Fórum témák
» Több friss téma |
Majdnem mondtam hogy ezt megveszem, ha eladó, de már az ML1250 miatt is kaptam.
Valamint szegény legalább 5 éve be sem volt kapcsolva, akkor minek?
Most teljesen összezavarodtam. Ez akkor szakasz, olaj, vákum vagy milyen csillapítású? Az antennát már nem is kérdezem.
Ejnye..valoszinusitem mas csillapitas hat 1 fenyevnyi tavolsagon legures terben az Uv/kek/zold/piros, infra lezerre, es a sok Ghz/10kHz elektromagneses hullamra Voyager666 muhold es a Magyar Nemzetiszo.. Urallomas kozotti informaciocserekor. Ha nem, akkor kuldok egy Cq dx et az Alieneknek egy kiciocco lezerpointerrel egy hidrogenes kukazsakra fuggesztve.
Nekem is utolsó hozzászólásom ebben a témában.
A linkeden levő cikk, teljesen korrekt, nincs is azzal semmi baj, mert a szabadtéri ÚT csillapításáról beszél, és nem szabadtéri terjedés csillapításáról. Ennek eddíg is tisztának kellett volna lennie, mert ez a csillapitás, ahogy a cikkben írtakból kitűnik 3 részből áll. egy távolság függő, és egy frekvencia függő részből, és egy konstansból A Derivation részben van elmagyarázva, hogy hogy kerül a képletbe a frekvencia függő rész. Ebben világosan le van írva, hogy az az antenna apertúrájával van kapcsolatban ami frekvencia függő. Az antenna viszont nem része a szabadtéri terjedésnek. Onnan is gyanúsnak kellett volna lennie a dolognak, hogy mindenhol a levezetésekben adó, és vevő teljesítmények vannak, konkrét teljesítmény csak antennák kapcsain mérhetők, akkor is ha az antenna izotróp antenna. Az izotróp, és a valóságos antenna között a nyereség tart kapcsolatot. A távolságra (d, vagy D distance) a műszaki emberek használnak, az (r, vagy R radial) jelölést többnyire a matematikusok. Mindkét jelölés végső soron ugyanazt jelenti. Részemről vége a polémiának.
Koszonom az infot. Viszem a kinai kapcsizemu tapos ledeket es akkutoltoket a szomszedjaba. Hasznos eszkoznek alcazott Kinai bosszu zavaroallomasok.
Eszembe jutott a Harc minden hullamhosszon. Ezekrol meg lehtne irni a Zaj minden hullamhosszon cimu alkotast.
Epilógus az "oda-vissza " antennához.
Hát a "vissza"üzemmód érdemi pluszt nem hozott. Ha már RG 174 köpenyéből készült a lezárt fodított V antenna, a túlsó végére biggyesztettem egy RW antennát, viszonylag szerény méretekkel. (A szomszéd diófáinak átnyúló ágai ezt tették lehetővé) + itt van a portám legcsendesebb sarka. Tapasztalatok: A fordított V 0,2-7 MHz-ig jó nagy jelet szolgáltat. Efölött a RW antenna egyértelműen csendesebb és jobb. Ezzel 14100 kHz-en párszor megvolt a venezuelai beacon is. Ami érdekes 80 m-en többnyire a fordított V ad jóval nagyobb jelet, de sokszor előfordul, hogy ugyanaz az állomás (pl-YO5CUX, YO5QBI HA8DQ) hol az egyik, hol a másik antennával szól jobban.
Kicsit hangyás, kicsit csíkos, de BRAZIL
Csináltam én egy nemesen egyszerű preszelektort, ami az RTL SDR rádión 160 m-től 40 m-ig szép rezonanciagörbét produkál, afölött azonban korántsem olyan meggyőző a rezonancia. Ennek ellenére sikerült azért elcsípni az előzőekben mutatott SSTV képet.
A rajzon feltüntetett induktivitások a két magasabb frekvenciára M8 méretű N10 anyagú vasra vannak tekerve. Van valami hiba a konstrukcióban?
A 2,5uH és 10uH tekercseket készítsd légmagosra. Biztosan nagyobb lesz a jósága.
Köszönöm, megpróbálom.
Esetleg szürke ferritmagok, bár a sárgának is jónak kéne lenni 30 MHz -ig.
De a légmagos biztos jobb.
Szisztok!
Vettem egy pár ilyen 433-as modult + hozzávaló antennákat: https://www.aliexpress.com/item/32975942101.html https://www.aliexpress.com/item/4000419919222.html Kültérben fogom őket használni, üveg burkolattal. Tapasztalt URH-sokhoz szóló kérdésem az, hogy javíthatnék-e a sugárzási hatékonyságon azzal, ha a panelen előkészített (masszív GND) 8-9-10 forrszemeket felhasználva, abban a síkban készítenék neki egy "szoknyát". A rendelkezésre álló hely nem sok, csak kb. 30 mm átmérőt tudnék elhelyezni. Mit érne ez sugárzási kép / egyéb szempontból?
30mm mint "ellensúly" 433 MHzen?!
Nincs nagy jelentősége mivel ennél legalább 6szor nagyobb a negyed hullámhossz 433 MHz-en. A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
Itt találsz pár alacsony antenna konstrukciót.
SILABS AN849 Persze, a hatásfoka sokkal rosszabb, mint egy félhullámú dipolnak, sleeve antennának, de legalább le lesz illesztve.
Lehet, hogy kicsit félreértettem: már vannak antennáid. Gondolom, tekercsantenna.
Ezek megfelelő nagyságú fémfelületre merőlegesen működnek optimálisan. A mellékelt Appnote szerinti IFA, ILA antennák a legkisebbek, és ellensúly, fémfelület nélkül is illesztettek. Bár lehet, hogy az illesztőhálózatot optimalizálni illene/kellene.
A helyzet az, hogy
Idézet: „+ hozzávaló antennákat:” Ha ezt le merték írni, és igaz is, akkor bármilyen beavatkozással csak rontani tudsz a helyzeten. Új antennát kellene tervezned, de igen valószínű, hogy nem nagyon lehet ekkora méretben nagyobb nyereségűt készíteni, mert akkor azt árusítanák. Az antenna megoldásodnál az ellensúly maga a panel igazából a dipól másik fele. A dipól rövidülési tényezőjét a hosszúság, és az átmérő viszonyok is befolyásolják, amit a panel méretei határoznak meg. Minél vastagabb, (szélesebb) annál rövidebb (kevésbé hosszabb) a sugárzó mérete. Ezesetben ugyan nem körkeresztmetszetű, hanem lapos sugárzóról van szó, de a lényeg ugyanaz. Az ne zavarjon, hogy fizikailag aszimmetrikus a sugárzó, elektromos hosszban szimmetrikus lesz. Ha ehhez tervezték a csatlakozóba tekert antennát, akkor a konstrukció változtatásával (járulékos bajuszok) csak rontasz a helyzeten, bár az a 30 mm túl sokat nem számít.
Kösz mindenkinek, megnyugodtam. Nem barkácsolok, bizonyára jó lesz így is.
Reális, hogy 80 m-en S9 zajszint legyen?
RTL-SDR V.3 -hoz telepítettm a HDSDR programot, amiben S mérő is van. Ezt hozzákalibráltam a kínai XHDATA D808 rádió által jelzett dB uV értékhez, ilyen formán jött ki ez az érték. Tudom, hogy az említett hardverek közel sem tekinthtők etalonnak, ennek ellenére kérdezem, hogy reális ez? (Ma reggel 8-9 óra között történt a mérés 3687 kHz-en, lezárt fordítottV antennával)
Függ attól milyen a zavar típusa. A légköri zavarok erősen tudnak hatni. Amennyiben van előerősítő a hardware-ban úgy a szám tapasztalatom alapján reálisnak tűnik.
A 80-as években történt. Budapesti rádióklubból (HA5KBM) leutaztunk valamilyen versenyre Szeghalomra. Vittük a klub RIG-jét, ha jól emlékszem FT-250-et. Bekapcsoltuk és teljesen néma volt. Már kezdtük szétkapni, hogy megjavítsuk, amikor a helybéli amatőrtárs megjegyezte: Ez itt nem Budapest, nincs zaj.
Hát ezzel sajna együtt kell élni. Némi vigasz, hogy a kör QSO-kba belehallgatva, aki nálam a magam kis egyszereű eszközeivel rosszul jön, arra többnyire a "profi amatőrök" is panaszkodnak. ( A héten ez a második képzavarom: a drogériában Wilkinson zsiletet kerestem. )
A homok (száraz föld) nagyon jól csillapítja a földfelszíni hullámokat, az esetleges zavarokét is.
Sziasztok! Szerencsésen vettem egy FT-920-at. CW szűrő az 500 Hz es nincs benne. Van vobblerem meg mindenféle. Szerintetek lehet bele csinálni létraszűrőt? Irdatlan drága a gyári 150 EUR. Van valakinek tapasztalata? FT 1000 MPt szerettem volna de ez kicsivel több mint a felébe került, így azt elvetettem.
Sziasztok!
Én is azért jöttem , mert bajom van, lehet nem is egyszerű. Van a családban egy National Panasonic Rs-4360 megbecsült rádiósmagnó, aminek egyszer csak elhalkult az Fm sávja. Nagyon halványan egy, esetleg két adó bejön. Olyan mintha az antenna erőssége megszünt volna. Jó lenne valami bölcsességet tudnátok mondani,esetleg egy kapcsolási rajz nagyon jól jönne. A power kapcsoló mellett van egy selector kapcsoló, az volt kontakt hibás, és az egyik ismerősöm azt a hibát megszüntette, de attól még nem jött rendbe. Kérlek , ha tudtok valami ötletet, akkor segítsetek.
A rövidhullámú terjedés frekvenciafüggése ma reggel 6-kor. A felhőképen látható villámok Miskolcon így látszanak.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2020
Hello Szendi001,
Biztosan lehet készíteni is, de érdemes szétnézni mert régebbi YAESU CW szűrőket is bele lehet barkácsolni. Én anno az FT-817-be egy f:455KHz Bw:500Hz( sajnos nem tudom a típusát ) de fém házas beforrasztós kivitelűt iktattam be. Módszer: vékony koaxal vezettem a rádugó pinheader-ekre. A Funkamateur lapban úgy 2000 körül pedig leközöltek egy olyan kis nyákot amely stimmel erre a csatlakozási felületre.
Köszönöm! Egyelőre feladtam. Egész jó a DSP is. Szerintem ez nem 455 khz, pont ez a gond vele.
Sziasztok!
Van ez a wsjtx program, ami az FT8 jeleket is dekódolja. Ez minden sikeres vételt lement az all.txt szövegfájlba. Van e rá valamilyen program, amivel az adási helyeket térképen jeleníthetném meg? |
Bejelentkezés
Hirdetés |