Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   177 / 340
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Még egy kérdés ! Hova tekerjem be az érzékelőt?
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 9, 2014 / 1
 
Nekem egy esztergált alumínium csőben van, amit a henger fej oldalán lévő vízcsőcsonkra menő gumicsőbe tettem.
(#) norbi-g hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Hát, előttem van maga a blokk ,de nem tudom mire gondolsz !
(#) attika válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
szerintem arra gondolt,hogy lett esztergálva egy cső (toldalék) amit a csőbe rakott bele toldatként.
(#) norbi-g válasza attika hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Igen ,azt értem ! Csak azt nem, hogy hol van az pontosan!
(#) attika válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Akkor bocsi,hogy beleszóltam,azt nem tudom mert nincs előttem a kép
(#) norbi-g válasza attika hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Semmi gond !
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 9, 2014 / 1
 
A hengerfej oldalsó részén az adagoló felőli oldalon csak egy vízcsőcsonk van, de beleteheted bármelyik szabadon választott gumicsőbe a környéken. Ha jár a motor körülbelül ugyanolyan hőfokú a víz az összes felső csőben.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) norbi-g hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Találtam itthon egy 70A-es 4-lábas relét. Hogyan tudom megnézni, hogy müxik-e?
(#) proli007 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Ez nagyon fogós kérdés.. Feszültséget adsz a tekercsére, az érintkezővel meg kapcsolsz egy izzót. (Arról nem beszélve, hogy itt már választ kaptál rá. De úgy látom, írni jobban szeretsz, mint gondolkodni.. )
(#) attika válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 10, 2014 / 1
 
Vagy úgy,hogy a 85re adsz testet,a 86-ra áramot, és egy sípolós műszerrel meg rámérsz a 30-as meg a 87-es láb közé.Amikor kattan a relé akkor sípol a műszer.Ha nem sípol és kattan akkor rossz,ha nem kattan és sípol akkor be van ragadva az érintkező és akkor is rossz.
(#) norbi-g válasza attika hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Rá mértem mind a kettőre ! A 70A-es kattan, 30-as lábon sípol. A 30A-es is kattan, de azt nem tudtam letesztelni hogy sípol-e, ugyanis nincs rajta az a mérőpont mint a 70-esen. Vízcső alatt arra gondoltál, ami a 3. 4. henger között van és hátrafelé néz? (Sok lábas csati van benne jelenleg. )
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) softs hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Sziasztok
Segítségre van szükségem. Autóba kellene egy áramkorlátozó áramkört készítenem - tehát nyilván 12V egyen bemenettel -, ami a rá kötött fogyasztó áramfelvételét 25 A érték fölé nem engedi. Mivel ez csak elméleti érték, jó lenne ha a maximum állítható is lenne valahogy. (A kimenet is 12V egyen.)
Köszi
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) SzervízMacska válasza softs hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Szia! Próbáld inkább azt leírni, hogy mi a célod - mert ez így, ahogy képzeled, halott ügy. Egy áramkörben a feszültség, áram és az ellenállás viszonyát Ohm törvénye írja le. R=U/I. Ezt tudomásul véve próbáld az elképzelésedet átértékelni!
(#) shark hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok! Autóba akarok beépíteni gyári utastér fűtést. Az a baj, hogy a föld kábelét a bontóban elvágták. Ez egy 6mm2-es vezeték, milyen módon tudom úgy megtoldani, hogy ne legyen probléma? Vissza tudom vágni annyira, hogy a vezeték egy műanyag házon belül legyen megtoldva, így a forrasztás nem rázódna szét. Gondoltam még toldóhüvelyre. Mi lenne a jó megoldás? 50A-es biztosítéka van.
(#) Ricsi89 válasza shark hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A forrasztás nem rázódik szét. A forrasztáson kívül nem alkalmaznék semmi mást. Minden más megoldás fellazulhat, ott melegedni fog és akár le is éghet.
(#) shark válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Köszi. Egyszerűen fésüljem össze a szálakat, és forrasszam össze?
(#) Ricsi89 válasza shark hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Egyszerűen összesodrod rendesen megfelelő teljesítményű pákával összeforrasztod és leszigeteled.
(#) shark válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Köszi!
(#) oivan hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Segítséget szeretnék kérni,merci a140 2003-as műszerfal egyik izzó nem világít,hogyan lehet cserélni?műszerész technikus vagyok,de csak addig jutottam,hogy a burkoló félgömböt lehúztam,de nem akartam az egységet feszegetni.üdv.oivan
(#) oivan hozzászólása Dec 21, 2014 /
 
Műszerfal izzót megoldottam."Csak"3db volt kiégve!A bal tükörben lévő index és tükörszervo vizszintes nem megy.Égők jók,a csatlakozón nem jön be a fesz.Hol a drót másik vége?Autóvillamosságiak ,ha tudtok segítsetek.köszönettel:oivan
(#) SzervízMacska válasza oivan hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Gondolom, hogy az átvezetőben van a kanóc eltörve...
(#) Xeryus9 hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Kivettem a műszerfalat izzócserére, de visszafele akadt egy kis gondom!

Valaki meg tudja mondani, miért jön nekem a képen látható piros körrel jelölt csatlakozóhoz 2 ugyanolyan kábel és melyiket dugjam vissza? Ha jól látom az egyik kábel külön jön fel, a másik pedig a kékkel jelölt csatlakozóval egy kötegben van. Tempomatos az autó.
Illetve a bal oldali fűtéstekerő világításához nem is megy kábel, az be lehet valahova esve a műszerfal mögé? Csak mielőtt visszateszem megnézném, mert nem 2 perc kivenni.

KÖszi előre is a válaszokat
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014

muszer.jpg
    
(#) Xeryus9 hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
az előzőhöz, mercedes dízel w124
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2014
(#) Tekarukite hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
sziasztok
Olyan kéréssel fordulok hozzátok hogy tudnátok e nekem ajánlani autóelektronikával foglalkozó könyvet ,tankönyvet amit ti jónnak találtok?
(#) endrusz válasza Tekarukite hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Szia! Küldök néhányat,mail-ben. üdv pali
(#) attika válasza Xeryus9 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Én meg keresem a műszerfalat a képen de sehol nem látom
(#) oivan válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Köszönöm az ötletet,a harmonikában volt elszakadva 4 szál,forrasztás,zsugorcső és kész!Mégegyszer köszönöm,és BUÉK:oivan
(#) SzervízMacska válasza oivan hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Örülök, hogy jó lett. Kellemes ünnepeket Neked is!
(#) renato20 hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Sziasztok!

406-os hdi peugeotban hol lehet a külső hőmérő ha a tükörben nincs ?
Következő: »»   177 / 340
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem