Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   94 / 228
(#) hoze hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Háló ! most jut eszembe ,ha terhelem morog enyhén csörög nem lehet hogy egész egyszerűen le vannak szakadva a mágnesek a kerékben??? Ez okozhat ilyen hibajelenséget?
(#) fater0827 hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Üdv mindenki
Ígértem videót nosmegoldva , a videó minősége az gáz , egy szerszám a könnyű szereléshez . A srác kőműves és Ő is szétkapta a motort .
Üdv
(#) fortuna6902 hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Sziasztok én megszeretném kérdezni hogy a középső hall jeladó mért van fordítva ? úgy értem hogy a két szélső írással kifele a középső írással befele?Ezt csak azért kérdem mert cserélek két 120fokos bldc motorba hallokat és az egyikbe így van a másikba úgy.és ezt én nemtudom.köszi a segítséget
(#) fater0827 válasza fortuna6902 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Üdv Fortuna6902
Az alábbi xls-ben leírt digitális sor nem egyezik a vezérlő letilt .Kérdésre a válasz ,a HALL IC érzékeny(en hatással van) a mágneses térre .Most már a mágnes elhalad a HALL felett (pl haladás irányba először É és D pólus jön ) az IC-ben levő FLIP-FLOP átbillen 0/1 vagy 1/0 állásba .Első HALL fölé ér az É a jele 1 ,második x a harmadik x,megy tovább a mágnes első HALL még É alatt van így jele még mindig 1 a második fölé kerül az É pólus (közömbös mert fordítva van így (0) a jele ,remélhetőleg még halad tovább a mágnes olyan hosszú a z É pólus , hogy elsőnél és a 3.-nál is É .így (kialakul (1 0 1) digitális jel .A valóság nem ellenőriztem ,lehet hogy először a D pólus lesz digitális jelek pedig negál , de elve ez.
Az elv igaz mer a motor fordítva összerakva is működik - de akkor fordítva megy (hátra) . Akinek van kedve az próbálja ki a videón bemutatott szerszám segít .
Üdv
(#) hoze válasza fater0827 hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Heló fater ,ez a motor 60 vagy 120 fokos?
(#) hoze hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Szép napot mindenkinek kimondhatatlan boldogság tölti el szívemet ,EMBEREK !!!!!!!!!MEGY A BRINGA AHOGY KELL!!!!!!A kutya ott volt elásva a hátsó kerékben,tegnap este átolvastam az egész fórumot és megvolt a válasz .A KERÉK KÖZÉPSŐ HALL-JA megfordítottam és minden smakkol nagyon köszönöm a segítségeteket üdvözlet.
(#) fater0827 válasza hoze hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Üdv Hoze
Ezekre a motorvezérlőire nincs írva semmi , amit átnéztem az 60 fokos az IC megfelelő lába testen ez árulkodik .Horony lépésszám is 1-4 , 4 szál kb 0.5 CuZ drót , meglesz a HALL akkor szétszedem újból és megszámolom a hornyot is és persze a mágnesek számát is .
Üdv
(#) fortuna6902 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok peti vagyok.Megszeretném kérdezni *
(#) lacisz2 hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
A képeken lévő háromlábú ketyerét szeretném visszakötni, bár azt sem tudom igazán hogy mi is az. Köszönöm a segítségeteket.
(#) lacisz2 hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
még egy pár kép.
(#) etm válasza lacisz2 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Hello!Ez a gázkar jeladója, vagyis a HALL ic. Bekötése:ha a keskenyebb oldala van felül a lábak lefelé,akkor balról megy a táp +5.6 V piros szál, középső a táp negatívja - fekete szál,jobb szélső a visszamenő jel amitől gyorsul a motor. Küldök rajzot remélem segít,mivel kicsit gyatra.
(#) lacisz2 válasza etm hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Akkor várok még a rajzra egy csöppet, mielőtt neki esnék.
(#) roland507 hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok ! Az lenne a kérdésem , hogy a motor fordulatát hogyan tudnám megnövelni ? 48v 1500w-os három fázisú ! Arra gondoltam valamilyen rc brushless vezérlővel lehetséges e ! A válaszokat előre is köszönöm !!
(#) etm válasza lacisz2 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Hello! Én feltettem a rajzot is,de ezek szerint nem ment el. Nem tudom hogy kell képet feltenni.Nekem még sosem sikerült
(#) (Felhasználó 5823) válasza roland507 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Üdvözöllek!

Nagyobb tápfesz (több akksi) és nagyobb feszültségű és nagyobb áramkorláttal rendelkező vezérlő! Lásd Youtube - rengeteg videó van fent ebben a témában! A meglévő vezérlő tunnigolása is járható, de akkor megfelelő ismeretek kellenek!

Leiszt Jani
(#) roland507 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ !
(#) roland507 hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Kipróbáltam és működik a dolog !!!! Most már 60 volttal muzsikál a kicsike !!!!
(#) fortuna6902 hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Sziasztok Peti vagyok.Van nekem egy 60 fokos elekktromos robogó hátsó kerekem, és nekem 120fokos kellene.A 60fokosból kerékből nem lehet valahogy 120 fokost csinálni.vagy a 120 fokos vezérlőből 60fokost?köszi a segítséget
(#) (Felhasználó 5823) válasza fortuna6902 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!

A vezérlő chip készlete a döntő, ha van rajta ilyen lehetőség az adatlapból kiderül! A PIC-es akkor nem valószínű!

Leiszt Jani
(#) (Felhasználó 5823) válasza roland507 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!

Két apróság! A vezérlőben lévő kondik feszültsége, és az alacsony akkufeszültség tiltás hiánya okozhat problémát, ha a régi vezérlőt használod! A kondikat mindenképp meg kellene nézni! Mert felrobbannnak!

Leiszt Jani
(#) etm hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Hello! Egy kérdésem lenne.36 Voltos elektromos kerékpárnál a kontakt adása után kb.2másodperc mulva moccant a kerék és mordult egyet,és nehéz volt forgatni kézzel a kereket.Egy fet zárlatos volt.Azt kicseréltem,és ez a hiba megszünt,de most csak akkor indul ha lassan fordítom a gázkart igy is csak terhelés nélkül.Ha hirtelen adok gázt,akkor csak moccan egyet és kikapcsol.Az akkuk fel vannak töltve.Sürgősen kellene a segítségetek,hogy mit nézzek meg rajta,vagy milyen irányban induljak el,mi lehet a baj szerintetek? Előre is köszi! Ja,a tipusa LOFTY
(#) roland507 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
OK! Mindenképp megnézem kondikat ! Ha alacsonyak a paraméterei akkor cseréljem ki nagyobbra ? mit javasolsz !
(#) zolika60 válasza roland507 hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Mindenképp cseréld, ha a feszültsége alacsony. Egyébként hamarost tönkre megy.
(#) (Felhasználó 5823) válasza roland507 hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia!

Egy 60V-os akkupakkban 72V lehet frissen töltve! A vezérlőben 63V-os elkok vannak elvileg 2db 470µF-os azokat kellene cserélni! Hosszú távon felpuposodnak és aztán reccs! A benne lévő elelktrolit maró hatású és a alufólia vezető képes, így az egész vezérlőt lerendezi! Mivel furatgalvános a panel (és nagyáramú vezetősávok vannak) elég nehéz kiforrasztani és beforrasztani a másikat! Ha nem vagy gyakorlott kérj meg rá egy szakit! A hely is okozhat gondokat, hogy milyen módon férnek be (méretileg a 80 vagy 100V-os kondik)!

Leiszt Jani
(#) roland507 hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Megnéztem ! 63 v 470 uf Szerintetek milyenre cseréljem ki ? A mosfet 75 v-ig bírja ! ?
Hmmm ! A többi cucc fogja bírni ?
(#) roland507 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Itt a vezérlő ! Nekem nyolcat raktak bele ! Lesz vele meló !!

S6300359.JPG
    
(#) (Felhasználó 5823) válasza roland507 hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Üdv!

Annak van némi tartaléka! Mivel az akkuban csak a töltés befejezése pillanatában van az említett feszülség ami 10 perc után akár 5V-ot is csökken, ami már 67V-t, de vannak megfelelő FET-ek csak annak cseréje még nagyobb szakértelmet (gyakorlatot) igényel! Látni kell az ilyen módon tunningolt vezérlő lutri, ezért írtam a vezérlő cseréjét is!

Leiszt Jani
(#) (Felhasználó 5823) válasza roland507 hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Ez szerintem megoldhatatlan a mechanikai méretek miatt, a kínai kondik így is nagyon kicsik, nagyobb feszültségűben nem találsz olyat ami befér! Ami szóba jöhet, jó vastag vezetékkel az össz kapactás felének megfelelő kondikat (2db), kívűlre minnél közelebb a panelhoz bedrótozni! lehetőleg a panel egyik és másik végéhez! Ja lehetőleg Low Esr típusokat!

Leiszt Jani
(#) roland507 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Milyen vezérlőre cseréljem ki ? Hol lehet olyat venni ?
(#) (Felhasználó 5823) válasza roland507 hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Jó kérdés! Google! De ehhez tudni kell hány fokos a kerék! Én ekkora vezérlővel még nem találkoztam! Ha ilyen kérdésed van a tunning mánia az index.hu-n az elektromos kerékpár topikban!
Következő: »»   94 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem