Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   31 / 211
(#) Alkotó válasza highand hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Holnap megcsinálom.
Ez így egyben, mármint a sok egyforma panel akár jó is lehet, de azt feltételezem, hogy sokkal olcsóbb lenne ha csak egyetlen darabot küldenél el, és kérnél belőle n darabot.
A furatgerberrel sem lesz gond, az nem egy "külön réteg", hanem egy külön menüpont. Azt is megcsinálom.
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Ha összejön és elfogadják, készíthetnél egy olyan szép leírást (lépésről-lépésre), mint anno a sprint layout-ról. Én a honlapomra is kitenném mint a sprint layoutost.
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Hát megköszönném. Nekem azt mondták így lesz olcsóbb. Nem vagyok egy nagy nyákgyártató, eddig minden nyákomat megcsináltam, de az idők szava ugye.
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Ja, eszembe jutott, hogy az egyik rétegre valami körvonalat kérnek. Ez gondolom azt mutatja hol kell levágni. Ők valamiért marásnak nevezik. Miért?
(#) Alkotó válasza highand hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Nagyon félve mondom a következőket, és csak a jó szándék vezet.
Kicsit belejavítottam a huzalozásodba. Pontosabban csak a vonalvezetésbe. Valami miatt az eredeti nagyon "furára" sikerült. Mellékeltem, nézd meg.
A körvönal azért kell, mert alapesetben szét is vágják a nyákot ahol kell. Ez általában sima ollós vágás, de lehet nagyon precíz konturmarás is.
Nekem sem egészen világos, hol kezdődik és hol végződik pontosan egy panel, főleg, hogy még össze is vannak kötve egymással.
De egyáltalán nem tisztem a nyáktervet feszegetni. Esetleg nézd meg amit javítottam, mert az eredeti pár helyen szinte összeért, és tele van "redundás" csomópontokkal. Arra gyanakszom, valahogy az automatikus huzalozás funkciója keverte meg a dolgot.
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Köszönöm, már nézem is.
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Sajnos a 4.0-as demo ezt nem nyitja meg, de gondolom, hol javítottad a bal alsó sarokban az autoran nagyon közelre tett egy vezetősávot egy forrponthoz.
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Az 5.0-s demonak jó lett. Szóval köszönöm a javításokat és megfogadom a tanácsodat egyet küldök és sokat kérek. És kontúrmarás helyett vágást.
(#) Alkotó válasza highand hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Elküldtem az itt megadott E-mail címedre. Gondoltam privátban jobb lesz.
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Jövök neked egy üveg kivételes évjáratú Majoros aszúval.
(#) saraha hozzászólása Nov 13, 2009 /
 
Sziasztok.
Most terveztem először a Sprint Layout-tal,Alkotó fórumtárs segítő leírása alapján.
Az lenne a kérdésem,hogy milyen alapvető hibákat követtem el vonalvezetési ill. más (nem kapcsolástechnikai) szempontok alapján.
Legyetek kedvesek egy futó pillantást vetni rá és figyelmeztetni a hibákra.
Előre is köszönöm.

(#) Doncso válasza saraha hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Hát őszintén szólva, nekem nagyon tetszik, pláne, hogy az első nyák terved. Szép vonalvezetés, nincsenek kusza sávok, szerintem gusztusos nagyon.
Csak így tovább. Nekem tetszik.
Üdv.
(#) saraha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Köszike.
Tököltem vele egy egész napot, csak nem tudom milyen betartandó szabályok vannak ,mert olvastam,hogy vannak földhurkok amiket ki kell küszöbölni,meg,hogy a tápágakat vastagabb rézcsíkkal és a végFET(tranyó)-ek nagyáramú részét esetleg ónozni kell meg ilyenek...
Én így próbáltam csinálni de lehet,hogy elkerülte valami a figyelmem.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Nem lényeges , de egyszerű beavatkozással könnyen telefóliássá alakítható , így a GND felülete nagyobb lesz .
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Köszönöm.
Így jobban tetszik és maratni is könnyebb.
(#) Alkotó válasza saraha hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Egy nyák akkor jó, ha minden elfér, és minden funkció helyesen működik. Eddig ez elég egyszerűen hangzik, de azért a valóság ettől bonyolultabb szokott lenni.
Tegyél fel egy kapcsolást is, a nélkül nem lehet "méltatni" a nyákot.
Attila86 fogalmazta meg nagyjábvól a következőket.
A nyáktervezés az messze nem csak a megfelelő pontok összekötéséből áll. A tervező megérti a kapcsolást, átgondolja a funkciókat és működési specialitásokat, majd ennek a tudásnak a birtokában próbál idáeális felfűzési sorrendeket, ideális csillagpontokat, és optimális helyfoglalást kitalálni.
Úgy sejtem, Te egy erősítőt terveztél. Elsőre egy dolog tűnik fel: nagyon sok, és nagyon hosszú vezetősávot használtál, amiknek egy része ráadásul párhuzamosan fut egymással. Ha lesz rajz, majd megbeszéljük indokolt volt-e mindez.
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Megpróbáltam én is ezt a GND funkciót de nekem aztán nem jött ki ilyen szép végeredmény.
Kézzel csináltad?Elárulod,hogyan?
Ahogy én próbáltam úgy nem olvadt egybe a GND a körbeölelő fóliával.
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Rendben.
Azért nem tettem fel rajzot, nehogy valaki véletlenül megcsinálja mert...
Átnéztem már párszor a kapcsit meg a NYÁK-ot lehet,hogy ettől függetlenül van benne hiba.
Tudom,hogy te nagy király vagy ebben a progiban,úgyhogy köszönöm a segítséget.
Papíron már terveztem jó pár NYÁK-rajzot azok kifogástalanul működtek,igaz elég csúnyácskák lettek..
Itt a rajz
(#) saraha válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Ha más file-nál is ezt írja ki akkor szerintem neked DEMO verziód van és lejárt a próbaidő.
(#) vicsys válasza saraha hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Nem. Egyszerűen csak arról van szó, hogy ez az 5-ös verzióval készült. Könnyű tesztelni, töltsd le 5.0-ás wievert. Ha az nyitja... Bővebben: Link
(#) niedziela válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Idézet:
„Nekem a 4.0 van fenn”


Majdnem mindenki 5.0 -t használ, igy ez lehet gond.
(#) highand válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Nincsen elmozgatva a gördítő sáv? - én azzal kínlódtam...
(#) Alkotó válasza saraha hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Tudnád a felbontást finomítani? Ebből nem látszik semmi.
Mikor becsatolod, kapcsold ki az átméretezést, akkor mi is látjuk a részleteket is.
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Tényleg sz.r bocs
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
GROUND PLANE bekapcsolva , majd kijelölöd az egész tervet , beállítod a kívánt távolságot mm-ben és a TEST -re kapcsolsz majd a GND fóliájára kattintva 0 mm állitasz be és kész .
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Valóban.
Mindenhogy kipróbáltam de így aztán nem.
THX.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Jól értem , sikerült ?
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Természetesen.
(#) pet hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Üdv!

Tényleg nincsen 7-szegmenses kijelző makró vagy csak nem találom? Nem lehet szerezni valahonnan? Mit tegyek?

Köszi.
(#) brato válasza pet hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Ha ez megfelel akkor használd.
A tipusa TDSR 5160
Következő: »»   31 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem