Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop kijelző PC-re
 
Témaindító: Maffiozo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) nyulbul válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 18, 2006 /
 
Ugy nézem van ilyen: halott link
Lent nagyobb.
(#) Router válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 18, 2006 /
 
vanni van ilyen de ha jobban beleolvastál volna a topicba akkor látnád hogy a srácnak monochrome kijelzője van!
(#) Maffiozo válasza Router hozzászólására (») Feb 18, 2006 /
 
Ez valóban így igaz! Sajnos "csak" monochrome a kijelző...
De még ennek is örülnék ha sikerülne....
(#) creative válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
Hello nekem egy általános kérdésem lenne... Lehet vga port-ra kötni laptop kijelzőt? esetleg ez azon is van csak a lábkiosztást kell kikövetkeztetni? illetve mennyire nehéz ezt megoldani? ugyanis szeretnék csinálni egy linuxos servert ami egy modding házban foglalna helyet és ebbe tenném ezt a (rack monitort) szóval jó lenne tudni vajon érdemes- e ilyenen törnöm a fejem... a válaszokat előre is köszi és bocs hoigy belerondítottam a topicba de ezért nem akartam újjat nyitni..
(#) Zeerocool válasza creative hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Hellosztok, én is pont egy linux-server hez szeretnék egy ijent. Nekem egy Sanyo-Color STN LM-BE53-22NEK tipusu kijelzőm van. Itt van hozzá lábkiosztás (szalagkébel) http://www.rtdusa.com/appnote/108_lcd.htm csak nemnagyon tudtam értelmezni. VGA protra akarom csatlakoztatni. A szalagkábel 30 eres. A kijelző 640*480 as felbontásu, szines. Már nézegettem neten, de nemigen találtam olyan leirást, ami erről szolt volna. Illetve akkor gondolom ennek kéne külön táp is, mert most a laptoptol kapja. A laptop többi része is megvan, működik is.
(#) Zeerocool válasza Zeerocool hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Hellosztok.
Kicsit utána olvastam a témának, és amit talákltam az az, hogy a laptop lcd kijelzők mind digitális jelllel mennek, és a vga meg ugye analog. Emiatt simán csak a kijelző szalagkábelére ráforrasztani egy dsub dugót nemlehet. Létezik megoldás, mégpedig egy cég gyárt ijen vezérlőket, de igen borsos az áruk.
Az alábbi oldalon van még szó róla:
http://www.geocities.com/p9019/lcdpanel
illetve ezt találtam még:

"As I said above, it is generally considered an impossible task. With enough motivation and money everything can be accomplished, and this is no exception. To connect a digital LCD screen to an analog VGA interface you'll need a mixed-signal microcontroller communicating with the panel to translate the analog VGA inputs into the digital signals used in the LCD. There's some pretty complex circuitry involved in this. The commercially available 15-18" LCD panels with SVGA inputs do exactly that, but again, they are expensive and mostly feature proprietary designs. And don't forget that you will also need to write a driver for the newly created hardware. "

Szoval lehetséges, de drága. A másik amit olvastam, hogy hogy némely laptop esetén elvan különitve az egész videovezérlő, és azt leforrasztani az alaplaprol, egy angol forumon valaki épp ezzel kisérletezik. Elméleti szinten az is felmerült, hogy egy régi videokarival (ojan nagyonrégivel, cga-val) lehetne megoldani, mivel az digitális jelekkel működött, de ezt csak ugy felvetették.
Remélem valakinek segit ez is, vagy legalábbis 5letébresztőnek jó.
Hali!
(#) source2 válasza Zeerocool hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
én találtma egy német fórumot, ahol AVR-rel oldották meg, s USB-ről (is) kumunikál a géppel, csak a kérdés be lehet e szerezni a spec
IC-ét
itt a link nagyon hosszú de érdemes elvosani :

http://www.mikrocontroller.net/forum/read-4-160854.html
(#) huhuu hozzászólása Márc 2, 2007 /
 
Szereztem, illetve kukáztam egy 286 os laptopot.
Szét is szedtem gyorsan, hogy van e benne még füst és megy-e...
Se akku se cd meghajtó csak egy árva flopy és vinyó, de a vinyó akkora mint egy asztaligépé..
Bekapcsol, megy a kijelző, de valami rendszergáz van...
Arra már nem akarok időt pazaolni, hogy küzdjek az életrekeltésével, mert nem éri meg és mire használnám...
de a kijelzője az FRANKÓ!!!!
Jó lenne egy számgépre kötni bárhogyan...
keresgettem, egy két dolgot találtam, ha valaki esetleg nézelődik és talál hozzá valamit akkor légyszi ossza meg!
tipusa: Sharp LM641481
itt egy francia fórum, amilyen van képen, pont olyan van nekem is:http://forum.hardware.fr/hfr/OverclockingCoolingTuning/Mod-elec/bra..._1.htm
(#) Roland90 hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
Sziasztok, nekem is van egy laptopból egy kijelzőm, amit szintén szeretnék a gépemre kötni, és van a kártyámon DVI-I csatlakozó, ezen ugye van valami dogotális kimenet is, ezt nem lehet valahogyan felhasználni? a kiosztása: http://www.interfacebus.com/Design_Connector_Digital_Visual_Interfa...s.html
A kijelzőm típusa: TD141TGCD1-C1
(#) Balazs_555 hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
Hi all!

Sztem a legegyszerűbb hálózati kapcsolattal.
Lehet hogy elsőre furcsán hangzik, de vannak olyan programok, amik IP cim alapján kapcsolódnak rá a célszámítógépre(ez lehet LAN, vagy WAN) és megjelenítik annak a képét, a frissítési sebesség persze lassab. Ezenkívül a célszámítógépet vezérelni is lehet(egér, billentyű). De ehhez a megoldáshoz működőképes laptop kell. A megvalósíthatóság és performance függ a progi rendszerigényétől. A frissítési sebesség és a színmélység valószínűleg játékra nem elég, de más programokra használható.
Erre alkalmas progi pl.: a Remote Administrator (Radmin).

Érdemes kipróbálni, nekem műxik.

(#) zs0lt hozzászólása Jan 5, 2009 /
 
Sziasztok!

nekemis van egy laptopom, projectorba be szeretném építeni az LCD-t...

sajnos most nem tudom megnézni az adatokat, de azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e paneleket venni, és analóg bemenettel használni, vagy inkább vegyek ez márkátlan LCD monitort (20000HUF) arról sem tudok semmit, csak azt szeretném kérdezni, hogy hogy lenne gazdaságosabb...

laptop: működőképes, különösebb baja nincs, csaka procija 133Mhz-es...mozgóképet akadozva ad le, nincs értelme úgy hagyni, és rákötni a gépet.

ha a laptopos megoldást javaoljátok, akkor min den szükséges adatot megszerzek, de elötte szeretnék egy válasz.

köszönöm!
(#) Tujmi hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Sziasztok

Szereztem egy 16 " os laptop kijelzőt egy alaplaphibás laptopból!
Ezt valahogy rátudom kötni számitógépre?
pontos tipus: hitachi tx14d11vm1caa

(#) trtk hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
én egy AU Optronics B150XG02 V4 típusú notebok monitort szerenék rákötni pc-re

kérdés hogy hogyan oldható ez meg?

várom ötleteiteket
(#) bbalazs_ válasza Tujmi hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
A ket hianyzo collt mivel potoltak?
A neveben benne van, hogy 14 collos...

Kell hozza egy speci videokartya, ami tud LVDS-t.
kb 30e Ft. Nem eri meg.
(#) bbalazs_ válasza trtk hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Trukkosen, plusz videokartyaval. Mashogy nem megy.
Ez a sokvezetekes vagy csak 20 korul?
(#) trtk válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
20 vezetékes
a netem közben megtaláltam az adatlapját, a vezeték kiosztás megvan hogy mi micsoda csak nem igazodok ki rajta, igazából nekem olyan kéne hogy vga kábellel udnám csatlkozatni bármihez

ezeknek a monitoroknak mennyi az áramigényül?
(#) bbalazs_ válasza trtk hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Ha azonositottad, akkor latod, hogy egyetlen vonal sem hasonlit, max a GND.
VGA analog, ez tomoritett digitalis. Tuz es viz.

Az aramigeny felbonthato a meghajtoelektronika illetve a hattervilagitas aramigenyere.
Laptop eseten a ketto egyutt 8-10W maximum, ebbol nagyjabol 85% a hattervili.

(#) gdking válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Bocs, de Hitachinál az mást jelent.
Itt van előttem egy TX36D81VC1CAD, ami 14,1"-os
Itt van az adatlapja: PdfSea
Elég sok LCD datasheet van, remélem jól jön bárkinek.
(#) pipi válasza gdking hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
itt az említett kijelző adatlapja:
Bővebben: Link
google szerint: HITACHI : TX14D11VM1CAA 5.7" QVGA (320 x 240) TFT (tényleg nem 14" és nem is 16" és nem lvds), de nem is egyszerű vezérelni. Elég érdekes lehet az a laptop
Köszi a pdfsea linket
(#) Góré88 hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Hali mindenki!
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudnám rákötni pc-re a mellékelt képen látható laptop kijelzőt? Valami kapcsirajzal is beérném.
(#) bbalazs_ válasza Góré88 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
A PC-re sehogy, csak LVDS kimenetes videokartyaval.
Ez egy XGA kijelzo, LVDS bemenettel. Adatlapjat mellekelem.
Inkabb add el torott-laptoposoknak es vegyel egy regebbi LCD monitort.
(#) Góré88 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Köszi az adatlapot örök hálám. Ezt az életbe sosem kötöm be
(#) MaSTeRFoXX válasza Góré88 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Nekem is van egy ilyen kijelzőm.
Kell hozzá egy LVDS adó DS90CF363. Meg sajnos kell hozzá némi FPGA meg RAM meg kódolás és beüzemelhető, de nem egyszerű. Én jelenleg addig jutottam el hogy az LVDS adót beszereztem, de most nincs rá időm foglalkozni vele tovább...
(#) bbalazs_ válasza Góré88 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Ha van lvds chip, akkor viszont annak a bemenete ttl rgb, szoval a szineket digitalizalni kell az analog jelbol, csatornankent 8 bittel (Texasnak van gyors AD-je), aztan azzal etetni ezt a chipet. De az idozitesek miatt lehetnek remegesek, ha nem tokeletes...ezert a szinkronjeleket is kesleltetni kell annyival, hogy jo legyen.
(#) GumisPeti hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Hátha tudtok segíteni...

Van egy Fujitsu Siemens Amilo D-7830 kijelzőm, amit szeretnék egy pc-re beüzemelni.
Elvileg ez a tipusa: cpt 15x claa 150xh01
A kijelző 2 db csatival bír, az egyik egy dupla soros 30as, de ha jól számoltam csak 18 szál van bekötve.
A másik csati egysoros 12-es de csak 7 szál van bekötve.

Ebben tudnátok-e segíteni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

PS:Total analfabéta vagyok a témához, ha esetleg valaki vállalná a megoldást, persze ha megéri, megköszönném...

Üdv

Peter
(#) Tys23 hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
sziasztik régebben már raktam 3310 lcd-t pcre.
most az a kérdésem hogy ha 1 lcdmonitor(törött a panel) -ből kiszedem a tápot meg a vezérlést meg tudok e hajtani vele 1 lcd panelt 1 másikat..??
(#) pipi válasza Tys23 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
általában igen
(#) b-max válasza Tys23 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Én csináltam már ilyet, ha a csatlakozók stimmelnek, akkor 99%- ban megy a dolod. Ha más a csati, akkor nem érdemes szeritnem fogalalkozni vele, mivel rengeteg kábelt kell összepárositanod , én nincs rá garancia, hogy akkor is jó lesz.
(#) kisedison hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Az enyém pont nincs fent a pdfsea-n. Hitachi TX34D65VC1CAA a tipusa ha valakinek megvan esetleg az el tudná küldeni vagy feltenni ide?
(#) kisedison válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Honnan szerezted be az ic-t?
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem