Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   200 / 1272
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
Jó lenne egy képet látni a képernyőről. Lehet, hogy a számítógép kinyírta a videóbemenetet a tévén.
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
szia kosz a tanacsot meg atnezek egy par dolgot es ha minden rendben akkor meg ki cserelem.
(#) 9666 hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Helló,nekem van egy 14 éves Karcher VRTV-100 típusú Televideom. Az tötrént vele, hogy az AV bemenet egyszerűen kimurgelt.Se a SCART, se a compozit bemenet nem müködik, nincs se kép, se hang, csak akkor egy kicsi, ha megmozgatom a csatlakozókat.Ilyenkor hang néha van, kép is, de nagyon rossz.Minden más jó rajta.
(#) belfike hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Sziasztok! Most lettem kész egy Daewoo tv javításával.Azért írom mindezt mert a javítás sikeréhez nagyban hozzájárultak az oldalon lévő tapasztalt kollégák leírásai, javaslatai.Egyébként a függ. elt. IC(TDA3653B) robbant fel.Az IC valamint az összes hozzá tartozó kondi mérés nélküli cseréje ill a táp ellenállás (3R3 2W) cseréje meghozta az eredményt.Némi után állítás és tökéletesen működik.Ha valaki szereti az elektronikát és tud torrentezni ajánlom EZT az oldalt.Nincsennek különösebb szabályok csak amit letöltesz azt töltsd vissza.

Üdv belfi
(#) belfike válasza 9666 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia !Próbáld meg újra forrasztani a csatlakozók lábait a panelen.
(#) belfike válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Hali!
Tulajdonképp nem kell sehova sem menned mert ha végig olvasod ezen oldal "Fórum témák "c menüt ott találod a "Kezdő kérdések" pontot és már meg is érkeztél.
(#) 9666 válasza belfike hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Eddig az összes csatlakozó működött, most már egy se,sztem más lehet a baj,de azé kösz
(#) kadarist válasza 9666 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
Azért csak nézd át a csatlakozókat forrasztás, meg nyák-repedés szempontjából, hisz Te írtad, hogy mozgatásra azért elő-előjön valami.
(#) nemcsa hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
sziasztok van egy Samsung plano típusú tévém,azutóbbi időben bekapcsoláskor ki-be kapcsol egy ideig(gondolom amíg bemelegszik valami)Mi lehet a baja ?
kösz mindenkinek ,üdv. csaba
(#) kadarist válasza nemcsa hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
A tápegység primer és szekunder oldali elektrolitkondenzátorainál keresd a hibát. Valamelyik kapacitásvesztett lett. Ha ilyen "bemelegedés után jó" típusú problémánk van, mindig az elkókra kell először gondolni, mint hibaforrás.
(#) nemcsa válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
köszönöm a gyors választ még ha megmondanád milyen összegbe kerülhet a javítása ,illetve mit tehet még tönkre (milyen sürgős a javítása?)
üdv. csaba
(#) kadarist válasza nemcsa hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
A kondenzátorok árának itt nézz utána:Bővebben: Link
Az elkócseréken kívül még a nagy áramú és melegedő alkatrészek lábainak átforrasztását javaslom.
(#) nemcsa válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
köszönöm a vsegítségedet ,további szép napot .üdv.
(#) kadarist válasza nemcsa hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szívesen!
(#) Baxi hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Hi Mesterek.

Szeretnék egy Öreglányt életre kelteni Videoton TS 4326 SP tipusú TV-t.

A hiba az hogy nem indul , egyenlőre.

A bemenő AC kábelt, kapcsolót, biztiket, és a tápban a BU208 kapcsoló tranyót végignéztem, de minden jó.

Segítséget szeretnék kérni hogy még mit nézek meg rajta.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Zsolti YZI válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
hali kadarist igen a fügöleges vanelszálva aztmondta a szaki is de ithon szeretném megcsinálni mert a szaki kicsit gyengén lát meg hát ja iszik is jo lenne ha tudnák leszedni robantott ábrát a tv hez közi elöre is a válaszod
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Hi

Találtam a tápnál egy elégé elfáradt 100uf-es kondit, kicseréltem s megy a tv
(#) kadarist válasza Zsolti YZI hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Innen le tudod tölteni a szervízmanuált:Bővebben: Link
(#) supper hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok van egy Philips mg7_1e ami néha elindul van hogy csak a standby villog ha kisütöm a nagy puffer kondit akkor van amikor elindul, a tápban keressem a hibát? A sorvég valószínüleg jó jól gondolom ?
(#) DecebaL hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok

Van egy Panasonic TX-29PS11P GP2-es TV-m, ami tönkrement áramkimaradás miatt. Bekapcsolás után a készenléti LED villog, halk csipogó hangot ad, mintha folyamatosan indítgatna.Tudna valaki segíteni?
Esetleg lenne valakinek rajz hozzá?
Kerestem de sehol nem találtam.

Köszi előre is!
(#) kadarist válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
A rajzot innen letöltheted:Bővebben: Link
Első körben a sorvétranzisztort vizsgáld meg(Q551). Lehet, hogy bezárlatosodott.
(#) kadarist válasza supper hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
Először a tápegység primer oldali kis elektrolitkondenzátorokat ellenőrizd. Ha nem lesz jó, akkor a szekunderen lévőket. Forrasztásokat is nézd át.
Rajz:Bővebben: Link
(#) donzetor válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia,
Sorvégtranyó, Q503, R507, IC451, D558, D557, R576 ezek ellenőrzése.
A tápot egy 60w-os izzóval a Q551(sorvégtranyó) kollektorán tudod ellenőrizni, normál működésnél 135V, míg standby-nál 33V.
(#) donzetor válasza supper hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia,
Itt ezeknél a philips tévéknél elég sok minden lehet, próbálom összegezni:
-A 1002 relé (a legvalószínűbb)
-SI1053, R3546, R3547
-Eeprom
-2433-as kondi (390nF)
Azt jó lenne tudni, hogyan villog a led, mivel az is hordoz információt(hibakódot), azt még esetleg írd meg.
péter
(#) vjozsi válasza belfike hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia! Köszi szépen végig nézem
(#) koga2 hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Üdv adott egy TECHNIKA (-a nagybetük csak a márka miatt) Lcd tv. lehet Eerpom hiba az hogy Tuneren (tv), Scarton, Digitv-n )Beépített tuner), Hdmi-n (Nem próbált de nagy a valószínűsége) Nincs kép csak hang A menü bejön minden megy de nincs kép.
Ha vga-n vagy komponensen csatlakoztatok valamit akkor van kép is, hang is, csak az elöbb felsoroltakon nincs. Ha Eeprom hiba hogy lehet javítani? Ha nem mi lehet a baja? :eek2:
(#) kadarist válasza koga2 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
Ha tart még a garanciaidő, akkor keresd fel a szervizét. Teszkós hulladék...Ha nem, akkor vidd el egy megbízható szerelőhöz (ne hozzám).
(#) DecebaL válasza donzetor hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia

Úgy néz ki hogy a sorvégtranzisztor a bűnös.
(#) skarlik hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok.Egy illetve két tévénél lenne egy probléma.PL egy 100hz-es Grundignál Furcsa a kép hullámos a betűk szélei,az egyenes vonal nem egyenes hanem hullámos.Milehet a baj?Az összes kondit kicseréltem,de semmi.Ráadásul fél óránként kikapcsol utána be.csak egy pillanatra.Mint amikor sorkimenű kihúz.Mintha torz lenne a kép.De 10perc után már szépen kisimúl.Én a sorkimenőre tippelek.A Philips tévém is ezt csinálja.De az nemkapcsolgat.Szerintetek?Itt a kép róla.Közelről fképeztem.
(#) kadarist válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Akkor csere! mérd meg a kollektorköri fóliakondenzátorokat is. Gyakran ezek okozzák a sortranzisztorok zárlatosodását.
Következő: »»   200 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem