Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   601 / 602
(#) granpa válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 11:20 /
 
Az egészen más. Pár évet lehúztam az iparban, zajos helyen, de nem zavart a "munka zaja". Évente kellett hallásvizsgálatra menni. Mikor elmennek a vonatok 30 m-re előttünk, -Mexikói út, mikor Pesten vagyok-, nem ébredek fel, de a monoton zajra (óra, horkolás) igen.
(#) SzervízMacska válasza Landsmann hozzászólására (») Csü, 11:24 /
 
Én pár éve vettem, szerencsére a kakukkolás opcionális. Évente kb. 5 napot zajong. Pl. amikor lájvolok, be kell kapcsolni, mert a nézők mindig kérik a kakukkolást. Nem tudom, zavarna-e az alvásban, de panelban illik a szomszédokhoz lojálisnak lenni éjszaka - ezért nem is tesztelem.

Egyébként ezek mind javítható szerkezetek, kár volt kidobni. Haveromnál 5-6 darab kakukkos üzemel, némelyik közel száz éves.
A hozzászólás módosítva: Csü, 11:30
(#) Massawa válasza granpa hozzászólására (») Csü, 11:25 / 1
 
Nekem is pár évtizedig rendszeresen kellett hallásvizsgálatra járni. Nemrégen, sok X után, elövett az orvos ( ha már ott vagyok az orrommal), megmérték a fülemet is. A koromhoz viszonyitva még mindig jonak mondta.
A hozzászólás módosítva: Csü, 11:26
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Csü, 11:46 / 1
 
Jól lehagytál a képről.

A mi házunk 39 éves, előtte jár a villamos. Kb 10 éve építettek új pályát neki, de egy szomszéd azóta is panaszleveleket írogat, hogy hangos. Kérdeztem is, hogy negyven éve, mikor elfogadta a lakást (mert akkor még a tanács utalta ki), miért nem volt ez probléma?
(#) granpa válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 12:14 /
 
Ez a "korához képest" egy érdekes diagnózis. Tkp. ergya, de még elketyeg egy darabig (vagy nem).
(#) Landsmann válasza SzervízMacska hozzászólására (») Csü, 12:24 /
 
Orosz gyártmányú volt. Évekig őrizgettük, majd egy lomtalanításkor kierült.
(#) Massawa válasza granpa hozzászólására (») Csü, 12:32 /
 
Sajnos az öregedés ellen nincs orvosság, és a fül frekvenciagörbeje a korral változik, kinek gyorsabban meg jobban kinek kevesbe. Nos az orvos szerint én a második csoportba tartozom. Ö már csak tudja.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 22:24 /
 
Én a fület kocsonyában szeretem.
(#) nagym6 válasza erbe hozzászólására (») Pé, 8:36 /
 
Én pedig a disznófület. Bocsi nem hagyhattam ki.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Pé, 8:40 /
 
Én meg fejemen, mégha neha közéjük is szorul.
(#) Massawa hozzászólása Pé, 14:10 /
 
A 2024-s olimpia. Csak itt ott hallgatom, nézni meg nem néztem semmit a hollandok meg a németek verekedésén kívül ( azt sem tervezve csak a másik müsor miattuk késett).
Szoval érdekes dolgok történnek müszaki szempontból.
Az egyik, nem is tudom , ilyen meccs közvetitesét a TV 43 másodperccel a vége elött lekapcsolta valamilyen atlétika miatt. Igy az eredményt csak a bemondotol tudta meg az ember.
A 100 méteres futásban meg a computer az amerikai srácot hozta ki gyöztesnek, holott a célfoton a lába még kb 5 cm-re volt a célvonaltol. A másodiknak kikiáltott futo ugyanazon a célfoton már fél cipöhosszal a celvonalon tul volt. Fö az, hogy ugye ezred másodpercekkel nyert az amerikai, amit nem tudtak még a kijelnzökre sem kiirni, mert azon csak századmásodpercekig lehet valamilyen idö.
A habot a tortára a kajakos versenyek tették fel. Több mint 8 percig vártak az egyik eredményre. Nem tudom mit a francot csináltak 8 percig., Ha jol emlékszem nagyon hasonlo a idömérörendszert használnak a Forma 1-ben is, ott az autok 8 perc alatt több kört is megtehetnek és nem tollászkodára lopják az idöt.
Érdekes ez az ora vajon miért nem tud ezred, tizezred másodpercekre mérni? Vagy itt is a versenyzök orra hegye dönt a befutástol?
Szoval szégyen ami az olimpián történik müszaki szempontbol is.
(#) david10 válasza Massawa hozzászólására (») Pé, 14:31 /
 
Műszaki szempontból is legálisan hol lehet (vissza)nézni a közvetített műsort a TV-n kívül fizetés nélkül?
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Pé, 15:11 /
 
Bennem ilyenkor az merül fel, az óra lehet 1/10000 másodperces is, de mint a multiknál is látszik, lehet akár 6-8 digites is, ha a mérési hiba 1%. Ami leállítja, annak vajon mennyi a késleltetése, érzékelési hibája? Egyre inkább azt gondolom, egy nagy sebességű kamera talán a jó megoldás a sorrendhez, de az idő itt már kérdéses. Mivel abból is több kellene, a verseny végén lévő esetleges kitakarások miatt, ez sem egyszerű, mert a két/több kamera felvételét is szinkronizálni kellene.
(#) Massawa válasza david10 hozzászólására (») Pé, 15:21 /
 
Én nem tudom, mert még a fizetett müsor is olyan ahogy leirtam. Csak a féleszü fizethet ilyesmiért.
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Pé, 15:27 /
 
Már vagy 20 éve olyan célfoto kamerák vannak amik akár 1000 képet is csinálnak másodpercenként, az F1-ben is folyamatosan mérnek.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Pé, 15:42 /
 
Idézet:
„A másodiknak kikiáltott futo ugyanazon a célfoton már fél cipöhosszal a celvonalon tul volt.”
Hirtelen ezt találtam: Atlétikai szabálykönyv.

53. oldal, 164. szabály és az utána következők.
A hozzászólás módosítva: Pé, 15:42
(#) szs hozzászólása Pé, 17:54 /
 
Találtam én egy szép kis ventilátort (lent mutatok képeket), azonnal megszerettem, hazahoztam. (Én '69-ben születtem, engem nem bánt, hogy nincs burkolat). Repedt volt a feje, leszedés közben teljesen letört, de a maradékot is csak melegítéssel lehetett lehúzni a tengelyről. Nem baj, epokitt barátunk most is segített. Tök jól működik, azaz a házát még valahogyan összeszorítni kellhet, mert ha nem kézben fogom, akkor rezonációs zajok vannak. Nem oly erős, mint a videón, de hosszú idő alatt zavaró lehet.

így jár őkelme

Ma találtam még, hogy ez a "Margaréta" díjnyertes valami volt. Alul a képekben azt is mutatom. Bár ott szebb színekben pompázik.
A hozzászólás módosítva: Pé, 17:55
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Pé, 17:58 /
 
Jól néz ki. Valamilyen puha anyagból vannak a lapátok, hogy gyárilag nincs rajta burkolat?
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Pé, 17:59 /
 
Igen, gumilapok.
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Pé, 19:46 /
 
"Margaréta, Margaréta, királynő voltál egy péntek éjszakán"Nagyon pipec volt anno. (a ventilátor)
(#) Landsmann válasza szs hozzászólására (») Pé, 20:10 /
 
Ó, ilyen nekem is van. Melóhelyen is van egy őskövület. Na azt hallanád hogy zörög! De megy. Igaz, hogy a lapátok már pillanatragasztó+szódabiklarbóna módszerrel lettek visszaragasztva, de állja a sarat. Ha nem felejtem el, majd holnap teszek fel róla képet.
(#) vargham válasza Massawa hozzászólására (») Pé, 20:25 /
 
Az tök más. Szoktam zajos gépekkel dolgozni, nem zavar.
(#) szs válasza Landsmann hozzászólására (») Pé, 20:43 /
 
Ne feledd! Várom!
A hozzászólás módosítva: Pé, 20:45
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Pé, 20:44 /
 
Ugye,hogy szép
A hozzászólás módosítva: Pé, 20:45
(#) kameleon2 válasza szs hozzászólására (») Pé, 22:02 /
 
Igen,gumi lapátjai vannak így nem kell burkolat. Én megfogtam párszor, semmibaj nem volt belőle. Nekem is volt 1 db itthon de pont a gumilapátok porladtak el. Pedig a motorral semmi baj nem volt. A töve nekem is szét volt törve. A műhelyben fellelt mókuskerekes ventillátorral nem volt ilyen szerencsém. Próbaképpen bekapcsoltam, amire az induláskor akkorát ugrott, hogy leesett a satupadról. Én hülye meg utánanyúltam. Na annak fém lapátjai voltak, jó sorjásak...
(#) Landsmann válasza szs hozzászólására (») Szo, 8:27 / 1
 
Itt a munkahelyi margaréta. Videóra kicsit még várni kell, most töltődik.
(#) Landsmann válasza szs hozzászólására (») Szo, 8:39 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza Landsmann hozzászólására (») Szo, 11:21 /
 
"Rút kiskacsa", de még mindig működik!
(#) sany válasza Landsmann hozzászólására (») Szo, 12:37 /
 
Szép virág!
A tiéden fémből vannak a lapátok? Vagy gumi?
A hozzászólás módosítva: Szo, 12:37
(#) Landsmann válasza sany hozzászólására (») Szo, 14:50 /
 
Gumiból van. Mindegyiken abból volt, csak ezek már elkezdtek leszakadni és én visszaragasztottam, meg kikegyensúlyoztam.
Következő: »»   601 / 602
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem