi.
Üdv, M

Codefon.jpg
    
(#) vfercsi válasza mps hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Csak tanulságként írom, hogy kiderült, az eladó cég nem ismeri a különbséget az Mkt és a diódás között. Én szétszedtem, volt benne 4 dióda, ezért elfogadtam, hogy az a diódás. Azután kiderült, hogy MKT készülékem volt. Cseréltem valódi diódásra és működik rendben.

Szóval, ha MKT-s készüléket köt az ember diódás helyére, akkor minden rendben működik, csak a csöngés akkor hangos, amikor halknak kellene lennie és fordítva...
(#) Napisten válasza Napisten hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Tudna valaki segíteni?
(#) mps válasza Napisten hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Szia!
Na ez azon dolgok egyike amit nem bírtam megjegyezni soha, pedig jó pár darabot beüzemeltem .
De nem követsz el hibát ha megpróbálod, fogod hallani, először beállítod a lejövő hangerőt, aztán a felmenőt, a maradék potival (talán az van külön?) pedig megkeresed azt a pontot ahol nem gerjed, mondjuk nem egy gerjedékeny típus.
(#) SzAndras00 válasza Napisten hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Ha addig nem segít senki, akkor holnap megnézem.
András
(#) Zambelly hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok,

a társasházamban Fermax kaputelefon van, és mellette egy számbillentyűzet. Át kellene alakítani más számra, mert a lakók szerint ezt már túl sokan ismerik. Tud erről valaki valamit?
Üdv.

Péter
(#) mps válasza Zambelly hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia! Elég sokféle kódzár van. Esetleg ha egy típust is írsz, vagy egy képet mellékelsz nagyobb esély lenne a segítségre.
(#) Kzotya hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok!

CODEfon kaputelefonom van. Leszereltem, mert felújítom az előszobát, majd visszaszereltem (mind a három vezetéket ugyanoda). Most a lenti kaputelefon és a kapunyitó nem működik (ha a lenti csengetéskor felveszem akkor a kagylóban nagyon-nagyon halkan cseng). Az ajtócsengő az tökéletesen működik. Először azt hittem elfúrtam a vezetéket, de csak a szigetelése sérült, nincs elszakadva. Mi lehet a probléma?

Üdv. Kzotya
(#) mps válasza Kzotya hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia! Valószínűleg el van mégiscsak cserélve két vezeték, látatlanban nehéz megmondani melyik kettő, próbálgasd. Az L-A vagy K-A vezetékcsere esélyes.
(#) Kzotya válasza mps hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Próbálgattam, sajnos így sem megy. Lenn a kapunál zenél rendesen, fenn pedig nagyon halkan a kagylóban hallatszik a zene, ajtónyitó nem működik!
(#) mps válasza Kzotya hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Konkrétan melyik codefon? Ha tudsz egy képet a lakáskészülék paneljéről, azt dobd fel légyszi.
(#) Kzotya válasza mps hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
A panel.

IMG_8393.JPG
    
(#) mps válasza Kzotya hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Ha ebben az MKT kompatibilis cuccban nem találtál olyan vezeték variációt ami jól működik, akkor sajnos rossz a kütyüd. Pontosabban ennek a halkság nem hibája hanem tulajdonsága. Egy Aquincummal jobban jársz, vagy Fermax, és Tesla is van ami jó ehhez a rendszerhez, csak azok drágábbak és más a külsejük.
Azért még egyszer nézd át, mert a kaput így is nyitnia kell. (van benne egy kis átkötés a k kapocs fölött, azt ugye jól látom, hogy nincs elvágva? Ne is legyen, ha a z-nek nincs vezetéke.)
Valahogy így kezdj neki:
Letett kagyló mellett(benyomod a bontóvillát) megkeresed azt a két vezetéket amivel az a-k közt szól a csengő, a maradék megy az l-be. Kipróbálod, ha nem nyit, megcseréled a k-a vezetékeket, akkor van jól bekötve ha nyit.
Ha sehogy nem nyit, azt okozhatja egy laza kötés is (ettől is behalkulhat), végig kell nézni a teljes nyomvonalat, legjobb a forrasztás, de a erős összesodrás, és rá egy sorkapocs a minimum.
(#) derenyi hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Somogyi Elektronik DPV 02 kaputelefonom van, szeretnék két beltéri egységet használni (most egy van, de jó messze van a ház másik vége), viszont nem nagyon találok még leírást sem ehhez a ketyeréhez a neten.

Bárki tud vmi okosat mondani ezzel kapcsolatban?

Kösz előre is.
(#) shark hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok!

"Új" lakásunkban szeretnénk beüzemelni a meglevő AKT-4c AUDION Kft álltal gyártott kaputelefont, vagy lecserélni a meglevőt.

2 gondom van vele:
1. nem nyit ajtót, csak beszélgetni lehet vele
2. szerintem fizikailag képtelenség jelenleg úgy bekötni, hogy ajtót lehessen nyitni vele

Mellékeltem a képeket (a másodikat muszáj voltam vaku nélkül csinálni, de viszonylag stabil volt a kezem).

Az eredeti 2 db(!) vezeték a 3-as, és a 6-os kiállásra volt rákötve.
Hab a tortán, hogy a kagyló vissza-tételekor a VP1 és a VP3 nem kattan, nem tudom, szaggatnak-e egyáltalán.

Az is lehet, hogy maga a kapcsolási rajz sem korrekt, mert lehet át van alakítva az egész.

Mit lehet vele tenni?

1.jpg

2.jpg
   
(#) mps válasza shark hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia! A kapunyitás rövid zárra indul. Keresek egy rajzot, de ez egy kis idő.
(#) mps válasza shark hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Nos, nem kerestem inkább lerajzoltam, így gyorsabb. Jó lenne tudni mi a meglévő, mert lehet nem olyan egyszerűen helyettesíthető.
(#) shark válasza mps hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszod!
Gyanús volt nekem a bekötés, és közben visszakövettem az eredeti bekötést, amit mellékeltem.
Most, hogy a mikrofon hogy van bekötve (nyitón, vagy zárón), nem tudom ellenőrizni.

R0010742.JPG
    
(#) mps válasza shark hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Hirtelen átfutva: ha mindent letörölsz a rajzról amit nem használsz, és a mikrofont felcseréled a vele sorba kötött ellenállással akkor megkapod amit rajzoltam
Az egyes hatost azért kell össze kötni, hogy nyisson.
Még nem világos mit akarsz mire cserélni.
Kapni is lehet ilyen kaputelefont: aqvincum néven, de van ugyanezen belsővel, más kivitelben is: Tesla, Fermax. Vagy a Codefon is gyárt ilyet, csak az nagyon halk.
A mikrofon kapcsolója akkor van zárva, ha felveszik a kagylót.
(#) shark válasza mps hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Idézet:
„Még nem világos mit akarsz mire cserélni.”


Működő kaputelefont, amivel ki tudom nyitni az ajtót
Úgy tűnik ez beadta a kulcsot, mert visszaszereltem, és nem lett jó, csak cseng, de nem nyit...
(#) mps válasza shark hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ok. No akkor: a szomszédnál működik? Beszélni tudsz, vagy legalább ha felveszed megszűnik a csengés? Ha csengés közben simán rövidre zárod a két vezetéket nyit?
(#) shark válasza mps hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Elvileg működik a szomszédnál.
Holnap ellenőrzöm, most jöttem el a lakásból. Köszi a tippeket.
(#) kopo43 hozzászólása Szept 6, 2012 /
 
codefon mkt kaputelefonnal kapcsolatban szeretnek kerdezni ,panellakasba van felszerelve 3 eve mindeddig mukodott jol ,egy par napja viszont nem lehet beszelni rajta csenget a belteri egyseg ki lehet nyitni a bejarati ajtot a lakasbol de a kommunikacio nem mukodik se lentrol a koszponti egysegtol sem fentrol mi lehet a gond segitsegeteket kerem !
(#) mps válasza kopo43 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Szia! A lenti a codefon vagy a beltéri? Csönget tovább vagy süket? Szomszédoknál jó? Kicsit visszább raktam fel egy rajzot, azon elindulhatsz.
Mennyi vezeték megy a készülékbe? Az ajtócsengő is arról működik?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2012
(#) kopo43 hozzászólása Szept 6, 2012 /
 
szia! a kulteri koszponti egyseg hangja eggyaltalan nem mukodik ,sem a szamok formalasakor,sem a csengeteskor.A csongetes szerintem normalis mivel a szam formalasa utan a belteri egysegen addig lehet a csengetest hallani amig a belteri egyseg halgatojat fol nem vesszuk,de a kulteri egyseg hivas alatt nema ,szomszedoknal ugyanez a baj, ha a keszuleken a belteri egyseget erted abba ket szal megy,igen a az ajtocsengo is arrol mukodik!
(#) mps válasza kopo43 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Akkor a kültérivel van gond, meg kell keresni a közös képviselőt.
Következő: »»   9 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem