Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1681 / 1681
(#) Kerékgyártó Imre hozzászólása Hé, 14:38 / 2
 
Sziasztok egy másik fm rádió icvel

FM tuner la1837

LA1837 LA1185 TSA5511 pll
(#) Kerékgyártó Imre válasza Kerékgyártó Imre hozzászólására (») Hé, 14:40 / 1
 
LM386 végfok + DS1804
(#) slimcolt hozzászólása Csü, 14:11 / 3
 
Sziasztok,

A feleségem egyszer úgy odarottyantott a kazánnak, hogy majdnem felrobbant. Ebből kifolyólag összedobtam (bocsi a kupiért) egy egyszerű bár undirító kinézetű kapcsolást, ami az inverter 12V-os akksijáról megy és egy LM35DT-vel folyamatosan figyeli a kazántest hőmérsékletét. A működése egyszerű: Be kell állítani egy küszöb hőmérsékletet, ami fölött eszement sípolásba kezd a cucc (105dB 1m távolságból). Amíg el nem éri a hőmérséklet ezt a küszöb szintet, addig világít a zöld LED, jelezve, hogy minden rendben. Amint átlépi a hőmérséklet a küszöbszintet sípol, valamint elalszik a zöld LED és világít a piros. A sípolást szüneteltetni lehet egy előre beállított ideig egy nyomógomb megnyomásával, de a piros LED továbbra is világít. Az áramkörnek a hiszterézise állítható. Jelen esetben 2°C-ot állítottam be hiszterézisnek, valamint (felső) küszöbhőmérsékletnek (teszt céljából) 50°C-ot, alsónak így 48°C adódik. A jelzés mind addig tart, amíg a hőmérséklet nem megy le az alsó küszöbszint alá. Ha a hőmérséklet hamarabb lecsökken mint a nyomógomb által okozott némítás, akkor a piros és a zöld LED egyszerre világít, jelezve, hogy rendben van a hőmérséklet, de a hangjelzés némítva van, amint letelik a némítási idő a piros LED elalszik. Ha véletlenül nem csökken le a hőmérséklet a némítási idő alatt, akkor a cucc újra sípol és újra meg kell nyomni a gombot.
A kapcsolás lelke egy dupla CMOS RRIO műveleti erősítő. Mindkét erősítővel hiszterézises komparátort alakítottam ki. Az egyik a hőmérsékletet figyeli, a másik a némítási késltetést hozza létre, itt NFET-es pozitív visszacsatolást alkalmaztam, hogy a visszacsatolás ne terhelje az időzítésre használt RC hálózatot. A késleltetés 3τ idejű. ami egy 1M ellenállás és 100µF kondenzátorral pontosan 5 perces időt állít be. A cucc már két telet üzemelt hiba nélkül és sajnos vagy nem sajnos jelzett is!


A feleségemnek annyira nem jön be ez a cucc (csúnya), ezért idén új eszközt készítek, ami már NYÁK-ra készül és az általa is kért extrákat tartalmazza.
Ha minden jól megy ezeket fogja tudni: Akkumulátor feszültség monitorozása, USB-C redundáns tápegység, áramlásmérés, kazán hőmérséklet mérés, keringetőszivattyú vezérlés, LCD kijelző, GSM modul.
A GSM modullal azt tervezem, hogy a hangjelzéstől számított 30mp-en belül nem érünk a kazánhoz, akkor telefonál. Bár az elég gáz lesz ha már a kazán hív fel... xD
(#) Jonni válasza slimcolt hozzászólására (») Csü, 14:32 /
 
Szia. Jó ha van egy biztosági elektronika de hogy hűl vissza a kazán? Ki kell venni a fűtőanyagból?

Nagyon hasonló a mi kazánunk is és annak van valami bizonsági csapvizes hűtője , ami a túlmelegedésnél kienged a forróvizből és hideggel pótolja azt hiszem. Amúgy ha bedobozolnád lehet már a feleségednek is tetszene
(#) slimcolt válasza Jonni hozzászólására (») Csü, 14:40 /
 
Szia. Igen, ki kell szedni a tüzelőanyagot. Hőcserélőt tervezünk beiktatni, de amíg nincs, marad ez a megoldás. :/ Meg puffer tartály is kellene. xD
Istenem, menyivel jobb apáméknak a nyitott gravitációs rendszere..
A hozzászólás módosítva: Csü, 14:41
(#) szendi001 válasza slimcolt hozzászólására (») Csü, 16:27 /
 
Vigyuk at a temat a kazanos temaba. De röviden: Elektronika ezt nem oldja meg. Lenyeges pontok: Aramszunet eseten megall a szivattyu es mar forr is a viz. Ha tul van rakva akkor is. Ami biztosan kell bele: Biztonsagi lefuvato. Ekkor nem robban fel, lefuj, de elegge ilyeszto amikor rotyog a viz. Hideg vizes automata utantolto. Hömerseklet felett raengedi a vissztaerore a hideg vizet es kozben lefuj a biztonsagi. A legnagyobb szivas megis az aramszunet. Ez ellen UPS, mert enged nemi utanfutast, es addig leeg a tuz. Puffer sokat segit mert lassitja a rendszert, de nem minden ellen. Aramszunet ellen semmit nem er.
(#) slimcolt válasza szendi001 hozzászólására (») Csü, 16:57 /
 
Szia,
Van UPS. Mint mondottam annak az akksijáról megy a cucc. Igaz már kétszer is bedöglött, most cseréltem az inverterbe NFET-eket. Az UPS-ben sem bízom...
Biztonsági szelep is van, bár sztem a szerelő nem a legmegfelelőbb helyre rakta..
Következő: »»   1681 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem