Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   5 / 70
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 14, 2006 /
 
Hát ic-m van bőven meg FET-em is, bár azok még a hibás tápfesznél sem füstöltek el... Kitartóan fogok dolgzni vele míg nem fog működni Csak tudod kicsit aggasztó hogy egyenirányítva már jóval 20 volt felett van fesz a tápon...

üdv
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 14, 2006 /
 
21.5VDC? igaz?
Amikor éleszted akkor figyelj rá hogy ha csak pár miliA-t adsz neki akkor recsegni gerjedni fog, kicsitt tekerj a trimmeren és uttánna már ok is.
Ha kell valami segiség vegyél fel MSN-en. Én most csinálgatom neki a dobozt.
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 14, 2006 /
 
Úgy van hogy + és - közt 26-27 V . GND és plusz közt kb. 13V; GND és minusz közt ugyanigy 13 v körül. Ez megfelelőnek mondható nem?
Felvettelek msn-en
(#) MaSTeRFoXX válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 14, 2006 /
 
Lenne egy elvetemült ötletem a feszültség csökkentésére. Ha pl sorbakötnél a tápfeszültségekbe néhány szilícium diódát, és így esne rejta néhány volt. Például 1n5404 elbír 3A-t (ennyi szerintem elég a VF3-nak) és esik rajta 1.2V diódánként. Így 1-2 diódával meg lehetne oldani a feszültség kérdést
(#) Müszi hozzászólása Dec 14, 2006 /
 
Tudom nem ide tartozik, de találtam a baji elektrón egy ilyen egységcsomagot csak az a baj nem sok mindent árulnak el róla, 1400 Ft; 25 W kis torzítás...
szerintem nem rossz majd irok emilt nekik árulják el a kapcsit!

Üdv.: Müszi

25w_fet.JPG
    
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 14, 2006 /
 
Nem hiszem hogy elfogják árulni. Esetleg ha megveszed akkor adják.

Hát nemtudom... Minek rakjunk annyi diódát oda? Nem biztos hogy mind eggyüttmüködne.

Én az RC-s tápszürésre gondoltam mint a JLH tápjába. Egy aluházas ellenállás a két feszpontra. Bár ez A-osztályban müködik. Ott nagyon sok pufferel esik egy kevés fesz.
(#) vicsys hozzászólása Dec 14, 2006 /
 
Már egyszer leírtam vmelyik erősítős topicban, hogy az erősítő nem 2 db végfok panelból áll!
(gondold már végig, van egy ferrarid és nincs benne motor... mit ér az?)
Tudom, hogy kevés a lé, de egy hibásan méretezett táppal simán tönkre lehet tenni az egész remekművet!
Jah, és még 1 apróság: a következők is kellenének még egy erősítőhöz
doboz, előfok, bemenetválasztó, hangszín-hangerő szabályzó, védelem... (ezeket illik átgondolni mielőtt belevágsz- nem pedig utólag fabrikálni vmi vackot)
Ui.:bocsi de már nem bírtam tovább...
(#) pixels hozzászólása Dec 20, 2006 /
 
Nos, jobban átnéztem a haromb oldalát, és megkaptam a kérdésemre a választ. Isamisa sejtése igaz. A felragasztott dióda valóban a nyugalmi áram és munkapont hőfüggetlenségét oldja meg. (nem gondoltam, hogy a vf2 paneltervnél fogom megtalálni a választ, de hát ott van leírva )
(#) Müszi hozzászólása Dec 21, 2006 /
 
Most jutott eszembe!!!!!!!!!!

A szimm. táp GND-jét össze kell kötni az erőlködő GND-jével??
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
IGEN!!
(#) Müszi válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
Akkor a FETEK ezért füstöltek????????
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
Ha nem kötötted össze a GND-ket, akkor nagyon valószínű! De az IC-s erősítődben meg már összekötötted? Vagy csak most felejtetted el?
(#) Müszi válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
Nagyon köszz.
Egyébként nem dobtam még össze szimm. tápos cuccot csak aszimm-ból...
Köszi
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
Nincs mit!

Akkor kérdeznék én is: Megépítettem a VF2 végfokot, csak próbáláskor nem kapott a műveleti erősítő +12V-ot, csak -12-t, és elszálltak a FET-ek. Ez lehetséges oka a FET-ek megsülésének? mert elég érdekesnek tartom. (szerintem lehet még más hiba is)
(#) isamisa válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
Hi
Szerintem a VF2-nél ugyan úgy vanna mint a VF3-nál. Az IC is elszál féltápfesznél. Nekem a VF3-nál nem szált el a FET csak az IC.

Szóval azt cseréld ki.

Ugylátszik Müszi most jönnek ki a hiányosságok. Hogy nem adtál a panelra földet, amikor oda van írva hogy GND???
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Maj kibróbálom....
Akkó ezér füstöltek
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Ok, akkor kicserélem a műv erősítőt, meg a FET-eket, és kimérem a tranyókat is.


Müszi neked is ezeket kell tenned, hogy működjön az erősítő!! (A FET-ek biztos halottak, meg a műveleti erősítőt sem árt kicserléni) Jelen állapotban hiába adsz már rendesen tápot neki, mert biztos, hogy rossz...
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Bár egy próbát megér, hátha nem lett baja semminek... (nagyobb kárt már nem teszel benne)
(#) Norberto válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Idézet:
„hátha nem lett baja semminek”


Ha egyszer elfüstöltek a FET-ek, akkor lehet értük térdenállva is rimánkodni, nem gyógyulnak meg...
(#) Tomi20 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Ha a VF2-be nem rakom bele a FET-eket, és áram alá helyezem az áramkört, akkor mind a két Gate elektródán 12V-ot kellene mérnem? (a bemenet lekötve 0V-ra)
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Vagyis nem a gateken, hanem a tranzisztorok kollektorain. Mert most az egyiken kb 4V-ot mérek, a másikon meg 12-t. A műveleti erősítőt hogy tudom megnézni, hogy jól dolgozik-e?
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 23, 2006 /
 
Helló!
Ideje beszámolnom az elmúlt napokban történtekről. Először is összeraktam újra vadi új még nem használt alkatrészekkel a nyákot, és bekötöttem elé 2 db 12v-os izzót. A gondom az hogy, az izzók erősen világítanak kb 1.3A áramfelvétel mellett. Ha ezek nem lennének, ez most a feteken törné az útját... Valami ötletetek, a hiba okára, megoldására esetleg van? Ez a max amit csinálhattam vele. Új alkatrészek, 2*17VDC táp, új nyák, új alkatrészek, új minden, és nem jó!

Ja, és ha a trimmert eltekerem, az izzók kicsit erősebben világítanak(=több áramfelvétel...)

üdv
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
Hi
Ez az 1,3A nagyon sok. A trimert tekerve nőnie is kell az áramnak de csak max 100mA-al kb.

Zárlat nics valahol??
(#) Tomi20 válasza isamisa hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
Hi

Nekem ma hajnalban megszólalt az erősítő. Beraktam a dobozba, és próbáltam csillagpontos földelést kialakítani, de ha a csillagpontból ment egy vezeték a panelra, és egy másik vezeték ment a hangszóróra, akkor alacsony frekin gerjedt. (egy csomó mindent átforrasztottam az erősítőben, mire rájöttem a hibára) Ha a hanngszóró test vezetékét nem a csillagpontból viszem, hanem közvetlen a panelről, akkor tökéletesen szól. (ez elég fura, de a lényeg, hogy már szépen szól)
(#) Müszi hozzászólása Dec 25, 2006 /
 
Ezt megveszem tőlük...
Szerintetek jó THD-nek: 0.01 %?
Van hozzá nyák is
Van értelme megvenni?
Szerintetek hol lehet olcsó hűtőbordát szerezni???
Mi a véleményetek erről az üzletről?

25w_fet.JPG
    
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Ez mit jelent?
Io= 30 mA
Ez jó vagy rossz?
Talán a kimeneti áramot jelentené?
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Nyugalmi áramfelvétel
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
PentiumII-es hűtője jó lesz?
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Valószínűleg igen, de ki kell próbálni.
(#) Müszi válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Többire is adj kérlek feleletet:

A legfontosabb: Meg lehet e bízni ebben az üzletben?
A THD-t miennnek tartod?
Következő: »»   5 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem