Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1314 / 2506
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Már feltettem a munkapont tranyót a vég tranzisztorok bordájára,bekapcsoltam,de még terhelést nem tettem rá,és ugyanúgy melegszik.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Berajzoltam R20-nak egy 33 ohm ellenállást a diódák közé. Az eredmény a program szerint csodás. Sajnos úgy megfuthatnak hőre a végtranzisztorok mint a pinty.

Blasz amp.GIF
    
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Köszi reggel megpróbálom,a melegedéssel nem volt gondom,sőt nem akar melegedni csak hídban,ott meg egy venti félgőzzel vissza hüti.Persze nincs padlózva.
Akkor a D3-mal sorosan egy 33R ellenállás,értem
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
A 0,22 ohm emitter-ellenállásokon mérhető feszültségesés? A Boucherot tag 10 ohm-ja melegszik? Ez gerjedésre utalna.
A BD134, BD140 bázisai között mennyire szorítottad le a feszültséget? 1,23V-nál lenne 50mA nyugalmid.
Szerk.: a Kormikának készített rajból számolok.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Ha elkezd melegedni, akkor lavina szerűen egymásra nyitnak a végtranyók. Légy résen!
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
A megfutás az eredeti verzióban,vagy a korrigálás után jöhet?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
A hőre való megfutás egy olyan jelenség, hogy a tranzisztor adott kollektor áramához tartozó bázis-emitter feszültség melegedés hatására csökken. Most ezzel a 33 ohm ellenállással áttételesen magasabb feszültség jut a végtranzisztorok bázisára a nyugalmi állapotban. Ez a feszültség viszonylag stabil, tehát a végtranzisztorok melegedésekor azok kollektor árama elkezd növekedni. Igen ám, de a megnőtt kollektor áram mindjárt több hőt termel, a tranzisztor melegebb lesz, még tovább emelkedik a kollektor áram. Kész az ördögi kör.
Ez az előnye a bordára fogatott tranzisztornak. Amikor az is együtt melegszik a bordával, annál is hat ez a változás, és szépen visszavesz a végtranyó bázis-emitter feszültségből, eladdig, hogy egyensúlyi állapot elérésére is képes.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Szia! Van valami elöbbre jutás?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Értem,a meghajtók melegednek azért de nem vészes 40 fok lehet kb,de lehet megmérem azt is,figyelek majd erősen
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Haladunk,lassan
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Miért nem dobsz be nekik egy thermisztort?
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nem akarom átalakítani az egészet,de lehet megpróbálom azt is,baj nem lehet belőle.A bemenetre gondoltad?
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Egy ellenállás sem meleg.A bázisok közti feszültség 0.63v
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Gábor miért fontos neked ez a hídba kapcsolásos végfok? Nekem úgy jön le, hogy ez neked valamiért tetszik. Viszont én nem értem teljesen a hídba kapcsolt erősítők lényegét.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
A 0,22 ohm emitter ellenálláson mekkora feszültség esik?
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Az St -t megmartad?
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Félre érted nem a hid kapcsolás a lényeg.A lényeg hogy tök ugyan azokkal az alkatrészekkel nagyságrendekkel halkabb a végfok,mint az előző példány.És a reszelős hang halkat hallgatva,ezek a hibák javítása a cél,nem a híd.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nem még ma csak fázisforditókat gyártottam holnap ST.készités.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Segédtápról menne két kis 12V relé ami szakítaná a +/- tápkört ha eléri a hűtőborda hőmérséklete a trimmerel beállított értéket (példaképp legyen max.70°C) thermisztorral, majd leoldana, és közbe például piros LED bekapcsolna.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
A nyugalmi 0.22mA
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Értem amit mondasz,de inkább elbontom,mintsem teli vágjam biztonsági kütyükkel,de köszönöm.
Én most nyugovóra térek,köszönöm a segítséget mára.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Az NTC mehet egyenesen a bázis-előfeszítő körbe. Valaha a germánium tranzisztoros végerősítőkben általános volt.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nem lesz vele gondod! Remélem a hangja, és ereje is tetszeni fog. Amit feltettél tegnap, vagy elötte képeket a végfokról, az a bal, jobb oldal végfok egybe építve?
(#) Beringer 600 válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Üdv! Blasz-bácsi nagyon szeret hidalgatni!
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
220uA nem sok hőt termel. Feszültséget kérdeztem, árammal válaszoltál - inkább megkérdem hogyan mérted?
A melegedés alatt a végtranzisztorokat érted, vagy azok meghajtóit? Esetleg mindnyájan közös hűtőbordán vannak?
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Hűtőbordán csak a vég tranzisztorok vannak,és a nyugalmi áram stabilizáló tranyó.Te a bázis,és a testhez képest kérted a feszültséget?
(#) Koncsar válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Igen látom. De ha szétválasztaná a dolgokat, lehet, hogy könnyebben rá jönne, hogy hol kell keresni a hibát. Persze én nem tudok ebben okoskodni, mert nagyon kezdő vagyok, csak szeretném én is átlátni amit blasz Úr erőteljesen erőltet. Megszeretném érteni persze azt is, hogy mi az a fázisfordítás.
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Nekem régebben,még az első példányoknál Kormika fórum társunk javaslatára a bd139 bázisnál lévő 2k2 ellenállást vegyem ki,és helyette 4k7 trimerrel lőjem be a nyugalmit.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
A végtranzisztor emitter ellenállásán eső feszültség lett volna a kérdés. A végtranzisztoron folyó áramerősségre szerettem volna következtetni a disszipáció kiszámításához.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ezen a rajon melyik pozíció számú ellenállás helyére tetted a trimmert?
Szerk.: Látom a módosításod, akkor R8-ra tippelek.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
Következő: »»   1314 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem