Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC vezérlése Bluetooth-on keresztül
Lapozás: OK   9 / 10
(#) proksa1 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Küldtem egy O és egy T karaktert, az ft végű fájlok a PC felől jöttek a bt végűek pedig a bluetooth modulról. Nem látok köztük érdemleges különbséget.
(#) proksa1 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Most nézem, hogy adásnál ugyanez a helyzet. A PIC-ről küldök a PC veszi de a bluetooth nem, de ha a PICről küldök a PCnek és a PCről továbbküldöm a bluetoothnak úgy már jó.
(#) proksa1 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Senkinek nincs ötlete???
(#) proksa1 hozzászólása Jún 18, 2013 /
 
(#) nedudgi válasza proksa1 hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Bluetooth nélkül próbáltad? Csak a PIC és a PC, közöttük pedig csak a drót. Úgy működik ez a program?
(#) egonka92 hozzászólása Jún 18, 2013 /
 
Helló Mindenkinek!

A következő problémával fordulnék hozzátok. Van egy BTM-222-es modulom, amelynek készítettem egy szintillesztőt, konfigurálás megtörtént, a fórumon és a hobbielektronikán talált leírtak szerint. A konfigurálást egy USB-TTL átalakítóval végeztem. A probléma ott jelentkezik, amikor BlueSoleil alatt megpróbálok csatlakozni a modulhoz: megtalálja, kiírja a nevét is, kéri és el is fogadja a pin kódot, párosítani engedi, viszont amikor COM portként próbálom beállítani, ezt írja ki: "no more available com ports". Ha kikapcsolok COM portokat, ugyanezt írja ki. Továbbá gyanús, hogy a modul megjelenítő képe a BlueSoleil-ben egy nyomtató, illetve ha telefonnal próbálom párosítani, sikerül, de akkor is nyomtatóként ismeri fel. Volt valakinek hasonló problémája esetleg? vagy esetleg valakinek ötlete, mi lehet a baj? A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Egon
(#) proksa1 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Csak a PIC és a PC között működik, illetve csak a bluetooth és a PC között is. Csak a bluetooth és a PIC között nem hajlandó a hozzászólásomba beraktam még szkóp képet is a két jelalakról de nincs érdemi különbség. Venni sem vesz a bluetooth modul a PIC felől tehát jelszintillesztési probléma sem lehet.
(#) nedudgi válasza proksa1 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Nem világos nekem, a PIC előzmény nélkül tud küldeni adatokat BT-n keresztül?
(#) proksa1 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Mi az, hogy előzmény nélkül? Úgy érted, hogy valami előzetes beállítások nélkül?
(#) nedudgi válasza proksa1 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Úgy értem, hogy a PIC ne csináljon mást, csak küldjön adatokat BT-n. Másodpercenként néhány karakter elég. Ha az megjön, akkor a vétellel lehet baj, ha nem akkor szerintem a sebesség nem passzol a HC-06 felé.
(#) proksa1 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Nem csinál mást most másodpercenként irja ki a PIC, hogy "proba" és megszakítással figyeli a beérkező adatot(főprogramban probáltam folyamatosan is olvasni de semmi), a sebesség mindenhol 57600 baud jelenleg, a szkópon a két jel sebessége megegyezik az nem lehet gond(egyébként próbáltam már néhány százalékot elállítani, de semmi hatás).
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2013
(#) proksa1 válasza (») Jún 19, 2013 /
 
Sok idő alatt sem kaptam választ és ezért kérdeztem meg máshol, illetve csak linkeltem a kérdésem nem tettem fel újra.
(#) nedudgi válasza proksa1 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Tehát a PC a BT adapteren keresztül megkapja a PIC által elküldött szöveget?
(#) proksa1 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Fordítve, a BT kapja meg a PIC üzenetét a PC-n keresztül illetve a PIC is megkapja a BT üzenetét a PCn keresztül. Csak közvetlen a PC-t kihagyva nem....
(#) egonka92 válasza egonka92 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Helló Mindenkinek!

Közben megoldottam a problémát, gondoltam, leírom, hátha valaki találkozik majd hasonlóval. A problémát megoldotta, hogy lecseréltem a "BlueSoleil"-t egy másik programra, a "Bluetooth Stack for Windows by Toshiba" nevű programra. Elsőre megtalálta a modult, kapcsolódott, használható lett.
Köszönöm a fórumban leírt információkat, sokat segítettek az építés során!

Üdv: Egon
(#) proksa1 válasza proksa1 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
A PC az egy UM232R modullal kapcsolódik. (FT232 IC van benne)
(#) kisherceg79 hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Sziasztok
Teljesen 0 tudással vágtam bele (álmomba) távirányítós autó építését és telefonnal terveztem az irányítást.
Tudom ez a topik PIC-el való kapcsolatról szól de ha csak úgy tudom megoldani akkor abba az irányba megyek. Vagy 5ször átolvastam ezt a topicot és nagyon sok oldalt és köszönöm a tapasztalatokat, sokat segített eddig is.
A BTM112 modult egy Wixel wifi-s modullal és USB - SERIAL portos beállítással kötöttem össze.
Tökéletesen működik terminálon keresztül az AT parancsok.
Életem első programját, terminál programját is megírtam Visual Basic-re és működik.
A kérdésem az lenne, hogy tudok irányítani? Terminállal tudok valami paranccsal irányítani programozható lábat?
Vagy esetleg Visual Basic-be mi a parancs ha egy lábat ki-be szeretnék kapcsolni egy gombbal? És így most a Wixel-en vagy a BT modulon vezérlem a lábakat?
Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.
Üdv. Kisherceg79
(#) nedudgi válasza kisherceg79 hozzászólására (») Jún 29, 2013 / 1
 
Átfutottam az adatlapját, nem tartalmaz utasításokat az I/O lábak állítására.
Ebben az esetben egy mikrokontrollerhez kell a modult kötni, és az a soros porton vett parancsokat értelmez, a saját lábaival azt csinál, amit akarsz. Ismerek olyan BT modulokat (például a HC-06), amiknek állítható néhány lába, de csak a soros porti interfészén keresztül, a rádiós oldalon kapott parancsokkal nem. A távirányításhoz tehát kell még egy mikrokontroller, a BT csak adatátviteli vonal...
(#) kisherceg79 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Köszönöm szépen a gyors és az én "szintemnek is érthető" választ
Akkor marad a PIC és ha jól gondolom akkor TTL színt átalakítóval (MAX232) és PIC-el fogok tudni vezérelni majd.
Köszönök mindent és szép hétvégét.
(#) nedudgi válasza kisherceg79 hozzászólására (») Jún 29, 2013 / 1
 
Minek a MAX232?
(#) kisherceg79 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Ha a BTM112-ővel akarom összekötni egy PIC-et nincs szükség szintillesztésre?
(#) nedudgi válasza kisherceg79 hozzászólására (») Jún 29, 2013 / 1
 
Nincs szükség a szintillesztésre, ha a BTM112 és a PIC közötti távolság nem több, mint pár méter. Mindenesetre a békesség kedvéért a PIC tápfeszültsége ne haladja meg a 3.6V-t.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) Beles hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Ha a bt modul tudja az SPP módot, az azt jelenti, hogy az AT parancsokat is ismeri? Vagy a kettő nem függ össze?
Konkrétan a chipcadnál néztem ki az RN42-t. Ezt szeretném PIC-el használni.
(#) pucuka válasza Beles hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Szerintem a BT modul nem modem, vagy legalábbis a szó hagyományos értelmében véve nem. Az AT parancsokat nem ismeri.
(#) nedudgi válasza Beles hozzászólására (») Okt 10, 2013 / 1
 
Lehet, hogy ismer bizonyos AT parancsokat, de ez az adatlapból, felhasználási leírásból derül ki. Én olyant vennék, aminek meg tudom nézni az adatlapját.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
(#) zenetom válasza pucuka hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Lehet én értem félre, de: Bővebben: Link
Idézet:
„SPP AT Command sets”
(#) pucuka válasza zenetom hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Ezek szerint ismer néhányat, amit az adatlapján felsorolt. Az eredeti Hayes féle standard AT protokolt biztos nem, nincs is rá szükség.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
(#) Beles válasza Beles hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Azóta megy a bluetooth kommunikáció, csak latency gondjaim akadtak! Írtam egy programot, hogy lemérjem, mennyi idő telik el a kikülött adat visszaérkezéséig. Tehát a bluetooth UART lábán összekötöttem az RX és TX lábakat. Kiküldök egy bytet-ot, 50-100ms közötti idő telik el, mire visszaérkezik. Sajna ez nagyon sok nekem. Nem tudom, hogy ez a bluetooth modul miatt van, vagy alapból minden bluetoothnál. Van valakinek valamilyen tapasztalata?
(#) nedudgi válasza Beles hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
CR (0x0D) karakterrel lezárod a csomagot?
(#) Beles válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Nem, kipróbáltam, de semmi!
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
Következő: »»   9 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem