Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   104 / 1385
(#) titi válasza winkleer hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
én régebben (3-4éve) 1-2 száz forintos "olcsó" alkoholbázisú filcet használtam, nekem jó volt.
És normálisabb írószerboltban kapni is.
(amit mist használok az talán a REt-től rendeltem vagy 2-3 éve)
(#) mex válasza maTaKee hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Nem tudom mire gondolsz,én is azt irtam,hogy a nitrohigitó tűzveszélyes. A többi fajtát nem emlitettem.
Esetleg szalagcsiszoló. vs. nitró?
(#) Frankye válasza winkleer hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Nem tudom, milyen tapasztalatod van, de én rendszeresen Faber lakkfilcet használok. Az olyan jól tapad, hogy a sima aceton le se hozza maradéktalanul! Ha meg polírpapíral lecsiszoltam, a NYÁK műanyag része is fekete lett... A lakkbenzin szépen és maradéktalanul lehozza! Vaskloridos maratóval abszolute marásálló.

A Thököly út Keleti felőli végén, a patikával szemben van egy idő hölgy, minőségi rajzeszközöket árul - időtlen idők óta, emlékszem, vagy 30-40 éve ott van, még gyerekként is láttam ott! - és Nála beszerezhető. Ha épp nincs Neki raktáron, akkor rendel. Feketét, mert az a legjobb. Ha az ember megmondja, hogy NYÁK rajzoláshoz kel, Ő már tudja, mire van szükséged.
Nekem bevált, nem tudom, Neked miért nem.
(#) mrex válasza Frankye hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Én a Paint márkájú tollat használom ez egy fémházas golyosszelepes lakkfilc ámbár az elnevezés nem pontos. Kétféle vastagságban kapható de nem is ez a lényeg hanem az oldalára van írva oil-base azaz olajbázisú. ár kb 300 ft egyedi nylonban van a sósav-hydrogénperoxidos maratást kiállja mégpedig egyszer elméreteztem a mennyiséget és 1 perc alatt volt a maratás ideje kb 10cmx6cm körüli kétoldalas lemezre aminek nem szedtem le az egyik felét Szóval igen jó ez a toll a maratásálló sehol nincs hozzá. A tapadása pedig jó előkészítés mellett kiváló. Zsirtalanításhoz féktárcsatisztítót használok. Maratás utáni eltávolításra pedig súrolóport .A Nitro nem oldja csak a lakkbenzin de lehet hogy fordítva már nem emlékszem de egyszer sikerült feloldanom de ahogy próbáltam letörölni csupa fekete foltos maradt a nyák nagyon ronda lett asszem mint a tied . Szóval az a fontos hogy olajbázisú legyen a márka ezekszerint mindegy.
(#) PCB válasza mrex hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Szia !

Egy képet tegyen fel valamelyiktek légyszi, hogy tudjam mit keressek pontosan.

Üdv!
(#) mrex válasza PCB hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Eredetileg le akartam fényképezni de miért épp ezt ne lehetne rendelni?Bővebben: Egy webáruház hogy ki se kelljen mozdulni
(#) mrex válasza PCB hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Bővebben: Ez pedig valszeg Frankye tolla képet erről nem találtam
Boldog karácsonyt minden He-fórumozónak S ha valakivel valamelyik fórumon bunkó voltam hát itt az alkalom hogy elnézést kérjek.

A moderátoroknak is boldog karácsonyt és mindenki nevében megköszönöm ezt a Platformot Kösz fiúk!!!

Mrex :yes:
(#) PCB válasza mrex hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Szia !

Köszi, és kellemes ünnepeket mindenkinek !

Üdv!
(#) ndavid87 hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
Sziasztok!

Szeretnék én is csinálni egy uv-s nyák levilágítót.
Találtam egy ilyen uv izzót.
Szerintetek ez jó lenne ilyen célra?
(#) kaqkk válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
hy ez az égő nem jó ne vedd meg helyette inkább a cree ledet javaslom nézd meg a topik elején nekem is az van és tökéletes
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
bocsi nem ebben a topikban van a led hanem a nyák levilágító készitése uv leddel ciműben
(#) ndavid87 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Ok, megnézem.
Köszi!
(#) kaqkk válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
most néztem uv s nyák levilágító készítése házilag a topik címe de az elejétől nézd meg
(#) ndavid87 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Igen, megtaláltam.
Jól hangzik, szerintem megpróbálkozok vele én is.
Köszi mégegyszer! :yes:
(#) jdani hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Helló. Az első értelmesen kinézett nyákom. vasalásos technikával készitettem, és pauszpapirra nyomtattam a rajzot.
(#) Müszi válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
a panelon több zárlatot is látok, ha nem az lenne akkor bocsi.
Bekarikáztam a talált zárlatokat.

nyák.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Hát igy elsőre nem rossz, csak túl erősen nyomtad rá a vasalót és összefolytak a szálak. de ezeket maratás előtt ki kellett volna javítanod egy tűvel, vagy valami hegyes dologgal. én egyszer próbáltam pauszra, de nekem akkor egyáltalán nem ragadt rá a nyákra semmi.
(#) Ricsi89 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Szerintem van ott még több is.
(#) Müszi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
igazad van, én is találtam még
(#) jdani hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Nekem pedig, szépen ráment. Ez egyébként, a kapcsolások köszt a LAbortáp nyákja. De ugye oda 2 kell, és itt csak az egyik van. A másik nem sikerült. Vagyis ott is ráment a festék a pausról, de ott csunyán összefolytak. Valami tipp valakinek, hogy hogyan vasaljam ugy, hogy meleg legyen, rá is tapadjon a festék rendesen, de ne legyen szétnyomva. Az egyik barátom ugy csinálta a nyákot, hogy rávasalta a pauszról a nyákra, és mikor már ugy érezte hogy készen van, utoljára még egyszer átvasalta, és mihint levette róla a vasalót, rögtön letépte a papirt is a nyákról. Ez igyhelyes? neki bevált..
(#) jdani válasza Müszi hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
an ot több is! De amint mondtam a másik igen csunyán sikerült
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Gratula. Igaz hogy jópár helyen kaparni kell,de a végeredmény számit. Elsőre jó. Annakidején az első használható nyákomra amit( higitott körömlakkal rajzoltam)én is nagyon büszke voltam.
(#) jdani hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
NA elmondom azén élményem az első ,,nyákomról,,
Egy kétLEDes villogót épitettem. Megvolt hozzá minden csak atranyó nem. Aznap éppen a nagymamámnál mentem a nyári szünetbem, és mondtam apukámnak, hogy vegye már meg azt a tranyót, mire hazajövök, mert én már mentem a buszhoz, és már nem volt időm.
Na amikor hazajöttem, nemvolt otthon apukám, tehát nem tudtam tőle megkérdezni, hogy van-e tranyó, vagy nincs. De későb benéztem a fiókomba, és ott volt. Hát örültem mint hülye az eszének. Aztán elmentem venni nyákot.
De nem volt vasklorid, és hát kikaparni a rezet nem akaródzott. Elmentem a garázsba, és az egész nyákról a rezet leköszörültem. Aztán 2-es vagy 3-as fúróval kifurtam a lyukakat. De hát az olyan lyuk volt hogy már szinte az egész ellenállás átfért rajta! Az ellenállás stb lábait nem vágtam le, mivel az volt a huzal. NA igy összekötöttem az egészet, és bekapcsolam, és ment. Hát ugy örült a szám, és rögtön szaladtam apu után, és nézd apu, működik. hát igen. valahol el kell kezdeni
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
aranyos történet
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Sok mindentől függ, hogy jó legyen..
- műnyomó vagy pausz papír
- lézernyomtató és a festék mennyiség
- vasaló és a hőmérséklete
- vasalás idő tartama, hidegen vasalod, vagy amikor már forró..
- stb

Már amikor ilyen lesz -gyakorolni kell- akkor optimális minden

PIC_0003.JPG
    
(#) jdani válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
köszi
De annyi volt a gold a műnyomó papirral (ha egyáltalán az volt az ) hogy betettem a lézernyomtatóba, és ... hogy mondjam... sz*rrá foszlott rajta. kis darabkákra esett a festék. ér ragadós volt, mintha nyálkás lenne. hagyguk.
****a festék menyniség elég volt
****vasaló-egyszerű nem gőzös vasaló. de milyen hőmérsékleten kell kb?
**** és mennyi ideig kell vasalni?
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Vasalót "pamut" -állásban használd.
A nyáknak is át kell melegedni-e, különben nem lesz olyan szép, mint.. kb 3-8 perc függ a nyák méretétől..
(#) Peti_85 válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
A pausz papír nem túl jó szerintem. Inkább jobb a sima A4-es, én azzal vasalgattam. Egy sima fénymásolt példány, majdnem max hőfokon a vasaló, és addig vasaltam (az eredeti példány és a vasaló között volt egy sima A4-es) amíg a fénymásolt papír egyenletesen világosbarnára pirult. azátn az áztatás, az kényesebb, mert félő, hogy ledörzsölöm azt a részt is, amit nem kéne...
(#) jdani válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
most mit szerénykedsz? szép lett a tied. De mégis hogy melegitsem át a nyákot? a nyáknak a másik odalát is vasaljam néha vagy hogy?
(#) zoly15 válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Idézet:
„A pausz papír nem túl jó szerintem”

szia!
a pausz is jó de csak 1 IDEIG mert szerintem elöregedig és rajta marad a festék akár hogy vasalod ha újjonan veszed kb 2-3 hónapig jó
Következő: »»   104 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem