Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 148
(#) kocos válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Akkor azt is tudom, régebben a Kálvin téren laktam . A dob utcait is tudom, mert az meg itt van egy köpetre de nem voltam még egyikben sem ...
(#) kocos hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
Ilyenem van most Hitachi fejjel
Tudtok erről valamit, esetleg valami jobbra cserélésre alternatívát?
(#) lpcollector válasza kocos hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Mindegy, milyen karba kerül a hangszedő, a hozzá előírt tűnyomóerő értéken hozza az optimumot.
Ha minden vizszintes, lehet, hogy a tűszár görbült.
Itt találsz némi segítséget a beállításhoz...
(#) kocos válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Köszi !
(#) lpcollector válasza kocos hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Idézet:
„Gerschwinn- de ő inkább a jazzes megközelítései miatt”

Erről eszembe jutott, hogy van egy olyan lemezem amin Mozart Klarinétversenyét Benny Goodman "fújja".
Glass LP-m nekem is van, Nyman már csak CD-n...
(#) Pioneer válasza kocos hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
A tűnyomó erőt a következőképpen kell beállítani.
A kart a lemeztányér és a kartartó közé kell hozni. A tűnyomóerő beállító sújt addig kell tekerni, hogy a kar vízszintesen lebegjen a levegőben. Ezután a a skálatárcsát a nullára kell állítani (ilyenkor a súlybeállítót nem fordítjuk). Miután megvan a súlybeállítót a skálatárcsával együtt kell a kívánt értékre tekerni.
(#) kocos válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
nekem Ők csak mp3-ban, sajnos ...
(#) kocos válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) Pioneer válasza kocos hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szívesen!
(#) bgsf válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Nekem nem lehet állítani a skálát..... csak a tűerőt!
Általában addig szoktam állítani amíg nem ugrik a lemez. Kis tűerőnél nagyon recseg a lemez és ugrik. Tapasztalati úton állítom be, és az sem mindegy milyen vágású a lemez. A Jugoton-nak kevesebb is elég, de a magyar lemezeknek több kell. Az sem mindegy mennyire hullámos a lemez... ha hullámosabb akkor jobban ugrik, és ezt csak a tűnyomással tudom kiküszöbölni!
A tűnyomás állítható 0-tól 30-ig a Lenco L300-on.
Eredeti fejjel és tűvel használom. A tű az gyémánt, a fej és a tű tipusa M550. Szinte alig használt, és én vettem boltban (origináltan...). Tehát tudom mennyit ment. Sajna a tű oldalerejét nemlehet állítani (antiscaating..nem tudom jól írtam le?). Pedig az jó lenne, főleg a lemez vége felé.... Sajna a lemezeimet legyilkoltam annak idején egy TESLA kristály pickup-al, így csak néhány értékes lemezem maradt amit sajnáltam azzal lejátszani...
(#) scooby_ válasza bgsf hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Nálad azért nem,mert gondolom nem csavarozós a hangszedőd,ha tönkremegy,csak egyfélét lehet bele venni...Az enyémbe,Pioneeréba,Kocoséba gondolom csavarral rögzíthetős hangszedő van,amiknek nem szokott megegyezni a súja,no ezért állítható minálunk a skála.
Az hülyeség,hogy ide-oda állítgatod a sújt,sokkal jobban koptatod a tűdet,és a lemezt is megkarcolja!
(#) scooby_ válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Köszönöm a Doksit,sokat segítettél!!!
(#) Pioneer válasza bgsf hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Álltalában a súlyon a 360°-os fordulat 3g tűnyomóerőt jelent.
Nekem mérőlemezzel mérve 2,2g tűnyomóerő adja a legjobb eredményt az Ortofon FF15-ös hangszedővel.
(#) Pioneer válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szívesen!
(#) bgsf válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Majd teszek fel fényképeket a hétvégén. Most nincs itthon a fényképező, a mobillal meg gyalázatosak a képek. Akkor jobban látod hogy nálam miről van szó.
(#) Pioneer hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Egy leírás a tűnyomó erőről.

4.doc
    
(#) kocos válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
köszi, higy ezt leírtad ! Beállítottam így a tűnyomóerőt ( fél cN-t csalt fölfelé ) így az eredetileg kettőnek hitt érték 2,5 fölött volt. Most a vízszintes álláshoz képest majdnem 1,5 cN a tűnyomóerő, és sokkal jobban szól ! És nem ugrik az a lemez, ami a nagyobb értékkel ugrott ... (ezt viszont nem értem miért van ? )
(#) Pioneer válasza kocos hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Valószínűleg azért, mert az a 2,5 fölötti érték a skálázott tárcsa rossz állása miatt negatív érték lehetett.
(#) scooby_ válasza kocos hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia!
Nagy tűnyomó erő tönkreteszi a tűt és a lemezt,amit már kicsit feljebb le íram BGSF kollégának.
(#) bgsf válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
bgsf kollégád 35 éve hallgat bakelit lemezt.... Már sok újdonságot nem tudnál mondani!
Együtt nőttem fel a hifi technikával!
Apropó! A teljes evolúciós létrát ismerem a gramofontól a CD-DVD-ig! Bár még lemezt nem vágtam, de ami késik.....nem múlik!
A lemezjátszóm az első egy Tesla kristályos volt. De már rögtön átalakítottam! A Lenco-t meg úgy vettem 1 év garival, egy ezresért mert a boltba a kristály hangszedő helyére dugták és nem szólt csak halkan... Én meg röhögtem magamban és mondtam áhh csak elviszem... a motor jó lesz ventillátornak...erre ők röhögtek és ideadták a zsír új lemezjátszót. Egy hét mulva már ordított a zene róla a kéttranyós korrektorral!
De még egy NAD-ra fáj a fogam, és egy lineár karost is meghallgatnék élőben!
(#) highand válasza bgsf hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Nálam meghallgathatod...vagy egyszer egy közös teszten.
(#) bgsf válasza highand hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Milyen lineár karosod van? Nem sok cég gyártott olyat!
Legalább jól szól? Mik a tapasztalataid? Sajna ilyen nem került a kezeim közé, akkoriban több havi fizetés volt egy ilyen ára! Egyszer egy NAD volt nálam, annak a kistesója a Lenco. Ha jól tudom.....
Sajna messze lakunk egymástól... Pedig szívesen meghallgatnám a lemezeimet vele!
Tudsz feltenni egy felvétel részletet? Persze MP3-ban, de megadva minden paramétert!
(#) JZoli válasza bgsf hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia! Nen vagyok egy "gyakran hozzászóló" típus, de olvasva a hozzászólásodat, kedvet kaptam. Annak idején a nyolcvanas évek elején annyira benne voltam a zenehallgatásban, ami akkor többnyire egy gyatra minőségű magnó volt, hogy első pár havi fizetésemből (3 havi) vettem egy PL 200-as lemezjátszót, na ez nagyot dobott a minőségi zenehallgatásomon. Nem sokkal utána megépítettem a HFM1-et, ez akkoriban nagyon jó minőségnek számított, utána beruháztam egy pár HS280-ra, boldog ember lettem! Jó ezekre a dolgokra emlékezni, na de anmiért írok, két hónapja venni szerettem volna egy fejet a fent említett lemezjátszómba, hát mondanom sem kell, elég drága dolog, még a legegyszerűbbek is. De egy licitálós oldalon véletlenül észrevettem, hogy vannak tűrhető áron használható lemezjátszók is. Száz szónak is egy a vége én is már régen vágytam egy lineárkaros lejátszóra,hát itt tudtam venni egy Philips gyártmányú teljesen autómatikus lejátszót, ráadásul olcsóbban mint egy új bolti lejátszófej. Azóta ezt hallgatom nap mint nap, és örülök neki mint egy gyerek. Na azért bocsi mindenkitől az offért!
(#) mark.budai válasza JZoli hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Jó is az a lemezjátszó! [OFF]Majd megyek, aztán meghallgatjuk újra, nem azzal az egy hangszórócskával.
(#) scooby_ válasza JZoli hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Én ma építettem egy MONO RIAA korrektort PCL86-tal.
Ugyan kicsit gerjed,mert a táppal nem vacakoltam,csak próbaként ütöttem össze,elment vele az idő,jó szórakozás volt,és valami kis minőséget is kaptam vissza.
M 3x hallgattam meg ugyan azt a lemezt,amit az eddigi korrektoraimmal nem igazán tettem meg. Egyszer még lehet oda is eljutok,hogy csöves leszek én is...
Aki teheti,légszerelve rakja össze a kiválasztott kapcsolást,és saját fülére tesztelje,mert lehet hogy Itt nem kap IGAZ választ. Én is ezt teszem,mint ahogy ma is ezt tettem.
(#) highand válasza bgsf hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Sajnos sajnos félreértettelek. Nem lineár karosom van, hanem lapos karos, tudod a rút kiskacsa. Sajnálom, ha most lehorgasztlak.
(#) bgsf válasza highand hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Abból melyik? Csak nem a NAD? Mert akkor irigyellek! Valahogy ezek az igazán hifi lemezjátszók hozzáértőknek készültek. Sem a kezelésük sem a karbantartásuk nem olyan volt mint ami egy átlagfelhasználónak készült. Érteni kell hozzá. Mivel én együtt nőttem fel a "bakelittel" így nekem könnyű volt apránként megtanulnom mindent! Ráadásul a csövestől az IC-ig is végig tudtam követni a dolgokat.

Idézet:
„Sajnálom, ha most lehorgasztlak.”

Áhh dehogy horgasztottál le! most lettem csak kíváncsi! A NAD nagyon ott van (ha olyan a tiéd) Már rég halgattam olyat!
(#) mark.budai válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Igazadd van! Ki kel próbálni a RIAA-kat, csöveset, tranyósat, IC-set, és amelyiknek jobban tetszik a hangja, az hallgatni.
(#) highand válasza bgsf hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Ez egy NAD, aminek nyomtatott áramkörből van a karja. Tudvalevő, hogy a lemezt úgy készítették, hogy kompatibilis legyen a monó lemezekkel, hogy a sztereo bemeneti jelbből különbségi és összegjeleket képeztek. Ez azt jelenti, hogy az összegjelben ott volt mindkét csatorna információja. Ezt vágták függőleges modulációval és a különbség jeleket vízszintessel.

A NAD titka pont ez. A lapos nyák kar a vízszintes "rángatásra" iszonyatosan merev, ám a függőlegesre nem annyira. Ezért a mechanikai rezgéseket másképpen csillapította az összegjelekre, mint a különbségire. Eredmény, egy különleges, máshol nem hallhatóan lágy, de pontosnak tűnő hang.
(#) scooby_ válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Egy párral már pofára estem!
Ez adta még a legjobb minőséget. A HFM-1-re leszek kíváncsi még nagyon!
Következő: »»   35 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem