Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   403 / 1681
(#) Vales válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Üdv!
Ez eszembe sem jutott igazán, mert már régen egy hi-fi tuner térerőmérőjén is láttam ilyet, KH adóknál.
Köszönöm az infót!
(#) magitor válasza Vales hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Off:
Az én páromnak már én vagyok a másodig delejmániás párja, így elég sok mindenben segített. És mindig benne van minden okosságban, pl blankoláshoz arany keze van, és még a sematikus rajzokat is lazán átlátja.
Bocs az offért
On: Szép lett nagyon gratula hozzá, illetve hozzá is!


Az XD-zés itt nem szokás! Azt tartsd meg a messengereseknek! Frankye
(#) ddr hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Hali!
Barátnőmnek csináltam ezt a soros infra vevőt. Kisebb dobozom nem volt
TSOP4838 modul van benne (38khz, 120huf@lomex), tökéletesen veszi a jelet.
Gumilábat nem találtam itthon, ezért kitaláltam ezt a megoldást, hogy a csavarra zsugorcsövet rakok, jól működik
(#) llaci56 válasza ddr hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Idézet:
„Barátnőmnek csináltam ezt a soros infra vevőt...TSOP4838 modul van benne”

Csinálnék én is a Nejemnek! (Bár, nem tudom, benne milyen modul van.) A KV-t melyik gombra főzi?
(#) Vales hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Üdv!

Íme az ígért videó a Retro Rádióról.
Conrad Retro Rádió
Terveim szerint a hétvégén én is összerakok egyet.
(#) nagy hoho válasza ddr hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Helló ! Lehet ,hogy nehéz a felfogásom de mire is szolgál ez az ügyes kis szerkezet ?
(#) SALáta válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Számítógép távirányító, soros portra. Grider nevű progival és egy arra alkalmas távirányítóval lehet távirányítani a gépet, mindent tud ami előre be van állítva/beállítod. Például winamp távirányítás, media player távirányítás.
Én pár éve szórakoztam ilyennel, nekem tetszett.
Házimozi pc esetén jól jön.
(#) nagy hoho válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Hello ! Már értem.Köszönöm.
(#) llaci56 válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Tényleg azt hittem, hogy az asszonyt lehet vele távirányítani.
(Jópé'zért lehetne adni!)
(#) MolnarG válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Pedig néha nem ártana legalább egy olyan, amin van egy "MUTE" gomb.
(#) nagy hoho válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Ragtapasz 1,5 m háromszor körbe tekerve !
(#) DJ Szabcsa válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
És ha ezt az asszony olvasná
(#) vtnagy hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem magamnak fejleszteni egy USB-ről működő LCD kijelzőt.
4x20 karakteres a kijelző, egyelőre még nem tud túl sokat, de hamarosan elkezdem megcsinálni hozzá magát a kezelőfelületet is. (Eddig csak magába a PIC-be irkáltam a szoftvert, próbálgatásképp.)
Az áramkört SMD elemekből (amim volt itthon) építettem fel.
A kontraszt beállításához az adatlapot követtem, ami hibás volt, így azért van az 1. és a 3. láb úgy parasztosan összekötve.
Sajnos így este már nem tudok megfelelő fényviszonyokat előállítani a szobámban, ezért elnézést a képek minősége miatt.

Üdv
vtnagy
(#) vtnagy válasza vtnagy hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Kicsit pontosítanám magam.
Kommunikál számítógéppel, HyperTerminal segítségével írattam ki az adatokat, amik benne vannak a processzorban.
A szoftvert bele úgy tervezem, hogy be lehetne építeni pár dolgot, pl. számítógép hőmérséklete, szabad hely a merevlemezen, meg ilyesmik. (Mint általában mindenhol)

Üdv
vtnagy
(#) Zoli_bácsi válasza vtnagy hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Ehhez a készülékhez annyit fűznék hozzá, hogy a forrasztás iskolapélda lehetne. Házi készítésű NYÁK-on történő SMD forrasztás mindig bonyolultabb, mint egy gyári forrasztásgátlóval bevont panel esetében. Egy szó mint száz, így kell SMD-t forrasztani. Szép munka!
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Én is építem a Topi féle Ni-Mh automata akkutöltőt...
Már csak az AVR kell bele..
A Nyák saját tervezés..

Üdv!
Ui.: a nyák azért nincs körbevágva mert ezt a nyákot rettenetesen rossz vágni (fotózás után méretre)..
Reped meg mindent csinál..
Többet ilyet sem veszek
(#) ZLED válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Jó lett, grat
(#) MolnarG válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Érdekesek a 45° -ban álló ellenállások.
(#) zoly15 válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Hát igen..
Így fért el az adott helyen..
(#) vtnagy válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Köszi
Van még mit csiszolni rajta, mert a pákával még nem tudok rendesen bánni, ha közel vannak egymáshoz a vezetősávok.

Üdv
vtnagy
(#) koadi válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Szia Vtsoftware! Légyszi z AVR programozód kapcsolási rajzát meg tudnád adni? Egy ATMEGA 8-16PU-t kéne programoznom, és nem igazán értek hozzá.. Előre is köszi!
(#) vtsoftware válasza koadi hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Nekem AVR Doperem van.
Bővebb infót ITT találsz róla.
(#) scooby_ válasza eper1234 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Szia!

Báttyám épített LM3875-böl erősítőt,semmi zaj nem volt rajta,és a hűtés is fele ekkora volt
2x30 és 2x12V-rol hajtja,az előfok lehetne jobb és akkor nem lenne olyan fémes a cintányér hangja...
(#) koadi válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Köszi! De nekem csak egy AVR-t kéne beprogramoznom, szal ez egy egyszeri alkalom volna. (Fémkeresőt épírtek) És nem szeretnék külön programozót venni.
(#) vtsoftware válasza koadi hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Na akkor probléma van mert ez nem ide való, de annyit mondok - itt - hogy nézz szét az AVR miértek topikban, ott biztos találsz vagy pedig nézz szét a keresővel itt a HE-n.
(#) Helem hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Én régebben csináltam hobbiból egy olyan klütyüt, ami a levegőben tartott egy nagyobb vasgolyót. Egy bitang erős elektromágnes és a vezérlése volt. Fotoranzisztor figyelte, hogy ne kerüljön közel a golyó a mágneshez. Amikor odaért levette az áramot. A golyó állt a levegőben.

Néha azon gondolkodom, hogy lehetne ezt megcsinálni egy motorral. Az lenne a cél, hogy a motor forgórésze a levegőben megmaradjon. Ne kelljen csapágyazni.
(#) mackomester hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Sziasztok Mester Urak!

Regota nem jartam erre, nem volt idom epitkezni.
Most potolok, ezek az elmult het es a mai nap gyumolcsei.
Az egyik egy kivezerlesmero egy Itron 51 szegmenses vfd-vel, a masik dolog pedig a csoves vegfokom vezerlese.
Kulon panelen van tap es a bemenetvalaszto, a kijelzo mellett pedig a pic-es nyak. A kijelzo jobban latszik eloben, csak a vaku miatt nem latszik.
Ha beepul a helyere, meg teszek fel kepet!
(#) koadi válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
oks, köszi!
Legközelebb remélhetőleg már csak a fémkeresőm bemutatásakor írok!
(#) lidi válasza mackomester hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Klassz lett. Mivel hajtod meg a vfd-t?
(#) mackomester válasza lidi hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Szia!
A vfd-t uln2803-ak hajtjak, de lehetne akar tranyo is...
Az erosito-vezerles kijelzoje oled.
Következő: »»   403 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem