Fórum témák
» Több friss téma |
Általában van akkora lyuk a közepén, hogy néhány menetet bele lehet tekerni. Minden további nélkül növelhető a menetszám, de a kivehető teljesítmény ugyanannyi marad.
Köszönöm,az Amper az megfelelő,a trafó közepén a kezem átfér annyi hely van,ez egy 1200w toroid de kell +10v még azért kérdeztem.És a forrasztás az megfelelő a toldásra,szigetelve? köszi
Idézet: „És a forrasztás az megfelelő a toldásra,szigetelve?” Igen, szakszerűen kivitelezve.
Csövecske (trombita lemez, golyóstoll betét), összetolni, forrasztani, szigetelni (pl. előre ráhúzott zsugorcső).Én csokival kötném, hátha kell egy kis segédfesz., pl. kijelzőhöz.
granpa tolából:
Idézet: „de a kivehető teljesítmény ugyanannyi marad” Erre te: Idézet: „az Amper az megfelelő” Pont ez a lényeg, a teljesítmény marad, de kevesebb áramot tudsz majd kivenni belőle. A toldásra egy javaslat. A toldandó huzalokról vagy 3cm hosszan a szigetelést lekaparod. Fogsz egy kb. 0,5 – 0.7 átmérőjű huzalt és jó hosszan lekaparod a lakkot arról is, majd a két vastag huzalt egymás mellé fogod a lekapart részeknél, a vékony huzalt menet-menet mellé tekerve a huzalokat szorosan összeszorítod a 3cm hosszan, majd jöhet a forrasztás, szigetelés.
Vagy simán rátekered és a kivezetéseket kívül egy csokin összekötöd. Így a régit meg sem kell bontani. Persze szigetelni kell.
Sziasztok.
Két toroid trafót egymásra szabad tenni anélkül, hogy valami gondot okozzon? Ha igen, átmehet mindkettön ugyan az a csavar?
Nyugodtan egymásra lehet tenni, tegyél közé szigetelő lapot. Ugyan azzal a csavarral fogadhatod.
A toroid a közhiedelemmel szemben nem szór. Illetve minden trafó szór ha túl van gerjesztve. Több millós csöves erősítőnél láttam egy olyan elrendezést hogy a két toroid kimenő trafók egymás tetején voltak.
Kedves Urak!
Lenne egy elméleti kérdésem gyakorlati megvalósitásra. A toroid mag készülhetne e alátét forma gyűrűkből? Ha igen egy elektromotor állórésze szétbontva a belső hornyok kiesztergálva na és a maradék mint toroid mag használható? Mivel egyes hűtőgépek kompresszorában elég vaskos álló mag található amely még esztergálás után sem elhanyagolhatóak. A következő képen ábrázolom mire is gondoltam. Ez netről származó kép.
Nem is kell kiesztergálni (különösen ha a huzal így is elfér), elég csak kiütni a horonyból a rezet.
Apámmal csináltunk ilyet párat annó. Javaslom hogy belülre ragassz egy prespán papír csíkot, utána jól bandázsold körbe és már készen is van a toroid mag. Számításnál természetesen vaskeresztmetszetként csak a tömör részt kell figyelembe venni (így is tekintélyes). Impregnálás javasolt...
Köszönöm válaszod!
Akkor megéri a próbálkozást.
Én is láttam egy hasonlót a szomszéd udvarán.
Keresd azokat miknek a lehető legvékonyabbak lemezkéi, ezzel éred el a legkissebb indukélt áramot a vasakban és csökkented a melegedést.
Sziasztok, ha a toroid tetejére teszem a lágyinditót,a lefogatóra,nálam 1cm vastag bakelit fogja alul felül,jó lesz az ott?Sajnos kevés a hely a dobozban igy tudnák spórolni a hellyel.Köszönöm
Azért fenntartással lennék az ötlet nagyszerűségével kapcsolatban. Ez egy villanymotor állórész a vasmag ötvözete is az ott használandó gerjesztésnek megfelelően van kiválasztva. Nem is szólva a lemezek hengerlési irányáról ami a toroidoknál és a tekercselt vasmagú trafóknál erősen hozzájárul a gerjesztés nagyságának növelhetőségéhez. Nem minden a légrésnélküliség a vasmagnál, az esetlegesen meghagyott hornyok pedig a rézveszteséget növelik.
Sziasztok!
Van egy toroid vasmagom külső átmérő 98 mm, a belső átmérő 52 mm, a magassága 33mm a súlya 1,275 kg. A véleményeteket kérdem hány VA-es trafót lehetne készíteni belőle. Amihez kellene 230V/2X28 V kb 150 W. A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2013
300 VA-t nyugodtan beletekerhetsz. Még ha nem is túl jó minőség, 1,4 T-nél 968 menet a primerre 0,7-es huzalból kényelmesen elfér. Ha teljesen telefűznéd a tekercselési teret, 1-es huzallal lehetne betekerni, amivel akár 500 VA-t is kihozhatsz. Ha jó minőségű a vas, 1,6-1,7 T-ig is fel lehet vinni a gerjesztést, kevesebb menet kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2013
Szia!
Azt kötve hiszem, ez egy 220 v-os feszültség stabilizátorban volt a 220-as kimeneten 6,3 amperes biztosíték volt benne és 1mm átmérőjü huzallal volt tekercselve. Balu.
Szia !
Én is hasonlón számoltam 1.5 T vel primer 920 menet (2x460) sekunder 2X 124 menet lehet. A teljesítménye kétséges nekem is . Kiszámoltam kb 1kg rézdrót menne még rá igy 2,275 kg lenne.Ez katalógus adatok alapján 250 VA körül van. Balu.
Csak a ~7.5cm2-es keresztmetszetet néztem, de akkor ez különleges vas.
Mivel a méreteit már előbb leírtad, a kép nem jelent semmit (nem tudható róla, milyen minőségű a vas). Tekerd meg, és elválik bírja-e.
Túl sok a menet, annyit kézzel nem szívesen tekernék. Meglátom mennyiért tekernék meg géppel.Ha drágán hagyom az egészet.
Lenne egy kérdésem hogyan kell kiszámoljam a toroidomra mennyit kell tekejek és hogy mekkora teljesitmény preselhto ki belölle
Mekkora az a "toroidom"? Milyen minőségű a vasa? Ugyanúgy kell számolni, mint az EI-t, csak nagyobb(1.1-1.5T) gerjesztéssel. Mekkora volt az eredeti tekercse? A teljesítményt a vaskeresztmetszet határozza meg (és a minősége, valamint a felhasználás célja).
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
Nem volt neki eredeti tekercselése mert kaptam az egyik haveromtol ő rendelte a netröl még régebben es nem tudja hogy mien minősége van neki
Legközelebb rendelj egy-két írásjelet is, érthetőbb lenne.. Tegyük fel, átlag minőségű a vas; számolj 1.4T-val, nagyon nem lősz mellé.Mondjuk a méreteit most sem írtad meg.
Méretei:belső átmérő:71mm
külső átmérő:101mm magassága:18mm az a gond hogy nem tom hogy hogy kell kiszámolni már csináltam egy pár trafót eggyiksem toroid volt és én programmal számitattam ki. |
Bejelentkezés
Hirdetés |