Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   597 / 599
(#) szs válasza Lacika hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Az nem lehet, hogy ez a REMOS egy márkanév, és emiatt hívnak ilyeneket egy bizonyos területen így?
Mint a stihl-fűrész, meg a gatter-lap.
Mindenesetre én vasalózsinórként emlegetem, mert mifelénk úgy ismerik. Még kikapni is lehetett vasalózsinórral
(#) Massawa válasza Lacika hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 1
 
Eredetileg vasalozsinor volt, de amikor az betiltották, akkor jött az ötlet a REMOS edényhez, hogy ott használhato ( ez kb a 60-s évek másik felében volt). A REMOS(ka) edény egy fazék volt aminek a fedelében volt a fütötest. ( nekem még egy diavetitőm is volt amiben ilyen volt a stekker.)
(#) Lacika válasza Massawa hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Na igen, a régi vasalókhoz ..... Emlékszem a nagyanyám vasalójára... Halványan a faszenesről is dereng valami...
De, a mai napig is gyártják és árusítják a kábelt ilyen dugóval. Ezek szerint, még mindig vannak ilyen ketyerék amihez kell, tartozik.... Sok Tesla műszernek is ilyen volt anno a konnektora. ... Érdekes...
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Nem. Sanyi majd eligazít e tárgyakban.
(#) Massawa válasza Lacika hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 1
 
Hát igen ha megnézed milyenek ebben a stekkerben a kontaktusok méretei, amiket aligha lehet egy mezei IEC stekkerrel helyettesiteni. Ráadásul a porcelán meg bakelit sokkal nagyobb hőmérsékletet birnak ki. Néha elcsodálkozom mit árulnak mint nagyteljesitményü 230V - s stekkert, ami gyakran a napfényt sem birja ki, nem még egy meleg berendezést. De ugy látszik az jo, erre meg prüszkölnek.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Bocsánat, van egy elcímzett hsz-om, de már szóltam, hogy töröljék.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Sok igazság van abban, amit mondotok:
- Most is lehet kapni vasaló dugót, nem is nagy összeg. Ha kell, nálam itt van a lefényképezett komplett vasalózsinór.
- Valóban Hohó hagyta nálam az autójában a kábelét.
- Valami spéciség azért emlékeim szerint van szs kábelében, Zsuzsi el is mondta miért pont AZ kell, és nem jó bármi más... Az nem tiszta még, hogy akkor megvan, vagy nincsen meg?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Még nincs, ma értem vissza Becére.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Erről a REMOS(ka) edényről tudnál mutatni képet, és ha van valami tájékoztató félét? Felkeltetted az érdeklődésem.
Köszi előre is!
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Te ez már lassan 50 éves szerkezet, nekünk már valoszinü nincs, esetleg még megkérdezem a hugomat, annak talán van.

Itt van a jelenlegi formája.

Remoska

Nem tudom, hogy használhato-e vagy nem . A régi barna volt és nagyobb. A fazék magasabb volt, de az elv ugyanaz felülröl süti meg a fazék tartalmát. Másra már nem igen emlékszem, hogy mire is használta az anyám.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) majkimester válasza Massawa hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Apámnak volt hasonló, de nem ez a típus, hanem a 306-os., abban ugyanez a mechanika volt. A motor tényleg kuriózum, ez valójában egy korabeli 3 fázisú kefe nélküli DC motor (BLDC), amit nem lehetett látni nyugati készülékekben. Nem csoda mert sokkal bonyolultabb konstrukció mint a sima DC motoros meghajtások.

veszna.png
    
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 1
 
Felhivtam a hugomat. Ö még emlékszik rá, szoval elég univerzális eszköz a sülthustol a kenyérig minden lehet benne sütni. Sajnos az övé tönkre ment ( nem fütött), de vett egy ujat ( azt is vagy már 10 éve) de az nem vált be, mert kihagyták a fedélböl a szellözönyilást, olyan volt mint a kuktán. Igy a minden a lábas széle meg a fedö között jött ki, ami azután telepiszkitotta a konyhát. Ha egy helyen jön ki a zsiros göz, azt elszivja a konyhaszellözö, vagy lehet rá valamit rakni, hogy felfogja a zsiros gözt.
Állitolag van olyan is ami alulrol melegit, de én olyat nem láttam.
Még egy érdekessége volt az eredetinek, a vasalostekkeren volt egy tolokapcsolo is, azaz nem kellett kihuzni sem a fazékbol sem a falbol, hanem helyben ki lehetett kapcsolni. Az anyám rendszerint olyan rakottkrumpliféléket, káposztát, hust fözött benne, de a hugom sok minden mást is - amig müködött.
Ha ilyet akarsz venni, akkor arra figyelj, hogy legyen a fedélen egy szellözönyilás, mert akkor sokkal tisztább lesz a konyha.
(#) Massawa válasza majkimester hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
És meglepöen elrendezett az egész elektronika a készülékben.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Köszönöm, így már közelítünk, minek kell utánanéznem.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Hőlégkeverős sütőt is nézd meg, szerintem jobb mint a Remoska vagy mi. Ez is felül fűt, de ventilátor keringeti a levegőt. Pld.: ő is az.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 

De nem kívanok sütőt venni, csak egy érdekességet említett fórumtársunk, aminek szívesen utánanéznék.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Van már néhány találatom, és képem is (a vasalózsinórosról is), meg majd jól utánaolvasok még.
Érdekes valami.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Igen ez volt az anyámnál, meg késöbb hugomnál.
(#) Kinka István válasza szs hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 1
 
Szia!
Van egy ventilátoros hősugárzóm, ami kettősszigetelésű, földelni tilos. Ez is vasalőzsinóros, az aljzata műanyag, hozzá jó a földeletlen dugó.
Iskolai segédeszközök is kettősszigeteltek voltak, pl. a szikrainduktor, azt se kellett földelni.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) szs válasza Kinka István hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Ó, csak kiderül, mire is volt használatos a földeletlen! Köszi!
Jut eszembe, a fater padlásán összefutottam ilyesmivel, vasalózsinóros bemenetű, de jóbban nem néztem meg. Jövő vasárnap felmászok, megnézem.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Régen elég sok kacat volt amin ilyen stekker volt. Mindenféle rezsok, hösugárzók, mint irtam dia- , meg iskolai vetitök, kávéfözök, stb.
Gyakorlatilag abban az idöben nem igen volt másfajta stekker amit a berendezésbe lehetett bedugni. Az IEC stekkerek ugy 1970 után kezdtek megjelenni.
(#) Gyimate válasza szs hozzászólására (») Hé, 20:37 / 2
 
Szia,

Itt van egy szinte sosem használt Remoska (Még a nagymamámé volt).
Még nem volt időm vele foglalkozni, mert azt mondták, hogy hibás a készülék és azért nem használták...

Remoska.jpg
    
(#) szs válasza Gyimate hozzászólására (») Hé, 20:41 /
 
Nem baj, majd ha időd lesz, foglalkozol vele.
Örülök, hogy megmutattad!
(#) Udvari Zsombor válasza Gyimate hozzászólására (») Hé, 21:17 /
 
Nagyszüleimnek modern "Remoska" van, nem tudni, hogy tényleg az-e vagy már csak annak nevezik. A modern verziónak a kábel csatlakozóján van hőfok tekerő és van rajta egy visszajelző is, maga a készülék fekete színű.
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Hé, 21:27 /
 
Az csak az egyik ócska kínai utánzata az eredeti csehszlovák gyártmánynak, amit 1957 óta gyártottak...ma már többféle újabb kivitelben készítik. Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Kedd, 0:12 /
 
Ó, értem. Nagyszüleim akkor is "Remoska" megnevezést használnak rá, lehet, hogy ez már beépült a köztudatba, mint megnevezés.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Kedd, 5:22 / 1
 
A nagy felfordulas után, az egész cseh házigép ipart kiszervezték Kinába, igy a márkanevek megmaradtak ( Remoska, ETA stb) csak a gyártás már Ázsiában megy. Érdekes modon több eredeti svájci konyhagép meg a volt cseh gyárakban készül.
(#) sonajkniz hozzászólása Kedd, 11:35 /
 
Nem akarok én is összeesküvés elméleteket gyártani, DE....

A fiam egy kisgép szervizben dolgozik, és tegnap este mesélt meghibásodott akkumlátorról, generátorról, valamint elecsetelte, hogy egy kistraktorba miként faragtak bele egy személyautó középdobot.
Erre ma a képen látható hirdetést dobja be nekem a HE.

Felmerül ilyenkor a gyanú, ez vajon hogy?
(#) Massawa válasza sonajkniz hozzászólására (») Kedd, 11:58 /
 
A Big Brother figyel, nálam vikendházak vannak a hirdetesben - pedig a kutyának sem kell.
(#) cua válasza sonajkniz hozzászólására (») Kedd, 12:05 /
 
Nem. Nem azert mert nem tudnanak, hanem mert nem eri meg.
Bővebben: Link
Következő: »»   597 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem