Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   932 / 1681
(#) vicsys válasza Kafka hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Mivel mérésről volt szó...
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
köszönöm!
(#) Mybuster válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Ú tényleg :eek2: Jó hogy mondod köszi!
(#) mraulajos válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Bizonyos ideig mind két oldalt pirosat kelljen hogy adjon, amíg kiürül a szelvény!
(#) blackdog válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Csak a valós éltben ne kelljen ilyen kereszteződésen át mennem.
(#) eyess válasza solti_imre hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Szép szép , de inkább logika szint jelzőnek írnám mint logikai analizátornak.Szerintem a logikai analizátor több passzív , vagy aktív alkatrész/alkatrészek/ logikai megy nem megy mérésén , és kijelzésén alapuló készülék lenne . Mondjuk a te esetedben LCD kijelzőn.Ha veszünk egy szkópot az megfelelő erre a célra , és az eredmény látható is attól függ ,milyen is az alkatrészt amit vizsgálunk.De a képen /képeken/ amit feltettél látható egy igaz logikai , de amplitúdó , és idő függvényében kijelzett érték , illetve szintet mutató készüléket.Szóval kérdés, hogy az analizálás az szintjelzés ?Mert akkor lehet egyről beszélünk csak más magfogalmazásban?
(#) proli007 válasza eyess hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Hello!
"Szerintem a logikai analizátor több passzív , vagy aktív alkatrész/alkatrészek/ logikai megy nem megy mérésén , és kijelzésén alapuló készülék lenne ."
Rosszul tudod. A logikai analizátor, tulajdonképpen egy sokcsatornás tárolós szkóp, körtár. Digitális folyamat megjelenítő.
Aminek szinkronizációját (indítását) sokféle képen lehet megvalósítani. pld. analóg érték változás, kiválasztott csatorna LH szintje, buszon egy kódszó előfordulása, Glitch stb..
üdv! proli007
(#) eyess válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Ne feltétlenül kell sokcsatornásnak lennie egy nevezzük , akkor analizátornak , hogy egy eredményt megkapjunk , és kijelzésre kerüljön. [pld. analóg érték változás, kiválasztott csatorna LH szintje], Akkor most adott logikai szint kijelzés történik , vagy ?
(#) proli007 válasza eyess hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Hello!
Te most kötözködsz, vagy találgatsz? Csatornának annyinak kell lenni, amennyire szükségünk van.
De mi lenne, ha helyette megnéznél egy gyári logikai analizátor gépkönyvét a hálón?..
üdv! proli007
(#) zolee1209 hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Délután összedobtam ezt a kis panelkét...
A főbb alkotóelem a 16bit-es DAC, mellette pedig az I/V átalakítóhoz szükséges műveleti erősítő. Adatlap OPA277-et ajánl bele, nekem csak ilyenem volt. A három üres pad egy SMD trimmernek van meghagyva. OPA277-nél offset kompenzálási lehetőség, az INA esetében viszont egy ellenállással lehet beállítani az erősítést, így kihagytam. Próbapanelbe készült konstrukció!

szerk.:
Arról mág megfeledkeztem, hogy összetolja a képet a fórum...

-> Eredeti méret <-

IMG_0377.jpg
    
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
A DAC lábai nem szabványos távolságban vannak?
Egyébként jól néz ki.
(#) zolee1209 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Beírtam a hosszú rizsát, de gondoltam nem untatom a társaságot.

A DAC lábai minden bizonnyal szabványos távolságban vannak, viszont én szabványtalanul upgradeltem egy régebbi makrót!
(#) solti_imre válasza eyess hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
OK, akkor legyen szint- és periódusidő-mérő és kijelző - a lényeg, hogy ami miatt megterveztem (infra távszabályzók jeleinek vizsgálata) - arra egy TSOPxxxx kiegészítéssel megfelel.
(#) Zsora válasza zenetom hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Mihez képest nem szabványos? Az alkatrész rajzát és a nyákrajzolatot meg szokták adni a doksiban. Az alapján lehet tokot keresni vagy rajzolni hozzá. Én nagyon úgy nézem, hogy még pedek sincsenek az IC lábai alatt, hanem egyszerűen csak a vezetősávokra ül rá.
(#) solti_imre válasza Zsora hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Hát "pedek" nehezen is lennének...
(#) Gránátalma válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Szép munka, gratulálok!
Milyen eljárással készíted a panelt, hogy ilyen vékony vezetősáv is van?
(#) Gránátalma válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Nem vetted figyelembe, hogy a gyalogosoké késik az autósokéhoz képest De amúgy király a cucc!
(#) zenetom válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Fotózással csinálja.
(#) Mybuster válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Igen,... :nyes: lehet Köszi!
(#) solti_imre hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
Osztó - 2...33554432 osztásaránnyal.

P1010978.JPG
    
(#) san398 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Mindig irigykedve nézem az ilyen hobbiból(bár ez szerintem már meghaladja a hobbi kategóriát) elkészült remek műveket.Egy újabb szépen kivitelezett remekművet láthatunk tőled! Gratulálok hozzá!
(#) solti_imre válasza san398 hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Egyetértek: zsuscsinyo munkái messze nem hobbi kategóriásak - én is csak nyálcsorgatva nézem a forrasztásait! Nem ma kezdtem a szakmát (gáz felett melegíthető "pákával" Amator), de meg kell szenvedjek, hogy ha csak meg is akarom közelíteni ezt a minőséget!!
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
A mai nap eredménye!
(#) Alkotó válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 18, 2012 2 /
 
Gusztustalan ez az angol feliratozás. Magyar szöveggel sokkal szakosabb lenne.
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Elképesztő vagy!
(#) hibbantpasi válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Nekem tetszik a kivitel.
De ha már külföldiül,akkor miért nem battery?


üdv: hp
(#) Mayan hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
Új TDA1554Q mini amp... tényleg nagyon mini. Jófajta bemenő kondi kell neki és nagyon jól szól.
(#) Zsora válasza Mayan hozzászólására (») Aug 18, 2012 1 /
 
Éljen a légszerelés! A nyák meg jó lesz doboznak.
(#) vicsys válasza hibbantpasi hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Igen. Talán szerencsésebb lenne a battery monitor, vagy tester, esetleg battery checker. Bár ez utóbbi a dinamikus ellenőrzésre vonatkozik. Na, most én is átmentem utálatos-tudálékosba. A dobozolás, viszont tetszetős.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
Köszönöm a kritikákat, majd "tanulok" belőle!
A dolgát így is tökéletesen ellátja!
Következő: »»   932 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem