Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 148
(#) Moszkvai hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Sajnos ebben nehéz tanácsot adni.De az jó ár érte amit kérnek. 90'évek elején egy 30.000Ft-os hangszedő az csúcs szupernek számított/ Én akkor 10.000Ft körül kerestem./Én most ezt néztem ki ha lesz pénzem:Bővebben: Link
(#) kocos válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Köszi ! Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy megéri egy majd 1 kg-os lemeztányérral rendelkező Direkt Drive-os Akai sassziba egy a gépnél drágább, vagy éppen "csak" egyező árú hangszedő? Vagy inkább vegyem bele a pár ezer forintos gagyi Hitachit ? Bár a jó hagszedő "továbbvihető" majd jobb gépbe :nemtudom:
Viszont , most így hallgathatatlan, nincs elég jel az egyik csatorna meg torzít
(#) elektrorudi válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Tegnap ment el egy ilyen 25.000,- ért.
Addig pöcsöltem vele, amíg lemaradtam róla.
... De lehet, hogy ez egy intő jel volt, hogy ne vegyek MM-et !
(#) doktor válasza kocos hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Érdemes még az Audio technika hangszedőit kipróbálni/pl 110 tipust,elég korrektek/.
(#) llaci56 válasza doktor hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
110 típust? Nem sok az?
(#) kocos válasza doktor hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
köszi, rákeresek, de ha majdnem annyi, vagy csak fele annyi, mint az ortofon .....
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
ez még drágább, mint az Ortofon, de igazából nem ismerem egyiket sem, Audi Technika mikrofonjait ismerem csak .. De az ortofon meg annyira "kiáll", nem tudom, hogy jó-e az AKAI karba ? mármint a rögzítés jó, de nem billen hátra kar ?
na szóval AT110E vs. Ortofon OMB5E ?

Mindkettő drágább, mint a lemezjátszóm ...

Köszönöm (sajnos nem értek a lovakhoz ... még )
(#) kocos hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Esetleg vannak - akár angol nyelvű - internetes fórumok, ahol ilyen olcsóbb fejeket veséznek ki ? Azt már láttam, hogy 100-ezres ortofonokról, meg fele annyiba kerülő Shure-okról "tanácskoznak", de sajnos ez engem per pillanat hidegen hagy !

Köszi !
(#) lpcollector válasza kocos hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Az OMB5E szerintem semmiben sem különbözik a sima OM5E-től. Arról pedig már a Hi-fi Magazin is részletesen írt itt.
Valaha a NAD-ban használtam ilyen hangszedőt is, kezdő darabnak szerintem megfelelő.
Most a ennek a 78-as változatát használom normál barázdás lemezek lejátszásához...
(#) kocos válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Köszi !
Akkor jó lesz ez az Orto ! Bár most pályázok egy Pl200-as Pioneer-re, ha nem licitálják nagyon fel De az AKAI-ba akkor is kel egy fej, mert kitörtem
(#) scooby_ válasza kocos hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Én MC típusú eredeti pioneer hangszedőt használok,a pioneer lemezjátszómban.
Eleinte nem tettszett a hangja,de most már a HFM1-el nagyon is tettszik! Mondjuk hangszedő fejet nem igazán lehet itt Magyarországon kapni hozzá,ami eléggé elszomorít.
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
nagyon fellicitálták .. bár így se lett volna drága ... csak nekem ...
(#) elektrorudi válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nem is láttam még Pioneer MC hangszedőt !
Mi a típusa, mikor gyártották? Hogy néz ki?
Hol vetted?
(#) elektrorudi válasza kocos hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ez lett volna a 3000,- ---> 6000,- -os készülék ?
Szerintem annyit bőven megér.
Már... ha jobbra nem telik. ...mint ahogy nekem sem...
(#) kocos válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Igen , ha vatera, akkor az volt, pedig tip-top kis gép volt.. a vicc az, hogy ma "lett" pénzem ...
(#) kocos hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
No embörök, én úgy döntöttem beruházok arra az Ortofonra ! Esetleg, ha valakinek van ellenvetése, akkor kérem jelezze 10 rugó, Ortofon OMB5E Egy 6 ezres AKAI-ba ... De egy jobb sasszira most nicns pénzem, legfeljebb, majd "öröklődik" a fej, fejnélküli jó sasszikat úgyis könnyebb találni ( Pl Dual, Taya .. )

Vagy, ha valakinek van eladó ilyen árú, esetleg olcsóbb hangszedője ( vagy komplett feje ), ami "méltó" egy AKAI-hoz, azt is szívesen fogadom"

KÖSZÖNÖM !
(#) cruisher válasza kocos hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nekem OM5 volt az elso hangszedom egy nad lemezjatszo tarsasagaban. Aztan hasznaltan vettem egy Denon Dl103at, ami igy ugyanannyi volt mint az uj OM5 de hangra eg es fold a kulombseg. Csak azert irom, ha nem felsz a hasznaltat venni, akkor ennyiert egy denon jo valasztas lenne. Persze ha van MC erositod is valamilyen formaban.
Amugy nem rossz az OM5 ennyiert, erdemes viszont az AT 95is kiprobalni, lehet abba a lemezjatszoba az jobban szolna.
De erdemes lenne lecserelni az akait egy nadra, arban nemsokkal kerul tobbe de sokkal jobb hangu gep.
(#) mp3maker válasza kocos hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Van itt olcsóbban. Bővebben: Link
(#) kocos válasza mp3maker hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Igen ezt akarom megvenni, már beszéltem is az eladóval, azt mondja az ő akaiában is ilyen van stb stb ... Szóval ez az, csak elírtam az árat
(#) melcher hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Üdv!
Szeretnék építeni egy ilyen riaa korrektort, de amelyik kapcsolást én szeretném azt mágneses hangszedőkhöz ajánják. Azt, hogy nekem milyen van nem tudom pontosan, de szerintem nem mágneses. Kérdés, jó lesz hozzá a korrektor?
Előre is köszi.
(#) elektrorudi válasza melcher hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Olvasd vissza miket írtál!
Erre biztosan komoly választ vársz ???

Legalább egy képet csinálj róla!
...Vagy valami számot próbálj keresni rajta!
(#) melcher válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
OK, OK tényleg kicsit hülye kérdésfeltétel volt , csinálok egy pár képet, ha hazaérek, és hátha tudtok segíteni.
(#) lpcollector válasza kocos hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Ha elolvastad a Hi-fi Magazin cikkét, tudod, mit várhatsz az Ortofontól.
A Denon DL-103-as valóban egy "más dimenzió felé tett első lépés" lehet(ne), de az ára újonnan 35 ezer körül van. A használt hangszedőkről, ha csak nem a legjobb barátodtól veszed, én lebeszélnélek...
Azt sem árt tudni, hogy ez a Denon még nem a "nagy DL-103-as", amit most ismét forgalmaznak DL-103R néven, ennek az árát azonban már le sem merem írni...
Az AT95-valahogy kimaradt az életemből, arról véleményt nem tudok mondani.
A NAD5120/NZC470 valóban nyitás lehetne a jobb hang irányában, abban már ki lehetne próbálni egy "igazi" MC-t. Mindamellett annak is van számtalan hibája, ma már valószínüleg nem kezdenék vele (azért egytől mégsem váltam meg, ott porosodik az egyik lemezes szekrény tetején...)
(#) kocos válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Köszi!
Már leírtam többször, hogy milyen gépbe kell hangszedő (AKAI AP-D33), ebbe nekem szóba sem jöhet a 7-szer drágább Denon.. Marad szerintem a picit drágább Ortofon, elolvastam mit várhatok tőle, nekem megfelel egyelőre a 10 db Lp-mhez, amiből csak egy jó minőségű van , egyelőre, inkább még veszek lemezt ... Aztán egyszer egy másik "sasszit", amibe megy az orto ( Azt figyeltem meg, hogy a használtpiacon hangszedő vagy fej nélkül nagyon sok jó lemezjátszó van, egész jó áron )
15-18-om most nincs egy NAD-ra, se DUAL-ra, de azt a pár lemezemet meg szeretném néha-néha hallgatni, na meg venni mellé még egyet kettőt ...
Ha meg lesz zsetonom, akkor veszek egy másik lejátszót..
Hasonló paraméterekkel rendelkező Dualt, Pioneert sem látom okos döntésnek, hogy vegyek. Minek két "egyforma" gép ?
(#) lpcollector válasza kocos hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Szerintem jól döntöttél. Hanglemezekre érdemes inkább fordítani azt a kevés "fölös" pénzt. Mivel a lemezek zömét többet nem nyomják újra, itt a holnap már késő lehet ...
A lemezjátszódra jelenleg csak annyit költs, hogy a kapott hang azért élvezhető legyen, és a "korongok" lejátszás közben ne sérüljenek.
A barázdák így nyugodtan aludhatják csipkerózsika álmukat, várva arra, hogy a majd nem túl távoli jövőben egy jobb "pörgetőn" meg tudják mutatni, mire is képesek valójában...
(#) melcher válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Üdv ismét, itt van a kép a fejrő, remélem segít a típusa meghatározásában. Köszi a gyors választ! (ha kell még kép, szólj, de csak egyet tudok egyszerre feltölteni)

DSC_0270.JPG
    
(#) (Felhasználó 1947) válasza melcher hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Szia !

Ebből sokat nem lehet megállapitani.
Milyen lemezjátszóban van?
Gyanitom MM hangszedő, de biztosan csak tipusszám alapján lehet beazonositani.

Üdv! Luki
(#) CIROKL válasza melcher hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Ekkora méretből persze csak egy kép ! butisd le aztán lehet többet is
(#) melcher válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Akai lemezjátsztóban van, de ha jól emlékszem eredetileg Dual-ban volt, ez sajna nem 100 százalék, mert mikor tűt cseréltünk benne annó, még kicsi voltam. Sajnos ennél többet nem tudok mondani.
(#) elektrorudi válasza melcher hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Sajnos ebből a szögből nem ismerem fel a típusát, de ez egy MM hangszedő.
Ha készítesz hozzá egy MM (Moving Magnet) Mozgó Mágneses RIAA korrektort, az jó lesz.
Következő: »»   49 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem