Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   4 / 198
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
javítás következik: ...megkapja-e a megfelelő voltot és ampert....

(én a kocsi előtt én is kipróbáltam a lakásban adapterről. 12V és max 500mA-esen... 20 perc erősebb zene után az adapter nem bírta leadni a hőt, és leéget, viszont működött, és meglehet csinálni... figyelj rá, hogy lehetőleg 4ohmos hangszórókat köss majd az erősítőre)
(#) Gyu hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
Mellékeltem a kapcsolási rajzát, ha kellene.
(#) Roly023 válasza Gyu hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Sziasztok

Kicsit soká,de irok.(csak most volt időm ideülni.)
Na megoldódott a probléma.Én voltam túl kezdő az erősitő bekapcsolásához,illetve túlságosan féltettem.
Egy védelem van benne,ahogyan az előttem szólok irták,valóban leellenőriz mindent,utánna indul.
PErsze 4 Ohm-os cuccot teszek rá,De például csak kiváncsiságból,ha 8Ohm-al használnám,károsodna valami?Vagy csak a hangminőség nem lenne jó,(gondolom nem csak ez lenne a gond)
Köszönöm mindenkinke a segitségét.
Jó ez a kapcsolási rajz is,köszi!

Roland
(#) valve válasza Roly023 hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Nem károsodna 8ohm -al sem,.. Csak nem szólna akkorát,.. Használhatodd azzal is nyugodtan,..
(#) Icegabi hozzászólása Feb 10, 2008 /
 
Sziasztok RTO Terminator GX 9004 ehez a tipusu autós erősítőhöz kellene nekem kapcsolási rajz az agondom hogy bekapcsolom és a tiltás jelző lámpa világit a kondikat kimértem jók az öszs tranyó is jó bene szerintetek milehet agond ?? nem melegszikbeneszemmi a válaszokat előseis köszönöm
(#) bubi87 hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne, van 1 magnat autós erősítöm nem is volt vele semmi baj mostanába feltekerem a hangerőt olyan 30ig és kikapcsol. Az erősítőnek ég a zöld és a piros led-je is eygszerre,kikapcsolom az autórádiót újrapróbálom megint ezt csinálja.Megmértem a feszót kapja rendesen.És zárlat sincs.Mielőbbi válaszotokat előre is megköszönném!Bocs,ha rossz helyre írtam a kérdést de annyi topic van.
(#) Roly023 válasza bubi87 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Szia

Annyira nem értek az erősitőkhöz,de lehet hogy amikor olyan hangosan szeretnéd halgatni,nem kap elég áramot és kikapcsol,akksi,generátor vagy vezeték probléma is lehet.
Ez előtt csinált ilyet?

Roli
(#) bubi87 válasza Roly023 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
kösz már megoldodott, a mélyláda volt a ludas a dologban kicsit megégett benne valami ezért kapcsolt ki.
(#) Pixi hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Hali!

Gondom a következő lenne:
Van egy SAF 2070-es erősítőm és a probléma az vele hogy mikor ráadom a feszt a bekapcsoló csatira kigyullad a led pirosan, de át kéne neki váltani zöldre, de nem vál át!
A végfokok jók azoknál nincs zálat!
Nemtudna valaki segíteni hogy mi lehet a baj vele, vagy hol keresem a hibát!?
(#) quite válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Hali!

Az oszcillátoroddal van bibi! A zöld és piros led, általában egy vezérlésen van, csak egy tranzisztor van a két led között, tehát vagy az egyik világít, vagy a másik. Ez lehet kétszínű led is, de ez most lényegtelen.
A lényeg az, hogy amikor az oszcillátor IC-d elindul, és stabilan rezeg, akkor a kimenete átvált, és a tranzisztoron keresztül a piros ledet lekapcsolja, a zöld pedig bekapcsol. Persze ebből semmi sem látszik normális esetben, mert azonnal megtörténik. Ha nem rezeg az oszcillátor, a kimenet nem kapcsol át, tehát a piros led kap tápot, és neked most ez van.

Kapd szét, és nézd meg a tápfeszt közvetlenül a toroidnál, hogy megjelenik-e. Persze a szekundernél is nézheted, ott +/- 40 volt-tól 80 voltig kell lenni feszültségnek, ez függ az erősítő teljesítményétől és konstrukciójától, de ez sem lényeges. Lényeg, hogy legyen +/- tápod. Ha nincs, akkor az van amit tippeltem.

Remélem segítettem.
(#) quite válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
A lényeg, hogy az oszcillátor IC-d szállt el!
(#) Pixi válasza quite hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Hali!
Az a TL494-es IC, mert én arra tippelek az a rossz benne! Gondolom te is arra gondolsz!
(#) quite válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Aha! Általában a zöld és piros led, ugyanarra a kimenetre van kötve, csak egy tranzisztor választja szét őket. Amikor bekapcsolod az erősítőt, akkor élből a piros led kap tápot addig, amíg az oszillátor fel nem állt. Ekkor a kimenete átbillen, átkapcsolja a tranzisztort és a zöld led fog tápot kapni. Normális esetben ez olyan gyors, hogy észre sem lehet venni, tehát csak a zöld led fényét látod. Ha az IC nem indul el, akkor nincs kimenet átbillenés, tehát a piros marad égve.

De az is elképzelhető, hogy nem az oszillátor IC, hanem a védelem valamelyik eleme adta be a kulcsot, de ezért erre kisebb az esély.

A védelem kétkörös, de ugyanazt a részét tiltja le az oszcillátornak. Az egyik egy hőelem, ez a termikus védelemért felelős, a másik pedig oldalanként egy-egy, tranzisztor, ez pedig a túlvezérlésért felelős.

Gyakorlatilag ezek egy pontban találkoznak és ugyanazt a részt blokkolják az oszcillátorban, vagyis nem engedik elindulni.
(#) Pixi válasza quite hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
vagyis ha az oszcillátor IC adott lábát aholva a tiltás "befut" lekötöm akkor el kell indulnia?
Nincs véletlen MSN-ed, mert sztm ott gyorsabb lenne az információcsere!
Holnap hozok egy TL494 azt kicserélem!
(#) szabi83 válasza quite hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
ITT a hsz-d...

ne mérgelődj
(#) quite válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Ha jó az oszcillátor IC-d, akkor igen. De szerintem kezdhetsz egy IC cserével ahogy mondod, nem nagy pénz érte az a cirka 130.- HUF.

Volt msn-em, egészen 3 nappal ezelőttig. Végleg töröltem magam, mert már alig dumáltam valakivel rajta. Le is baszarintottak érte! Gondolhatod!

Na mostmár mindegy, majd megoldjuk itt valahogy. Ha kicserélted az IC-t, azért írd meg, hogy beindult-e a döngölő.
(#) quite válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Jajjj! De rendes vagy! Ezer hála és köszönet!
Még sohasem jártam így, ráadásul majd bealszok, és még itt püfölöm a keyboardot.

Szóval mégegyszer köszi Szabi!
(#) Pixi válasza quite hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Na gyorsan megnéztem, és a tekercseknél nincs több mint 12 volt!
nemtudom jól mértem-e!
Holnap hozog IC-t dobok bele egy foglalatot azt mehet bele!
Majd írok hogy mi lett!
A,úgy ennél a tipusnál mikor megkapja a REM feszt akkor pár másodpercig még piros és utána vált zöldre!
(#) quite válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Ahh! Akkor ez szerintem IC lesz. Már lehet, hogy ez a lassú led átváltás is a hiba előfutára vot, nem tudom. De 12 Volt az nagyon semmi!

+/-40 Voltnak meg kell lennie minimum. Úgy kábére. De mindenképpen ez a nagyságrend a jó. Ez olyan cirka +/-80 Voltig mehet, teljesítménytől függően.

Na, akkor majd holnap. Addig is Csáó.
(#) Pixi válasza quite hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Nekem ennek a nagytesója van 5 éve a 3 csatis verzió, és havernak meg ugyen iylen mint ez és mindegyiknél 4-5 másodperc az átváltás!
Holnap kiderül!
Jó éjt!
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Nos ma kicseréltem az IC-t de semmi válzotás!
Arra tudnál tippet adni, hogy azokat a tranyókat hol találom amikről írtál, hogy letilthatják az IC-t?
(#) quite válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Hali!

Uhhh, hát ez így nehéz. Ez nagyban függ az erősítő konstrukciójától, nyák kialakításától, meg sorolhatnám.

Általában a végfok tarnzisztorok közös pontjánál vannak, a végfok kimeneténél. Oldalanként egy-egy darab kisméretű tranzisztor. A hőelemet nem lesz nehéz megtalálni, ez biztos hogy a hűtőbordára (maga készülék háza), van rögzítve, mert termikus kapcsolatban kel lennie ugye a végtranzisztorokkal.
De érdemes lenne átnézned a REM bemenetet is, mert ez általában tranzisztoros csatolású, és nézd meg, hogy egyáltalán lehet-e engedélyezni a TL494-et.
(#) mate080 válasza szetty hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Hy.
Azt szeretném kérdezni, hol lehet kapni ezt az IC-t, mivel nekem is megvan ez a kapcsolási rajz, de sehol sem találtam TDA1562Q-t. előre is kösz.
(#) vicsys válasza mate080 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
(#) Einstein21 válasza Dzsoni hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Hali!

Sikerült végre x hónap után magam rávenni arra, hogy kicseréljem az erősítőbe a 2SK1417-eket irfz44-ekre, de sajna semmi. Be se nem se kapcsol. 2SK1417-et meg nem tudtam rendelni. De azért kösz és ha van még ötlet, vagy egy hely, ahonnan rendelhetnék alkatrészt, akkor azt is megköszönöm!

Minden jót mindenkinek!
(#) Einstein21 hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
Ahogy ez szokott nálam lenni, elöbb írok, utána próbálom ismét csinálni, vagy átnézni a dolgokat, hogy mit ronthattam le. Most csak a remote szálat nem kötöttem vissza a bemenetre, mert azt is le kellett kötnöm a meghibásodott tranzisztor miatt, mert állandóan be volt kapcsolódva az eszköz. Visszakötöttem és már tolom is neki ezerrel. Be is melegedett üzemire és király!

Köszönök mindent!

A tranyócsere megtette hatását! 2SK1417-et tényleg lehet irfz44-re cserélni minden gond nélkül!

Köszöntem Dzsoni!
(#) prst14 hozzászólása Máj 26, 2008 /
 
sziasztok
történt egy kis hiba.felhasználói hiba...ugyan is a polaritást felcseréltem a boxer 2*250W-os 12V-os autó erősítőmben ,így azóta csak "duruzsol" ,nagyon halkan
sztem az egyetlen hiba az electret condi lehet ,ami ugye érzékeny a polaritás helyességére...sztem az mehetett tönkre ,de kinek mi a tapasztalata??
forrasszak bele másikat oszt' majd meglátom??
(#) sound.man válasza prst14 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Szerintem a tápba nézd meg a feteket lehet hogy elszálltak. Kondikat is nézd át de sztem nem ott lesz a hiba. Jah és van már egy pár autóerősítős topic jobban körül nézhettél volna.
(#) dbase válasza prst14 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Lássuk a belsejét! Vetkőztesd le Fotót!
(#) watt válasza prst14 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Biztos, hogy nem a kondi. Táphiba...
Következő: »»   4 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem