Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   4 / 144
(#) NémethBálint válasza karistokodas hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia!
Ha már mindent kipróbáltál (100nF tantálkondit párhuzamosan a táppal), és mindenképpen búg, akkor javasolom a stabilizátor IC használatát, és mivel fejhallgató erősítőről van szó, ezért nem kell oda olyan nagy áram. Vagy hogyha már nem vagy kezdő, akkor építhetnél neki egy kapcsolóüzemű tápot.
(#) greatman válasza karistokodas hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia!

Kell egy legalább 15V egyenfeszültségű táp, pl. egy 220 / 12 V -os trafó, graetz híd, 2200 µF pufferkondi, meg ezek után egy 7812 feszültség stabilizátor hűtve.
A 7812 majd elnyomja a brummot a tápból, csak arra kell odafigyelni, hogy min. 3 - 4 V -al több legyen a bemenetén mint a kimenetén.

(#) karistokodas hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
üdv.megcsináltam a 7812cv-vel 4700as szűréssel,de még mindíg búg kicsit.itt az erősítő rajz,hátha van még pár ötlet. kösz z

tda2822m.gif
    
(#) l48 válasza karistokodas hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
A rajzodon korrekt a szürés. Ha leválasztod a bemenő jelet (mindkettöt) akkor is búg. Ebben az esetben földhurok. Van olyan topic is.
(#) greatman válasza karistokodas hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Hány volt van a 4700µF -on működés közben? Minimum 15 -16 V legyen, ha több nem baj, csak kevesebb ne legyen. Ha tudod akkor emeld a 7812 -őn a bemeneti feszültséget 18 - 19 V -ra. Ha így sem jó, akkor valóban vagy földhurok, esetleg árnyékolás gond lehet. A tápot is lerajzolhatnád esetleg.
(#) karistokodas hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
üdv. kis segítségre volna szükségem.fejhallgató erősítőre(tda2822m) szeretnék analóg kivez.jelzőt,az erősítő bemenetére.Az erősítő hálózatról működik,12v-ról.kellene ötlet egy kapcsolásra,és főleg a csatolásra,hogy ne zavarja a bemenetet. kösz z
(#) karistokodas hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
üdv kösz az ötleteket,a búgás megszünt.a 7812 be és kimenetére is tettem egy-egy 4700as kondit így most jó.most a kiv.jelzővel kisérletezgetek.mégegyszer kösz
(#) rorschach hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Új vagyok még itt, aztán lenne egy kis "fejhallgató" problémám. Gondoltam itt felvetem Nektek...
Szóval adott egy Behringer Eurorack Pro RX1202FX keverő, vagyis neki a fejhallgató (phones) kimenete. És ide szeretnék kötni 2 fejhallgatót. De mivel impedanciakülönbség van a két füles között, ezért az egyik halkabb...
Nos, azt szeretném megtudakolni, hogy potméterek beiktatásával meg lehet-e ezt oldani? Ha igen, akkor hogyan (esetleg valami kis primitív kapcsolási rajz, stb...)? Sajnos ilyen téren kicsit tudatlan vagyok... Fejhallgató erősítő nem szükséges, mert eleve fülesekre optimalizált jelről beszélünk (316mW).
Előre is köszönöm szépen!
Üdv!
J
(#) karistokodas válasza rorschach hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
én a "hangosabbikra"tennék akkora ellenállásokat,csatornánként amekkora a két fejhallgató impedanciája közti különbség.
(#) karistokodas hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
üdv.megint én vagyok.szóval a búgás valszeg csak azért szünt meg mert kicsit távolabb került a trafó.dobozba raktam és megint búg.ha külső trafórol táplálom az jó végleges megoldásnak?vagy van valami trükk?kösz z
(#) rorschach válasza karistokodas hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Köszönöm szépen! Ezen is gondolkodtam, de most valami Bővebben: Link ilyen dolgon agyalok...
A bemenet a keverő sztereó fejhallgató kimenete, az out1 és out2 pedig a két füles. A fülesek impedanciáját azért nem írtam oda, mert nem azokat fogom használni. Azokkal csak teszteltem...
(#) rorschach hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Nos, szerintetek megvalósítható a dolog? Előre is köszi!
(#) karistokodas válasza rorschach hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
szerintem működhet a dolog mondjuk legalább 10k-s potival.de nem túl biztonságos,mert ugye ha teljesen lehallkítod zárlatot csinálsz a keverő kimeneten.ha nem mész 32ohm alá szerintem nem lehet gond. szerintem
(#) rorschach válasza karistokodas hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Köszönöm a választ! Igen, megmondom őszintén én is hasonló dologtól tartok... És így talán megoldható? Tudom nem a "legelegánsabb", de tartok a zárlattól... Előre is köszi szépen a választ! Üdv!
(#) zenetom válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Uh, de udvariatlan vagyok, most nézem erre a HSZ-re még nem válaszoltam (mi az a 3 hónap... ). Erről az erősítőtől lemondtam, amúgy meg azt hiszem valamiből bontva lett, de ha boltba vesszük, akkor is csak kb 150Ft körül van, szóval nem drága alkatrész.

Viszont megépítettem a topic elején belinkelt kapcsolást
Bővebben: Link de IRF 513 helyett IRL 540N-t használtam, a 20ohm-os ellenállás helyett pedig 22ohmosat (ami szerintem nem nagyon számít...) és nagyon melegszik az ellenállás, 5,8V, és 260mA-t mérek rajta, tehát kb 1,5W-ot fűt el. 12V-os kapcsiüzemű tápról hajtom, 270mA-t vesz föl. Azt írja a weblap, hogy normális ha ennyit melegszik, két erősítő eggyüt 7W-ot fűt el, vagyis gondolom egy csatornából a MOSFET és az 5W-os ellenállás eggyüt 3,5W-ot fűt el.
De én sokallom az ellenállásnál hogy ennyire melegszik.
(#) Bassmester válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szia!
Ne csodálkozz a melegedésen Ez a kapcsolás "A" osztályú, itt természetes dolog hogy sokat zabál és fűt mint atom. Milyen hangja van? Érdemes megcsinálni? Tesztelted már komolyabban? Ha feketedik az ellenállás, akkor tegyél be helyette nagyobb teljesítményűt és persze a fetet is szereld megfelelő hűtőbordára
(#) zenetom válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
A FET kapott egy szép bordát, az ellenállás nem feketedik A hangja (szerintem) szép, nem torzít, amin meglepődtem, hogy a mélyhangok különösen szépek. A magashangok is szépek, bár az még javítható kondikkal (ahogy olvastam a topicban valamelyik HSZ-ben). A negatív tapasztalatom az az, hogy keveset erősít
(#) Bassmester válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Csinálj hozzá egy kis zajú előfokot. Pl egy ilyet. Ez basszusgitárhoz lett tervezve, de hifire is nagyon jó. Semmi zaja nincs. Egy kicsit színez, de nagyon kellemesen tud szólni. Én BF 245 A-val használom.
(#) zenetom válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Túl kicsi lenne a bemenő jel? Akkor megépítem majd szerintem a jövőhét folyamán (csak most beteg is vagyok meg informatika vizsgára is tanulni kell... ) ezt az előerősítőt.
(#) Bassmester válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Érdemes kipróbálni, szerintem jó lesz. Jobbulást!
(#) zenetom válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szerintem is Köszi mindent!
(#) zenetom válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Apropó, ha megépítem ezt az előfokot, akkor melyikbe rakjak potit? Az előfokba, vagy a füles erősítőbe? Gondolom az előfokba beállítom a max hangerőt, utána beépitem fix ellenállatokkal (vagy egy trimmert rakok bele) és a füles erősítőbe rakom a potit...?
(#) martin96 hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
csináltam egy fejhallgató erősítőt tea2025b-vel.Jól megjárassa a fejhallgatómat .
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Most nézem... 1N914 helyett 1N4148-at raktam bele. Lehet jobb lenne az 1N914, ezt úgylátom direkt ilyen zenei jelátvitelre találták ki többek közt.
1N914

szerk.: megnézve a két diófa adatlapját, teljesen egyeznek az értékek, sőt az 1N914-es diófa helyettesítője az 1N4148.
(#) Bassmester válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Tökmindegy hogy milyen diót raksz bele. De azért szilícium legyen
(#) Izeg. hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy olyan fejhallgató erősítőre amit egy telefon akkumulátorral tudnék táplálni(3,7volt), könnyű, hordozható, egyszerű, jó hangminőségű.
32ohm-os fejhallgatóval szeretném használni, és egy sztereó FMvevő által leadott jeleket kellene erősítenie.
Kapcsolási rajzzal megelégednék
Köszönöm szépen!
(#) Izeg. hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Senki nem tud ilyet?
(#) oldorca válasza Izeg. hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Ehhez a kapcsoláshoz nem kell különleges nehezen beszerezhető alkatrész. Ha SMD alkatrészekkel rakod össze nagyon kicsi is lehet...

Ha mindenáron IC-s kell... Menj be egy számítástechnikai szervízbe és kérj egy jó öreg hang kártyát (valószínű olcsón megúszod) amiben a TEA2025B IC trónol és azzal együtt megkapod a szükséges alkatrészeket is...
(#) oldorca hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
Elnézést kérek... a tranzisztoros változat dokuja lemaradt, most pótolva...

Ehhez a kapcsoláshoz nem kell különleges nehezen beszerezhető alkatrész. Ha SMD alkatrészekkel rakod össze nagyon kicsi is lehet...
(#) Izeg. válasza oldorca hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
Jónak tűnnek, megérte várni rájuk.
Következő: »»   4 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem